تازه های آسمونی
خانه > سبک زندگی > همسرداری > آیا زندگی مشترک پس از خیانت هم ممکن است ؟
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • طراحی سایت
 • تبلیغات در آسمونی
 • آیا زندگی مشترک پس از خیانت هم ممکن است ؟

  Divided couple are separated by white wall but holding hands

  آسمونی : اگر یک مرد با زنی غیر از همسر خود در ارتباط باشد، از نگاه عموم خیانت محسوب می‌شود اما اگر همین مرد مدارکی را برای مشروع بودن رابطه‌اش ارائه کند، ازدواج دوم است و از نگاه قانون دیگر خیانت نیست در حالی که بسیاری از خانواده‌ها این رفتار را یک نوع خیانت می‌دانند اگرچه این جامعه و قانون یک جامعه است که میزان خیانت و نامهربانی را مشخص می‌کند.

  همیشه کسی که خیانت دیده باور نمی‌کند این اتفاق افتاده است و به جای تلاش برای بهبود وضعیت با انکار این موضوع، مشکلاتش را پیچیده‌تر می‌کند. در این مطلب پروفسور حسین باهر راه‌های کشف رفتارهای خیانکارانه و مقابله و مبارزه با آن را برای‌تان شرح می‌دهد.

  صریح و بی‌تعارف سؤال کنید

  اخلاق به شما می‌گوید، زن و مرد باید چطور رفتار کنند. از نظر اخلاق کاملا درست است که زن و شوهر از اوضاع و احوال هم با خبر باشند. زن و شوهرها توقع دارند شریک زندگی‌شان برای یک رابطه رمانتیک و عاشقانه تلاش کند، همان‌طور که توقع دارند برای صداقت و امنیت در رابطه تلاش کند. با این حال هیچ زن یا شوهری دوست ندارد تمام رفتار و اعمالش زیر ذره‌بین باشد. اگر می‌خواهید به همسرتان نزدیک باشید و از همه چیز باخبر شوید از نظر اخلاقی بهتر است از خودش سؤال کنید.

  بهترین راه پیدا کردن حقیقت این است که از او بخواهید صادقانه و صریح درباره هر چیزی که به رابطه شما مربوط است، حرف بزند. اگرچه بیشتر زن و شوهرها پرسیدن مستقیم را سخت‌تر از کند و کاوهای پشت‌پرده رفتار همدیگر می‌دانند. حتی اگر با زیرنظر گرفتن همسرتان فهمیدید او خیانت می‌کند این دلیل خوبی نیست چون جاسوسی کردن کار درستی نیست.

  اگر همسرتان را زیرنظر بگیرید و هیچ اشتباهی در رفتار او پیدا نکنید، ممکن است احساس آرامش کنید، اما یادتان باشد که صداقت همسرتان را نشانه گرفتید. اکنون این شما هستید که در رابطه زناشویی‌تان چیزی را پنهان کرده‌اید. همه می‌خواهند حقیقت را بدانند، اما معمولا با انتخاب بدترین راه به این هدف می‌رسند.

  marriage-after-infidelity(3)

  دروغ شیرین یا حقیقت تلخ؟

  همه ما اصرار داریم هرچه شریک زندگی‌مان می‌گوید، باور کنیم چون اعتماد به او، احساسی از امنیت و آرامش به ما می‌دهد. هیچ‌کس نمی‌خواهد به این مسئله اهمیت بدهد که همسرش دروغ می‌گوید به‌ویژه وقتی که احساس کند خیانتی در کار است. بیشتر انسان‌ها «دروغ شیرین» را به «حقیقت تلخ» ترجیح می‌دهند.

  بسیاری از زنان تلاش می‌کنند از خیانت همسرشان چشم‌پوشی کنند، زیرا تغییرات تازه و قبول آنها غیرقابل تحمل است و دقیقا به این دلیل است که معمولا همسران دیرتر از دیگران از خیانت شریک زندگی‌شان باخبر می‌شوند. همسر خیانتکار معمولا تمام تلاشش را برای گرفتن اعتماد شریک زندگی‌اش کرده و از این موقعیت کاملا سوء‌استفاده می‌کند. او همان چیزی را می‌گوید که همسرش دوست دارد بشنود: «من هرگز به تو خیانت نمی‌کنم.»

  خانم‌ها زرنگ باشید !

