تازه های آسمونی
خانه > سبک زندگی > راهنمای ازدواج > آیا با مرد کوچکتر از خود ازدواج کنیم؟
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • کوهک
 • تبلیغات در آسمونی
 • آیا با مرد کوچکتر از خود ازدواج کنیم؟

  Untitled-1

  متخصصین امر ازدواج معتقدند که اگر زوجین از نظر سنی با هم تناسب داشته باشد یعنی مرد با فاصله سنی مشخصی (بین 3 تا 7 سال) از زن بزرگتر باشد؛
  از نظر عقلی، تجربی، هیجانات روانی و.. نیز به هم نزدیک شده و با هم هماهنگ تر می شوند.
  .
  همین امر موجب افزایش تفاهم و کاهش اختلافات و درگیری ها در زندگی زناشویی ‌شان می شود.
  .
  با همه این تفاسیر آنچه امروزه در جامعه ما باب شده است و روز به روز در حال افزایش می باشد ازدواج هایی است که در آن سن دختر خانم از آقا پسر بیشتر است.
  .
  افرادی که به چنین ازدواج هایی رو می آورند معمولاً بر این باورند که سن امری شناسنامه ای بوده و هیچ تاثیری بر زندگی مشترک و موفقیت یا عدم موفقیت در آن ندارد.
  از دید این افراد موفقیت در زندگی مشترک تنها و تنها با تفاهم و درک متقابل حاصل می شود و این امور هیچ ربطی به سن و سال ندارند. .

  حتماً می پرسید
  چرا پسر باید از دختر بزرگتر باشد؟ .
  – دختر خانم ها به طور میانگین 2 الی 3 سال زودتر از آقا پسرها به بلوغ و رشد عقلی، فکری، عاطفی، اجتماعی، اقتصادی و…می رسند، به همین دلیل زودتر از آقا پسرها به پختگی های لازم برای زندگی مشترک دست می یابند. – همانگونه که دخترها زودتر به بلوغ می رسند از آن طرف هم،‌ نیازهایشان زودتر از مردان فروکش می‌کند. معمولاً خانم ها در میانسالی دچار سردی در روابط زناشویی می شوند.
  حال اگر سن مرد از زن کمتر باشد دوران سردی زن دقیقاً مصادف می شود با دوران گرمی و هیجان مرد و همین امر ستون های زندگی مشترک شان را متلاشی می کند. – خانم ها به علت زایمان، زودتر طراوت جسمی و شادابی خود را از دست می دهند. در نتیجه اختلاف سن مناسب باعث ایجاد توازن فیزیکی و موازنه در شکستگی صورت و اندام می ‌شود.

  برخی از مشکلاتی که به دلیل بزرگ بودن زن از مرد در زندگی زناشویی حاصل می گردد
  – نقش زن و شوهری جای خود را به نقش «والد و فرزندی» می دهد.
  زمانی که زن از همسرش خیلی بزرگتر باشد چون بسیاری از امور را تجربه کرده است در دام پند و اندرز و بکن نکن دائمی می افتد. یعنی به جای نقش همسری، نقش مادری را در زندگی ایفا می کند. -زن برای اینکه از ارتکاب مرد به اشتباهات مادی و غیر مادی جلوگیری نماید مدام وی را کنترل می کند. کنترل دائم مرد نیز باعث خشم و عصبانیت وی و ایجاد اختلاف در روابط زناشویی شان می شود.
  .
  توجه: نکاتى که در قسمت بالا مطلب آسمونی قید شد قابل تعمیم به همه افراد نیست. در این راستا میزان عقل و شعور طرفین، کم بودن فاصله سنی شان و ..تاثیرات بسیاری بر موفقیت یا عدم موفقیت در زندگی مشترک دارد.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=129922
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  روابط جنسی پیش از ازدواج و تاثیرات آن

  روابط جنسی پیش از ازدواج یکی از مشکلاتی است که بسیاری از جوانان درگیر آن …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.