تازه های آسمونی
خانه > بانک اطلاعات > مدارک و گواهینامه ها > مدارک صدور، تمدید و تعویض گذرنامه
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • مدارک صدور، تمدید و تعویض گذرنامه

  passport ‎ 1 مدارک صدور، تمدید و تعویض گذرنامه

  در این بخش سایت آسمونی به بررسی مراحل و مدارک صدور و چگونگی تمدید و تعویض گذرنامه (Passport) در سال ۱۳۹۶ می پردازیم:
  توجه : حضور شخص متقاضی (صاحب گذرنامه) در همه گروه‌های سنی الزامی است.
  ۱- تهیه فرم و شناسه گذرنامه از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) (هزینه اخذ شناسه ۱۰۰۰ تومان می‌باشد)
  ۲- پرداخت فیش‌های بانکی مطابق جدول ذیل:
  توجه ۱: در صورتی که در دفتر مورد مراجعه، دستگاه کارتخوان (POS) وجود داشته باشد بدون نیاز به واریز این مبلغ از طریق بانک، می‌توان از کارت‌های بانکی استفاده نمود.
  توجه ۲: واریز از طریق اینترنت یا عابربانک به هیچ عنوان قابل قبول نیست.
  ردیف مبلغ پرداختی بانک شماره حساب صاحب حساب
  ۱ ۳۷،۵۰۰ ریال
  (سه هزار و هفتصد و پنجاه تومان)
  ملی ۳۱۱۱۰۰۰۰۴۸۰۰۶ در تهران در سایر شهرها به شماره حساب شهرداری استان(از دفاتر اخذ شود) شهرداری تهران
  ۲ ۷۵۰،۰۰۰ ریال
  (هفتاد و پنج هزار تومان)
  ملی ۲۱۷۱۱۵۱۳۰۱۰۰۷ نیروی انتظامی
  ۳- موارد مشترک میان بانوان و آقایان:
  توجه : حضور شخص متقاضی الزامی است.
  مدارکی که میبایست توسط کلیه متقاضیان گذرنامه ارائه گردد:
  ۱-۳) اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی و یا تأئیدیه ثبت احوال برای کلیه متقاضیان.
  ۲-۳) ارائه اصل آخرین گذرنامه (در صورت معتبر بودن)
  ۳-۳) یک (۱) قطعه عکس ۶×۴ جدید و رنگی با زمینه سفید و تمام رخ به طوری که:
  الف: ۶ ماه از تاریخ انداختن آن نگذشته باشد.
  ب:آقایان بدون کلاه و عینک کراوات و زیور آلات و آرایش مو و محاسن به طوری که پیشانی و گوش‌ها مشخص باشند. همچنین رنگ لباس و زمینه یکسان نباشد.
  ج:خانم‌ها با حجاب کامل بدون آرایش و زیورآلات، با استفاده از روسری و یا مقنعه ساده و تیره به طوری که گردی صورت مشخص باشد. (برای دختران بالای ۶ سال با حجاب کامل)
  ۴-۳) اجازه محضری برای افراد زیر ۱۸ سال از سوی پدر و یا قیم قانونی.
  ۵-۳) افراد بالای ۱۵ سال ضمن حضور در دفتر می‌بایست شناسنامه عکسدار ارائه نمایند.
  ۶-۳) افراد زیر ۱۵ سال ضمن حضور در دفتر می‌بایست گواهی اشتغال به تحصیل، دفترچه بیمه و یا گذرنامه عکسدار ارائه نمایند.
  توجه: برای افراد زیر ۶ سال،کودک می‌بایست در دفتر حاضر شده و ولی کودک یک قطعه عکس از کودک خود را ارایه نماید.
  ۷-۳) بازنشستگان نظامی که ۵ سال تمام از بازنشستگی آنها نگذشته است ارائه نامه از حفا یگان مربوطه الزامی است.
  ۸-۳) بازنشستگان نظامی که ۵ سال از بازنشستگی آنها می‌گذرد می‌بایست اصل و کپی کارت کانون بازنشستگان را ارایه دهند (نیازی به ارایه گواهی از سازمان متبوع نمی‌باشد).
  ۹-۳) نظامیان شاغل می‌بایست نامه موافقت حفا یگان مربوطه را ابتدا به دبیرخانه اداره گذرنامه ارایه و پس از ثبت به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ارایه نمایند.
   

  ۴- موارد مربوط به پاسپورت بانوان:

  ۱-۴) اجازه محضری برای بانوان متأهل از سوی همسر.

