تازه های آسمونی
خانه > سبک زندگی > خانواده و اخلاق > حراجه حراج، خونه دار و بچه دار! زنبیل و بردار و بیار
 • باغ تالار گلهای زندگی
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • loading...

  حراجه حراج، خونه دار و بچه دار! زنبیل و بردار و بیار

  vanette حراجه حراج، خونه دار و بچه دار! زنبیل و بردار و بیارتردد مستمر وانت بارهایی که برای خرید و فروش اقلام و کالا روزانه به کوچه ها سرازیر می شوند اعتراض بسیاری از شهروندان را به دنبال داشته است که متاسفانه با وجود اعتراض های شدید مردم هیچ گونه اقدامی برای این مشکل انجام نشده است، آسمونی در این مقاله مطالبی در مورد این حراجی ها برای شما عزیزان تهیه کرده است که در ادامه می خوانید.

  برهم زدن آرامش مردم با بلندگوهای گوش خراش مخصوصاً در ساعات اول صبح و بعدازظهر یکی از مهمترین مشخصه وانت بارها یا موتور سه چرخهایی است که به قول خودشان می خواهند کالا را به درب منزل مشتری برسانند.

  خرید نان خشک، ضایعات ، اثاثیه کهنه، فروش پوشاک، میوه، سبزی از جمله مواردی است که صاحبان وانت بارها می خواهند از طریق آلودگی صوتی به مشتریان خود غالب کنند.

  بسیاری از شهروندانی که دل پری از مزاحمت های صوتی وانتی های دوره گرد دارند، معتقدند چیزی که بیشتر از همه در این ماجرا آزاردهنده شده، این است که متاسفانه وانت های دوره گرد زمان شناس خوبی نیستند، در تمام ساعات شبانه روز به خصوص هنگام استراحت فریادهای بی وقت شان کلافه کننده می شود.

  برای جمع آوری این شغل های کاذب باید راهکارهای اساسی را اتخاذ کرد و خدای نکرده نباید مانع درآمدزایی این افراد شد، چرا که این افراد اگر شغل مناسبی برای خود داشتن به این مشاغل کاذب رو نمی آوردند .

  دستفروشی کاسبان دوره گرد با بلند گوهای بسیار قوی مربوط به خیابانهای اصلی وفرعی وکوچه های  شهر نمی شود بلکه برای ساکنان محله های حاشیه شهر نیز مزاحمت هایی ایجاد می کنند.

  گفته می شود براساس قانون جرایم رانندگی، استفاده از بلندگو و نصب آن روی خودرو ممنوع است چه برسد به استفاده مکرر از آن با هدف جمع کردن مشتری برای کسب و کار  و پلیس راهور موظف است خودروهای دارای بلندگو را توقیف یا جریمه کند اما دراینجا خبری از توقیف وبرخورد به صورت جدی مشاهده نمی شود.

  یکی از اهالی محله ولی عصر می گوید دوره گردها حتی در ساعت ۷ صبح هم با حضور در کوچه ها در بلندگوی خود می دمند واین کار موجب می شود افراد مریضی که شاید شب نتواستند بخوابند ونیاز به استراحت درصبح دارند مزاحمت ایجادکند یا اینکه موجب بیدارکردن کودکان را در اول صبح از خواب می شوند.

  وی می گوید این مشکلات برای دوره گردها مهم نیست و واقعا مردم را کلافه کرده اند.

  دیگر شهروند ساکن شهرک فجر می گوید قبلاً کاسبان دوره گرد، خودشان ندا می دادند اما الان ازبلند گوهای قوی تر استفاده می کنند واعتقاد دارد صاحبان وانت ها  مزاحمت برای مردم برایشان مهم نیست ومی خواهند کالای خود را حتی به بهای سلب آرامش مردم به فروش برسانند.

  یک زن میانسال مصاحبه شونده بعدی ما بود او که از سرو صدای وانت بارها به سطوح آمده بود گفت: در فصل تابستان از دست سرو صدای وانت بارها نمی توان پنجره را برای لحظه ای باز کرد.

  مرد سالمندی که از بیماری قلبی رنج می برد هم اضافه کرد: لحظه ای از دست صدای بلندگوی وانتی ها آسایش نداریم و نمی توانیم چشم روی هم بگذاریم.

  شهروند دیگری نیز گفت: ما مانع کسب و کار مردم نیستیم ولی با کسانی که ایجاد سرو صدا و آلودگی صوتی ، حقوق اولیه و آرامش روحی و اعصاب مارا تهدید می کنند مخالف هستیم.

  انتظار این است مسولان ذیربط نسبت به خواست شهروندان پارس آبادی درخصوص جلوگیری از کاسبان دوره گردی که با بلندگوهای گوش خراش موجب ناراحتی و سلب آرامش مردم می شوند به صورت جدی اقدام کنند.

  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • طراحی سایت
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  فرهنگ نادرست به جنگ انداختن حیوانات

  به جنگ انداختن حیوانات فرهنگ نادرستی است که بیشتر در افغانستان رایج است. البته در …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.