آسمونی
اخبار سلبریتی ها

عباس عطار درگذشت

 جایزه ملی یادگیری الکترونیکی
 جایزه ملی یادگیری الکترونیکی

Abbas Attar died عباس عطار درگذشت

به گزارش آسمونی:عباس عطار عکاس ایرانی که مدتی رئیس آژانس عکس «مگنوم» بود، درگذشت.

سایت آژانس عکس مگنوم درپی درگذشت این عکاس مطرح تیتر صفحه اصلی خود را به او اختصاص داده و نوشته است «عکاسی که با نور می‌نوشت، در 74 سالگی در پاریس درگذشت».

«عباس عطار» – که معمولاً فقط به همین نام «عباس» یا «عباس مگنوم» شناخته می‌شد، عکاس خبری ایرانی و از عکاسان مشهور آژانس عکس مگنوم بود که در 1944 به دنیا آمد، او در پاریس زندگی می‌کرد و شهرت خود را بیشتر مدیون عکاسی از جمهوری ساقط شده «بیافرا» (کشوری سابق در قاره آفریقا) بود. او عکاسی از ویتنام و آفریقای جنوبی را هم در کارنامه‌اش دارد.

او از انقلاب اسلامی ایران نیز عکاسی و لحظات آن را ثبت کرد. از مشهورترین عکس‌هایی که این عکاس ایرانی در طول انقلاب گرفته، عکس‌های مربوط به پایین کشیدن مجسمه رضا و محمدرضا پهلوی از روی پایه‌های بتونی این مجسمه‌ها در تهران است.

عطار 10 ساله بود که به همراه خانواده‌اش از ایران مهاجرت کرد. او 14 سالگی در استقلال الجزایر اولین عکس‌هایش را گرفت و در 26 سالگی عکس‌های او در مجلات جهان به چاپ رسید.  در سال 1961 به آژانس عکس معروف «مگنوم» پیوست. این آژانس توسط عکاس مشهور فرانسوی «هنری کارتیه برسون» به همراه «رابرت کاپا» و تعدادی از عکاسان جنگ تشکیل شده است.

عباس عطار در 54 سالگی (از 1998 تا 2001) رئیس دوره‌ای این آژانس عکس شد. یک سال پیش از این موضوع او به ایران بازگشت تا تصویر دیگری از تهران بعد از انقلاب ثبت کند. تا به حال 11 جلد کتاب از او به چاپ رسیده است.

منبع: ایسنا

تازه های مرتبط

بازیگر مشهور ایرانی: بی‌پولی باعث شد درمانم را متوقف کنم

علی انصاریان ممنوع التصویر شد؟

کایرا نایتلی تماشای انیمیشن سیندرلا را برای دخترش ممنوع کرد

افشاگری فرهاد آییش درباره ترسی که او را از بچه داشتن محروم کرد

پرستویی: قرار نیست تا آخر عمر نقش حاج کاظم را بازی کنم

طاهره رضایی

افتخاری دیگر برای «اصغر فرهادی»

طاهره رضایی

درج نظر