تازه های آسمونی
تور اروپا - سرزمین میترا
املاک کوهک
تبلیغات اینترنتی

موسیقی امبینت

 

امبینت Ambient: سبکی از موسیقی است که ارتباط نزدیکی با سبکهای آهنگین موسیقی دارد و از این رو آن را میتوان از زیر دسته های سبک New Age،که تمرکز زیادی بر روی ویژگی Timbral از صدا دارد به حساب آورد.

این سبک کیفیتی اغلب سازمان یافته،دیداری،فاقدجسارت وبه عبارتی Atmosphericدارد و بر همین منوال اجرا می شود.آمبینت از اویل قرن ۲۱ با تئوری impressionists ،نمو پیدا می کند و آهنگسازانی چون John Cage و Morton Feldman و minimalist- composers و آهنگسازان بدوی الکترونیک از ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ تا Rockبازهایی چون Brian Eno،کسی که مبدع عبارت آمبینت بود از این سبک پیروی میکردند.

وی در تبلیغات یکی از خطوط هوایی ، و آلبومی که در ۱۹۷۹ که منتشر کرد نوشته بود: Ambient: Music for Airports

آمبینت و New Age ،تاثیر زیادی روی دیگر سبکهای موسیقی داشته اند.تاثیر قابل ملاحظه ای روی برخی اشکال موزیکهای ریتمیک مانند Chill Out Rooms و Ravesها و دیگر رویدادهای مبتنی بر رقص.این تاثیرات به منظور خلق یک اتمسفر آرام و Realax و گرفتن حالت رقص از Raverها بود.

 

موزیک آمبینت را میتوان در یک صورت کلی به شکل زیر از نظر گذراند:

سرچشمه های ادبی آنرا میتوان در موزیک کلاسیک قرن ۲۰،موسیقی الکترونیک، Psychedelic rock،Kraut Rock ،Space Rockو New Age دانست. سرچشمه های فرهنگی آن را در انگلستان و از دهه ی ۷۰ می دانند. از ابزارهای موسیقی مرتبط با آن را می توان به ابزارهای موسیقی الکترونیک،موسیقی الکترو آکوستیک و هر وسیله ایی که ارتباط با صدا داشته باشد (شامل تمام ابزارهای موجود در موسیقی که پردازش الکترونیکی داشته باشد).

آثار هنرمندان کلاسیک/آوانگارد مانند اریک ساتی و کلود دبوسی نیز تاثیر مهمی در بسط ساختار موسیقی اَمبینت داشتند. مفهومی که ساتی از نوشتن قطعه‌های ساده برای تکنوازیپیانو یا اجرا توسط نوازندگان محدود در نظر داشت، همجنسی شگفت‌آوری با تعریف اِنو از موسیقی اَمبینت دارد: «ایجاد فضای خوشایند موسیقایی که صداها به‌جای این‌که به زور محیط را احاطه کنند، به شیوه‌ای دلپذیر در آن پراکنده شده‌اند.»

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=16978
 • کانال تلگرام آسمونی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • تبلیغات اینترنتی
 • اینم جالبه !

  چگونه می توان خواننده شد

  بسیاری از کسانی که به خواننده شدن و هنر خوانندگی علاقه دارند یا استعداد خوانندگی …

  ۲ دیدگاه

  1. هه هه نظر جدیدی که برای استخر های عجیب ارسال کردم انقدر موثر بوده که مطالبتون لایک و نظر نمخوره

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.