تازه های آسمونی
خانه > سبک زندگی > همسرداری > مهمترین دلایل طلاق در کشور
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • کوهک
 • تبلیغات در آسمونی
 • مهمترین دلایل طلاق در کشور

  بنابر اعلام رییس مرکز پیشگیری سازمان بهزیستی، مسائل «جنسی» و «اقتصادی» و «مداخلات» مهم‌ترین دلایل مطرح شده از سوی زوج‌های جوان متقاضی طلاق در مراکز مداخله به منظور کاهش طلاق، سازمان بهزیستی است.

  نظم‌ده می گوید، با بیان اینکه بیش از 60 درصد افراد متقاضی طلاق، زوج‌های جوانی هستند که کمتر از 10 سال از زندگی مشترک آنها می‌گذرد، از کاهش تقاضای طلاق در چند سال اخیر خبر داد.

  وی افزود: دلایلی که از سوی متقاضیان مطرح می‌شود، توسط کارشناسان سازمان بهزیستی بررسی و مشخص شده است که مهم‌ترین دلیل کارشناسی برای طلاق این زوج‌ها، فقدان آموزش لازم مراحل مختلف زندگی و تحکیم خانواده است.

  رییس مرکز پیشگیری سازمان بهزیستی در ادامه تاکید کرد: این آموزش‌ها نه تنها پیش از ازدواج ضروری است بلکه پس از آغاز زندگی مشترک باید ادامه یابد چرا که مهارت‌های زندگی مشترک و نیازهای زوج‌ها در دوره جوانی با دوره میانسالی و پیری متفاوت است و هر دوره مولفه‌ها و مهارت‌های خاص خود را دارد.

  نظم‌ده در ادامه بر خلاءهای آموزشی در بروز طلاق در خانواده‌های ایرانی، تاکید کرد و گفت: ضروری است آموزش مهارت‌های خانواده گسترش یابد.

  وی افزود: در برخی مواقع تغییرات زمانی نیز در بروز اختلاف در خانواده‌ها تاثیرگذار است، چرا که در زمان‌های مختلف، چارچوب‌های افراد تغییر می‌کند و زوج‌ها باید این اتفاق را بپذیرند.

  رییس مرکز پیشگیری سازمان بهزیستی طلاق را یکی از آسیب‌های اجتماعی جوامع مختلف دانست و گفت: سازمان بهزیستی بر اساس وظایف ذاتی خود فعالیت‌هایی را در زمینه پیشگیری از طلاق عنوان کرده که این فعالیت‌ها تا 40 درصد در کاهش بروز طلاق در جامعه موثر بوده است.

  نظم‌ده افزود: کارشناسان سازمان بهزیستی تحمل‌پذیری را به متقاضیان طلاق آموزش داده و بدین‌ترتیب فشار ناشی از مشکلات را کاهش و به حداقل برسانند.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=17885
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  نکته ای برای والدین

  به نام یگانه عالم والدین عزیزی که فرزندشان در مرحله نوجوانی است باید به چند …

  2 دیدگاه

  1. البته فکر میکنم علت ناسازگاریها توزندگی باتوجه به تعریفهایی که بزرگان خونواده میکنند یکیش این باشه که سطح توقعات جامعه بالارفته اون زمان مردان وزنان واقعا از تموم وجودشان تعهد همکاری وفداکاری برای خوشبختی همدیگررامیدادند وچون همگان زندگی ساده وبی آلایشی راداشتند کمترفردی احساس چشم وهم چشمی داشته وبیشتردوستداشتن باخونواده های همدیگر معاشرت کنندواز دیدارشان شادشوند وبرای مشکلات زندگی وکاستیهای آن به یکدیگر مشاوره میدادند وهمدردی میکردندالبته این رو نمیگم که الان همچین مسئله ای نیست نه هست ولی گاهی برخی خونواده ها میزان وکیفیت توقعاتشون روبالابردند وبرای برخی مردان بزرگوار وزحمتکش جامعه ما توان آن اید ه آل را که البته نبودن آن ایده آل ها هم درکیفیت زندگی موثرنیست ممکن است سخت باشدویا بلعکس ازطرف مرد زحمات زن ندید گرفته بشه وکلا باید حس فداکاری بالابره تا این وسط بچه های طفلک آسیب نبیننددرکنارخدای نکرده متلاشی شدن کانون خونواده.. ونصیحت بزرگترهای خونواده ام به جوانها میگویند همانطور که درکانون آرام ومهربان خانواده رشد کردید ولذت شیرینی ارامش راهرچند کم یازیادراحس کردید درزندگی آینده تان بگذارید این لذت آرامش را فرزندانتان مثل شما حس کنند وعقده ای وحسرت زده نباشند انشاالله

  2. به نظر من با توجه به اینکه خانم ها ناقص العقل هستند و بدتر از آن هنگامی که بزرگتر خانوادشان بی منطق و غیر مدیر و نا اهل باشد زندگی آقا پسران نابود شده و مهریه به عنوان ابزار فشار دردستان آنهاست که به بهای رفتن آبرو و تباهی زندگی زوجین استفاده می شود و ای کاش در رابطه با مطالبه مهریه تجدید نظر شود تا خانم ها هم سعی کنند سازش کنند و هم در فکر تفاهم در زندگی باشند نه خاله بازی.

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.