در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > سبک زندگی > خانواده، کار و اخلاق > چرا برخی زنان مطلقه تنها زندگی می کنند ؟
کانال تلگرام کوروش

چرا برخی زنان مطلقه تنها زندگی می کنند ؟

 
devorce چرا برخی زنان مطلقه تنها زندگی می کنند ؟
در گذشته زنان هویت خود را در همسردار بودن و زیر سایه‌ی مردان می‌دیدند، اما امروزه برخی زنان به علت توانمندی در عرصه‌ی کار و استقلال مالی دیگر خود را در سایه‌ی مردان نمی‌بینند، بلکه خود را هم‌تراز و در کنار آن‌ها می‌پردازند. از طرف دیگر در گذشته عدم ازدواج به نوعی ننگ محسوب می‌شد اما در شرایط فعلی با توجه به افزایش جمعیت مجرد، آن‌ها دیگر مورد سرزنش واقع نمی‌شوند. به همین دلیل افراد بعد از ناکامی‌های حاصل از این شکست عاطفی و حس بی‌نیازی مالی ترجیح می‌دهند دیگر از مردان به‌طور کامل اطاعت نکنند. بنابراین جامعه را به سمت فروپاشی بنیان خانواده و یا حتی عدم تشکیل این نهاد اجتماعی سوق می‌دهد.
مینا 33 ساله کارشناس مدیریت بازرگانی می‌گوید: 3 سال است که از همسرم جدا شده‌ام و به علت درآمد بالایی که دارم ترجیح می‌دهم به صورت مجردی، آن طور که می‌خواهم زندگی کنم.
دکتر سعیده امینی، جامعه‌شناس و استاد دانشگاه علامه طباطبایی درباره‌ی ازدواج نکردن 80 درصد از زنان مطلقه می‌گوید: استقلال مالی زنان، افزایش جمعیت مجردها و برخی قوانین حمایت از مجردها از جمله قانون تک والدی را از مهم‌ترین دلایل این موضوع است.
 
وقتی گذشته و حال مانع زندگی مشترک در آینده می‌شود  
 شرایط و زندگی پردردسر و نا امن قبل از طلاق؛ استقلال و حس بی‌نیازی مالی زنان مطلقه آنان را به سمت عدم اطاعت از مردان و مقاومت با ازدواج دوباره ترغیب می‌کند. هنگامی که آنها می‌توانند بیشتر کارهای روزمره و زندگی را خودشان با اختیار کامل انجام دهند و حتی در صورت نیاز و علاقه می‌توانند فرزند خوانده داشته باشند کمتر به سمت ازدواج مجدد می‌روند شاید با فرهنگ‌سازی و ایجاد قوانینی در خصوص استحکام بنیان خانواده از ترویج زندگی مجردی جلوگیری کرد.

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=118683
آموزش پیش بینی فوتبال
خرید غذای سگ، خرید غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

هم میهن خود را دریابیم

حس نوع دوستی یکی از زیباترین حس های جهان است که خوشبختانه در ایران به …

% دیدگاه، نظر شما چیست؟

  1. تمام این دلایل درست اما نیم درصد در نظر بگیریم که تنوع طلبی های نا متعادل و ترویج فرهنگ کشورهای دیگر در اینجا نیز میتواند بخش دیگری برای این مطلب باشد. حضرت محمد (ص) میفرمایند: هر که ازدواج “نکاح” نکند از دین من خارج است .
    آیا آمارهای مختلف و دلایل عدم ازدواج , مجرد بودن را نیز بشمار آورده اید ؟ وقتی مطلب بالا را بخوانیم به این موضوع نیز
    بیندیشیم از چه رو ؟ سن , موقعیت اجتماعی , ظواهر فریبنده و…..و… اختصاصی سایت نبوده و نیستم اما سریع این مطلب در ذهنم نقش بسته و گفتم , اینکه میگویند حرف راست را از بچه یا آدمی که مست است قبول کن , متاسفانه ریشه بکارگیری عبارات و کلمات نیز از بین رفته ,” از سوره مبارکه یاسین” برای رساندن مطلبی نمونه دیگری است …
    تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی