در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > سبک زندگی > راهنمای ازدواج > آیا حاضری با خودت ازدواج کنی؟
کانال تلگرام کوروش

آیا حاضری با خودت ازدواج کنی؟

You can marry whit yourself آیا حاضری با خودت ازدواج کنی؟

هر وقت حرف ازدواج می شود، همه می گویند: «دقت کنی که آدم خوبی باشد…»، «با ایده آل های تو یکی باشد…»، فلان باشد…، بهمان باشد… و خیلی از این حرف ها که تقریبا همگی حفظیم! اما چیزی که گاهی، بعضی ازهمین آدم های اطراف می گویند خیلی ارزشمند است: «آیا حاضری با خودت ازدواج کنی؟!»

 شاید جمله خنده داری باشد، اما دقیق تر که دقت کنی، می فهمی که اگر به دنبال فرد ایده آل زندگی ات هستی اول از همه باید خودت با معیارهایت تطابق داشته باشی، مخصوصا آن معیارهایی که بین آدم ها (زن و مرد) مشترک است.

 وقتی می نشینی و برای همسر آینده ات یک سری ویژگی ردیف می کنی که این را داشته باشد و آن را نداشته باشد، بی انصافی است که برای خودت این ها را ردیف نکنی!

حیف تر این است که نروی برای خودت ریز شخصیت ات، ریز خودت را در بیاوری…، خوب است هر چه داری بریزی روی کاغذ تا بتوانی با سنجش و ارزیابی خودت با شاخص هایی که در دین و در علم هست، بهترین باشی و بهترین را انتخاب کنی. برای این که بیشتر با خودت آشنا شوی یا به عبارت دیگر از خودت و آن چه هستی آگاه تر شوی باید اول از همه بدانی که خود واقعی تو چه شکلی است؟!

خود واقعی در واقع همان چیزی است که الان هستی و از آن خبرداری، یا شاید هم خبر نداشته باشی! تمام دارایی هایی که همین الان داری (دارایی که می گویم یعنی همه چیز، از یک باور درست بگیر تا یک اخلاق بد…). البته بیشتر اوقات این بخش از خودمان را پنهان می کنیم. برای همین بهتر است که تمام این خود را روی برگه بیاوری و بررسی کنی!

گام بعدی این است که خود آرمانی ات را تصویر کنی، برای این که این مرحله را بگذاری حتما باید خود واقعی ات را بشناسی تا بتوانی مسیر رسیدن به خود آرمانی ات را رسم کنی! خود آرمانی که می گویم شاید بتوان گفت همان چیزی که همیشه آرزو داری باشی، البته دقت داشته باش که آرزوهایت را بر اساس چه ارزش هایی می چینی!

یک بخشی از وجودمان هست که خودمان هم آن را انکار می کنیم و معمولا حاوی اسرارمان است و ما خیلی انرژی صرف می کنیم تا آن را از دید دیگران و حتی خودمان مخفی نگه داریم! این بخش تاریک ترین بخش وجود آدم است که به خود تاریک معروف است!

 تاریک است به خاطر این که می دانی پر است از نقطه ضعف ها و ترس ها و چیزهای بد دیگر، اما نادیده اش می گیری! باز هم تاکید می کنم تنبلی را کنار بگذاری و همه چیزهایی که داری و می خواهی داشته باشی را چه مثبت و چه منفی، چه بر اساس ارزش های درست انتخاب شده باشند و چه نادرست، همه را روی برگه بیاوری و بعد برای زندگی ات برنامه ریزی کنی! ازدواج هم یکی از همین برنامه هاست!

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=12003
آموزش پیش بینی فوتبال
خرید غذای سگ، خرید غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

عاشق کسی شوید که عاشق شما باشد

به نام یگانه عالم قبل از اینکه وارد یک رابطه یک طرفه شوید خوب فکر …

4 نظرات

  1. من نظرمو دادم و ارسال اما ارور اومد و ندیدم مطلبو نمیتونم اونچه در ذهنم بود و گفتم رو دوباره بگم چرا اینطور شد؟

  2. سلام ممنون از سایت پرمحتواتون……….واقعا خسته نباشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی