تازه های آسمونی
صفحه اصلی > بانک اطلاعات > خدمات شهروندی > نرخ جدید جریمه های رانندگی 1395
تبلیغات اینترنتی

نرخ جدید جریمه های رانندگی 1395

driving offences ‎ نرخ جدید جریمه های رانندگی 1395

اطلاعیه جدید

جریمه ۲۰۰ هزارتومانی برای گردش به چپ یا راست
رئیس پلیس ترافیک شهری:جریمه گردش به چپ یا راست در تقاطع های دارای چراغ راهنمایی برابر جریمه رد کردن چراغ قرمز یعنی ۲۰۰ هزارتومان است.

 

نرخ جدید جریمه های رانندگی سال 1395 اعلام شد و بر این اساس از تاریخ 25 اسفند 1394 نرخ های جرایم جدید اجرایی شده اند.

هیات‌وزیران در پی ابطال مصوبه افزایش نرخ جرایم رانندگی از سوی دیوان عدالت اداری، با تعدیل این نرخ‌ها جدول جدید جرایم رانندگی را تصویب کرد.
هیات‌وزیران در جلسه شانزدهم اسفندماه سال‌جاری به پیشنهاد وزارتخانه‌های دادگستری، کشور، راه و شهرسازی و نیروی انتظامی و به استناد مواد ۲۱ و ۲۲ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی بخشی از کدهای جرایم رانندگی را اصلاح کرد.
به گزارش «ایلنا»، براساس این مصوبه، نرخ 41 عنوان جریمه اصلاح شده و سقف جرایم رانندگی به 400 هزار تومان افزایش یافته که هیات‌دولت مصوبه مورد نظر را از تاریخ 25 اسفندماه سال‌جاری لازم‌الاجرا کرده است.

بر این اساس نرخ جرایمی همچون عبور از چراغ قرمز، سبقت غیرمجاز در راه‌های دوطرفه و تجاوز از سرعت‌مجاز (بیش از ۳۰ کیلومتر بر ساعت) در کلان‌شهر‌ها و مراکز استان‌ها و جاده‌های بین شهری و مناطق‌آزاد تجاری و صنعتی به ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

همچنین نرخ ارتکاب‌ جرایمی همچون انجام حرکات‌ نمایشی مانند دور زدن در جا یا حرکت موتورسیکلت روی یک‌ چرخ، حرکات مارپیچ، حرکت با دنده عقب در آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها به ۱۵۰ هزار تومان، استفاده از تلفن‌ همراه یا وسایل‌ ارتباطی مشابه در حین رانندگی و عدم رعایت مقررات حمل‌ بار به 100 هزار تومان، عبور از محل‌ ممنوع به 90 هزار تومان و عبور وسایل‌ نقلیه غیرمجاز از خطوط ویژه به 80 هزار تومان افزایش یافته است.

براساس مصوبه دولت، رانندگی در حالت مستی و مصرف داروهای روان‌گردان و افیونی ۴۰۰ هزار تومان جریمه دارد و کنار این امر، مواردی همچون تجاوز به چپ از محور راست، دور زدن در محل ممنوع، نقص‌ فنی موثر یا نقص در سامانه‌ روشنایی در شب، حمل تیرآهن، ورق‌های فلزی و امثال آن بدون رعایت شرایط ایمنی و مقررات مربوط، نداشتن مجوز فعالیت راننده وسیله‌ نقلیه عمومی و سبقت از سمت راست وسیله‌ نقلیه دیگر در راه‌هایی که هر طرف رفت و برگشت فقط یک خط عبوری وجود دارد یا با استفاده از شانه‌ راه به 75 هزار تومان افزایش یافته است.

از سوی دیگر براساس مصوبه یادشده جریمه عدم بارگیری صحیح و مهار ایمن محمولات 67 هزار و 500 تومان و عبور وسائل‌ نقلیه از پیاده‌رو نیز مبلغ 65 هزار تومان جریمه به همراه دارد.

در خصوص ارتکاب تخلفاتی مانند رانندگی وسایل‌ نقلیه عمومی بیش از زمان مجاز، عدم رعایت محدودیت‌های زمانی یا مکانی و یا شرایط مندرج در گواهینامه از قبیل استفاده از عینک، سمعک و یا تجهیزات خاص، عدم توجه به فرمان ایست و یا پرچم مراقبین عبور و مرور، محصلین و یا پلیس مدرسه، عدم رعایت فاصله طولی و عرضی با وسیله‌ نقلیه جلویی و جانبی و تصادف ناشی از عدم توجه به جلو، توقف در ابتدا و انتهای پیچ‌ها، روی پل، داخل تونل، داخل یا حریم تقاطع‌های راه‌آهن، نداشتن پلاک جلو یا عقب و یا ناخوانا بودن آن، تجاوز از سرعت مجاز تا (30کیلومتر در ساعت)، عدم استفاده از کلاه‌ ایمنی توسط راننده و سرنشین موتورسیکلت در حین رانندگی و عدم استفاده از کمربند ایمنی توسط راننده یا سرنشینان وسیله‌ نقلیه در حال حرکت در آزادراه‌ها، بزرگ‌راه‌ها و جاده ‌ها به 60 هزار تومان رسید.

