تازه های آسمونی
خانه > بانک اطلاعات > خدمات شهروندی > جمعیت ایران در سال ۹۵
ثبت نام لاتاری
اخبار تکنولوژِی

جمعیت ایران در سال ۹۵

مرجع رسمی آماری کشور پیش بینی کرد که کل جمعیت ایران در پایان سال ۹۵ به بیش از ۷۹.۶ میلیون نفر می رسد. بر اساس اطلاعات مرکز آمار ایران،‌ اکنون جمعیت ایران ۷۹ میلیون و ۲۶۲ هزار نفر است. سایت آسمونی در ادامه این مقاله آمار و ارقامی از جمعیت ایران در سال ۹۵ عنوان می کند.

Iran's-population

در حالی که در مدت اخیر آمار و ارقام متناقض و متفاوتی از میزان جمعیت کشور از سوی مراجع مختلف اعلام شده است مرکز آمار ایران با انتشار آمار بدست آمده قبلی همچنین پیش بینی کارشناسی از این موضوع از افزایش ۱۰ میلیونی جمعیت کشور طی سال های ۸۵ تا ۹۵ و رشد حدود پنج میلیونی در فاصله سال های ۹۰ تا ۹۵ خبر داد.

بر اساس آخرین برآورد مرکز آمار، که روز چهارشنبه ۲۹ ادیبهشت ماه ۱۳۹۵ انجام شد، از مرز ۷۹ میلیون نفر گذشت و به ۷۹ میلیون و ۲۶۲ هزار نفر رسید.

محاسبه جمعیت کشور بر اساس رابطه رشد صورت می‌‎گیرد که در آن جمعیت سرشماری سال ۱۳۹۰ و رشد جمعیت سالانه کشور دخیل است که در حال حاضر حدود ۰.۰۱۱۷۹ و بر پایه سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۰ نرخ رشد جمعیت کشور حدود ۱.۲۹ درصد است که پس از انجام هر سرشماری نرخ رشد پیش‌بینی مورد تجدیدنظر قرار می‌گیرد.

مرجع رسمی آماری کشور پیش از این پیش‌بینی کرده بود که کل جمعیت ایران در پایان سال ۱۳۹۳ به ۷۷.۸ میلیون و در سال ۱۳۹۵ به بیش از ۷۹.۶ میلیون نفر خواهد رسید.

بر این اساس جمعیت کل ایران بنابر نتایج سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۰ از ۷۰ میلیون و ۴۹۶ هزار نفر در سال ۱۳۸۵ با رشد حدود یک میلیون نفری در هر سال به ۷۵ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر در سال ۱۳۹۰ افزایش یافته است.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 3٫00 out of 5)
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=193723
 • تبلیغات اینترنتی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • اینم جالبه !

  آموزش ثبت نام بیمه تامین اجتماعی

  ثبت نام بیمه اجتماعی یکی از مواردی است که اغلب افراد در آن دچار مشکل …

  ۳ دیدگاه

  1. بعد اونوقت چه تعداد این امار مرد و چه تعداد خانوم هستن‌؟؟

  2. ایطودی که تا۵۰۰سال دیگه(بانرخ۱/۲درصدثابت وباعمال جمعیتی که اضافه میشود)جمعیت از۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰نفر(یک میلیاردنفر)بیشترشده،که قطعا(نفت،گاز،معادن وآب…) خیلی زودتر تمام شده ونمیشودرشدجمعیت راکنترل کندوآیندگان ازصدساله دیگه تف ولعنتنانمان میکنند-برای همین اکثراروپا نرخ رشد جمعیتشان صفر وبابالاترین کیفیت،قدرت تکنولوژی وپیشرفت هستند

  3. کرمانشاه مرکزیت غرب

   سلام.از وبسایت تازه تاسیس دیدنیهای کرمانشـاه+مراکز خرید کرمانشـاه به نشانی های

   kermanshahan2020.blogfa.com دیدنیهای کرمانشـاه

   http://bazarksh.ir مراکز خرید کرمانشـاهـان

   دیدن کنید.

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.