در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > بانک اطلاعات > خدمات شهروندی > طرح ترافیک و زوج و فرد در تهران 95 و 96
پیش بینی فوتبال

طرح ترافیک و زوج و فرد در تهران 95 و 96

traffic control tehran طرح ترافیک و زوج و فرد در تهران 95 و 96

با توجه به جمعیت چندین میلیونی ساکن و غیر ساکن شهر بزرگ تهران، راهنمایی و رانندگی تهران از سالهای گذشته با اجرای طراح های ویژه ترافیکی، تردد در ساعاتی خاص از محدوده ی شلوغ مرکز شهر را ممنوع نمود.

همچنین در نامه شورای عالی ترافیک به پلیس راهور تاکید شده مصوبات شورای عالی ترافیک شهرهای کشور پس از تصویب وزیر کشور برای تمام وزارتخانه‌ها، موسسات، سازمان‌های دولتی، نهادها و موسسات عمومی و خصوصی لازم‌ الاجراست.

لازم به ذکر است دوربین ها و افسران راهنمایی و رانندگی در این محدوده ها حضور دارند و برای خودروهای غیرمجازی که در ساعات یاد شده در محدوده‌های طرح ترافیک و زوج و فرد تردد کنند، اعمال قانون خواهد شد.

بر این اساس ساعات رفت و آمد و محدوده تردد 1395 تهران (در نیمه دوم سال – 1 مهر تا 29 اسفند) را به شرح زیر در پورتال آسمونی برایتان درج نموده ایم.

در ادامه این بخش و در انتهای صفحه اطلاعیه های خرید طرح ترافیک 1396 برای هموطنان گرامی درج شده است.

 

توضیحات، ایام و ساعات :

 

طرح ترافیک 95 :

– شنبه تا چهارشنبه – ممنوعیت تردد از ساعت 6:30 تا 17:00
– پنج شنبه ها – ممنوعیت تردد از ساعت 6:30 تا 13:00
– جمعه ها و تعطیلات رسمی – آزاد
– روزهای با هوای آلوده و ناسالم – ممنوعیت تردد از ساعت 6:30 تا 19:00
– در ماه محرم تغییری در ساعت طرح ترافیک ایجاد نمی شود.
– در عید نوروز طرح ترافیک از 28 اسفند 95 تا 15 فروردین 96 لغو می باشد.

طرح ترافیک: حرکت کلیه خودروها، (به جز وسایل نقلیه عمومی، امدادی، نظامی، انتظامی)، در هسته مرکزی شهر ممنوع میباشد، و تنها خودروهایی میتوانند در این نواحی تردد نمایند که دارای مجوز ورود به طرح ترافیک باشند. (نقشه پایین ملاحظه شود).

 

طرح زوج و فرد 95 :

– شنبه تا چهارشنبه – ممنوعیت تردد از ساعت 6:30 تا 17:00
– پنج شنبه ها – ممنوعیت تردد از ساعت 6:30 تا 13:00
– جمعه ها و تعطیلات رسمی – آزاد
– روزهای با هوای آلوده و ناسالم – ممنوعیت تردد از ساعت 6:30 تا 19:00
– در ماه رمضان فقط طرح زوج و فرد 1 ساعت کم می شود (شنبه تا چهارشنبه تا ساعت 18 می باشد).
– در عید نوروز طرح زوج و فرد از 28 اسفند 95 تا 15 فروردین 96 لغو می باشد.
– در نیمه اول سال فقط طرح زوج و فرد (اول فروردین تا پایان شهریور) 2 ساعت بیشتر می شود (ساعت پایان طرح زوج و فرد 19:00 می شود).

طرح زوج و فرد: در روزهای زوج (شنبه، دوشنبه، چهارشنبه) فقط خودروهای دارای پلاک زوج (اولین رقم از سمت راست) و در روزهای فرد (یکشنبه، سه شنبه، پنجشنبه) فقط خودروهای با پلاک فرد حق ورود به محدوده ی این طرح را دارند. (نقشه پایین ملاحظه شود).

اطلاعیه مهم: از 21 مهر ماه 1395 خودروهای فاقد معاینه فنی در صورت تردد در محدوده طرح زوج و فرد، توسط دوربین 50 هزار تومان جریمه خواهند شد.

 

نقشه جدید محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد + نقشه محل دوربین ها :

                     traffic control 129x142 طرح ترافیک و زوج و فرد در تهران 95 و 96

جهت مشاهده در سایز بزرگ نقشه اینجا را کلیک نمایید.

 

محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد بر روی نقشه تهران :

                     tarheterafik 70x70 طرح ترافیک و زوج و فرد در تهران 95 و 96

جهت مشاهده در سایز بزرگ نقشه اینجا را کلیک نمایید.

راهنمای نقشه فوق:

رنگ بنفش: محدوده طرح ترافیک (از شمال مطهری، از جنوب شوش، از غرب کارگر، از شرق 17 شهریور و شریعتی)

رنگ صورتی: محدوده طرح زوج و فرد (از شمال همت، از جنوب بعثت، از غرب نواب، از شرق امام علی)

رنگ آبی: نقشه شهر تهران

نکته: مرز طرح ها شامل طرح نمی شود، برای مثال اتوبان نواب جزء طرح زوج و فرد نیست.

 

آرم ورود به طرح ترافیک 1396 :

armetarheterafik طرح ترافیک و زوج و فرد در تهران 95 و 96

آرم طرح ترافیک توسط معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران جهت عبور و مرور خودروهای شخصی در ساعات و ایام طرح ترافیک و زوج و فرد صادر میشود.

البته به علت آلودگی هوا تا اطلاع ثانوی فروش آروم طرح ترافیک ممنوع شده است.

این مجوز به صورت روزانه ، هفتگی و سالانه بصورت اینترنتی ارائه می شود.

اشخاصی که آرم طرح ترافیک را خریداری میکنند، علاوه بر مجوز ورود به طرح ترافیک، مجوز ورود به محدوده زوج و فرد را نیز دارند.

جهت دریافت مجوز روزانه یا هفتگی از لینک پایین صفحه نمایید، همچنین برای تهیه مجوز طرح ترافیک روزانه صرفاً می توانید از طریق تلفن همراه با شماره گیری کد #1*3*137* اقدام نمایید.

جهت دریافت مجوز سالانه 96 از لینک پایین صفحه استفاده نمایید.

روال ثبت نام اینترنتی:

1- انتخاب تاریخ (روزانه، هفتگی، سالانه) و وارد نمودن شماره پلاک خودرو

2- ثبت درخواست و دریافت شماره پیگیری

3- پرداخت اینترنتی (با استفاده از شماره کارت بانک، رمز اینترنتی، رمز CVV2، تاریخ انقضای کارت)

4- نمایش رسید پرداخت اینترنتی و مجوز طرح

– پس از نمایش مجوز می بایست آنرا چاپ و بر روی شیشه خودرو الصاق نمایید و آنرا تا پایان تاریخ مجوز همراه خود داشته باشید.

– پرداخت عوارض سالیانه شهرداری و داشتن معاینه فنی معتبر جزء الزامات ثبت نام اینترنتی است.

اطلاعیه مهم سال 95 :

قابل توجه آن دسته ازمتقاضیان دارای پلاکهای عمومی (ع) تهران که درمرحله اول موفق به ثبت نام نشده اند می رساند، از تاریخ 1394/12/15، سایت اینترنتی به نشانی trafficlabel.tehran.ir پذیرای ثبت نام مرحله دوم این دسته از مالکان می باشد.

همچنین به اطلاع کلیه متقاضیانی مجوز سالیانه دوره 1395 که در مرحله اول ثبت نام با درخواست شان موافقت نشده، می رساند در اواسط اردیبهشت ماه سال 95 به درخواستهای اعتراضی رسیدگی ونتایج از طریق همین سایت اعلام خواهد شد.

( تمدید تحویل مدارک برای آخرین بار ) قابل توجه متقاضیان مجوزطرح ترافیک ( سالیانه ) دوره 1395 ( افراد حقیقی و حقوقی غیرسهمیه ای ) ، چنانچه با درخواست مجوز طرح ترافیک شما موافقت شده است . می توانید پس از تکمیل اطلاعات خود در سامانه صدور مجوز طرح ترافیک جهت ارائه مدارک و مستندات از تاریخ 1394/12/26 لغایت 1394/12/27 به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری تهران مراجعه نمایید .
مهلت یاد شده به هیچ عنوان قابل تمدید نمیباشد . لازم به ذکر است نتایج حائزین شرایط بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه بوده و در صورت عدم ارائه مدارک و مستندات از تکمیل اطلاعات و واریز وجه جدا خودداری نمایید.

قابل توجه متقاضیان مجوز روزانه ، شــما می تـوانیـــد به چهار روش ذیــل مجـــوز طــرح ترافیـــک روزانـه خــود را تهـــیه نمـاییــد. روش یک: مراجعه به سایت شهرداری تهران به آدرس www.tehran.ir ، روش دوم: شماره گیری # 1 * 3 * 137 * از سـاعت 00 : 00 بامـداد لغـایت 00 : 19 عصــر صـرفا جهت دارندگان سـیم کارتـهای اپراتور هـمراه اول و ایرانـسل ، روش سوم : شـماره گـیری # 137 * 724 * از سـاعت 00 : 00 بامداد لغـایت 00 : 19 عصــر صرفا جهت دارندگان سیم کارتهای اپراتوردوم ( ایرانسل ) ، روش چهارم : مراجعه به سامانه حساب شهروندی به آدرس اینترنتی tca.tehran.ir ، ثبت نام در سامانه ،شارژ حساب شهروندی ، شماره گیری #1*3*137* از سـاعت 00 : 00 بامداد لغـایت 00 : 19 عصــر، ثبت پلاک خودرو و برداشت از شارژ حساب شهروندی. لازم به ذکر است هیچـگونه درخواست تغـییر تاریخ و پلاک مجوز طـرح ترافیـک روزانه خریداری شـده ، پذیرفته و اقدام نخواهد شد . همچنین جهت دریافت رسید مجوز طرح ترافیک خریداری شده از طریق # 137 * و #724* ، می توانید به سایت tca.tehran.ir مراجعه نمائید.

قابل توجه متقاضیان دریافت آرم طرح ترافیک روزانه و هفتگی 96 :

شهروند گرامی لطفا قبل از درخواست به نکات زیر توجه فرمائید، در این قسمت امکان درخواست سه نوع مجوز طرح ترافیک برای شما وجود دارد :

الف – مجوز روزانه نوع 1 (مجوز ورود در تمام ساعات روز) 312000 ریال
1. به منظور خرید مجوز طرح ترافیک روزانه حداقل می بایست یک روز قبل از تاریخ درخواست نسبت به ثبت نام و خرید اقدام نمایید.(البته در صورتیکه ظرفیت مجاز ثبت نام تکمیل نشده باشد)

2. مجوز طرح ترافیک روزانه فقط برای تاریخ درخواستی مجاز و معتبر می باشد و شما فقط در تاریخ درخواستی و یا انتخابی مجاز به تردد در محدوده ممنوعه طرح ترافیک می باشید.

ب – مجوز روزانه نوع 2 (مجوز ورود پس از ساعت 10 صبح) 234000ریال
1. به منظور خرید مجوز طرح ترافیک روزانه حداقل می بایست یک روز قبل از تاریخ درخواست نسبت به ثبت نام و خرید اقدام نمایید.(البته در صورتیکه ظرفیت مجاز ثبت نام تکمیل نشده باشد)

2. مجوز طرح ترافیک روزانه نوع 2 فقط برای تاریخ درخواستی مجاز و معتبر می باشد و شما فقط در تاریخ درخواستی و یا انتخابی از ساعت 10 صبح به بعد مجاز به تردد در محدوده ممنوعه طرح ترافیک می باشید.

ج– مجوز هفتگی (مجوز ورود در تمام ساعات روز) 1092000 ریال
1. به منظور خرید مجوز طرح ترافیک هفتگی توصیه می گردد قبل از شروع هفته مورد نظر نسبت به ثبت نام و خرید اقدام نمایید.(البته در صورتیکه ظرفیت مجاز ثبت نام تکمیل نشده باشد)
2. در صورت تمایل به خرید مجوز هفتگی در هفته جاری می بایست بیش از سه روز از هفته نگذشته باشد
3. تاریخ شروع مجوز طرح ترافیک هفتگی از اول هفته (شنبه ) می باشد و شما فقط در هفته انتخابی و تایید شده مجاز به تردد در محدوده ممنوعه طرح ترافیک می باشید.

د – مراحل خرید مجوز ورود به طرح ترافیک روزانه و هفتگی
1. ورود به سایت شهرداری تهران به آدرس اینترنتی : www.tehran.ir و انتخاب گزینه ثبت نام طرح ترافیک(سالیانه)
2. انتخاب گزینه درخواست طرح ترافیک روزانه/هفتگی
3. انتخاب نوع مجوز روزانه یا هفتگی
4. انتخاب روز (روزانه)یا هفته مورد نظر(هفتگی)
5. انتخاب کلید ثبت درخواست در پایین صفحه و دریافت شماره پیگیری(شماره پیگیری را حتماً یادداشت فرمایید)
6. انتخاب گزینه پرداخت الکترونیکی
* پرداخت اینترنتی مستلزم دارا بودن یکی از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب با قابلیت پرداخت اینترنتی است که شامل موارد ذیل می باشد :
– دارا بودن رمز دوم یا رمز اینترنتی
– دارا بودن تاریخ انقضاء معتبر
– دارا بودن کد سه یا چهار رقمی پشت یا روی کارت بانکی (cvv2)
* نکته مهم : برای تکمیل فرایند پرداخت اینترنتی ابتدا اطلاعات کارت را وارد نموده و کلید خرید را انتخاب نمایید ، در صورت صحیح بودن اطلاعات کارت و داشتن موجودی کافی ، مبلغ مورد نظر از حساب شما برداشت خواهد شد ،سپس به منظور کامل شدن فرایند خرید، کلید تکمیل خرید را انتخاب نمایید؛ در صورت کامل شدن فرایند خرید و بازگشت به سایت فروشنده ( سازمان حمل و نقل و ترافیک)، با این پیغام که « برای این درخواست پرداخت انجام شده است»مواجه خواهید شد. در صورت اعلام پیغام خطا در رسید پرداخت و… مبلغ برداشت شده ظرف 3 الی 24 ساعت به کارت بانکی مورد نظر برگشت داده خواهد شد و مجدداً نسبت به پرداخت اقدام نمایید.
* در صورتی که در فرآیند پرداخت الکترونیکی مشکلی بوجود آمد ، با انتخاب گزینه پیگیری درخواست و سپس با وارد نمودن شماره پیگیری اعلام شده توسط سامانه ،اقدام به تکمیل فرآیند ثبت نام نمائید.
7. انتخاب گزینه چاپ مجوز و تهیه پرینت از مجوز صادر شده بدیهی است در صورت عدم دریافت پرینت ثبت نام شما با مشکل مواجه می باشد،
8. در صورت عدم دریافت پرینت از مجوز صادر شده پس از پرداخت الکترونیکی ، گزینه پیگیری درخواست را انتخاب نموده و با وارد نمودن شماره پیگیری و با انتخاب گزینه چاپ مجوز، از مجوز روزانه یا هفتگی خویش پرینت تهیه فرمایید.
9. در صورت بروز هرگونه مشکلی اعم از جریمه شدن توسط دوربین یا پلیس همراه داشتن برگه مجوز چاپ شده به همراه کد پیگیری الزامی است .
10. در صورتی که کد رهگیری خود را فراموش کرده اید می توانید با ثبت نام مجدد به شماره رهگیری خود دست پیدا کنید .
11. لطفا بعد از دریافت مجوز طرح ترافیک روزانه و یا هفتگی می بایست آن را بر روی شیشه خودرو الصاق نمائید.

چنانچه فرآیند پیگیری درخواست از طریق سایت با مشکلی مواجه گردید ، لطفا با شماره تلفن 02181677411 تماس حاصل فرمائید

اطلاعیه های سازمانی!

– امکان انتخاب چند روز و یا هفته در یک درخواست و با یک پرداخت اضافه گردیده شده است.

– متقاضیان مجوزهای طرح ترافیک سالیانه اشخاص حقیقی و حقوقی (غیرسهمیه ای) سال 1396می توانند از تاریخ 1395/09/18 لغایت 1395/10/15 نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.مهلت ثبت نام تمدید نخواهد شد لذا توصیه می گردد ثبت نام را به روزهای پایانی موکول نفرمایید.

– متقاضیان تعویض مجوز طرح ترافیک سالیانه دوره 1395 می بایست گزینه ورود به سامانه قدیم طرح ترافیک را انتخاب نمایند.

– دارندگان خودروهای پلاک عمومی و هیبریدی-برقی شهر تهران می بایست همانند سایر متقاضیان از تاریخ 1395/09/18 لغایت 1395/10/15در سامانه صدور مجوز طرح ترافیک سالیانه نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

– به اطلاع دارندگان خودروهای با کاربری حمل بار ( اعم از وانت،کامیونت،کامیون تا سقف 6 تن) می رساند قبل از ثبت نام طرح ترافیک سالیانه 1396 ، می بایست به سامانه بارانه معاونت حمل بار و کالای سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به نشانی اینترنتی http://baraneh.tehran.ir مراجعه نموده و نسبت به ثبت اطلاعات خودروی باری خویش اقدام و یکی از شرکت های حمل و نقل که دارای مجوز فعالیت از شهرداری تهران می باشند را نیز انتخاب نمایند. در خصوص آگاهی از نحوه ثبت نام و انتخاب شرکت های حمل و نقلی نیز می توانید به نشانی اینترنتی فوق مراجعه فرمایید.

– قابل توجه متقاضیان مجوزهای طرح ترافیک سالیانه اشخاص حقیقی و حقوقی (غیرسهمیه ای) سال 1396، مهلت ثبت نام تا تاریخ 1395/10/15 تمدید شد . لذا توصیه می گردد ثبت نام را به روزهای پایانی موکول نفرمایید.

– به اطلاع آن دسته ا ز متقاضیان طرح ترافیک سالیانه دوره 1396 اشخاص حقیقی و حقوقی (غیرسهمیه ای) دارای خودروی لیزینگی (اجاره به شرط تملیک ) می رساند به هنگام ثبت نام در سامانه صدور مجوز طرح ترافیک می بایست مالک خودرو را براساس نام های درج شده (بعنوان مستاجر)در قرادادهای منعقده با شرکت های لیزینگ ثبت نمایند .

– پیرو دستور جناب آقای دکتر مازیار حسینی معاونت محترم حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، با توجه به افزایش غلظت آلاینده ها و به منظور حفاظت از سلامت شهروندان از روز شنبه مورخ 11 دی ماه 1395 مجوزهای روزانه و هفتگی طرح ترافیک صادر نمی گردد.

درخواست طرح ترافیک 96 افراد حقیقی

درخواست طرح ترافیک 96 افراد حقوقی

درخواست طرح ترافیک روزانه و هفتگی

 

 • همچنین ببینید :

اخبار تصادف آنلاین

جدول نرخ جدید جریمه های رانندگی

نقشه آنلاین ترافیک تهران

نقشه شهر تهران

شماره پلاک خودروهای ایران

قیمت امروز خودرو

 

– منبع: اختصاصی پورتال آسمونی – Asemooni.com

- عضو تلگرام آسمونی شوید: کانال تلگرام

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=20898
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

تاریخ پرداخت یارانه بهمن 95

یکی از سوالاتی که در سایت آسمونی همیشه مورد پرسش کاربران محترم بوده این است: …

222 نظرات

 1. داخل اتوبان جز۶طرح به حساب میآد,؟

 2. الهه غلامشاهي

  سلام با توجه به تغیراتی که تقاطع جانبازان غربی و کرمان به وجود امده دوربینهای طرح زوج و فرد را کجای جانبازان نصب کردند

 3. آیا میدان راه آهن در طرح زوج و فرد است؟

 4. سلام پاگه تو اتوبان مدرس باشه از سمت هفت تیر و بخوای وارد همت بشی
  تو این مسیر دوربین زوج و فرد وجود داره
  جریمه میشیم؟

 5. ممنون اقای بابک. فکر خوبیه که مریخی ها بیان

 6. به جای این تبعیض جدید ، زوج و فرد را سراسری میکردید تا همه تهرانی ها نصف هفته به زندگی شون برسن .
  نه اینکه کسانی که تو محدوده زوج و فرد هستن کل هفته از زندگی بیوفتن.

 7. شهروند

  این مشکل همه ساله وجود داره پس نباید با رفتارهای غیر کارشناسی مدیران مردم تاوان آن را پرداخت کنند.حتی اطلاع رسانی دقیق هم نمیشه و یکدفعه میبینی مقابل دوربین هستی و جریمه شدی ..مثلا امروز اول آذر که هوا خوبه به چه دلیل طرح ادامه داره مثلا میخواهید پیشگیری کنید خیر این راهش نیست / پول طرح ترافیک و ضرر های آلودگی هوا رو بدین خودرو های باکیفیت به مردم با وام بدون بهره و کم بهره در حد توانشان بفروشید . حمل نقل عمومی رو بسیار سهل الوصل و ارزن کنید که شهروند رغبت نکند با خودرو خود تردد کند مگر برای مسافرت و ضروت آنوقت می بینید آلودگی هوا به نصف و کمتر هم کاهش پیدا خواهد کرد . من خودم یک خدمتگذار فرهنگی هستم که بیش از ده سال با مدیریت شهری کار میکنم و جدای از زحمتکشانی که در این امور خدمت میکنن. به واضح می بینم که سازمان های تابعه هماهنگی شایانی با هم ندارند .در دولت قبل سر لجبازی بر سر مترو و منوریل سالها بودجه ی مترو توسط دولت قبل به مترو داده نشد و مترو عقب افتاد و همچنین حمل نقل عمومی به مخاطره افتاد . این کشور و شهر از آن آینده ی فرزندانمان است . قدری به کلام مولا عمل کنیم … آنچه را که برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند / سفارش مولاعلی ع به امام حسن ع ..امیدوارم مدیران امر قدری به این کلام عمل نمایند

 8. بچه ی ناخلف

  خداییش اگه قصدتون دزدی و چاپیدن مردم بدبخت نیست چرا اینقدر اطلاع رسانیتون ضعیفه؟
  یکی مثل من که تلویزیون اخبار مضخرف شما رو نگاه نمیکنه چطور باید متوجه تغییر طرح من دراوردی شما بشه؟
  چرا سایت پلیس راهور چیزی نزده؟
  من الان میدونم از صب تاحالا تو سوریه چند تا بچه جاشونو خیس کردن یا دماغشون اومده پایین بعد خبر عوض شدن محدوده زوج و قرد شهر خودمو باید بعد چند روز از مردم بشنوم

  واقعن مملکتو با سر گردنه اشتباه گرفتین

 9. راهیان نور

  جناب شهرستانیهایی که از این طرح خبرنداشتن و جریمه شدن بایدچکارکنن؟من خبرنداشتم حالا میبینم 150 بابت این طرح جریمه خوردم….راه حل چیه؟

 10. حرف حق زن

  اخه من نمیدونم اگه محدوده ترددگذاشتین فروختنش دگ چیه یعنی اگ مردم پول بدن الودگی هواکم میشه بدبخت ماکه دراین محدوده زندگی میکنیم وپولوشمامیگیرین الودگیشومامیخوریم من وهمسرم هروقت کسی ازمابرای ورود به طرح کمک میخوادومیخوان که پشت پلاکشونواستتارکنیم کمکشون میکنیم لعنت براینابااین سیاست پولیشون ماپول بدیم ماالودگی بخوریم ایناحالشوببرن جیبشونم پرپولتر

 11. خیلی خوبه ههههه

 12. لیلا قاسمی

  من فردا باید برم بیمارستان سینا,پلاکم فرده,تا ساعت ۱۱باید اونجا باشم با عصا خجالت میکشم با مترو برم ام اس دارم الان چکار کنم شما راهی نشانم بدهید لطفا ,متشکرم

 13. لیلا قاسمی

  من ام اس دارم تومور سینه دارم دکترم در بیمارستان سینا میباشد ماشینم زوجه,چهارشنبه فقط دکترم در بیمارستان سینا میباشد لطفا رسیدگی بفرمایید

 14. ناشناس

  سلام ، میدان امام حسین در طرح زوج و فرد است؟

 15. شهروند تهران

  سلام
  آیا خود خیابان کارگر و خیابان مطهری هم جزو محدوده ی طرح ترافیک هستند و ورود به آن ها جریمه دارد؟ یا فقط مرز را مشخص کرده اند؟

  • مرتضی رحمانی

   سلام
   بشرطی که به زوج و یا فرد پلاک خود توجه فرمایید مجاز بوده و صرفا مرز طرح اصلی مشخص شده است.

 16. با طرح زوج و فرد اومدند کلی مردم جریمه کردند. بنده خدا مردمی که دارند توی این محدوده زندگی می کنند، جریمه پشت جریمه. اوضاع حمل و نقل عمومی هم که افتضاحه. مترو هم که هر وقت میری آلودگیش اونقدر افتضاحه میای بیرون گلو درد داری.شده جای بسیار عالی برای انتقال بیماری ها.
  به جای این کارها کیفیت ساخت ماشین ها و بنزین ها درست کنید چند تا اتوبان بسازید نه اینکه هی مردم رو جریمه کنید.
  اونی که ماشین دودزا سوار می شه مرض نداره، وضعیت اقتصادی مردم رو درست کنید.
  همه این کارها برای پول گرفتن از مردمه.

 17. سلام . خودرو های مناطق آزاد هم میتونن طرح ترافیک خریداری کنند ؟

 18. ما اینقدر بدشانسیم که همه بلاها باید سرمان بیاید تا از این خرابشده رخت برکنیم. مظمئناً یک روز از خواب بلند می شویم میبینیم در میادین آزادیِ، ونک، انقلاب، فرودسی و … مریخی ایستاده اند و از ما عوارض استنشاق هوا دریافت میکنند.

 19. اکبر درویشی

  این نشون میده که همه محدودیت های دنیا هم جلو پول رنگ عوض میکننن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی