تازه های آسمونی
خانه > سبک زندگی > همسرداری > با همسر دروغگو چه کار کنیم !؟
 • طراحی سایت
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • loading...

  با همسر دروغگو چه کار کنیم !؟

  در زندگی زناشویی اعتماد جوهره ی زندگی است و اگر دروغ باعث شود که این اعتماد از طرفین سلب شود در آن صورت زندگی با همسر دروغگو اصلا خوشایند نیست. ممکن است شما بارهای اول که دروغ می‌گوید چندان عکس‌العمل خاصی نشان ندهید اما بعد از مدتی، کم‌کم نسبت به او بی‌اعتماد می‌شوید یا گاهی با او به تندی و با عصبانیت برخورد کنید. بسیاری از زنان نمی‌توانند متوجه شوند چرا همسرشان به آن‌ها دروغ می‌گوید درحالی‌که آن‌ها با او با صداقت و درستی تمام رفتار می‌کنند و تمام زندگی‌شان را وقف او کرده‌اند. با آسمونی همراه باشید

  آن‌ها انتظار دارند که همسرشان فرد قابل اعتماد زندگی‌شان باشد. چند راه مختلف برای برخورد و رفتار کردن با همسری که راست نمی‌گوید وجود دارد . اگر می‌خواهید او را اصلاح کنید قبل از اینکه زندگی‌تان را تلخ کنید این چند مورد را درنظر بگیرید.

  خانم‌های زیادی هستند که وقتی همسرشان مدام به آن‌ها دروغ می‌گوید احساس می‌کنند که دیگر در ذهن‌شان احترامی برای او قائل نیستند، اگر شما هم جزو همین افراد هستید می‌توانید قبل از اینکه تمام احترام خود را نسبت به او از دست بدهید با خود فکر کنید.

  به راستی چرا بعضی افراد دروغ می‌گویند؟

  تا بتوانید با واقع‌بینی بیشتری او را درک کنید. دروغ گفتن معمولا از سنین کم در کودکی آغاز می‌شود، حتی یک کودک 2 ساله نیز می‌تواند به راحتی دروغ بگوید اما زمانی که کودک به اهمیت حرف‌ها و لغات پی می‌برد و می‌فهمد که بعضی از حرف‌ها می‌توانند چه تاثیر خارق‌العاده‌ای داشته باشند به‌طور آگاهانه شروع به دروغ گفتن می‌کنند.

  دروغ گفتن همیشه به این معنا نیست که فرد می‌خواهد به کس دیگری آسیب برساند اما ممکن است گاهی این نتیجه نامطلوب پیش بیاید. بعضی از افراد دروغ می‌گویند چون می‌خواهند خودشان را ثابت کنند درواقع دروغ گفتن برای آن‌ها نوعی رفتار دفاعی است، کودک طی مراحل رشد، متوجه می‌شود که دروغ می‌تواند او را از بسیاری از عصبانیت‌هاو تنبیه‌های پدرو مادر یا اطرافیان حفظ کند. همچنین اگر بخواهیم مثبت نگاه کنیم؛

  با دروغ می‌توان دوستان را حفظ کرد یا حتی عزیزی را با هدیه غیرقابل پیش‌بینی غافلگیر کرد. مثلا؛ ممکن است خیلی از ما درباره لباس دوست‌مان به دروغ بگوییم که زیباست درحالی‌که عقیده داریم آن لباس واقعا زشت است. همچنین خیلی ازما در مصاحبه‌های شغلی نیز برای بالا بردن شانس استخدام‌مان دروغ می‌گوییم.

  ما به فرزندان‌مان هم دروغ می‌گوییم به آن‌ها قول می‌دهیم که اگر شام‌شان را بخورند یک بستنی جایزه می‌گیرند اما سپس کاری می‌کنید که کودک‌مان بستنی را فراموش کند چون برای به مغازه رفتن خیلی خسته هستیم.

