در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار اقتصادی > مذاکره یارانه‌ای احمدی‌نژاد با نمایندگان مجلس
کانال تلگرام کوروش

مذاکره یارانه‌ای احمدی‌نژاد با نمایندگان مجلس

ahmadinejad talks with mps مذاکره یارانه‌ای احمدی‌نژاد با نمایندگان مجلس

تاریخ خبر : 1391/10/20

هرچند که نمایندگان مردم در مجلس با تداوم آثار تورمی فاز اول هدفمندی یارانه‌ها، اجرای فازهای بعدی آن را طبق مصوبه‌ای به تاخیر انداختند اما به نظر می‌رسد که رئیس‌جمهوری همچنان اصرار به ادامه اجرای این قانون دارد؛ تا جایی که برخی گزارش‌ها حاکی از جلسات وی با اعضای کابینه در روزهای گذشته دارد.

بر این اساس گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که ممکن است یکی از محورهای گفت‌و‌گوی هفته آینده دولت در مجلس نیز همین مساله باشد. در این میان روز گذشته عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام خبر دیدار مجمع نمایندگان خراسان رضوی با رئیس‌جمهوری عنوان کرد که احمدی‌نژاد در این دیدار بر اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها تاکید داشت و در پاسخ به انتقادات نمایندگان حاضر در جلسه اقدامات خود را غیر‌انتخاباتی خواند.

به گزارش مهر، محمد دهقان، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی جلسه یکشنبه شب مجمع نمایندگان خراسان رضوی با رئیس‌جمهوری که به مدت دو ساعت به میزبانی احمدی‌نژاد و با حضور استاندار خراسان رضوی برگزار شد، خبر داد. 

وی گفت: رئیس‌جمهوری در این جلسه مواردی را در خصوص هدفمندی یارانه‌ها بیان کرد و توضیحاتی را درباره اصلاح قوانین معدن، بانکداری، سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی، ارائه کرد. 

دهقان با بیان اینکه در این جلسه احمدی‌نژاد دوباره بر اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها تاکید کرد، گفت: در پاسخ به رئیس‌جمهوری، برخی نمایندگان مجمع خراسان رضوی اظهار کردند اجرای فاز دوم هدفمندی یک بحث یک سویه نیست. 

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: نمایندگان به رئیس‌جمهوری گفتند ما گنجی نداریم که بخواهیم روی آن حساب کنیم، چرا که در پرداخت بخشی از هزینه‌های جاری کشور هنوز دولت دچار مشکل است، بنابراین نباید طوری صحبت شود که گویی دولت گنجی را پیدا کرده که می‌خواهد آن را در این ماه‌های پایانی خرج کند. 

نماینده چناران در مجلس با بیان اینکه اینگونه حرف زدن با مردم شاید واقع‌بینانه نباشد، اظهار کرد: به رئیس‌جمهوری گفتیم اگر روزی بخواهید فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را شروع کنید پول آن را باید از جیب مردم در بیاورید و از طرفی هم با گران شدن حامل‌های انرژی همراه خواهد بود.

دهقان با بیان اینکه عملا با اجرای فاز اول هدفمندی یارانه‌ها بخش‌های تولیدی ما با مشکلاتی مواجه شده‌اند، گفت: اگر بخواهیم فاز دوم را بدون ایجاد زمینه و بستر مناسب اجرا کنیم بخش تولید ضربه خواهد خورد و در شرایط کنونی به صلاح کشور نیست. وی افزود: به نظر اکثریت مجلس می‌رسد برخی مسئولان عالی‌رتبه کشور هنوز با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها موافقت نکرده‌اند. 

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: در این جلسه برخی نمایندگان به رئیس‌جمهوری گفتند شما هر نیتی داشته باشید متاسفانه رفتارهای دولت در ماه‌های پایانی شائبه کار انتخاباتی را در اذهان به وجود می‌‌آورد. دهقان گفت: رئیس‌جمهوری در واکنش به این حرف نمایندگان گفت هدف ما از این کارها انتخاباتی نیست. 

نماینده چناران و طرقبه اظهار کرد: یکی از نمایندگان به رئیس‌جمهوری گفت مصاحبه اخیر تلویزیونی شما که در آن اشاره کردید «چه کسی گفته سال آخر عمر دولت است؟» و همچنین اخباری مبنی بر اینکه دولت برای انتخابات کاندیدا دارد این شائبه را ایجاد می‌کند که هر اقدام دولت در این ماه‌های پایانی انتخاباتی است. 

وی گفت: از مجموع مطالب رئیس‌جمهوری اینگونه برداشت کردم که وی می‌خواهد بحث اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها را تا پایان عمر دولت شعار و گفتمان اصلی خود قرار دهد.

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=24377
آموزش پیش بینی فوتبال
خرید غذای سگ، خرید غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

مهدکودک متخلف به کودک آزاری پسر سه ساله تعطیل شد

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران از رای کمیسیون نظارت بر مراکز غیر دولتی بهزیستی …

% دیدگاه، نظر شما چیست؟

  1. مسلم دهقاني

    وقتی با یک حکم فراقانونی خطاهای یک مقام از نقد کردن مصون میمانند چرا آقایان مردم را با آنهمه تبلیغات وسیع دعوت به رای دادن به مجلسی میکنند که عملن ابزار دست بیشتر نیست؟!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی