تازه های آسمونی
صفحه اصلی > سینما و موسیقی > اخبار هنرمندان > خبر : روزنامه اعتماد و خبر ورزشی در یک نگاه
تبلیغات اینترنتی

خبر : روزنامه اعتماد و خبر ورزشی در یک نگاه

روزنامه اعتماد به قلم معصومه ابتکار در ستون سرمقاله‌اش آورد: 15 4 22 95939etemad خبر : روزنامه اعتماد و خبر ورزشی در یک نگاه

سازمان محیط زیست تنها متولی حمایت از محیط زیست ایران نیست؛ نمی‌تواند هم باشد. اصل ۵٠ قانون اساسی نیز بر این امر تصریح دارد. تدابیر، برنامه‌ریزی‌ها و مدیریت‌های اجرایی، در ‌‌نهایت نمی‌تواند تنها متولی نگهداری از سرزمینی باشد که تک‌تک آدم‌های آن با رفتار‌ها و الگوهای زندگی سالم و مراقبت از محیط پیرامون، آشنا نیستند.

در بحث کلی، سازمان محیط‌زیست فقط نهادی قدرتمند است که می‌تواند برای حفاظت از منابع طبیعی و ثروت خدادادی و زندگی سالم مردمان سرزمین، سیاستگذاری کند و برنامه‌ داشته باشد. اما تا زمانی که اهمیت محیط‌زیست برای تک تک ایرانی‌ها مشخص نشده، همه این برنامه‌ها و سیاست‌ها نیز نمی‌توانند برای رسیدن به سرزمینی پاک کافی باشند.

همه ما، فارغ از هرنوع مسوولیت و جایگاهی، موظف به حفظ محیط‌ زیست هستیم.

همه ما، فارغ از آن نقشی که در جامعه داریم و قبل از هر تعریف اجتماعی، انسان‌هایی هستیم مسوول به سرزمین خود.

چالش‌های اجتماعی و شرایط زندگی، چه خوب و چه بد، نمی‌تواند ما را از نقش بزرگ خود در حفظ آنچه ثروت خدادادای و مایه آرامش و امنیت است، دور کند.

امروزِ ما و آینده فرزندانمان، در گرو این مسوولیت‌پذیری بزرگ است. حفظ زمین و پاک نگه‌داشتن محیط‌زیست، نه قانونی است که با آمدن مدیری تغییر کند و نه وظیفه‌ای است که با رفتن مدیری از یاد برود. آنچه مسلم است، سلامت و پاکی است و نگرانی و دلسوزی برای زندگی نسل‌های آینده که باید به اندازه ما، از جنگل، دریا، کوه و… استفاده کنند و هوایی پاک و سالم داشته باشند.

برای همین است که فرهنگ‌سازی درباره حفظ محیط‌زیست و جلب مشارکت مردم پیش از هر برنامه‌ای مد نظر سازمان قرار گرفته است؛ فرهنگ‌سازی برای شهروندان و ساکنان سرزمینی که باید بدانند برای حفظ آن، به اندازه هم مسوول هستند و از همین حالا باید نگران آینده و محیط اطراف خود باشند.

در آستانه روز زمین پاک و برای همین فرهنگ‌سازی، از تمام آنهایی که به زندگی سالم و طبیعی اهمیت می‌دهند و دوستدار محیط‌زیست هستند، درخواست داریم تا به رویکردهای جدید در روش و شیوه زندگی خود بیندیشند.

به عنوان نمونه کافی است کمی به زباله‌ای که در طول روز تولید و سربار محیط زیست می‌کنیم، فکر کنیم، تا از اهالی این رویکرد و موجی تازه برای ساختن سرزمینی پاک و بهتر باشیم. کافی است که بخواهیم نقشی در آلودگی کمتر زمین داشته باشیم.

اگر در واحد خدماتی، تولیدی و صنعتی فعالیت داریم، برای کاهش و مدیریت صحیح پسماند‌ها اقدام کنیم یا به‌طور فردی به خود قول دهیم روزانه مقدار معینی هر چند کم، کمتر زباله و پسماند تولید کنیم.

اگر قصدی برای تغییر داریم می‌توانیم از همین جا شروع کنیم.

زمین پاک حق تک تک مردمان این سرزمین است و البته رفتار فردی هر یک از ما تاثیر بسیار در تحقق این حق دارد.

 

 

newspaperb 39351 خبر : روزنامه اعتماد و خبر ورزشی در یک نگاه

 

 

 

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=5695
تبلیغات اینترنتی

اینم جالبه !

donald-trump-unspoken-about-relationship-with-women3

ناگفته های ارتباط دونالد ترامپ با زنان

دونالد ترامپ رییس جمهور جدید آمریکا در طی رسیدن به این مرحله و موفقیت در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.