تازه های آسمونی
خانه > بانک اطلاعات > خدمات شهروندی > تاریخ و روش ثبت نام در سایت سرشماری
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • کوهک
 • تبلیغات در آسمونی
 • تاریخ و روش ثبت نام در سایت سرشماری

  population-and-housing-census

  نخستین سرشماری نفوس و مسکن به صورت اینترنتی از بامداد شنبه سوم 3 مهرماه 95 در سراسر کشور آغاز شده و این شیوه سرشماری تا ساعت 24 روز 30 مهرماه 95 تمدید و ادامه خواهد داشت. سایت آسمونی در ادامه این مطلب برای آن دسته از عزیزانی که نمی توانند در سامانه ثبت نام کنند، آموزش گام به گام ثبت نام در سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 را عنوان میکند. همچنان آسمونی را همراهی کنید.

  آموزش ثبت نام در سایت سرشماری و تکمیل مراحل

  مرحله اول) برای انجام مراحل سرشماری، شماره ملی و کد پستی محل زندگی بسیار مهم است و از سوی دیگر لازم است در زمان مراجعه مامور سرشماری کد رهگیری ثبت نام اینترنتی به وی ارائه شود.

  مرحله دوم) با ورود کد ملی و تصویر امنیتی صفحه جدیدی باز خواهد شد که در آن اطلاعات محل سکونت خانوار باید به ثبت برسد، این صفحه نیز هشداری مبنی بر ” در صورتی که خانوار شما در بیش از یک مکان زندگی می کند، آدرسی را بنویسید که بیش ترین مدت سال را در آن جا زندگی می کنید.” آمده است.

  مرحله سوم) با تکمیل مرحله ثبت اطلاعات محل سکونت و تائید اطلاعات به مرحله بعد رفته که در این مرحله، صفحه راهنما به صورت اتوماتیک باز شده و اعلام دارد که “تعداد اعضای خانوار خود را وارد کنید” که البته باید این پنجره با بسته و به ورود اطلاعات اعضای خانوار پرداخت.

  البته قبل از ورود اطلاعات خانوار باید تعداد اعضای خانوار را وارد کرد که با تائید تعداد اعضای خانوار پیغام دیگری مبنی بر ” تکمیل اطلاعات اعضای خانوار” اعلام می شود.

  مرحله چهارم) با کلیک بروی ” تکمیل اطلاعات اعضای خانوار” صفحه جدیدی باز خواهد شد که در این صفحه در ابتدا سرپرست خانوار اطلاعات شخصی همچون تاریخ تولد، تحصیلات و شرایط کاری را ارائه کرده و با تائید اطلاعات فرصت برای ثبت اطلاعات همسر و دیگر اعضای خانواده ایجاد می شود.

  مرحله پنجم) در مرحله بعد مشخصات مسکن خانوار که اطلاعاتی همچون نوع محل سکونت، نحوه تصرف واحد مسکونی، مساحت بنا و نوع اسکلت بنای واحد مسکونی باید ارائه شود.

  مرحله ششم) با گذر از این مرحله تمام اطلاعات فرد و خانواده که در این سامانه به ثبت رسیده به صورت کامل به فرد ارائه می شود تا در صورت تائید، اقدام نهایی مبنی بر تائید اطلاعات را انجام دهد، با تائید اطلاعات، پیامکی برای فرد ارسال خواهد شد و در نهایت صفحه نهایی ثبت اطلاعات کد آماری را به نمایش می‌گذارد.

  مرحله هفتم) در متن پیامک ارسالی آمده است، “آقا/ خانم….. لطفا کد آماری…. را برای ارائه به مامور سرشماری به اعضای خانواده خود اطلاع‌رسانی نمایید.

   

  1000 جایزه یک میلیون تومانی 

  یک هزار نفر از خانوارهایی که به شکل اینترنتی اطلاعات خود را وارد کنند به آنها از طریق قرعه جایزه ۱۰میلیون ریالی ( یک میلیون تومان ) تخصیص می یاید.

   

  اهداف سرشماری عمومی نفوس و مسکن چیست؟

  هدف کلی سرشماری عمومی نفوس و مسکن، جمع‌آوری داده‌‌ها و اطلاعات پایه‌ای درباره تعداد، ساختار و ویژگی‌های عمده افراد جامعه و واحدهای مسکونی کل کشور برای برنامه‌ریزان، سیاستگذاران، دولتمردان، پژوهشگران و سایر کاربران است.

  تهیه چارچوب آماری مناسب در زمینه خانوار و مسکن برای اجرای طرح‌های آماری یکی دیگر از اهداف اصلی سرشماری می‌باشد.

   

  آیا از طریق مرورگر اینترنت اکسپلورر ( Explorer Internet ) ،امکان ورود به سامانه وجود دارد؟

  جهت تکمیل اطلاعات از مرورگرهای فایرفاکس ( Firefox یا) کروم (Chrome ) استفاده نمایید .سرشماریلینک راهنمای تکمیل پرسشنامه :

  سرشماری نفوس و مسکن 1395 

   

  لینک نمونه پرسشنامه :

  نمونه پرسشنامه سرشماری نفوس و مسکن 1395 

   

  ” توجه داشته باشید ثبت‌نام شما زمانی انجام گرفته است که از سیستم ”کد آماری“ دریافت نمایید. این کد را یادداشت یا چاپ نموده، در حفظ آن دقت نموده و آن را در اختیار دیگران قرار ندهید و تنها در هنگام مراجعه مامور آمارگیر به وی ارائه دهید. کدآماری برای شما پیامک نیز خواهد شد. “

   

  توجه : در صورتی که در مراحل ثبت‌نام با مشکلی مواجه شدید، پنجره‌های مرورگر را بسته و از ابتدا مراحل ثبت‌نام را آغاز نمایید.

   

  حل مشکل باز نشدن سایت سرشماری ۹۵ و آموزش ورود به آن

  اگر سایت سرشماری ۹۵sarshomari95.ir برای شما باز نمیشود، لطفا مطابق تصاویر زیر عمل نمایید.

  sst1

  sst2

  sst3

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=202430
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • تابلوسازی تابلونما
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  ثبت نام حج تمتع 97

  سازمان حج و زیارت ودیعه‌گذاران قبض حج تا ۳۰ دی‌ماه سال ۸۵ را که قبلا …

  2 دیدگاه

  1. ايمانعلي

   من درحال مطالعه تاریخچه دوچرخه سواری درجهان بودم که یکدفعه پیام تبلیغااتی دولت درخصوص شرکت در سرشماری عمومی نفوس ومسکن از فضا جلو چشم ام ظاهر شد این راه وروش جذب مردم وایجاد همبستگی برای مشارکت ملت درسرشماری نفوس ومسکن نیست اگر امرور دولت باعدم استقبال مردم در سرشماری الکترونیکی روبرو شده است حاصل عملکرد خود دولت است علت را باید درخود بجوید نه در ورود غیرمجاز به حریم خصوصی کاربران وتن دادن به تبلیغات تکراری وغیرموثر !؟ عده ای منافع طلب ودشمن دین متاسفانه علیه اهداف اسلام درفعالیت هستند ازاهم اقدامات انها بی توجهی به حقوق ملت و ترویج ربا تبعیض و ستم گری در جامعه اسلامی است این افراد میکوشند اعتماد مردم را نسبت به اسلام ونظام اسلامی تضعیف کنند شناخت دشمنان اسلام کار سخت وپیچیده ای نیست کافی است گفتار وکردار انها را با موازین شرعی واصول قانون اساسی کشور و اصول ومبانی اخلاقی وفقهی اسلام تطبیق نمایید چون غیرممکن کسی مومن باشد وتقوای الهی داشته باشد اما نسبت به حق الناس بی اهمیت با شد ومصالح ومنافع فردی وگروهی را بر مصالح اسلام وجانعه ارجح بداند لذا امروز دفاع از ارزشهای اسلام وانقلاب وداشتن بصیرت برای شناخت ومقابله با دشمنان داخلی وخارجی اسلام از اهنیت فوق العاده ای برخوردار است ،.

   • گل گفتی ولی کو گوش شنوا.همین هایی که الان دارند پیام من و تو را میخونند گفتار و کردارشون یکی نیست

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.