  شاید 2 طرف مقصر هستند

  وابسته به ماست که مشخص کنیم در زندگی‌مان دروغ گفتن تا چه حد مجاز است و تا کجا نیست. مثلا یکی از حالت‌ها و اتفاق‌هایی که شاید در زندگی خیلی از زن و شوهرها پیش بیاید این است که مثلا شوهر می‌گوید تا یک ساعت دیگر خانه است ولی این یک ساعت کجا و خانه رسیدن او کجا!

  در این مواقع اگرچه همسر شما خودش متوجه می‌شود که زمان خانه ‌آمدن خود را خیلی درست نگفته اما از طرف دیگر او دوست دارد در همان زمانی که به شما گفته‌است به خانه برسد اما تلاش او برای عمل کردن به حرفش چندان کافی نیست و در نتیجه حرف و عمل او 2 تا می‌شود.

  در این حالت شما می‌توانید به این موضوع از 2 زاویه نگاه کنید و از یک نظر می‌توانید فکر کنید که همسر شما توانایی چندانی در برنامه‌ریزی ندارد و نمی‌تواند کارهای خود را به درستی تنظیم کند و از نظر دیگر می‌توانید این طور به موضوع نگاه کنید که همسرتان فردی دروغگو است که بیش از حد سرش به کار گرم است. شما کدام را بیشتر می‌پسندید ؟ به‌نظرتان کدام برخورد مناسب‌تر است؟ این امر بسیار مهم است که بدانید در به‌وجود آمدن رفتاری چون دروغ در یک زندگی زناشویی ممکن است 2 طرف مقصر باشند.

  بعضی‌دروغ ها را می‌شود زیر سبیلی رد کرد

  اگر همسر شما تا به حال بیش از چندبار به شما گفته ‌باشد برای ورزش به باشگاه می‌رود ولی در واقع به جای رفتن به باشگاه به خانه یکی از دوستانش برود، این امر ممکن است شما را کمی ناراحت کند اما احتمالا مشکل خیلی بزرگی در زندگی ایجاد نمی‌کند.

  زن و شوهرها باید قبول کنند گاهی دروغ گفتن یک نفر و انعطاف پذیری طرف دیگر درباره آن دروغ می‌تواند تنش کمتری در زندگی آن‌ها ایجاد کند و در نتیجه خانه آن‌ها آرامش بیشتری داشته ‌باشد. البته گاهی نیز این دروغ‌ها می‌تواند آنقدر بزرگ باشد که یکی از طرفین طاقت تحمل آن‌ها را از دست بدهد.

  در بعضی موارد دروغ گفتن می‌تواند تبدیل به یک مشکل کاملا پیچیده شود و طرفین را کاملا درگیرخود کند، بعضی از افراد وقتی دروغ می‌شنوند احساس می‌کنند دیگر نمی‌توانند با آن دروغ کنار بیایند و اعتماد آن‌ها کاملا از بین می‌رود. اگر شما نیز جزو چنین افرادی هستید باید به‌دنبال یک راه‌حل برای دروغگویی باشید. اینگونه راه‌حل‌ها به شما یاد می‌دهند که بهترین رفتار و ابراز احساسات در این موارد باید چگونه باشد.

  wife-a-liar(1)

  پیش‌بینی کنید، بعد شروع کنید

  قبل از این که بخواهید درباره دروغگویی همسرتان با او حرف بزنید بسیار مهم است که حسابی فکر کنید و پاسخ‌های او را پیش‌بینی کنید. اگر به جواب‌های احتمالی او فکر نکنید به‌طور حتم نمی‌توانید به درستی با او صحبت کنید و گفت‌وگوی ثمربخشی نخواهید داشت.

  اول از همه سعی کنید، واکنش و تمام جواب‌های احتمالی او را با توجه به شرایط حدس بزنید، در این حالت وقتی با او شروع به صحبت می‌کنید و مثلا او در جواب شما می‌گوید الف، شما می‌دانید که در مقابل این جواب باید چه عکس‌العملی داشته‌باشید یا وقتی جواب او ب یا ج یا… است شما می‌دانید چه رفتاری باید نشان دهید و بهترین تصمیم چیست. خودتان را آماده کنید که حقیقتی را به شما بگوید که شما دوست ندارید بشنوید. او ممکن است چیزهایی به شما بگوید که برای‌تان سخت است.

  خودتان را آماده‌سازید که حتی بتوانید تصمیم‌های سخت نیز بگیرید. این را درنظر داشته‌باشید که یک همسر دروغگو می‌تواند چیزی به شما بگوید که غافلگیر شوید مثل این‌که او شغل دومی دارد که شما نمی‌دانید یا به خاطر انجام کاری از شما شرم دارد یا. . . در انتهای صحبت نیز باید کاملا تمام حدها را برای هم مشخص کنید و به او بگویید که در چه جاهایی اصلا مجاز نیست که دروغ بگوید.

  اگر بعضی از دلیل‌های همسرتان شما را قانع کرد، به‌طور روشن و واضح به او بگویید که‌حرف‌های او را قبول دارید. بهتر است چند بار به او فرصت دهید که خود را اصلاح کند.

  آیا شما همسرتان را دروغگو می‌کنید؟

  نمی‌توان گفت که یک شوهر دروغگو نسبت به احساسات همسرش بی‌اعتناست. در حقیقت ممکن است او به دلیل بعضی از رفتارهای همسرش تبدیل به یک فرد دروغگو شده. ممکن است برای یک مرد چند‌بار پیش بیاید که به خاطر گفتن یک جمله و کلمه یا به خاطر گفتن جایی که رفته یا به خاطر ملاقاتی که داشته مورد مواخذه قرار گرفته وکار به دعوا کشیده است.

  گاهی ممکن است وقتی مردی بعداز بیرون رفتن ـ با چند تا از دوستانش برای یک یا 2 ساعت ـ به خانه برگشته از طرف همسرش بسیارسرزنش شده است و زن گفته که چقدر از دوستان او بدش می‌آید. ابراز عقیده‌ای صادقانه و ساده درباره خانواده زن یا یکی از ایرادهای او می‌تواند باعث دعوا و گریه و گفتن کلمات تلخ شود و چند ساعت وقت 2 طرف را بگیرد و. . . .

  در همین حالت‌هاست که دروغ گفتن برای مردان تبدیل می‌شود به راهی برای حفظ شخصیت، ایجاد آرامش و دوستی در خانواده. مرد می‌تواند اینگونه با خود فکر کند که من ترجیح می‌دهم، درباره کارهایم دروغ بگویم تا آنکه بخواهم کاری را که دوست دارم کنار بگذارم در همین حالت‌هاست که زن می‌تواند شوهرش را تبدیل به فردی دروغگو کند.

  بنابراین بهترین راه‌حل برای اینکه شوهرتان دیگر دروغ نگوید این است که شرایطی را در خانه فراهم کنید که دیگر او مجبور به دروغ گفتن نشود. اگر زن و شوهر بتوانند کمی یکدیگر را آزاد بگذارند و هر کدام به دیگری اجازه دهد که آن‌طور زندگی کند که دوست دارد، به مرور تبدیل به 2 دوست می‌شوند و دیگر لزومی ندارد به هم دروغ بگویند. به‌طور کلی باید گفت، هر فردی احتیاج دارد تا فضایی برای نفس کشیدن داشته‌باشد و وقتی این فضا فراهم شود، دروغ گفتن متوقف می‌شود.

