در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > بانک اطلاعات > خدمات شهروندی > آشنایی با آسیاسل، سیم کارت زائرین اربعین حسینی
کانال تلگرام کوروش

آشنایی با آسیاسل، سیم کارت زائرین اربعین حسینی

SIM pilgrims of Arbaeen2 آشنایی با آسیاسل، سیم کارت زائرین اربعین حسینیزائرین اربعین حسینی که به کربلا می روند باید از سیم کارت های عراقی استفاده کنند، شرکت آسیاسل سیم کارت های عراقی در اختیاز زائرین قرار می دهد. اگر می خواهید در مورد سیم کارت های آسیاسل بیشتر بدانید این مقاله آسمونی را حتما مطالعه کنید چرا که مطالب مفید و کاربردی در مورد سیم کارت آسیاسل برای شما عزیزان تهیه کرده است که در ادامه می خوانید.

سیم‌کارت‌های عراقی که در اختیار زائرین قرار دارد تاریخ مصرف محدود دارند و پس از اولین تماس تا ١۵‌روز فعالند و پس از آن می‌سوزند. پس هنگام خرید نزد فروشنده، سیم‌کارت را تست کنید و با وارد‌کردن کد مانده شارژ تاریخ اعتبار آن را چک کنید.

برای خرید سیم‌کارت با تاریخ مصرف بالا و عمر بیشتر باید از مراکز معتبر و با همراه داشتن پاسپورت اقدام به خرید کنید.

در ایام عادی سال امکان استفاده از سیم‌کارت‌های ایرانی در عراق وجود دارد اما به سه دلیل پیشنهاد می‌شود در ایام اربعین از سیم‌کارت‌های ایرانی استفاده نکنید.

 اولا: در ایام شلوغ به ویژه اربعین که ترافیک تماس‌ها زیاد است امکان سرویس‌دهی رومینگ دچار اختلال می‌شود.

 ثانیا: در صورت استفاده از سیم‌کارت‌های ایرانی در کشور عراق،‌ علاوه بر محاسبه هزینه رومینگ برای شما، هزینه تمام تماس‌هایی که با شما گرفته شود، به حساب شما محاسبه می‌شود و برای کسانی که از ایران با شما تماس می‌گیرند هزینه تماس داخل ایران محاسبه می‌شود.

 ثالثا: با سیم‌کارت عراقی می‌توانید با هزینه کمتر تماس‌های داخل عراق با سایر دوستان و همراهان و مراکز اضطراری داشته باشید.

در عین حال پیشنهاد می‌شود سیم‌کارت اعتباری ایرانی هم همراه داشته باشید تا در مواقع ضروری و گیر‌نیاوردن سیم‌کارت عراقی از آن استفاده کنید. البته باید بدانید که نه تنها برای تماس بلکه برای دریافت تماس هم حتما باید حداقل ٢هزار تومان شارژ داشته باشید. اگر رمز دوم کارتهای بانکی خود را داشته باشید با همان روشی که در ایران شارژ تهیه می‌کنید در عراق هم می‌توانید با وارد کردن کدها شارژ تهیه کنید.

توجه داشته باشید برای تماس گرفتن از ایران به کشور عراق باید به ابتدای شماره خود کد کشور عراق (٠٠٩۶۴)را اضافه و صفر ابتدای شماره همراه عراق را حدف کنید.

SIM pilgrims of Arbaeen1 آشنایی با آسیاسل، سیم کارت زائرین اربعین حسینیتعرفه سیم‌کارت‌های عراقی

در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که هر دینار تقریبا برابر با ٣٠‌ریال است. اما برای خرید سیم‌کارت‌های عراق در ایام عادی از خود مهران تا نجف و کربلا سیم کارت یافت می‌شود ولی در ایام اربعین بدلیل ازدحام ممکن است داخل شهر نجف و کربلا سیم‌کارت گیر نیاورید بنابراین بهتر است در اولین جایی که سیم‌کارت گیر آوردید (لب مرز- شهر کوت و بدره و…) سیم‌کارت تهیه کنید. قیمت سیم‌کارت روی آن درج شده مثلا ۵هزار دینار یا ٣هزار دینار که بخشی از آن پول سیم‌کارت و بخش کمی از آن حدود هزار دینار آن شارژ اولیه سیم‌کارت است که با آن می‌توان حدود سه دقیقه با ایران صحبت کرد.مبلغ سیم‌کارت آسیاسل ویژه زائرین حدود ١٠‌هزار تومان است که هزار دینار (سه هزار تومان) شارژ دارد و از روز شروع استفاده فقط ۱۵‌روز معتبره است و با شارژ مجدد تا یک ماه فعال و بعد از یک ماه به‌طور کامل غیرفعال می‌شود.

تعرفه تماس

تماس از آسیاسل به آسیاسل هر ثانیه ۳‌دینار، تماس از آسیاسل به سایر اپراتورهای عراق هر ثانیه ‌۵دینار، تماس با ایران هر دقیقه ۲۴۰‌دینار(٧٢٠‌تومان)، پیامک از آسیاسل به آسیاسل ۵۰‌دینار و پیامک به ایران ۱۵۰‌دینار(حدود ۴۵٠تومان) است.

سیم‌کارت زین برای کسی که قصد دارد فقط در یک سفر استفاده کند، گران است و معمولا کسانی که زیاد به عراق سفر می‌کنند مثل مدیران کاروان‌ها از سیم‌کارت زین استفاده می کنند. هزینه های این سیم کارت طبق اعلام سایت آسیاسل به شرح زیر است :

  • تماس از آسیاسل به آسیاسل هر ثانیه: ۳ دینار
  • تماس از آسیاسل به سایر اپراتورهای عراق هر ثانیه: ۵ دینار
  • تماس با ایران هر دقیقه: ۲۴۰ دینار
  • توجه کنید که : این تماسها بصورت دقیقه ای محاسبه می شود یعنی اگر یک ثانیه تماس برقرار شود هزینه یک دقیقه کسر می گردد و ۶۱ ثانیه تماس هزینه دو دقیقه و الی آخر
  • پیامک از آسیاسل به آسیاسل: ۵۰ دینار
  • پیامک از آسیاسل به سایر اپراتورهای عراق: ۶۰ دینار
  • پیامک به ایران ۱۵۰ دینار
  • Mms  داخل شبکه: ۱۲۰ دینار هر پیام
  • Mms  به ایران: ۲۹۵ دینار هر پیام
  • اینترنت GPRS به ازاء هر ۱۰ کیلو بایت: از ۸ صبح تا ۱۲ شب: ۱۲ دینار و از ۱۲ شب تا ۸ صبح: ۶ دینار

SIM pilgrims of Arbaeen3 آشنایی با آسیاسل، سیم کارت زائرین اربعین حسینیدر حال حاضر هر دینار عراق معادل ۲۹ تا ۳۰ ریال ایران است

سیم کارت زین که شبکه بهتر و قدرتمند تری نسبت به آسیاسل دارد هم از ۲۰ هزار تومان به بالا هست که بسته به میزان شارژ اولیه و مدت اعتبار سیم کارت متفاوت می باشد.

زین برای کسی که قصد دارد فقط در یک سفر استفاده کند گران است و معمولا کسانی که زیاد به عراق سفر می کنند مثل مدیران کاروانها از سیم کارت زین استفاده می کنند.

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=215543
آموزش پیش بینی فوتبال
خرید غذای سگ، خرید غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، خرید اینترنتی کتاب درسی

مدیر کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت‌ آموزش و پرورش عنوان کرد: …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی