در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > بانک اطلاعات > خدمات شهروندی > نرخ جدید جریمه های رانندگی 1396
کانال تلگرام کوروش

نرخ جدید جریمه های رانندگی 1396

driving offences ‎ نرخ جدید جریمه های رانندگی 1396

اطلاعیه جدید

جریمه ۲۰۰ هزارتومانی برای گردش به چپ یا راست
رئیس پلیس ترافیک شهری:جریمه گردش به چپ یا راست در تقاطع های دارای چراغ راهنمایی برابر جریمه رد کردن چراغ قرمز یعنی ۲۰۰ هزارتومان است.

 

نرخ جدید جریمه های رانندگی سال 1396 اعلام شد و بر این اساس از تاریخ 25 اسفند 1395 نرخ های جرایم جدید اجرایی شده اند.

لازم به ذکر است نرخ جریمه های 96 نسبت به جریمه های سال 95 تغییری نداشته است.

هیات‌وزیران در پی ابطال مصوبه افزایش نرخ جرایم رانندگی از سوی دیوان عدالت اداری، با تعدیل این نرخ‌ها جدول جدید جرایم رانندگی را تصویب کرد.
هیات‌وزیران در جلسه شانزدهم اسفندماه سال‌جاری به پیشنهاد وزارتخانه‌های دادگستری، کشور، راه و شهرسازی و نیروی انتظامی و به استناد مواد ۲۱ و ۲۲ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی بخشی از کدهای جرایم رانندگی را اصلاح کرد.
به گزارش «ایلنا»، براساس این مصوبه، نرخ 41 عنوان جریمه اصلاح شده و سقف جرایم رانندگی به 400 هزار تومان افزایش یافته که هیات‌دولت مصوبه مورد نظر را از تاریخ 25 اسفندماه سال‌جاری لازم‌الاجرا کرده است.

بر این اساس نرخ جرایمی همچون عبور از چراغ قرمز، سبقت غیرمجاز در راه‌های دوطرفه و تجاوز از سرعت‌مجاز (بیش از ۳۰ کیلومتر بر ساعت) در کلان‌شهر‌ها و مراکز استان‌ها و جاده‌های بین شهری و مناطق‌آزاد تجاری و صنعتی به ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

همچنین نرخ ارتکاب‌ جرایمی همچون انجام حرکات‌ نمایشی مانند دور زدن در جا یا حرکت موتورسیکلت روی یک‌ چرخ، حرکات مارپیچ، حرکت با دنده عقب در آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها به ۱۵۰ هزار تومان، استفاده از تلفن‌ همراه یا وسایل‌ ارتباطی مشابه در حین رانندگی و عدم رعایت مقررات حمل‌ بار به 100 هزار تومان، عبور از محل‌ ممنوع به 90 هزار تومان و عبور وسایل‌ نقلیه غیرمجاز از خطوط ویژه به 80 هزار تومان افزایش یافته است.

براساس مصوبه دولت، رانندگی در حالت مستی و مصرف داروهای روان‌گردان و افیونی ۴۰۰ هزار تومان جریمه دارد و کنار این امر، مواردی همچون تجاوز به چپ از محور راست، دور زدن در محل ممنوع، نقص‌ فنی موثر یا نقص در سامانه‌ روشنایی در شب، حمل تیرآهن، ورق‌های فلزی و امثال آن بدون رعایت شرایط ایمنی و مقررات مربوط، نداشتن مجوز فعالیت راننده وسیله‌ نقلیه عمومی و سبقت از سمت راست وسیله‌ نقلیه دیگر در راه‌هایی که هر طرف رفت و برگشت فقط یک خط عبوری وجود دارد یا با استفاده از شانه‌ راه به 75 هزار تومان افزایش یافته است.

از سوی دیگر براساس مصوبه یادشده جریمه عدم بارگیری صحیح و مهار ایمن محمولات 67 هزار و 500 تومان و عبور وسائل‌ نقلیه از پیاده‌رو نیز مبلغ 65 هزار تومان جریمه به همراه دارد.

