تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار اقتصادی > بازارسیاه فروش پول نو/ اسکناس‌ ۱۰۰ تومانی چند؟
تور اروپا - سرزمین میترا
املاک کوهک
تبلیغات اینترنتی

بازارسیاه فروش پول نو/ اسکناس‌ ۱۰۰ تومانی چند؟

۹۵/۰۶/۲۱

به گزارش آسمونی به نقل از شهرخبر:

فروش انواع اسکناس ۱۰۰ تومانی و ۲۰۰ تومانی در بازار دلال‌های ارز و اسکناس نو درحالی انجام می‌شود که برای خرید یک بسته باید ۵ برابر ارزش واقعی آن هزینه کرد.

به گزارش مشرق، با نزدیکی عید غدیرخم و شوق عیدی گرفتن از سادات بازار فروش اسکناس تانخورده و سکه پر زرق و برق دوباره گرم می‌شود و در پی آن بازار دلالان خیابان منوچهری نیز رونق می‌گیرد.
COIN
با گذر از حوالی خیابان منوچهری قیمت اسکناس و سکه نو را از فروشندگان جویا می‌شویم که با پرسیدن قیمت‌ها و مقایسه آن با ماه گذشته متوجه شدیم که قیمت اسکناس‌های تا نخورده ۵۰۰ تومانی و هزار تومانی تا حدی با کاهش قیمت روبه روشده است و برای خرید یک بسته ۵۰۰ تومانی که تا ماه پیش تا ۷۰ هزار تومان قیمت داشت این روزها با قیمت ۶۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

همچنین قیمت هربسته هزار تومانی که تا ماه پیش بین ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار تومان فروخته می‌شد با کاهش قیمت مواجه شده و با قیمت ۱۱۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

 
به نظر می‌رسد با نزدیک شدن به عید غدیر و شروع عرضه اسکناس نو در بانک‌ها این کاهش قیمت در بازار دلال‌ها ادامه داشته باشد و تنها مشتری آنها افرادی باشند که از توزیع اسکناس نو از طریق بانک‌ها چیزی نصیب‌شان نشده باشد.

در این میان دلال‌ها بروی فروش اسکناس‌هایی که تولید آنها متوقف شده است جولان می‌دهند تا جایی که برای خرید هرعدد اسکناس ۱۰۰ تومانی و ۲۰۰ تومانی، باید ۴۰۰ تومان هزینه پرداخت کنند که رقم بالایی است.

لازم به ذکر است که یک بسته ۱۰۰ تومانی که ۱۰ هزار تومان و یک بسته ۲۰۰ تومانی که ۲۰ هزار تومان قیمت دارد، از طرف دلال‌ها ۵۰هزار تومان قیمت گذاری شده است که چندسال پیش همین اسکناس‌‌ها نیز بدون هیچ ارزش افزوده‌ای از سوی بانک‌ها عرضه می‌شد.

براساس این گزارش قیمت انواع سکه نو نیز که در ماه گذشته با قیمت‌های بالایی به فروش می‌رسید نیز کاهش قیمت قابل توجهی پیدا کرده است به‌ طوریکه برای خرید بسته‌های ۴۰تایی سکه ۵۰۰ تومانی با ارزش ۲۰ هزار تومان، تنها ۵ هزار تومان هزینه دریافت می‌شود که در ماه گذشته این رقم به ۱۵ هزار تومان هم می‌رسید که این کاهش قیمت در خرید سکه‌های ۱۰۰ تومانی و ۲۰۰ تومانی نیز قابل مشاهده است.

با این تفاسیر باید منتظر بود و دید با نزدیکی به زمان عرضه اسکناس نو از سوی بانک‌ها دلالان تا کجا کوتاه خواهند آمد و قیمت‌ها بازهم کاهش پیدا میکند یا خیر.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=199279
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • تبلیغات اینترنتی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  نان از اول آذر ماه گران می‌شود

  به گزارش آسمونی:با توجه به اینکه سه سال است قیمت نان تغییر نکرده است، افزایش …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.