براساس مصوبه جدید دولت، ارتکاب تخلفاتی همچون عدم رعایت حق‌ تقدم عبور، حرکت نکردن وسایل‌ نقلیه بین دو خط یا تغییر خط حرکت بدون رعایت مقررات مربوطه در معابر خط‌کشی شده و نداشتن گواهی معتبر معاینه فنی وسیله‌ نقلیه مبلغ 50 هزار تومان جریمه به همراه دارد.

همچنین جریمه قصور در به کار بردن علایم ایمنی هشداردهنده حسب مورد در جلو، کنار و عقب وسیله‌ نقلیه متوقف در سطح راه‌ها برابر ضوابط مربوطه، توقف وسایل‌ نقلیه در حاشیه راه‌ها برای فروش‌ کالا، نداشتن آج مناسب در سطح اتکای لاستیک یا استفاده از لاستیک‌های فرسوده، رانندگی با وسیله‌ نقلیه دودزا، نداشتن بارنامه یا صورت‌ وضعیت مسافری در وسایل‌ نقلیه عمومی و مغایرت مشخصات مسافر یا محموله با صورت وضعیت یا بارنامه صادر شده یا استفاده مکرر از یک بارنامه یا صورت وضعیت مبلغ 45 هزار تومان و عدم پرداخت عوارض مقرر در آزادراه‌ها 30 هزار تومان جریمه دارد.

 

هشدار به رانندگان

به گزارش آسمونی به استناد بند “د” ماده (10) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در صورت ارتکاب همزمان تخلف از جمله انجام حرکات نمایشی، تجاوز از سرعت مجاز (بیش از 50 کیلومتر در ساعت)، سبقت غیر مجاز در راه‌های دو طرفه، عبور از چراغ قرمز و حرکت مارپیچ علاوه بر صدور قبض جریمه وسیله نقلیه به مدت 72 ساعت توقیف می شود.

براساس بند “ب” ماده (10) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در صورت ارتکاب تخلف رانندگی در حالت مستی و استفاده از مواد روانگردان و افیونی علاوه بر صدور قبض جریمه، گواهینامه راننده متخلف 6 ماه ضبط و وی به مرجع قضائی معرفی می‌شود.

 

پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، دفتر تحقیقات کاربردی، شماره 169432/ت46748ک – وزارت کشور- وزارت راه و شهرسازی

وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک در جلسه مورخ 3/7/1390 بنا به پیشنهاد وزارتخانه های کشور، دادگستری و راه و شهرسازی و به استناد ماده (21) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی- مصوب 1389- و با رعایت تصویب نامهشماره 164082/ت373هـ مورخ 10/10/1386 ، تصویب نمودند:

جریمه های تخلفات مربوط به حمل و نقل و عبور و مرور در کلیه نقاط کشور و مناطق آزاد تجاری- صنعتی (در 171 ردیف) به شرح جدول پیوست که تایید شده به مهر «دفتر هیئت دولت» است تعیین می شود.

این تصویب نامه در تاریخ 21/8/1390 به تایید مقام محترم ریاست جمهوری رسیده است. معاون اول رئیس جمهور- محمد رضا رحیمی

 

:: جزئیات کامل افزایش نرخ جرایم رانندگی بر اساس ریال ::

 

traffic ticket1 نرخ جدید جریمه های رانندگی 1395 traffic ticket2 نرخ جدید جریمه های رانندگی 1395 traffic ticket3 نرخ جدید جریمه های رانندگی 1395 traffic ticket4 نرخ جدید جریمه های رانندگی 1395

 

 • منبع : پورتال آسمونی

موارد مرتبط : 

شماره پلاک خودروهای ایران

محدوده، نقشه و ساعت طرح ترافیک و زوج و فرد در تهران

نقشه آنلاین ترافیک تهران

- اخبار حادثه ریزش ساختمان پلاسکو: کلیک نمایید

- همین حالا عضو کانال تلگرام شوید: کلیک نمایید

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=4507
تبلیغات اینترنتی

اینم جالبه !