  کسی که خیانت می‌کند همیشه نگران این است که گیر بیفتد. اگر او بفهمد همسرش به او شک دارد، تمام تلاشش را می‌کند تا هیچ رد و نشانه‌ای از خیانت باقی نگذارد. درواقع فرد بدگمان به همسرش کمک می‌کند تا در خیانت موفق‌تر باشد. اگر به همسرتان شک دارید و بدگمانی‌های‌تان را به همسرتان نشان می‌دهید، فهمیدن حقیقت خیانت برای‌تان سخت‌تر می‌شود. اعتماد و بدگمانی هر دو می‌توانند برای همسر خیانتکار مزیت باشند.

  اگر به همسرتان شک دارید آن را ابراز نکنید تا زمانی که بتوانید اثباتش کنید.

  خوب است کمی درباره مشکلات زناشویی‌تان با هم حرف بزنید، اما به خیانت هیچ اشاره‌ای نکنید، چون او هرگز به شما نمی‌گوید که خیانت کرده است، مگر اینکه شما دلایل خوبی برای اثبات داشته باشید. پس هرگز بدگمانی‌تان را تا زمانی که دلیل واضحی برای خیانت او ندارید، نشان ندهید. او به راحتی می‌تواند حرف شما را انکارکند.

  به واکنش همسرتان در برابر اتهامی که به او می‌زنید، فکر کنید. او به شما چه خواهد گفت؟ «شوخی می‌کنی؟»، «ما فقط دو تا دوست صمیمی هستیم»، «هیچ چیزی بین ما نیست»، «تو داری اشتباه می‌کنی.» اگر بتوانید واکنش‌های همسرتان را حدس بزنید، می‌توانید، از قبل دلایل مستندتان را به او نشان دهید.

  marriage-after-infidelity(1)

  شوک بعد از کشف خیانت

  وقتی متوجه خیانت همسرتان می‌شوید خیالات و افکار زیادی درگیرتان می‌کند. شوک بعد از کشف راز خیانت واکنش‌هایی مثل افسردگی، خشم، افکار پریشان، عدم تمرکز و زیرنظر گرفتن همیشگی همسر نتایج اجتناب‌ناپذیر این موضوع هستند.

  بهترین راه برای مقابله با این احساسات و واکنش‌ها این است که با فرد مناسبی حرف بزنید با کسی که قضاوت نمی‌کند، حامی است و آرام‌تان می‌کند. کسی را انتخاب کنید که بدون پیشنهادات نامعقول و خشونت‌آمیر و نصیحت‌های ابتدایی و همیشگی شنونده خوبی باشد.

  نصیحت در این شرایط مفید نیست. پند و اندرز هیچ کمکی به شرایط شما نمی‌کند، تصمیم‌گیری‌های آنی نیز بی‌فایده هستند. اما پیدا کردن کسی که شنونده باشد بسیار مهم است زیرا تنش و فشار عصبی‌ای که تحمل کرده‌اید را آرام می‌کند.

  همچنین احساسات‌تان را نباید فورا با همسرتان در میان بگذارید. وقتی شما این راز را می‌فهمید و آن را با همسرتان مطرح می‌کنید او نمی‌تواند به حرف‌های‌تان گوش بدهد یا همراهی‌تان کند. مطرح کردن احساسات منفی‌تان با شدت و فشاری که تحمل می‌کنید باعث واکنش‌های دفاعی در همسرتان می‌شود.

  marriage-after-infidelity(2)

  جدایی تنها راه نیست

  اگر زن و شوهر هر دو بخواهند رابطه زناشویی‌شان را حفظ کنند باید به فکر گام‌های بعدی باشند. قدم‌های بعدی سخت‌تر و مهم‌تر هستند. نجات و حفظ رابطه‌ای که از خیانت آسیب دیده است نیاز به همدلی هر دو نفر دارد. این هدفی نیست که به تنهایی به آن برسید.

  تشخیص انگیزه‌های اصلی خیانت و حرف زدن درباره آن بسیار مهم است. اما همسر خیانتکار همیشه جزئیات را پنهان‌کند زیرا او نگران این مسئله است که حرف زدن درباره جزئیات فقط مشکلات را بیشتر و سخت‌تر ‌کند. گفت‌وگو درباره داستان خیانت باعث مطرح شدن حرف‌هایی می‌شود که نه گوینده و نه شنونده تحمل شنیدن آن را ندارند.

  سؤال‌هایی که جواب دادن به آنها سخت است و شنیدن جواب‌ها غیرقابل تحمل، بنابراین پیدا کردن انگیزه‌های خیانت و گفت‌وگو درباره جزئیات آن برای زن و شوهرها نیاز به بینشی عمیق و مهارت‌های ارتباطی موثر دارد. اما هرچه به مسئله پرداخته نشود مشکلات پیچیده‌تر می‌شوند. مشاوره برای زوج‌هایی که تردید دارند و نمی‌توانند احساسات‌شان را درست بشناسند و نگران آینده رابطه هستند بسیار ضروری و کمک‌کننده است.

  این نکته را فراموش نکنید که زنان قدرت کافی برای مقابله با خیانت را دارند، تنها کافی است از این باور که همه مردها مثل هم هستند و جز به رابطه جنسی به چیز دیگری فکر نمی‌کنند، دست بردارند و در جهت بهبود شرایط زندگی مشترک خود تلاش کنند.

  لازم است بدانید برای مردان مهم‌ترین چیز در زندگی مشترک این است که ارزشمند و مورد احترام باشند و به آنها نشان دهند که تا چه اندازه به آنها احترام می‌گذارند و آنها را توانمند می‌دانند.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=80502
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  روانشناسی : نکات همسرداری

  به نام یگانه عالم هیچگاه به خاطر خنده دیگران در جمع و در حضور دیگران …

  3 دیدگاه

  1. چطور تونستید تحمل کنید؟؟؟

  2. بابا خیلی سرخوشی…مطمینم یا اصلا نمیدونی خیانت چیه یا درد و رنج جانکاه ناشی از خیانت و دروغ رو هرگز نچشیدی

  3. هفت سال است که از زمان خیانت همسرم به من می گذرد امروز دخترم کیمیا برای پدرش نامه می نویسد و به او می گوید دوستش دارد چرا بابا اینکار را کردی وقتی به روزهایی که منشی دفتر شوهرم به هر دلیلی فوت مادر شوهرو برادر شوهر در مراسم های ما شرکت می کرد و کیمیای یک ساله من در مقابل چشمانش بابا بابا می گفت و در تلاش بود تا راه برود و او این چنین بی رحمانی فرزند مرا می دید و رابطه ی خیانت بار با همسرم را پر رنگ تر می کرد وقتی همه راجب شباهت بیش از حد دختر بزرگم به پدرش در مقایل خانم منشی صحبت می کردند و او ابروهای خودر را با لا و پایین می کرد وقتی من برای بازکردن درب خانه باید دو طبقه پایین می رفتم تا ببینم چه کسی پشت در است و او از اموال شوهرم برای خود در بهترین با امکانات عالی لذت می برد وقتی درآمد حاثل از کارم را به بهانه های مختلف شو هرم از من طلب می کرد و برای او مبلمان می خرید وقتی از همسرم درخواست می کردم هفتهه ای یک بار را با ما دور یک میز ناهار بخور و او می گفت کار دارم وقتی می پرسیدم عزیزم ناهار چکار می کنی و او می گفت کارگر ها را فرستادم برایم یک ساندویچ بخرند ولی در بهترین رستورانهای مجلل در کنار خانم منشی در حال خوردن بهترین غذا ها بود وقتی از رابطه اش با من سوال می کردم و او دم از افسردگی می زد وقتی متوجه می شدم قیافه اش عوض شده و او در خانه ای دیگر استحمام کرده بود وقتی کنارش می نشستم و او. به بهانه های مختلف از کنارم جابجا می شد وقتی درخواست می کردم با هم صحبت کنیم و او درخواست موکول کردن به روز دیگر را داشت وقتی اقساط خانه یک سال عقب افتاده بود و او برای کس دیگر هزینه میکرد وقتی دخترم گفت خودروی سفیدی دنبال بابا آمد و او گفت کارگر اداره است و لی خودروی 206 برایش خریده بود و من با بچه هایم با اتوبوس این ور و اون ور می رفتیم وقتی ….وای دل پری دارم ولی آن روزها گذشت و امروز با او زندگی می کنم مدت 2 سال ما را ترک کرد و ادعا می کرد تنها است ولی او را در خانهی خانم منشی جلب کردم و 2 ماه به زندان انداختم و بعد از 2 ماه که خانم منشی سند گذاشت و او را بیرون آورد بازهم به پیش ما بازگشت 2 سال است آمده ورشکسته شده و بی کار با درآمد من زندگی را می گذرانیم امروز مستاجر هستم و در این مدت همه می خواستند از او جدا شوم ولی من فقط حق یک رای داشتم این خودخواهی بود که به جای حق بچه هایم من تصمیم بگیرم آنها هم حقی داشتند پس مبارزه کردم خیلی جاها را اشتباه رفتم ولی بعد متوجه شدم روزی که او را باخانم منشی در خیابان دیدم و شکم به یقین تبدیل شد تصمصیم گرفن آغوش محبتم را به روی همسرم باز کنم جملات محبت آمیز بازکردن جایگاه برایش و… و امروز موفق شدم و خانم منشی بسیار با تعجب از زندگی من رخت بر بست .

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.