تازه های آسمونی
خانه > بانک اطلاعات > خدمات شهروندی > آزمون استخدامی آموزش و پرورش
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • آزمون استخدامی آموزش و پرورش

  edu training test آزمون استخدامی آموزش و پرورشآزمون استخدامی آموزش و پرورش سال ۹۵ که مدتی پیش ثبت نام آن انجام شد، جمعه ۲۱ آبان ۹۵ برگزار می شود که قرار است ۱۰ هزار نیروی انسانی در ارگان آموزش و پرورش استخدام شوند. سایت آسمونی در مورد آزمون استخدامی آموزش و پرورش اطلاعات کاملی آماده کرده است که از شما عزیزان دعوت می کنیم تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

  ثبت‌‌نام برای جذب نیروی پیمانی در وزارت آموزش‌وپرورش از یکشنبه ۱۸ مهر تا شنبه ۲۴ مهر از طریق پایگاه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org  امکان پذیر بود. متقاضیان برای کسب اطلاعات و جزییات مربوط به رشته‌ها و شغل محلهای استخدام به دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون مذکور که از یکشنبه ۱۸ مهر بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش قرار داده شد، مراجعه کردند و زمان برگزاری آزمون ۲۱ آبان ۹۵ است.

  طبق اعلام وزارت آموزش‌وپرورش، تعداد ۴۰۰۷ نفر زن و ۵هزار و ۹۹۳ مرد جذب می‌شود، براساس ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان پذیرفته‌شدگان ملزم به گذراندن دوره یک‌ساله در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی هستند.

  ضوابط و شرایط مورد نیاز برای شرکت در آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش بدین شرح است:

  ** داشتن حداکثر ۳۰ سال برای دارندگان مدرک لیسانس

  داشتن حداکثر سن ۲۵ سال برای فوق دیپلم، حداکثر ۳۰ برای لیسانس و حداکثر ۳۵ برای فوق لیسانس و بالاتر. دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی در رشته‌های تحصیلی مرتبط با شغل اعلام شده در آگهی استخدامی.

  آن‌دسته داوطلبان فوق لیسانس مجاز به شرکت در آزمون هستند که رشته تحصیلی فوقق لیسانس آنها مطابق با لیسانس یا یکی از گرایش‌های لیسانس آنها باشد.

  متقاضیان شرکت در مشاغل هنرآموز (استادکار) باید دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم پیوسته بوده یا در صورت دارا بودن فوق دیپلم ناپیوسته مدرک تحصیلی دیپلم هنرستان داشته باشند.

  گذراندن دوره یکساله مهارت آموزی و موفقیت در آزمون جامع شرط ورود به شغل معلمی است.

  تغییر منطقه محل خدمت بعد از قبولی و قبل از استخدام و اشتغال به کار نیز تابع ضوابط و مقررات نقل و انتقال فرهنگیان است.

  ** سهمیه‌های استخدامی

  سهمیه استخدامی ایثارگران ۲۵ درصد، رزمندگان ۵ و معلولین ۳ درصد است.

  پذیرفته‌شدگان نهایی مکلفند تعهد کتبی مبنی بر ۱۰ سال خدمت در محل جغرافیایی مورد تقاضا به آموزش‌وپرورش بسپارند. (استخدام و انتقال آنها منوط به سپردن تعهد محضری خواهد بود.)

  ** هزینه ثبت‌نام

  ثبت‌نام برای شرکت در آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش از روز یکشنبه ۱۸ مهر ۹۵ آغاز  تا ۲۴ مهر بود و داوطلبان باید برای ثبت‌نام به سایت سازمان سنجش مراجعه و پس از پرداخت ۲۹ هزار تومان به صورت الکترونیکی و با کارت‌های متصل به شبکه شتاب نسبت به تکمیل فرم ثبت‌نام و ارائه اطلاعات مورد نیاز اقدام می  کردند.

  ** افرادی که در سومین آزمون استخدامی ثبت‌نام کردند، چه کنند؟

  افرادی که در سومین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی ثبت‌نام کرده‌اند، چنانچه تمایل به ثبت‌نام در آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش دارند نیازی به پرداخت وجه ندارند و می‌توانند با اطلاعات مربوط به کدرهگیری و پرونده خود در قسمت ویرایش اطلاعات ثبت‌نام وارد شده و اقدام به اصلاح تقاضانامه خود کنند.

  با توجه به اینکه آزمون‌های  مذکور هر دو در یک روز برگزار می‌شود، لازم است داوطلبان توجه داشته باشند در صورت ثبت‌نام در این آزمون، ثبت‌نام و رشته شغلی انتخاب شده قبلی آنها باطل خواهد شد.

  در این آزمون به هر یک از داوطلبان دفترچه سوال عمومی و اختصاصی داده می‌شود. دروس آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهار گزینه‌ای با ضریب  طراحی خواهد شد ضمناً یک سوم نمره منفی به ازای هر سوال غلط در نظر گرفته خواهد شد.

  ** مواد آزمون عمومی

  فناوری اطلاعات (مهارت‌های هفتگانه ICDL). ریاضی و آمار مقدماتی.زبان و ادبیات فارسی. معارف اسلامی. زبان انگلیسی و عمومی. اطلاعات عمومی.دانش اجتماعی و حقوق اساسی. هوش و توانمندی‌های عمومی.

  تمام دروس عمومی با ضریب یک محاسبه و اعمال خواهد شد.

  ** مواد آزمون تخصصی

  سوالات آزمون تخصصی براساس دانش و مهارت‌های تخصصی متناسب با خوشه‌های شغلی یا مشاغل تهیه خواهد شد.

  انتخاب افراد براساس نمره کل اولیه آنها با وزن ۴۰ درصد برای حیطه عمومی و ۶۰ درصد برای حیطه تخصصی است.

  شرط استخدام پیمانی در آموزش‌وپرورش گذراندن دوره یک ساله مهارت آموزی است. تمام پذیرفته‌شدگان ملزم به گذراندن این دوره و موفقیت در آزمون جامع بدون دریافت حقوق و مزایا بوده و صدور حکم استخدامی منوط به کسب موفقیت در دوره مذکور است.

  بخشی از هزینه‌های دوره نیز بر عهده داوطلب خواهد بود.

  نکات مهم در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

  تاریخ و زمان برگزاری:

  * تاریخ برگزاری: روز جمعه ۲۱آبان ۹۵

  * زمان برگزاری آزمون نوبت اول: آزمون نوبت صبح از ساعت ۸:۳۰ برگزار خواهد شد.

  * زمان برگزاری آزمون نوبت دوم: آزمون نوبت عصر از ساعت ۱۴روز جمعه ۲۱ آبان ماه برگزار خواهد شد.

  آمار:

  * صبح جمعه ۲۱۳هزار و ۲۸۰ داوطلب در آزمون شرکت خواهند کرد که از این تعداد ۱۲۴هزار و ۴۵۶ نفر زن و ۸۸هزار و ۸۲۴ نفر مرد هستند.

  * عصر روز جمعه آزمون استخدامی برگزار خواهد شد و در این زمان ۲۳۹هزار و ۳۶۸ داوطلب که ۱۵۷هزار و ۵۲۷از آنها را زنان و ۸۱هزار و ۸۴۱ نفر از آنها را مردان تشکیل می دهند برگزار می شود.

  نکاتی مهم در خصوص آزمون:

  * درهای آزمون نیم ساعت قبل از برگزاری جلسه بسته خواهد شد.

  * درجلسه امتحان دو بسته در اختیار هر داوطلب قرار می گیرد که بسته اول حاوی پاسخنامه و یک جلد دفترچه آزمون عمومی (شماره یک ) و بسته دوم حاوی دفترچه آزمون تخصصی (شماره دو) است.

  * دفترچه های هر یک از داوطلبان دارای تنوع خواهد بود.

  * دفترچه شماره یک حاوی ۱۰۰سوال است.

  * مدت زمان پاسخگویی به دفترچه شماره یک ۱۱۰ دقیقه است.

  * مدت زمان پاسخگویی به دفترچه شماره دو ۸۰ دقیقه است.

  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • طراحی 
سایت
 • ویزای کانادا
 • اینم جالبه !

  شامد (سامانه صدور شناسه الکترونیکی محتوای دیجیتال) ، پنجره واحد وزارت ارشاد و سایت ساماندهی

  سامانه صدور شناسه الکترونیکی محتوای دیجیتال یا همان سامانه شامد، یکی از سازمان های زیرمجموعه …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.