تازه های آسمونی
صفحه اصلی > اخبار > اخبار فرهنگی و هنری > رسانه‌ها در ایجاد حس نیاز مردم به کتاب نقش مهمی دارند

رسانه‌ها در ایجاد حس نیاز مردم به کتاب نقش مهمی دارند

The-media-play-an-important-role-in-creating-a-sense-of-need-for-people-to-book

 

1392/08/30

 

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اهمیت رسانه‌ها در گسترش کتاب‌خوانی تأکید کرد و گفت: رسانه‌ها در ایجاد احساس نیاز مردم به کتاب نقش مهمی دارند.

 سیدعباس صالحی اظهار کرد: وقتی رسانه‌های جدید پا به صحنه گذاشتند، به نظر می‌رسید عمر کتاب رو به زوال است، اما هرچه رسانه‌ها و کارکردهای‌شان شکوفاتر شدند، این مسأله روشن شد که رسانه‌ها می‌توانند هم احیاگر کتاب باشند و هم این‌که زمینه‌سازی افول کتاب را رقم بزنند.

او با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره‌هایی درباره کتاب و همچنین خبرنگاران کتاب تصریح کرد: رسانه‌های متعدد در توجه دادن مردم به کتاب نقش مهمی دارند و می‌توانند همچنان علاقه‌ به کتاب‌خوانی را زنده و شاداب نگه دارند. اگر آن‌طور که باید، کتاب در رسانه‌های دیگر مورد توجه قرار نگرفته است، این ناشی از فرارسیدن روزگار افول کتاب نیست، بلکه بی‌توجهی آن رسانه‌هاست و ضرورت دارد از تمام ظرفیت‌های موجود در فضای رسانه‌یی برای ترغیب مخاطب به خواندن کتاب استفاده شود.

صالحی که شامگاه 29 آبان در جشنواره «کتاب و رسانه برتر» سخن می‌گفت، در ادامه با برشمردن کارکردهای متعددی که رسانه می‌تواند داشته باشد، به طرح دیدگاه‌هایش درباره چگونگی تأثیر رسانه‌ها در افزایش کتاب‌خوانی پرداخت و همچنین در بخش دیگری از صحبت‌هایش تأکید کرد: فعالیت‌های روزنامه‌نگاران و خبرنگاران حوزه کتاب باید تخصصی‌تر دنبال شود، همچنین ضرورت دارد خبرنگاران کتاب با کانون‌های عمده کتاب در کشور در ارتباط مستمر و نزدیک قرار گیرند.

اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی 👇🏼

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=46304
کانال تلگرام آسمونی
تبلیغات اینترنتی

اینم جالبه !

news

ادعاهایی ضد و نقیض در فضای مجازی

به گزارش آسمونی: طی روزهای اخیر ادعاهایی ضد و نقیض درباره یک قاری مشهور در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.