تازه های آسمونی
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • طراحی سایت
 • تبلیغات در آسمونی
 • رسم میهمان بودن

  being-drawn-away

   

  در فصل تابستان، بیشتر خانواده ها با توجه به امکانات و علایق خود به مسافرت  و میهمانی می روند. در این میان بسیاری با توجه به وجود خویشاوندان خود در شهرهای مختلف با یک تیر دو نشان می زنند، هم دلتنگی‌شان برای نزدیکان و اقوامی که به دلیل بعد مسافت، مدتی آنها را ندیده‌اند از بین می‌برند و هم بخشی از تعطیلات تابستانی را در شهر محل اقامت آنها می گذرانند. اما رفتن به مسافرت ومهمانی هر چند کوتاه در منزل اقوام و دوستان آدابی دارد  و رسم مهمان بودن ویژگی های خاص خود را دارد که با توجه به آن  اقامت چند روزه را برای میزبان و میهمان دلپذیرتر می سازد. بسیاری از افراد این آداب را نمی دانند یا به ورطه فراموشی سپرده‌اند. یادآوری آنها مفید خواهد بود.

   

  تعطیلات شما، نه مال آنها

  هنگامی که قصد اقامت در منزل فردی به عنوان مهمان را دارید، به یاد داشته باشید، شما به تعطیلات آمده‌اید، اما زندگی میزبان روند روزانه معمول خود را طی می کند. این بدان معنی است که به احتمال آنها باید روز بعد در ساعت معین در محل کار خود ظاهر شوند،پس نمی‌توانند پابه پای شما شب زنده داری کنند. گاه میهمان به میزبان اصرار می کند که زمان خواب خود را بر هم نزند و نگران آنها نباشد، اما پس از رفتن صاحبخانه به اتاق خواب، تلویزیون یا پخش صوت را روشن کرده و بی توجه به صدای بلند آن به تماشای فیلم یا گوش دادن موسیقی می نشیند. رعایت حقوق صاحبخانه بخشی از ادب است.

   

  لطفاً کنترل را در دست بگیرید

  برخی از میهمانان به‌ندرت رفتار کودکان خود را در منزل میزبان کنترل می کنند. گاه کودکان آنها از یک سو به سویی دیگر می دوند، کارهایی که نباید، انجام می دهند، به وسایل خصوصی میزبان دست می زنند و خلاصه اعصاب صاحبخانه را به چند تکه تقسیم می کنند! و در این میان تنها کسی که اصلاً اهمیت نمی دهد مادر آنها و به عبارتی میهمان عزیزاست!
  توجه داشته باشید که باید کنترل کودکان خود را در منزل فردی دیگر در دست داشته باشید. شاید اهمیتی ندهید کودک شما در منزل خودتان از لوستر تاب بخورد یا روی مبل بپرد، اما دلیل نمی‌شود تا موضوع برای میزبان شما نیز همانند شما باشد.

   

  سطل آشغال یا سبد بسکتبال!

  انداختن کاغذ پاره، نایلون ها و ساک های خرید یا هرگونه آشغال دیگر در گوشه و کنار منزل صاحبخانه از بی توجهی میهمان حکایت می کند. برخی از میهمان ها مودب ترند و آشغال را تا محل اصلی سطل می برند، اما در مرحله آخر آن را دور و بر سطل می اندازند به ویژه اگر سطل پر باشد، به خود زحمت اینکه آن را داخل سطل بیندازند نمی دهند. جمع آوری آنها باعث ایجاد یک کار اضافه برای میزبان خواهد بود.

   

  پرخوری و زیاده روی نکنید

  هیچ ایرادی ندارد هنگامی که در منزل کسی چند روز اقامت دارید و میهمان هستید، از مواد خوراکی و تنقلات آنها استفاده کنید. اما باید حد خود را بدانید و از زیاده روی خودداری کنید. اگر مدت اقامت شما طولانی شد، بد نیست گاهی در خرید مواد خوراکی اما نه مایحتاج اصلی کمک کنید.

   

  با بچه های خود بیدار شوید

  گاهی برخی از میهمانان حتی پس از بیدار شدن فرزندان خود در رختخواب می مانند و کنترل و سرگرم کردن کودکان خود را به صاحبخانه و بچه های آنها می سپارند. باید به یادداشت که وظیفه صاحبخانه مراقبت از بچه های شما در مدت اقامتتان در منزل آنها نیست. شما برای تجدید دیدار به منزل آنها رفته اید، نه برای استفاده از آنها به عنوان پرستار بچه!

   

  پل پشت سر خود را تمیز کنید

  روز آخری که در جایی میهمان هستید، سعی کنید محل اقامت خود را کاملاً تمیز کنید. اصلاً جالب نیست پس از آنکه شما منزل میزبان را ترک کردید، وی با کوهی از پاکت های آشغال خوراکی، نایلون های خرید یا خرده ریزه های به جا مانده از شما تنها بماند.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=34623
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  هدیه روز مادر یا زن ، چی بخریم؟

  یکی از عادت های خوب ما ایرانیها هدیه دادن می باشد. هدیه دادن و هدیه …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.