yaraneh

تاریخ پرداخت یارانه دی 95

یکی از سوالاتی که در سایت آسمونی همیشه مورد پرسش کاربران محترم بوده این است: …

157 نظرات

 1. سیروان, کورد

  دو ساله ماشینمو عوض کردم جریمه پرداخت نکردم دو میلیونو پانصد خلافی دارم, بیشتر از یک میلیونم نقدی ازم گرفتن, بخدا این ظلمه معلوم نیست این پولا تو جیب کی میره جیب اینا ک پر نمیشه, ب نظرم یه کمپین راه بندازیم کسی خلافی پرداخت نکنه تا شاید ایا بخودشون بیان و کمتر خون مردمومو بخورن

 2. کامیاب

  امشب ساعت ۱:۳۰ حدود ۵ دقیقه سر چراغ قرمز توقف کردم روی صفر مونده بود سبز نمی شد فکر‌کردم خرابه رد شدم عکس گرفت.
  تک تک تومن هاش خرج سرطان و بیماری های نا علاج اون کسی بشه که این بلا هارو سر ادم بی گناه میاره
  ریال به ریالش خرج قرص های کمیاب بشه

 3. علیرضا

  ایشا الله پول این جریمه های الکی بیماری لاعلاجی بشه و گریبانگیر اونیکه این قانونارو تصویب میکنه رو بگیره.
  چراغ سبز از ۲۶ پرید رو صفر دوربین عکس انداخت درسته آخه.

 4. یعنی …. تو این قانون …. تو این مقررات که همش جریمه!هر یک کیلومتر سرراه آدمو میگرن مثل دزدهای سرگردنه گیر

 5. دوستان من یه سوال داشتم،آیافقط جرایم تسلیمی بعد60روزدوبرابرمیشن یا همه ی جرایم؟؟

 6. ما خلافی ماشینمونو گرفتیم زده 200 ت بابت عبور از چراغ قرمز هرچی فکر کردیم نفهمیدیم کدوم چراغو رد کردیم خداییش زور داره این پولا.مثل اینکه فقط تخلفات کوچیک مردم بیچاره رو میبینن و هر بار جریمه رو بیشتر میکنن.جلوی تخلفات بزرگ از مدیران کله گنده رو نمیتونن بگیرن درمورد اونا مماشات میکنن چون کله شون گنده تره.

 7. حسن بهراميزاده

  ایا تردد در بزرگراه چمران محدوده همت تامیدان توحید جزو زوج وفرد است؟

  • نه همین مسیر که از همت داری میای پایین زوچ و فرد نیست و دقیقا روی مرزش هستی، ولی از چمران که بسمت شرق خروج کنی بلافاصله وارد محدوده زوج و فرد شدی

 8. دوربین تو بلوار یزد خراب شده منو جریمه کرده به مبلغ 180/000 هزار تومان بعد کد تخلف زده تجاور سرعت بیش از سی کیلومتر محور یزد اردکان نرسیده به میدان شفق – حالا کجا دیدی تو بلواری که دو بانده است و سه تا مسیر حرکت داره به اضافه یک مسیر پارک با سرعت سی کیلومتر حرکت کنی نتیجه میگیریم اینا بودجه شونو از جیب منو شما تامیین میکنن و بس-انشالله این پولهای ناحقی که میگیرن خرج دوا و درمان خودشونو زن و بچه شون و بشه . انشاالله – وسلام

  • منظورش اینه که سرعتت 30 کیلومتر بر ساعت بیشتر از حد مجاز بوده نه اینکه سرعتت 30 کیلومتر بر ساعت بوده

 9. مسرور موسایی

  سلام
  امروز ساعت تقریبا ۶بعداز ظهر پلیس راه گناوه اینجانب را به خاطر سیگار جریمه کردند و گفتند که صدهزار تومن باید جریمه بشی بنده هم گفتم که طبق کدوم بند؟
  نتونست بند مربوطه را پیدا کنند و فهمیدم که منظور دیگه دارند و من زیر بار نرفتم و مدارک را ازشون گرفته و خارج شدم !!!این شد قانون که با اعصاب و روان مردم بازی کنند؟من میخوام شکایت کنم به کجا باید مراجعه کنم؟پلیس راه خروجی از شهر گناوه! اگر جریمه ای برایم غیابی در نظر گرفته باشند که گرفتن و صد هزار تومن باشه من چه تخلفی میتونم کرده باشم که این مقدار باشه(در این مکان)

  • دوست گرامى در حین رانندگى کلیه امور مازد جرم هست، نظیر خوردن و آشامیدن و سیگار هم همینطور

  • با سلام داداش اگ سرعتت کمتر از60بوده جریمه نمیتونن بکنن ولی اگ بیشتر بود جریمه میشی البته ل شهرو من میدونم من چند بار پیش پلیس راهنمایی سیگار کشیدم ولی چیزی نگفتن ولی اینو یادم بوده ک سرعتم بیش از 60 نباشه

 10. محمد صادق شیرزاد

  من دیروز تو مسیر رشت به صومعه سرا با 60کیلومتر سرعت از یه ماشینی که آروم میرفت و تقریبا از گوشه جاده حرکت میکرد سبقت گرفتم،پلیس منو نگه داشت،میخواست ماشینمو بخوابونه، اگه قانونو نمیدونستم همینکارو میکرد، 200تومنم جریمم کرد،ینی خدا از گلوی زن و بچش بزنه

 11. واقعا این جریمه عبور از چراغ قرمز 200تومن هر کی قانون ش کرده واقعا آدم نادرستی بوده چون بعضی از چراغ ها ثانیه شمار نداره فقط سرعتی عوض میشه واسه اینکه بدبختها یی مثل من که هیچ درآمدی ندارند جریمه بشن و جیب این دولت پر بشه و مردم همیشه بدبخت باشند

 12. من با ماشینم چپ کردم زن و بچم بیمارستان بودن مامور راهنمایی و رانندگی اومده تو اون حال خراب و افتضاح با بدت ین لحن داره با من حرف میزنه ، برگشته بمن میگه فلان کردی تو جاده،، کسی که دو کیلو پیاز از دستش بر نمیاد بفروشه، افرین به نیروی راهور ، سردا. کلاهشو بالاتر بندازه، این افسر تو خاک سفید به پستم میفتاد بهش میگفتم داستان چیه ،

 13. سلام می خواستم بدونم جریمه نداشتن کلاه ایمنی چقدر هستش

 14. مهرداد

  دیگه مفت خوری هم حدی داره ای کاش اینقدر که تو جریمه کردن مردم از ابزارالات پیشرفته استفاده می کردید تو ایمنی جاده ها و ماشین هاتون هم پیشرفت می کردید واالله این پولها حرومه به خدا…. انشاالله از حلقومتان بزنه بیرون

 15. واقعا بر چه مبنایی این جریمه هارو افزایش دادن
  200 هزار تومان یعنی یک سوم حقوق من، این درسته ؟ این روندی که در پیش گرفتین باعث می شود دیگر کسی به هشدار پلیس توجه نکند و ایست نکند
  باید با تخلف برخورد کرد اما نه به این شکل، نه با این مبالغ
  می توانستن یک بازه جریمه ای قرار دهند به نحوی که فردی سهوا مرتکب تخلفی شده با تشخیص مامور حاضر در صحنه
  جریمه ی کمتری داشته باشد نسبت به کسانی که عمدا تخلف می کنند

 16. اینا چطور باید خرج این همه ناجایی رو در بیارن . واسه همینه که زنو بچه هاشون یه مریضی هایی میگیرن که علاج نداره . جریمه کار خوبی است برای کسی که خلاف میکنه ولی بعضیها بی گناهن یا اینکه پرداخت میکنن از تو سیستمشون حذف نمیکنن .

  • پدر مردم‌ رو درآوردید ،درآمد نیست مردم گرفتارن ایشالا این پولا بشه سرطان یقه تونو بگیره،بحق امام رضا

 17. ی مشت عقده ای بی سوادو گذاشتن مامور راهنمایی رانندگی اوناهم جوگیر میشن هرطور دلشون بخواد با مردم رفتار میکنن

 18. انشالله این پول جریمه هایی که ازمردم میگیرید از گلوتون پایین نره وباعث خفگیتون بشه. شما اگه راست میگید وجون مردم واستون ارزش داره به جای دست کردن تو جیب مردم با هر بهانه ای ی مقدار از دزدیاتون کم کنید

 19. یعنی چراغ قرمز رد کنیم ٢٠٠ تومن جریمه !!؟؟
  پس چرا توی سایت راهور زده ١٠٠ تومن ؟

  • آره خب چونکه توی سایت راهور زده 100 تومن

  • سلام سایت راهور به روز نیست . من هم امروز جریمه شدم . خدا لعنت کند اون کسی که در این دروه بدبختی مردم که محتاج نون شبشون هستند این جریمه ها رو وضع کردن . یکی نیست بگه شما که جریمه می کنید حداقل این قدر تو کشور دزدی نکنید . اگر جیبتون پر شد لااقل فکری به حال جاده ها و چاله ها و موانع بکنید که لااقل مردم از این ناحیه خسارت نبینند . دعا کردن به جان مسببین هم فایده نداره . چون هرچه دعا می کنیم می بینیم اونها که گردناشون چاق تر و فربه تر می شه . فقط این ماییم که روز به روز به فلاکت می افتیم. دوست عزیز من امروز پیگیری کردم گفتند در تاریخ 25/12/94 مجدد جریمه ها افزایش پیدا کرده البته با شیب بسیار زیاد . دو برابر شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی