تازه های آسمونی
خانه > سبک زندگی > راهنمای ازدواج > ازدواج با مرد و زن چشم رنگی یا زاغ (سبز و آبی) ایرادی دارد؟
املاک کوهک
فولاد صنعت صداقت
تبلیغات اینترنتی

ازدواج با مرد و زن چشم رنگی یا زاغ (سبز و آبی) ایرادی دارد؟

marriage-with-a-person-colors-eyes

در بسیاری از روایات به تعبیر اشتباه این آیه پرداخته اند که ما دراین بخش از پورتال آسمونی به تعبیر درست از آیه اشاره کرده ایم.

روایت صحیح پیامبر اکرم درباره ازدواج با مرد یا زن چشم رنگی :

پیامبر اکرم(ص) فرمودند

ایاک و خضراء الدمن قیل: یا رسول­الله(ص) و ما خضراء­الدمن؟ قال: المرءه الحسناء فی منبت السوء؛

بر حذر باشید از آن گلی که در مزبله روئیده گفتند: یا رسول­الله گلی که در مزبله روییده چه گلی است؟ فرمود: زن با جمال که در خانواده­ای پست بزرگ شده است.»

این حدیث،پرهیز دادن از ازدواج با خضراءالدّمن بود. خضراءالدّمن به معنای سبزه‌هایی است که بر مزبله می‌رویند. در ادامه مخاطبان پیامبر که منظورش را درست در نیافته بودند، معنایش را می‌پرسند و ایشان ادامه می‌دهد که: المرأه الحسناء فی منبت سوء. یعنی زن زیبایی که از خاستگاه بدی باشد.

به عبارت دیگر ایشان به این نکته توجّه می‌دهد که خانواده و اطرافیان در انتخاب همسر آینده خیلی مهم‌اند و بدون این شروط نباید صرفاً به دلیل زیبایی ظاهری، شریک زندگی را انتخاب کرد. بعضی از نویسندگان بی دقت، خضراء الدّمن را زن چشم‌سبز معنا کرده اند. و ما در روایت داریم که با زنان چشم‌آبی ازدواج کنید که در آنها برکت است.  

حدیث ازدواج با مرد یا زن چشم رنگی

مانند حدیث نبوی : 

« تَزَوَّجُوا الزُّرْقَ فَإِنَّ فِیهِنَّ الْیُمْنَ؛

با زنان چشم آبی ازدواج کنید که دارای میمنت اند» و در بعضی روایات آمده دارای برکتند .

بنا بر این سخن مور اشاره شما در باره دشمنان چشم آبی و.. . می باشد . 

در جواب پرسش دوم هم عرض کنم که چنین روایتی در مورد زنان نداریم و این اشتباهی است که در معنی حدیثی صورت گرفته است.

برداشت جاهلان از حدیث

این گونه احادیث اشاره به دشمنی است که با بیان وصف او از همنشینی با چنین افرادی هشدار می دهد چون عرب، چشم سبز را شوم مى ‏داند. زیرا چشمان رومیان که سرسخت ‏ترین دشمنان عرب بود سبز بود.

رب درباره صفت دشمن خود مى‏ گوید:

اسود الکبد، اصهب السبال، ازرق العین.

یعنى جگرش سیاه، سبیل یعنى موهاى پشت لبش سرخ، یا سرخ و سفید، چشمانش سبز است.

اما این بدان معنا نیست که هر چشم سبز و چشم آبی بد باشند ولازم باشداز آنان دوری شود. شاهد مطلب آن است که در پاره ای روایات به ازدواج با زنان چشم آبی سفارش شده است .

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 3٫14 out of 5)
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=90459
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • موسسه حقوقی ثبتی آماتیس
 • تبلیغات در آسمونی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  کدام شخصیت ها نباید با هم ازدواج کنند

  به نام یگانه عالم بی ثباتی هیجانی : ازدواج دو فردی که ثبات هیجانی ندارند …

  ۳۵ دیدگاه

  1. چون دشمنان اصلی اعراب رومیها بودن و رومیها چشم آبی و سبز و ریش سرخ و… بودن بخاطر همین از مردانشون دشمنی و بد تعبیر شدن یا مثلا ازدواج با کنیز رومی غنیمت جنگی که مثلا چشم آبی بودن خوب شمرده شده البته این حدسه
   در ضمن اکثر اونایی که چشم رنگیه بخاطر اینکه از وقتی متوجه تمایز ظاهری با دیگران میشن دچار نوعی غرور یا خودبرتر بینی میشن همین روی زرنگ بودنشون هم موثره و با احتیاط بیشتر در جامعه رفتار میکنن وگرنه ممکنه بسیاری از مردم فلان کشور اروپایی چشم رنگی باشن و اونایی که اونجا چشم رنگی نیستن دچار این حس بشن

  2. چشم های سبز ،قد کوتاه یا متوسط ، سیبیل ضعیف و سرخ
   مو های روشن (سرخ) …..،اینا خطرناک نیستن خطرناک ترینن
   هه، فرار کن

  3. سلام.دوستان خوبم.خدا خیلی ها رو کور آفریده ولی باز خدا رو شکر میکنن بابت داشته های دیگشون و…
   اما امثال ماها با یه رنگ از خود بی خود میشیم،هیچ انسانی زشت آفریده نمیشه،این ما هستیم که بعضی از اونا رو زشت میبینم،همه بنده های خدا برای خالقشون زیبا هستن،پس این از کوته فکری ماست.
   متاسفانه ما از دین فقط یه سری چیزا رو جداسازی میکنیم و اون چیزی که ازش نفع میبریم ازش استفاده و یا حرف میزنیم.
   پیامبر این حدیثو در ۱۴۰۰ سال پیش گفته،که تفسیر مربوطه خودشو داشته،نه اینجوری که شما تفسیر میکنین،نه در دوره ای که همه هر روز رنگ عوض میکنن،نه چشماهای امروز که هر روز یه رنگ میگیره،الان همه با لنز چشماشونو هر رنگی که بخوان عوض میکنن،پس کسی آرزو به دل نمیمونه…خخخ.بعضی ها دینشون زبونشونه ،نه عملشون
   ولی در کل سعی کنیم این عدم هماهنگی تو بیان و تناقضمون در دینو کمتر گسترس بدیم ،حتی اگه اعتقادی به اون صورت نداریم.

  4. درباره چشم آبی

   سلام سعید نظرم تو سایت نمایش ندادی این نظرم نمایش نده نمی دانم چه شدهروز بعد آی پی ها را دیدم آی پی اینترانت توی یک آی پی به جای نام شهر حالا کمی وزیر ارتباطات توی قلب چیزهای گفت از خوب و بد و توی قلب بیا انقلاب را برای خودت باشد و کسی کاری با من ندارد فقط نمی دانم نظرم چطور توی سایت نبود از این ها چقدر حرف بی خودی می نویسند و تهران چقدر منتظر من است بیایم شاه انقلاب باشم و چقدر توی تلویزیون می خواهند مردم که شاه برایشون رقص داشته باشد و چقدر به شاه امید دارند بعد مشکلی پیش بیاید خودم پیگری انجام می دهم و حاکم ایران هستم و نمی دانم چطور چشم آبی برای من دیر پیدا می شود و می دونی که چند طور کشور است و مقام در کشورها اول رییس جمهور و بعد شاه مقام اول است و مقام دیگر رهبر است و بعد مقام وزیر است و مجلس است و بعد چیزهای دیگر و رهبر نبود و شاه انقلابی نباشد دیگر فقط حکومت رییس جمهور است و چقدر شاه مهم است و شاه عبدالعظیم یکی شاهان ایران بوده است و در تهران است و چقدر حرم شاه عبدالعظیم مهم بوده است و نمی دانم چطور دانشمند تهران برای نامزد رییس جمهور انتخاب می شود و توی چقدر جمعیت فارس فقط چند هزار رأی می آورد و برای ۳ دوره فقط ترک زبان برنده می شوند و فقط من فارس بودم با یک سخنرانی نفر اول می بودم و اما من شاه هستم و از شاه قبل بهتر هستم و شاه قبل که امام خمینی شاه قبل را قبول نداشت و شاه قبل من ربطی ندارد و همین طور آمدند تا خودم شاه انقلاب باشم و اصلا نظرم را توی سایت ننویسید تو که قبل نظر را نفرستادید توی سایت و الان نفرست یعنی نشان نده دیگر آدرس نوشتم اما نشان ندهد آدرس را دست ندهید هنوز تکمیل نشده خودم از مسوولان دعوت داشته باشم بیایند سایت خودم و مشکل برای من درست نشود من شاه هستم و آدرس سایت در پایین است و خدا حافظ .
   http://shahkhailikhob.blog.ir/

  5. پسرهای متولد خرداد اکثرا چشمای سبز دارن،،ادمهای اب زیر کاه،،بقیه چشم رنگیها خوبن،ماه تولد حداقل ۷۰ درصد شخصیت ادمه،من از روی قیافه میتونم ماه تولد ادمها رو حدس بزنم و شخصیتشون رو

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.