تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار فرهنگی و هنری > جمع آوری ۱۲ کتاب غیرمجاز در بخش داخلی
تور اروپا - سرزمین میترا
ثبت نام لاتاری
املاک کوهک

جمع آوری ۱۲ کتاب غیرمجاز در بخش داخلی

unauthorized-collection-of-12-books-in-internal

۱۳۹۳/۰۲/۱۶

رئیس کمیته رسیدگی به تخلفات ناشران از محرومیت ۱۳ ناشر از حضور در تمامی نمایشگاه های کتاب استانی در سال ۹۳ و حضور در نمایشگاه کتاب تهران در سال ۹۴ خبر داد. همچنین به گفته امیرزاده در ۵ روز اول نمایشگاه کتاب تهران ۱۲ عنوان کتاب غیرمجاز جمع آوری شده است.
به گزارش آسمونی به نقل از خبرنگار مهر، نشست خبری همایون امیرزاده مدیر کمیته رسیدگی به تخلفات ناشران بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بعدازظهر دیروز در این نمایشگاه برگزار شد.

در ابتدای این نشست خبری امیرزاده با اشاره به تقویت ابعاد نظارتی به منظور آن چه حفظ منافع مشترک مصرف کنندگان اصلی کتاب ها و نیز ناشران قانونمدار خواند، گفت: هیات رسیدگی به تخلفات ناشران ماموریت پیدا کرد که با جدیت و قاطعیت و بر پایه منطق و استدلال و مستندات روشن، در این خصوص اقدام کند.
وی افزود: ما این اطمینان خاطر را به هر دو گروه (مصرف کنندگان اصلی کتاب و ناشران قانونمدار) می دهیم که هیچ بخشی از نمایشگاه بیست و هفتم از بازرسی های دقیق و مستمر و همگانی ناظران پنهان نمانده و هیچ متخلفی در این نمایشگاه حاشیه امنیت نخواهد داشت. ما به سرعت گزارش ها را در یک فرآیند قانونی و در جلساتی که نیاز به برگزاری آنها باشد، با حضور کارشناسان متخصص بررسی می کنیم و بعد از این مرحله است که صدور رای انجام می شود.

تا روز ۱۴ اردیبهشت ۲۲ رای در هیات رسیدگی به تخلفات ناشران صادر شده که از این تعداد ۱۵ رای برای اجرا ابلاغ شده و مابقی نیز در فرآیند ابلاغ قرار گرفته است.
رئیس کمیته رسیدگی به تخلفات ناشران سپس با تشریح موارد تخلفات یاد شده گفت: در بخش ناشران داخلی ۲۰ مورد رای صادر شده و دلیل تخلفات صورت گرفته هم عمدتاً ناظر بر ارایه کتب سایر ناشرین، ارایه کتب بدون مجوز نشر و یا بدون مجوز اعلام وصول و نیز عرضه کتاب هایی که سال انتشار آنها به قبل از سال ۸۷ بر می گردد.
به گفته وی و بنا بر آرای صادره، ۱۳ ناشر از حضور تمامی نمایشگاه های استانی کتاب در سال ۹۳ و نیز از حضور در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب در سال ۹۴ محروم شدند و ۷ ناشر دیگر به تذکر، توبیخ و درج تخلف در پرونده و همچنین جمع آوری آثار غیرمجاز از غرفه شان محروم شدند.

امیرزاده همچنین از جمع آوری ۱۲ عنوان کتاب که عمدتاً از بخش ناشران عمومی (شبستان) خبر داد و گفت: این کتاب ها عموماً یا مجوز نشر نداشته و یا مجوز اعلام وصول نداشته.
وی همچنین از تعطیلی یک تا دو روزه غرفه برای ناشران متخلف در نمایشگاه جاری خبر داد و در عین حال گفت: با توجه به عرضه بیش از ۳۰۰ هزار عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب تهران، ۱۲ عنوان کتاب که جمع آوری شده اند رقم بسیار ناچیزی است و این نشانه رعایت ضوابط نمایشگاه از سوی ناشران است.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=60279
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • کانال تلگرام آسمونی
 • تبلیغات اینترنتی
 • اینم جالبه !

  رسمی شدن فارسی در مدارس ژرمن‌ها

  به گزارش آسمونی:سنای فدرال آلمان در مصوبه‌ای، آموزش زبان فارسی را در چارت مدارس تمام …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.