  وقتی زنی به شوهرش اعتماد کامل دارد و مطمئن است که شوهر به او دروغ نمی‌گوید، مسلما رفتار دیگری خواهد داشت و در مقابل مردی هم که احساس کند همسرش به او اطمینان و اعتماد دارد از هر کاری که آرامش زندگی را به هم بزند، پرهیز می‌کند.
  اگر می‌خواهید رفتارتان را تغییر دهید باید بدانید، تغییر رفتار زمان‌بر و سخت است و تاثیربخشی این تغییر رفتارها نیز مدتی طول می‌کشد، شما نمی‌توانید در یک شب شوهر دروغگوی‌تان را تغییر دهید.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=91400
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  چند نکته روانشناسی درمورد عشق

  به نام یگانه عالم 1.عشق همچون یک مثلث فرض می شود که یکی از ضلع …

  10 دیدگاه

  1. ظاهراً نویسنده این مطلب یه زن ذلیل به تمام معناست،میگن زنها مظلومن و همیشه مورد ظلم واقع میشن،این مطلب مال قدیما بوده،،،الان هر مردی رو میبینی زیر سی سال کل موهاش سفید شده،باید این واقعیت رو بپذیریم که اکثر زنها پررو شدن،من خودم به شخصه خسته شدم،دیگه نمیکشم از دروغ گفتن،پنهون کاری،اهمیت دادن بیش از حد به خانوادش…

  2. سلام
   این مطلب باقلمی بسیار زنانه و با نگاهی به شدت یکطرفه نوشته شده،
   و با بکارگیری مثالهایی یکطرفه وتوصیه های خاص وارائه راهکار های مختص خانمها ، به سبکی به بیان موضوع پرداخته
   که حتی اگر حرف علمی ومنطقی ومحکمه پسندی هم داشته باشه ، حرفش دلنشین وقابل قبول نخواهد بود
   وبیشتر شبیه راهکارهای پیشنهادی خاله وخان باجیها در مجالس دورهمی زنانه است

   خواننده این مطلب ، به محض مطالعه
   قبل از هر چیز بی اختیار این تصور در ذهنش بوجود میاد،که

   فقط مردها دروغ میگن!!

   و در زندگی مشترک همیشه شوهر اقدام به دروغ گفتن میکنه!!

   در حالیکه از هر زاویه ای که منصفانه به مساله نگاه کنیم، دروغگویی از خانمها بیشتر سر میزنه
   ودر اکثر موارد اقایون هستند که با زیر سبیلی رد کردن و وانمود کردن پذیرش دروغ خانمها،
   از دروغگوییهای بزرگتر بعدی خانمها جلوگیری میکنند
   وبدینوسیله ارامش رابطه رو حفظ میکنند
   و برعکس خانمها چون دائما، به دنبال کشف دروغ اقایون وبرملا کردن اسرار پشت پرده ومچ گیری از اقایون هستند!

   معمولا، با مشاهده کوچکترین حرکت مشکوک بدون تحقیق وتفکر وریشه یابی ، اقدام به برهم زدن نظم وارامش خانواده ومتزلزل کردن روابط میکنند،
   ومتاسفانه
   حتی پس از اینکه نمیتونن توهمات وبدبینی خودشون رو نسبت به اقایون به حقیقت تبدیل کنند وبه اثبات برسونن،
   اظهار میکنن، به علت مظلومیت وبی پشت وپناهی واز سر ناچاری با دروغگویی اقایون کنار اومدن تا به رابطشون لطمه ای وارد نکرده باشند!

   چقدر خوبه حداقل زمانیکه تصمیم داریم
   مطلبی رو بعنوان یک مقاله در مجامع عمومی مطرح کنیم

   از دیدگاهی بی طرفانه وباقلمی منصفانه باشه و تحت تاثیر خاطرات وحوادث تلخ زندگی خودمون به بیان مطالب نپردازیم .

   تا بدون ایجاد حساسیت ناخوداگاه در ذهن مخاطبین به اونها اجازه داده باشیم ذهنشون رو بر روی اصل مطلب متمرکز کنند و اگر احتمالا، نکته ای اموزنده ومفید در مطلب ما وجود داشت ، توجه مخاطب رو جلب کنه و در ذهن مخاطب نفوذ کنه وتاثیر گذار باشه

   البته این نظر شخصی بنده است و با توجه به اینکه بنده سواد ومدرک تحصیلی واطلاعات علمی چندانی ندارم ، اصراری بر صحت گفته های خودم ندارم
   شاید من باتوجه به شرایط وروحیات خودم نتونستم برداشت درستی از این مطلب داشته باشم

  3. تلخ تر از دروغ نیست

   شوهر من خیلی دروغگو ه اصلا هم محدودیتی تو خانه نداشته از روز اول ازدواجمون به من دروغ گفته تا الان که یکساله ازدواج کردیم دروغاش دیگه داره اعصابمو خورد میکنه برای هر چیز ساده و کوچیکی قسم میخوره و دروغ میگه قول و وعدهای دروغ میده هیچ مشکلی ام نداریم باهم فقط زیادی دروغگوه و من از دروغ متنفرم وقتی میفهمم درباره موضوعی بهم دروغ گفته بسیارناراحت میشم تورو خدا چیکارش کنم والبته کلا خانوادگی دروغگو اند حتا پدر مادرش سر هرچیز کوچیکی دروغ میگن حتا وقتی خود من از موضوع خبر دارم و میدونند خبر دارم باز دروغ میگن

  4. چرا انقدر کپی پیست.. آخه چرا…. چند تا وب پیج باز کردم همش همینه… ینی نیس یکی بیاد مطالب جدید اضافه کنه…

   درود بر فرهنگ بی ریشه کپی پیست… درود…

   Ctrl+P

   • سعید زنگنه

    دوست گرامی مطالب جدید سایت آسمونی را با ورود به بخش همسرداری دنبال نمایید

  5. خیلی جالبه ! اینطور که معلومه خانوما با صداقت رفتار میکنن و آقایون ممکنه دروغگو باشن ! نه . خانمها هم به یک اندازه با آقایون میتونن درغگو باشن , در حالیکه آقا با صداقت رفتار میکنه .
   متن آموزشی باید به دور از طرفداری جنسیتی نوشته بشه . در غیر اینصورت مضر خواهد بود .

  6. عااااااااالی

  7. فکر میکنم ترس یا خود کم بینی از لحاظ روانشناسی یکی از دلایل دروغگویی باشه و عدم توانایی که شما در مطلب آوردید . اصن میدونه چیه از قدیم گفتن دروغگو دشمن خداس خب بعدش دوس نداری راست موردی رو بگی میتونی بگی برا چی می پرسی که نه راست گفتی نه دروغ , عزیزی ازم پرسید اهل کدوم شهرم , یادم نبود بگم که همه جای ایران , بعد تحصیلاتمو پرسید گویا گفتم فرض کن فوق یا بیسواد یا … برات چه فرقی میکنه گاه گرفتن مدرک ملاک خرد یا سواد نیس … با آدمایی حرف میزدم که برای شهرداری کاغذ یا
   چیزای دیگه جمع آوری میکردن یا مثه اینا نتونستن به دلایل مادی یا غیره و
   ذالک درس بخوونن اما وقتی پای صحبتشون بودم انگار علامه دهرن و از هر
   گفته اشون یادداشت بر میداشتم … اینه که مدرک میگن سواد نمیاره در مورد
   بعضی البته انگاری درسته … حرفای پدر و مادر بزرگامون که سوادی نداشتن
   برای من یکی سرلوحه خیلی موارد شده روحشان شاد .. یاددادن گاه آسونه
   اما یاد گرفتن نه گاه سخته و چرا شاید کل کل کردن با خودت یا زیاد بالا بردن
   خودت باشه اونچه که هس در این دنیا خیلی چیزا هس برای یاد گرفتن و میتونه یک زندگی داستانی باشه برای همدیگه.
   مرسی 7

   • بعضی ها عادتشونه دروغ بکن ولی چیری که عوض داره گله نداره. وقتی شوهرت دروغ می گه توهم نا خوداگاه بهش دروغ می گی

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.