تلگرام آسمونی
ورود به کانال 👉
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > سبک زندگی > عقد و عروسی > لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟
سامانه متقاضی - بازار ثبت تقاضای رایگان,آگهی رایگان,نیازمندیها

لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟

wedding dresses in different countries لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟

همه کشورها آداب و رسوم خاص خود را دارند و برای همه مراسمی که دارند سنن خاص خود را اجرا می کنند. یکی از این موارد لباس عروس است که در کشورهای مختلف مدل های مختلف و متنوعی دارد. سایت آسمونی در این مقاله مدل های مختلف لباس عروس در کشورهای جهان را برای شما عزیزان تهیه کرده است. از شما کاربران خوب و عزیز آسمونی دعوت می کنیم در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید.wedding dresses in different countries 12 لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟

عروسی هندی
در فرهنگ هندی لباس‌های عروسی معمولا به رنگ صورتی یا قرمز هستند. زنان متاهل در شمال کشور معمولا با یک خال قرمز در وسط پیشانی خود شناخته می‌شوند.

 

wedding dresses in different countries 19 لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟عروس نیجریه

نیجریه یک کشور بزرگ با حدود ۲۵۰ گروه قومی‌و بیش از ۵۰۰ زبان است. بنابراین مراسم عروسی براساس منطقه، مذهب و نژاد تغییر می‌کند. با این حال عروس‌های نیجریه اغلب رنگ‌های روشن می‌پوشند. هم چنین آن‌ها اغلب یک سربند به نام Gele می‌پوشند.

 

wedding dresses in different countries 6 لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟عروسی سنتی در غنا
مراسم سنتی ازدواج در غنا اغلب بسیار رنگارنگ است و هر خانواده طرح پارچه مخصوص به خود ار دارد که با آن لباس عروس و داماد دوخته می‌شود.

 

 

wedding dresses in different countries 24 لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟عروس قزاقستان
در عروسی‌های سنتی قزاقستان، عروس‌ها معمولا یک روسری «Saukele» برای حجاب صورت استفاده می‌کنند. این روسری بلند قبل از اینکه دختران به سن ازدواج برسند آماده می‌شوند.

 

 

wedding dresses in different countries 14 لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟عروس مغولستان
در عروسی‌های سنتی مغولستان عروس و داماد هرکدام لباسی می‌پوشند که «Deel» نام دارد. دیل شکلی از لباس‌های طرح دار است که قرن‌هاست توسط مغول‌ها و دیگر قبایل کوچ نشین آسیای مرکزی پوشیده می‌شود.

 

wedding dresses in different countries0 لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟
عروسی ژاپنی
در مراسم عروسی سنتی ژاپنی، عروس اغلب برای مراسم رسمی‌یک کیمونوی سفید می‌پوشد که نماد پاکی و دوشیزگی می‌باشد. بعد از مراسم عروس ممکن است لباسش را به رنگ قرمز تغییر دهد.
 

wedding dresses in different countries 30 لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟عروسی اسکاتلند
مردان در اسکاتلند به طور سنتی دامن قبیله خود را می‌پوشند. بعد از مراسم عروس شالی به رنگ‌های قبیله همسرش به نشانه انتقال او به خانواده جدید می‌پوشد.

 

 

wedding dresses in different countries 5 لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟عروس رمانی از منطقه «Oas»
عروسی‌ها در این منطقه یک رویداد مهم در شمال غرب ترانسیلوانیا به حساب می‌آیند. عروسی توسط والدین سازماندهی می‌شود و عروس و داماد آماده رسوم متنوعی از جمله آماده کردن جهیزیه و لباس، انتخاب والدین تعمیدی و آماده کردن پرچم عروسی می‌شوند.

 

 

wedding dresses in different countries 3 لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟عروسی چینی
در چین رنگ قرمز نماد خوشبختی است. هم چنین معتقدند این رنگ ارواح شیطانی را دور نگه می‌دارد. بنابراین جای تعجب نیست که لباس عروس‌های چینی اغلب به رنگ قرمز باشند.

 

wedding dresses in different countries 21 لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟عروسی در منطقه «گورا» بین کوزوو و مقدونیه
مردم گورانی اغلب مسلمان‌های باایمانی هستند اما سنت‌ها و آداب و رسوم آن‌ها حاوی عناصر مختلف کفر است. عروس با یک اسب سفید مزین به روسری و چتر تزئینی حمل می‌شود و با خانواده اش به خانه همسایه داماد همراهی می‌شود.

 

wedding dresses in different countries 31 لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟عروسی در یاکان
یاکان یک گروه قومی‌زبانی است که عمدتا در جزیره باسیلان در فیلیپین ساکن هستند. مراسم سنتی ازدواج معمولا شامل دو مراسم است، یکی مراسم اسلامی‌و دیگری مراسم سنتی پیش از اسلام. مراسم توسط پدر و مادر مدیریت می‌شود و چهره عروس و داماد برای مراسم نقاشی می‌شود.

 

 

wedding dresses in different countries 13 لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟عروسی سنتی پرو
لباس سنتی عروس در کوه‌های آند معمولا روشن است و شامل ردا و کلاه بافته شده و تزئین شده با منگوله و مواد بازتابنده است. یک دامن مخصوص و پانچو برای عروس و داماد در روز عروسی ساخته می‌شود.

 

wedding dresses in different countries 10 لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟عروس مجارستان
در مراسم سنتی عروسی در مجارستان یک لباس عروس معمولا یک پیراهن گلدوزی شده با طرح‌های گل و سه رنگ روشن است. او اغلب آرایش مویی که به زیبایی و استادانه بافته و با گندم تزئین شده بر سر می‌گذارد.

 

 

 

wedding dresses in different countries 20 لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟عروسی سنتی در نروژ
در نروژ لباس سنتی عروسی بوناد نام دارد. این لباس همچنین برای مراسم دیگری مثل مهمانی‌های تعمید پوشیده می‌شود.

این هم تصویری از یک عروس نروژی است. بسیاری از ما فکر می کنیم که اروپایی ها لباس سنتی ندارند اما مردمان کشورهای اسکاندیناویایی از جمله مردم اروپا هستند که لباس هایی کاملا سنتی برای مراسم ازدواج خود دارند و در فرهنگ آنها لباس سفید توری وجود ندارد. هنوز هم بسیاری از دختران نروژی ترجیح می دهند که در روز ازدواجشان لباس های سنتی بپوشند ، مثل این یکی که البته یک تاج سنتی را هم بر سر نهاده:wedding dresses in different countries 2 لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟

 

این دختر هم یک عروس اندونزیایی است، بدون هیچ آرایشی و بدون هیچ زرق و برقی…. او لباسی ساده اما بسیار سنتی در روز عروسی خود به تن کرده است:wedding dresses in different countries 23 لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟

 

روسیه بیش از 185 قومیت مختلف دارد که هر کدام ممکن است برای خود آداب و رسومی داشته باشند. عروس و دامادی که در زیر می بینید مربوط به یکی از همین قومیت ها هستند. هر دو در روز ازدواج خود لباسی کاملا سنتی و قدیمی به تن کرده اند:wedding dresses in different countries 8 لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟

 

این هم عروس ازبکستانی و یک لباس کاملا سنتی با رنگ های شاد و طرح های مختلف….wedding dresses in different countries 22 لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟

این هم یک عروس مراکشی دیگر

wedding dresses in different countries 17 لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟

 

در قزاقستان دخترها در روز عروسی خود یک لباس کاملا سنتی به نام “سائوکله” می پوشند که سفید است… این لباس بخشی از فرهنگ و سنت مردم قزاق به شمار می رود:wedding dresses in different countries 18 لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟

 

یک عروسی کاملا سنتی در ژاپن. عروس و داماد هر دو لباس سنتی و مشهور ژاپنی ها یعنی کیمونو را می پوشند:wedding dresses in different countries 1 لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟

 

 

این دختر هم یک عروس کنیایی اهل “ماسای” است. به چیزی که دور گردن او قرار گرفته و سر تراشیده اش دقت کنید. عروس های کنیایی یک شنل رنگی و طرح دار روی شانه خود می اندازند و چیزهای زیادی را به گردن و گوش خود آویزان می کنند. این عروس کنیایی کاملا طبق آیین و رسم قوم خودش لباس پوشیده است و البته هیچ گونه آرایشی هم نمی کند:
wedding dresses in different countries 4 لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟

 

اما می رسیم به آداب عروس در چین. چینی ها که فرهنگی غنی دارند در روز عروسی بر تن تازه عروس ها لباسی قرمز می کنند. رنگ قرمز در فرهنگ چینی ها نمادی از خوشبختی است. همچنین چینی ها اعتقاد دارند رنگ قرمز شیطان و اصلا بدی را از زندگی زوج تازه ازدواج کرده دور نگه می دارد:
wedding dresses in different countries 7 لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟

 

این دختر یک عروس از کره جنوبی است. دخترهای کره ای در روز عروسی خود یک لباس سنتی و باستانی به نام هانبوک را می پوشند:
wedding dresses in different countries 9 لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟

این هم نمایی دیگر از لباس عروس های کره ای….

wedding dresses in different countries 11 لباس عروس در کشورهای مختلف چگونه است؟

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=196925
loading...
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • تبلیغات اینترنتی
 • تبلیغات اینترنتی
 • افزایش فالوراینستاگرام
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  برگزاری جشن و مراسم عروسی در چه ایامی مناسب نیست؟

  اولین و مهمترین قدم در برنامه ریزی عروسی، تعیین تاریخ عروسی است. برای تصمیم گیری …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تبلیغات اینترنتی