تازه های آسمونی
خانه > اخبار > اخبار فرهنگی و هنری > مسافران به دنبال مقصد ارزان
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • کوهک
 • تبلیغات در آسمونی
 • مسافران به دنبال مقصد ارزان

  Travelers looking for a cheap destination

  1393/09/13

  رئیس جامعه تورگردانان ایران گفت: هزینه سفر دو هفته‌ای به جمهوری آذربایجان،‌ ترکیه و یا ترکمنستان معادل هزینه‌ی سفر یک هفته‌ای به ایران است. اگر نرخ خدمات کنترل نشود، گردشگرانی که به ایران روی آورده‌اند را به زودی از دست می‌دهیم.

  به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا ابراهیم پورفرج با اشاره به افزایش نرخ‌هایی که در هتل‌ها‌، حمل و نقل و غذا به وجود آمده است گفت: خدمات در ایران به طور کلی گران است، با این حال قیمت خدمات گردشگری در یک سال گذشته با برخی بازارهای منطقه قابل رقابت شده است‌؛ اما اگر اوضاع را کنترل نکنیم و اجازه بدهیم قیمت‌ها بدون منطق افزایش یابد‌، گردشگرانی که اکنون به ایران روی آورده‌اند را از دست می‌دهیم.

  وی اضافه کرد: اکنون شرایط به گونه‌ای است که نمی‌دانیم تا یک‌سال دیگر بازار گردشگری ایران چه می‌شود‌، برای همین برخی فکر می‌کنند باید از فرصت پیش آمده تا از بین نرفته‌، استفاده کنند.

  او ادامه داد: در حال حاضر گردشگران به راحتی به کشورهای جمهوری آذربایجان‌، ترکمنستان و ترکیه سفر می‌کنند و هزینه‌ دو هفته‌ی سفر در این کشورها معادل هزینه یک هفته سفر در ایران می‌شود، همین مساله باعث خواهد شد رقابت در هم شکسته شود و کشورهای منطقه همین تعداد گردشگری که به ایران آمده‌اند را از ما بگیرند.

  وی سپس به برخوردهای غیراصولی برخی مراکز خدماتی گردشگری در قیمت‌گذاری اشاره کرد و افزود: ما در یکی از هتل‌های اصفهان برای گروهی از گردشگران خارجی مهمانی شام گرفتیم که هزینه غذا برای هر نفر 150 هزار تومان شد‌، در حالیکه برای ورودیه‌ سالن هم 2 میلیون تومان تقاضا کرده بود. بعضی از مراکز گردشگری واقعا موقعیت پیش آمده در صنعت گردشگری را درک نمی‌کنند.

  رئیس جامعه تورگردانان ایران گفت: حمل و نقل‌، هتل و آژانس‌ها سه ضلع گردشگری هستند و منافع مشترکی در این صنعت دارند و باید به هم کمک کنند تا این شرایط پایدار بماند و بازار رقابتی ایران حفظ شود. باید تعادل در نرخ‌گذاری کیفیت خدمات رعایت شود و با یکدیگر در این‌باره مذاکره کنیم تا به نتیجه برسیم. اگر این سه ضلع از هم فاصله بگیرند، یقینا در بازار رقابتی گردشگری شکست می‌خوریم.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=81851
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  نه به کتاب نخواندن، شعار سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران انتخاب شد

  به گزارش آسمونی:سخنگوی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: عنوان شعار این دوره …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.