در خصوص ارتکاب تخلفاتی مانند رانندگی وسایل‌ نقلیه عمومی بیش از زمان مجاز، عدم رعایت محدودیت‌های زمانی یا مکانی و یا شرایط مندرج در گواهینامه از قبیل استفاده از عینک، سمعک و یا تجهیزات خاص، عدم توجه به فرمان ایست و یا پرچم مراقبین عبور و مرور، محصلین و یا پلیس مدرسه، عدم رعایت فاصله طولی و عرضی با وسیله‌ نقلیه جلویی و جانبی و تصادف ناشی از عدم توجه به جلو، توقف در ابتدا و انتهای پیچ‌ها، روی پل، داخل تونل، داخل یا حریم تقاطع‌های راه‌آهن، نداشتن پلاک جلو یا عقب و یا ناخوانا بودن آن، تجاوز از سرعت مجاز تا (30کیلومتر در ساعت)، عدم استفاده از کلاه‌ ایمنی توسط راننده و سرنشین موتورسیکلت در حین رانندگی و عدم استفاده از کمربند ایمنی توسط راننده یا سرنشینان وسیله‌ نقلیه در حال حرکت در آزادراه‌ها، بزرگ‌راه‌ها و جاده ‌ها به 60 هزار تومان رسید.

براساس مصوبه جدید دولت، ارتکاب تخلفاتی همچون عدم رعایت حق‌ تقدم عبور، حرکت نکردن وسایل‌ نقلیه بین دو خط یا تغییر خط حرکت بدون رعایت مقررات مربوطه در معابر خط‌کشی شده و نداشتن گواهی معتبر معاینه فنی وسیله‌ نقلیه مبلغ 50 هزار تومان جریمه به همراه دارد.

همچنین جریمه قصور در به کار بردن علایم ایمنی هشداردهنده حسب مورد در جلو، کنار و عقب وسیله‌ نقلیه متوقف در سطح راه‌ها برابر ضوابط مربوطه، توقف وسایل‌ نقلیه در حاشیه راه‌ها برای فروش‌ کالا، نداشتن آج مناسب در سطح اتکای لاستیک یا استفاده از لاستیک‌های فرسوده، رانندگی با وسیله‌ نقلیه دودزا، نداشتن بارنامه یا صورت‌ وضعیت مسافری در وسایل‌ نقلیه عمومی و مغایرت مشخصات مسافر یا محموله با صورت وضعیت یا بارنامه صادر شده یا استفاده مکرر از یک بارنامه یا صورت وضعیت مبلغ 45 هزار تومان و عدم پرداخت عوارض مقرر در آزادراه‌ها 30 هزار تومان جریمه دارد.

traffic ticket نرخ جدید جریمه های رانندگی 1396

هشدار به رانندگان

به گزارش آسمونی به استناد بند “د” ماده (10) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در صورت ارتکاب همزمان تخلف از جمله انجام حرکات نمایشی، تجاوز از سرعت مجاز (بیش از 50 کیلومتر در ساعت)، سبقت غیر مجاز در راه‌های دو طرفه، عبور از چراغ قرمز و حرکت مارپیچ علاوه بر صدور قبض جریمه وسیله نقلیه به مدت 72 ساعت توقیف می شود.

براساس بند “ب” ماده (10) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در صورت ارتکاب تخلف رانندگی در حالت مستی و استفاده از مواد روانگردان و افیونی علاوه بر صدور قبض جریمه، گواهینامه راننده متخلف 6 ماه ضبط و وی به مرجع قضائی معرفی می‌شود.

 

پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، دفتر تحقیقات کاربردی، شماره 169432/ت46748ک – وزارت کشور- وزارت راه و شهرسازی

وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک در جلسه مورخ 3/7/1390 بنا به پیشنهاد وزارتخانه های کشور، دادگستری و راه و شهرسازی و به استناد ماده (21) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی- مصوب 1389- و با رعایت تصویب نامهشماره 164082/ت373هـ مورخ 10/10/1386 ، تصویب نمودند:

جریمه های تخلفات مربوط به حمل و نقل و عبور و مرور در کلیه نقاط کشور و مناطق آزاد تجاری- صنعتی (در 171 ردیف) به شرح جدول پیوست که تایید شده به مهر «دفتر هیئت دولت» است تعیین می شود.

