تازه های آسمونی
خانه > سبک زندگی > خانه داری > روش پاک کردن لکه های ایجاد شده در فضای آزاد
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • طراحی سایت
 • تبلیغات در آسمونی
 • روش پاک کردن لکه های ایجاد شده در فضای آزاد

  stain-created-outdoors(1)

  حتما برای شما هم اتفاق افتاده که با لکه های آزار دهنده روبرو شده باشید. این طور مواقع بسیاری از ما فکر می کنیم دیگر نمی شود کاری کرد و باید قید لباس یا لوازم لک دار را بزنیم.ما در این مطلب آسمونی با معرفی چند نمونه از لکه برها ثابت می کنیم که به جای عذاب کشیدن دست بکار شود و به راحتی لکه ها را پاک کنید.

  پرندگان :

  درصورت پاک نشدن لکه با شوینده های لباس، با احتیاط و با استفاده از دستکش از محلول رقیق آب اکسیژنه قابل تهیه از داروخانه ها با نسبت 1 قسمت آب اکسیژنه و 6 قسمت آب سرد تهیه نموده و ناحیه لک شده را در این محلول خیسانده و سپس آبکشی نمایید. توجه کنید برای پارچه های از جنس نایلون یا پارچه هایی که ثبات رنگ ندارند، از آب اکسیژنه استفاده نکنید.

  گل و گرده گیاهان :

  با استفاده از شوینده های لباس معمولاً این نوع لکه ها قابل پاک شدن می باشند. در غیر این صورت از الکل طبی به جز الیاف استات و تری استات استفاده کرده و سپس آبکشی نمایید.

  لکه چمن :

  برای لکه های سخت مقداری الکل طبی بر روی ناحیه لک شده لباس به جز پارچه های استات و تری استات ریخته و چندبار سطوح لک شده را به هم بمالید و سپس با آب ولرم و اسفنج آنرا پاک کرده و در نهایت با پودر های آنزیم دار یا مایع لباسشویی بشویید.

  گل و لجن :

  گل و لجن خشک شده را بوسیله برس یا مسواک از سطح لباس برداشته، پودر لباسشویی را در آب گرم با بالاترین دمایی که که برچسب لباس اجازه می دهد، حل کرده و ناحیه لک شده را در محلول پودر خیسانده و پس از مدتی شسته و آبکشی نمایید.

  کپک :

  کپک ها هنگامی که لباس ها در شرایط نمدار و مرطوب نگهداری شوند بوجود می آیند و به شکل نقطه های خاکستری، سبز، زرد و گاهی صورتی و قرمز دیده می شوند. برای پارچه های سفید از جنس کتان می توانید سفید کننده کلردار (سدیم هیپوکلریت) را به نسبت یک قاشق سفید کننده در دو فنجان آب حل کرده و لباس را چند دقیقه در آن خیسانده و سپس به طور کامل آبکشی نمایید.

  از آنجا که استفاده مکرر از سفید کننده کلردار میتواند باعث آسیب رساندن به بافت پارچه شود بهتر است با استفاده از دستکش محلول آب اکسیژنه 20% (قابل تهیه از داروخانه ها) را به نسبت 1 قسمت آب اکسیژنه با 4 قسمت آب مخلوط کرده و پس از چند دقیقه خیساندن البسه (به جز نایلون و پارچه های بدون ثبات رنگ) آن را به طور کامل آبکشی نمایید.

  توجه نمایید برای البسه از جنس پشم، ابریشم و پارچه های ضد آتش از سفید کننده استفاده نکنید. برای پارچه های رنگی سطوح لک شده را با صابون رختشویی چندبار به هم مالش داده و سپس در مقابل نور آفتاب خشک کنید (اشعه فرابرنفش نور آفتاب با مواد صابون واکنش داده و هاگ های کپک را از بین می برند). در آخرین مرحله لباس را به خوبی آبکشی و با پودر یا مایع لباسشویی دوباره بشویید. درصورت نیاز عمل شستشو را دوباره تکرار نمایید.

  قیر و آسفالت :

  با استفاده از سطح پشت چاقو که تیز نباشد اضافی قیر یا آسفالت را برداشته و سپس باقی مانده قیر یا آسفالت را با استفاده از مقدار کمی تینر تا حد ممکن پاک نمایید. سپس ناحیه مورد نظر را دوباره خیس کرده و با صابون رختشویی به آرامی به هم مالیده و بشویید. در آخرین مرحله مقداری پودر لباسشویی را در آب گرم با بالاترین دمایی که برچسب لباس اجازه می دهد حل کرده و لباس را شسته و آبکشی نمایید.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=73964
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  راهکار از بین بردن بوی بد فاضلاب و چاه

  فرقی نمی کند چقدر آشپزخانه تان تمیز باشد، قطعات فاسد شده ی باقی مانده از …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.