  توجه:بانوان مقیم خارج احتیاج به اجازه محضری همسر ندارند، همچنین اقامت با گذرنامه ایرانی قابل قبول است.
  توجه: بانوانی که همسر آنها فوت نموده، می‌بایست اصل گواهی فوت همسر و یا اصل شناسنامه باطل شده همسر و بانوان مطلقه می‌بایست اصل طلاق‌نامه را ارائه نمایند.
   

  – موارد مربوط به پاسپورت آقایان:

  ۱-۵) ارائه اصل و کپی کارت پایان خدمت یا معافیت صرفاً هوشمند(کارت‌های قدیمی اعتبار ندارند) و یا موافقت‌نامه سازمان وظیفه عمومی برای مشمولین.

  توجه ۱: کسانی که اقدام به تعویض کارت پایان خدمت یا معافیت قدیمی به هوشمند نموده‌اند، بعد از گذشت ۲۴ ساعت از درخواست تعویض، می‌توانند با ارایه برگه ثبت درخواست تعویض کارت به افسران گذرنامه مستقر در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی، درخواست صدور یا تعویض گذرنامه دهند.
  توجه ۲: آقایان بالای ۵۰ سال احتیاج به ارایه کارت پایان خدمت ندارند.
  ۲-۵) آقایان دانشجو و یا دانش آموز برای خروج از کشور می‌بایست نامه از محل تحصیل خود دریافت و به سازمان وظیفه عمومی تحویل نمایند.
   

  ۶- چند نکته مهم گذرنامه:

  ۱-۶) برای متولدین خارج از کشور ارایه مدرک نحوه ورود الزامی است.

  ۲-۶) برای ابطال گذرنامه‌هایی که بالای یک سال اعتبار دارند ارائه نامه از ادارات گذرنامه (نشانی در پایان همین صفحه) الزامی است.
   

  نحوه اقدام درخصوص افرادی که پاسپورت معتبر آنها مخدوش بوده و یا آن را مفقود نموده‌اند:

  شهروندان تهران جهت اعلام فقدان و تعویض گذرنامه مخدوش (آب خوردگی، سوختگی و …) و  بررسی ممنوعیت فقط می‌بایست به اداره گذرنامه واحد غرب تهران واقع در یافت‌ آباد، بلوار معلم، نرسیده به چهار راه قهوه خانه مراجعه نمایند.

  توجه: افرادی که اعتبار گذرنامه آنها به اتمام رسیده و مفقود یا مخدوش گردیده است نیازی به اعلام فقدان نداشته و می‌توانند مستقیماً به دفاتر مراجعه نمایند.
   
  نشانی ادارات گذرنامه در تهران بزرگ:
  – اداره گذرنامه تهرانپارس: فلکه اول تهرانپارس – بلوار پروین – اداره گذرنامه تهرانپارس – طبقه دوم
  – اداره گذرنامه یافت آباد: چهارراه یافت آباد – بلوار معلم – نرسیده به چهاراه قهوه خانه

  – اداره گذرنامه شهرری : بزرگراه فدائیان اسلام – بلوار بسیج – جنب اداره گاز

  نرخ این خدمت در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی با احتساب هزینه پستی مبلغ ۲۹۳،۰۰۰ ریال (بیست و نه هزار و سیصد تومان) می‌باشد.
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • طراحی 
سایت
 • ویزای کانادا
 • اینم جالبه !

  گذرنامه ایرانی چقدر معتبر است ؟

  آسمونی : مؤسسه «پاسپورت ایندکس» با انتشار تازه‌ترین رده‌بندی گذرنامه‌ها، قدرتمندترین و ضعیف‌ترین پاسپورت‌های جهان …

  ۲۸ دیدگاه

  1. ماعده قوچاقی

   من پاسپورتم به سرقت رفته به مرکز مربوط مراجعه کردم و با ضمیمه پرونده اعلام سرقت به مرکز اداره گذرنامه واقع در مطهری از تاریخ مراجعه ۳۰/۰۵/۹۶ تاریخ دریافت رو به ۳۰/۱۱/۹۶ زده که اینجانب به دلیل اربعین و زیارت درخواست تعجیل در صدور پاسپورتم دارم ، لطفا راهنمایی کنید.

  2. من برای پاسپورت اقدام کردم گفتن چون جراحی بینی کردی باید گواهی از طرف پزشکت بیاری. من ۷سال پیش جراحی کردم و الان پزشکم اصلا خارج از کشور ، هیچ پزشک دیگه ای هم این گواهی رو نمینویسه برام ، الان من چیکار کنم. تو هیچ سایتی در مورو این بند که گواهی جراحی بیاریم چیزی ننوشته.

  3. باسلام وعرض ادب من میخام پاسپورت بگیرم چندروزه یاچندماهه صدورمیشه

  4. با سلام
   ضمن تشکر فکر کنم آخرین نسخه اطلاعات سایت پلیس +۱۰ هزینه خط آخر “نرخ این خدمت در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی با احتساب هزینه پستی مبلغ ۳۲۴،۰۰۰ ریال (سی و دو هزار و چهارصد تومان) می‌باشد.” صحیح باشد.

  5. سلام من سال ۹۶ به سن ۱۸ سالگی رسیدم تا وقتی که زیر ۱۸ سال بودم راحت میتونستم سفر خارچ از کشور برم اما حالا که به سن مشمول خدمت سربازی رسیدم میگن که ممنوع خروج هستم خواستم بپرسم من که الان درس میخونم و معافیت تحصیلی گرفتم از مدرسه بازم میتونم از کشور خارج بشم یا نه باید پایان خدمت بگیرم بعد ؟

  6. سلام باید حتما پاس داشته باشیم ینی نمیشه با ویزا فقط رفت من دوس دارم برم ولی برای گرفتن پاس خیلی طول میکشه

   • امروز۱۴ آبانه و من هنوز پاسپورت نگرفتم! ولی حتما حتما ایشالا میرسم که برم کربلا. شما هم حتما میتونید . چون توی ۷۲ ساعت پاسپورت میدن.

  7. سلام
   خوش بحال همه کسایی که امسال میرن کربلا
   من خواسم برم ولی چون مشمول هستم و اول دیماه باید برم سربازی باید رضایت از سازمان وظیفه عمومی بگیرم و این کار هم ۳ میلیون تومن پول میخواد در صورتی که من ۳ هزار تومنم ندارم و کسی رو هم ندارم که اینکارو واسم انجام بده، از همه کسایی که میرن کربلا واقعا التماس دعا دارم و یه خواسته از خدا دارم که به حضرت ابوالفضل توسل کردم برای رسیدن به خواستم، تورو خدا هر کسی که این پیام منو میبینه و امسال دستش افتخار رسیدن به ضریح حرم کسی که دست نداره ولی دستگیر تمام دستای دنیاس رو داره سلام من رو برسونه و منو هم دعا کنه که به خواستم برسم

   • عزیییززززززززززززم. ‘گریه م گرفت. انشاالله حاجتتو بگیری

   • خاک بر سرت که اینه ارزوت

   • سلام اصلا نیازی به هیچی نیست پارسال خیلی ها با کارت ملی از مرز رد شدند در ضمن هیچ هزینه ای در طول سفر در کشور عراق ندارید

   • سلام عزیزم امیدوارم هر آرزویی هر چه سریعتر به آرزوهات بررسی مطمئن باش ز راه دور هم زیارتت مقبول میشه و اونیکه باید صدات و بشنو از هر جا صداش کنی صدات و داره فقط کافیه از ته دل و با تمام وجودت صداش کنی . لطفا منم از دعای خیرت بی بهره نذار

   • اقا احسان چطوری میتونم راه تماس با شما داشته باشم؟

   • با خدا باش پادشاهی کن بدبخت واسه چی باید یه عرب رو باید بپرستی دیدنش بزرگترین ارزوت باشه اونم نه خودشو قبرشو بچسب به خدا نه بنده خدا هر وقت اینکارو کردی من از لحاظ مالی کمکت میکنم

    • خجالت بکش هرکس میره کربلا فقط به عشق امام حسین میره.این دنیا اول خداست بعد تمامی امام ها

    • ای جاهل بیچاره خداوند متعال در قرآن میفرمایند به پیامبر که بگو مزد رسالت نمیخواهم جز مودت اهل بیتم. امثال تو که در این دنیا کور هستند در قیامت هم کور محشور میشوند.

  8. مجید عنبرستانی

   سلام من تمام مدارکم گم شد ازجمله کارت پایان خدمت و کارت ملی ولی شماسنامه هم است چیکارکنم خیلی دلم میخواد امسال کربلا باشم اربعین.طول میکشه که مدارکم المثنی بدن.

  9. سلام. ببخشید من اعتبار گذرنامه ام تا اول دی هس آیا میتونم ثبت نام کنم؟ لطفا زود جواب بدید بهم

  10. مریم علیشاهی

   با سلام من زنی هستم که تاریخ اعتبار گذر نامه ام تمام شده است همسرم یک بار اجازه محضری داده است برای تمدید گذر نامه آیا دوباره نیاز به اجازه محضری دارد؟ لطفا پاسخ دهید.

  11. سلام من گذرنامه دارم چون قبلاخواستم برم مکه ولی مشکلی برام پیش امد نشد برم فروختم الان گذرنامه الان که میخوام برای کربلا پیاده ثبت نام کنم میگه اعتبار نداره ولی رو گذرنامه ام تاریخ صدور زده۱۳۹۳/۹/۴تاریخ انقضا زده۱۳۹۸/۹/۴خواستم ثبتنام کنم میگه اعتبار نداره نمیدوم چکار کنم خواهشی که دارم راهنماییم کنید تاانشالله بتونم راهی کربلاباشماباشم

  12. سلام من یه سوال دارم من که ۱۴ سالمه می تونم گذرنامه بگیرم که بتونم به مسافرت به خارج از کشور برم لطفا جواب بدید

  13. با سلام, آدرسی که برای مفقودی گذرنامه اعلام کردید تغییر کرده

  14. سلام سوالاتی داشتم در مورد گرفتن گذرنامه من دانشجوی رشته مدیریت هستم و میخوام بعد از اینکه لیسانسم را گرفتم در یکی از کشورهای اروپایی مثل کانادا یا آمریکا ادامه تحصیل بدم یا مقیم بشم میخواستم بدونم باید اول از دانشگاه محل تحصیلم فرم معافیت تحصیلی بگبرم چون سربازی نرفتم همچنین من فرم گذر نامه را گرفتم و بند ۵ اون میگه کشور مقصد/ نام کشورهایی که قصد عبوریا توقف دارید و منظور از مسافرت / و مرز خروج را مشخص کنید کشور مقصد را چی بزنم ضمن اینکه الان به این خاطر میخوام گذرنامه بگیرم که دانشجو هستم و بعدا مشکل میشه و کارت پایان خدمت میخوان اگر در نام کشورهایی که قصد عبور یا توقف دارم عربستان و سوریه یا هر جایی غیر از آمریکا یا کانادا را بزنم یعنی فقط میتونم به اون کشور ها سفر کنم و ویزا بگیرم؟یا کلا فرقی نمیکنه منظور از مرز خروج چیه برای من که میخوام اونور مقیم بشم
   منظور از مسافرت را اقامت دائم باید بزنم؟ توجه داشته باشید هدف من از گذرنامه فعلا فقط و فقط جداکردن گذرنامه ام از مادرم هست چون من همراه اون هستم و در حال حاضر قصد سفر به هیچ جایی را ندارم لااقل تا لیسانس گرفتنم فقط گفتم چون دارم درس میخونم راحت تر میتونم با نامه معافیت تحصیلی گذر نامه بگیرم بعدا کارت پایان خدمت میخوانو دردسر میشه همچنین بند ۷ گذرنامه گفته اگه قبلا گذر نامه داشتید اطلاعاتش را وارد کنید قبلا من همراه مادرم بودم یعنی گذر داشتم؟ و باید پر بشه و اینکه با این شرایط(چون فعلا قصد خروج ندارم و سربازی نرفتم)اصلا گذرنامه بهم میدن؟
   این سوالات را از خیلی ها کردم اما نمیدونستن لطفا بهم کامل و دقیق جواب بدید
   ۱)کشور مقصد را چی بزنم با توجه اطلاعات بالا
   ۲)نام ۵ کشوری که قصد عبوریا توقف دارم را چی بزنم؟
   ۳منظور از مسافرت اگه بزنم ادامه تحصیل و بعد فقط برای اقامت برم چی؟ الان باید چی بزنم برای اقامت که نمیدن چون سربازی نرفتم بزنم زیارتی؟
   ۴)مرزخروج را چی بزنم؟
   ۵ )قبلا همرا مادرم بودم یعنی قبلا گذرنامه نداشتم؟یا داشتم؟
   تو را خدا برای هر کدوم توضیح کاملی بدید و دقیقا بگید چیکار کنم

   • سلام. اون گزینه مقصد سفر اصلا مهم نیست که کجارو بزنید، مثلا من المی زدم عراق ولی رفتم المان! به این خاطر زدم عراق که شاید زودتر صادر بشه.
    لازم نیست اقامت دائم بزنید، ممکنه دردسر بشه براتون. بزنید تفریحی مثلا ترکیه یا دوبی. مرز هم نمیخواد بنویسید. زودتر بگیرید تا گیر نیوفتادین برای خدمت ؛)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.