این تصویب نامه در تاریخ 21/8/1390 به تایید مقام محترم ریاست جمهوری رسیده است. معاون اول رئیس جمهور- محمد رضا رحیمی

 

:: جزئیات کامل افزایش نرخ جرایم رانندگی بر اساس ریال ::

 

traffic ticket1 نرخ جدید جریمه های رانندگی 1396 traffic ticket2 نرخ جدید جریمه های رانندگی 1396 traffic ticket3 نرخ جدید جریمه های رانندگی 1396 traffic ticket4 نرخ جدید جریمه های رانندگی 1396

 

 • منبع : پورتال آسمونی

موارد مرتبط : 

شماره پلاک خودروهای ایران

محدوده، نقشه و ساعت طرح ترافیک و زوج و فرد در تهران

نقشه آنلاین ترافیک تهران

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 3٫00 out of 5)
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=4507
آموزش پیش بینی فوتبال
هدیه ظرف غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

سهام عدالت 96 + ثبت نام و اخبار جدید

سهام عدالت در میان طرح‌های اقتصادی دولتی که با شعار حمایت از قشر کم‌ بضاعت …

170 نظرات

 1. فقط میگم خدالعنتتون کنه.راهنمایی ورانندگی ماهمون دزدسرگردنه قدیمه.آخه چراالکی مردم وجریمه میکنین.

 2. سرعت مجاز در اتوبان تهران قروین 120 تا کمه حداقل 130 تا باشه

 3. فقط هدفشون جالی ردن جیب ملت بدبخت است نه سلامتی انها

 4. ایران مگه سرو صاحبم داره !

 5. من ماشینم ۹۴ واس نداشتن معاینه فنی جریمه شدم
  دستمو تکیه دادم به شیشه نوشتن استفاده از تلفن همراه
  یعنی افسرا خودشون از مان
  خاک بر سرتون که ازما کارگرا به ناحق میریزید به جیب دولت دزد ک حقوقای نجومی بگیرن.
  نفرین بجونتون میخرید فقط

 6. امید پازواری

  افسره تو آزادراه که سرعت مجاز 110 هست زده تجاوز از سرعت بیش از 30 کیلومتر. یعنی بالای 140 تا. بعد 200 تومن جریمه کرده. اونوقت کنارش یه حرکت مارپیچم چسبونده 150 تومنم جریمه کرده. ماشینم 206 هست. آخه بیناموس. تو 140 تا با 206 میشه مارپیچ زد؟ دارم تبصره ماده 5 شکایت میکنم حالشو بیارم سر جاش. رضایتم نمیدم. میرم بازرسی. تا دیگه تو باشی ازین غلطا نکنی. خودمون باید جلوی تخلف رو بگیریم. همونجوری که اونا میگیرن.

 7. پلیس من رو صد تومان جریمه کرده .قبض جریمه الکترونیکی بهم داده بیست روز بعدش خلافی گرفتم جریمه دویست تومانه یعنی دست من قبض صدی داده ولی دویست ثبت کرده نوش جانشون

 8. به خدا خسته شدم از بس جریمه الکی پرداخت کردم ای لعنت به راهنمایی رانندگی ای لعنت به راهنمایی رانندگی لعنت لعنت

 9. این مملکت درست بشو نیست.یکی قیمت ماشینش یک میلیارده یکی هم برای گذران زندگی با ماشین شش هفت میلیونی پدرش درومده جفتشونم جریمه شون یکیه .حقوق ماهیانه گارگری هشتصدو دوازده هزارتومنه قیمت یکدست کت و شلوار خوبم نمیشه ……برین بابا با این قانون هاتون

  • یک بدبخت

   تو فنلاند جریمه بر اساس میزان درآمد شما تعیین میشه. دلم براشون میسوزه: بیدینها فقط مسلمونن:-)

 10. نگارنخعی

  پلیس شده مثل راهزن هااین تفاوت که اوناسرراه کاروانهابودن فقط ولی ایناهرجابری سرگردنه هاسبزمیشن حروم خورها

  • می‌ترسم اسم بدم

   آخرین درد دل همرو گفتی یه عده با مجوز برای خودشونو میشن خودی ،وبقیه غیر قانونمند، و باید جریمه پشت جریمه پرداخت کنن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی