تازه های آسمونی
صفحه اصلی > بانک اطلاعات > اطلاعات شهری > بهترین باشگاه بدنسازی بانوان در کرج
تبلیغات اینترنتی

بهترین باشگاه بدنسازی بانوان در کرج

woman gym3 بهترین باشگاه بدنسازی بانوان در کرجانتخاب باشگاه شاید در نگاه اول مهم به نظر نرسد اما پس از چند جلسه تمرین و دیدن مشکلات موجود ممکن است شما را پشیمان و دلزده کند. اما باشگاه خوب چه ویژگی هایی دارد ؟ چه دستگاه هایی دارد ؟ رفتار پرسنل با شما چگونه است ؟ چه امکانات ویژه ای دارد ؟ این مقاله آسمونی را تا انتها مطالعه کنید تا با نحوه انتخاب یک باشگاه بدنسازی مناسب آشنا شوید.

محل باشگاه :

به محل باشگاه توجه نمایید ، اگر باشگاه شما دور باشد یا مسیر پر ترافیکی داشته باشد، احتمال اینکه جلسات تمرینی خود را نادیده بگیرید بالا می رود. مثلا، باشگاهی را انتخاب کنید که بین راه رفت یا برگشت محل کارتان یا نزدیک به خانه‌ی شماست.

شهریه :

شهریه می تواند در باشگاه‌های ورزشی بسیار متفاوت باشد. این مبلغ به عواملی همچون ویژگی‌های باشگاه یا تعداد جلساتی که قصد تمرین دارید بستگی دارد. اگر مباحث مالی یکی از نگرانی‌های شماست، شهریه ی باشگاه یک عامل تعیین کننده در انتخاب شما خواهد بود. باید چندین باشگاه را در منطقه ی خود بررسی کنید و مبلغ شهریه آن‌ها را باهم مقایسه نمایید تا مناسب‌ترینشان را برگزینید.

ساعت کار باشگاه بسیار مهم است :

باشگاهی را انتخاب کنید که بیشترین زمان ممکن را فعال باشد تا بتوانید جلسات تمرینی خود را به خوبی در برنامه‌ی روزانه‌تان بگنجانید یعنی یا ۲۴ ساعت شبانه روز و یا حداکثر زمان شب و روز باشگاه باز باشد. همیشه بخاطر داشته باشید تا ساعت کار و تاریخ‌هایی که باشگاه تعطیل است را مد نظر داشته باشید .

نگاهی به تجهیزات بیاندازید :

به تعداد ماشین‌ها، وزنه‌ها و تجهیزات تمرینات هوازی توجه کنید. اگر آن باشگاه دارای تجهیزات و ماشین‌های متنوعی باشد خیلی بیشتر و بهتر تمرین خواهید کرد پس به این مورد به طور ویژه ای دقت نمایید هم چنین در یک باشگاه خوب مقدار مسافت و تعداد دستگاه‌ها باید متناسب با تعداد اعضای آن باشد

دستگاه‌های کاردیو: یک باشگاه خوب باید به تعداد کافی دستگاه کاردیو مثل، تردمیل،دوچرخه ثابت،دستگاه اپتیکال،پله، و … داشته باشد.

دستگاه‌های بدنسازی: علاوه بر انواع دستگاه‌های بدنسازی مخصوص کلیه قسمت‌های بدن،یک باشگاه بدنسازی ایده آل باید به تعداد بالا از نیمکت‌های سینه قابل تنظیم،پیه اسکاتع سیمکش‌ها و امثال این داشته باشد.

تغذیه :

تغذیه ی خوب ورزشکاران دقیقا از داخل باشگاه شروع می شود پس

بوفه باشگاه باید کاملا مجهز و کامل باشد و انواع و اقسام غذاها و نوشیدنی‌ها را در فضایی مطبوع و خوشایند در اختیار اعضا قرار دهدو اگر یک متخصص تغذیه و پزشک در باشگاه حضور داشته باشند یک امتیاز بزرگ محسوب می شود .

محیط باشگاه را بررسی نمایید :

چیزهایی مانند نوع موسیقی که پخش می‌شود یا جای تجهیزات در باشگاه، نقش مهمی در لذت شما از تمرینتان بازی می‌کنند. همچنین باید با آدم‌هایی که در آن باشگاه و همزمان با شما تمرین می‌کنند نیز احساس راحتی کنید . هم چنین بهتر است باشگاه های بانوان اتاق مخصوص کودک داشته باشد تا به  آسایش شما حتی با همراه داشتن فرزندتان کمک کند .

امنیت باشگاه از جمله عوامل بسیار مهم در جلب و حفظ اعضا برای باشگاه است.کلید لاکر (کمد لباس) باید فقط دست خودتان باشد و بهتر است که برای جلوگیری از دزدی یا درگیری در باشگاه از دوربین مدار بسته در سراسر باشگاه استفاده شود.

نظافت :

یک عامل خیلی مهم برای انتخاب یک باشگاه ورزشی، پاکیزگی است. مثلا مطمئن شوید که دستمال و ظرف های ضدعفونی کننده‌ای وجود دارد تا پس از استفاده از هر تجهیزاتی آنرا تمیز کنید. همچنین رختکن، سرویس‌های بهداشتی و حمام باشگاه را بررسی کنید تا مطمئن شوید به خوبی تمیز نگاه داشته شده‌اند هم چنین هوای باشگاه اهمیت بسیار زیادی دارد.تهویه مطبوع باید در همه ساعات خوب کار کند و هوای باشگاه باید بدون استفاده از اسپری‌های خشبو کننده، تازه و مطبوع باشد .

woman gym1 بهترین باشگاه بدنسازی بانوان در کرجپرسنل باشگاه :

این افراد در موارد مختلفی می توانند شما را یاری دهند پس دقت کنید که افراد موجه و با روابط عمومی بالا باشند برای اطلاع از این مهم درباره نحوه ی رفتار کارکنان سالن سوال کنید چراکه عامل مهم دیگر در ارزیابی یک سالن ورزشی، شیوه رفتار و تعامل کارکنان با اعضاست. ببینید آیا مربیان به مشتریان توجه دارند و آنها را تمرین می دهند یا در کناری نشسته اند و به آنها بی توجه هستند. همچنین باید درباره وجود بخش های انحصاری در سالن ورزشی سوال کنید، زیرا ممکن است در برنامه ورزشی شما موثر باشند. مثلا اگر بخشی از سالن یا زمان معینی از کار سالن به صورت انحصاری به زنان اختصاص داده شده باشد، ممکن است مراجعان مرد یا فضای کافی یا زمان مناسب برای انجام ورزش پیدا نکند. سالن های تناسب اندام معمولا در شروع خدماتی مانند یک جلسه رایگان با مربی شخصی یا آموزش رایگان نحوه کار با دستگاه های گوناگون را به مشتریان عرضه می کنند. توجه داشته باشید که از این جلسه های رایگان استفاده کنید.

یک راه تشخیص ساده این است که حس کنید مسوولان سالن در کارشان حرفه ای هستند و صرفا مانند یک فروشنده از شما استقبال نمی کنند.

دستورالعمل ها

مرحله 1: تهیه لیستی از چیزهایی که از یک باشگاه انتظار دارید  به گرفتن یک تصمیم بهتر و رسیدن به اهداف ورزشیتان کمک می کند.

لیستی از ویژگی هایی که از یک باشگاه انتظار دارید تهیه کنید. هر چیزی که برایتان مهم است را در این لیست بیاورید. مثل: تمیزی، تجهیزات، محل و هزینه. البته شاید نتوانید باشگاهی با همه ویژگی هایی که می خواهید پیدا کنید اما می توانید تصمیمی هوشیارانه تر بگیرید.

مرحله 2: درمورد امکانات موجود واقع بین باشید. یادتان باشد، ممکن است نتوانید تمام ویژگی های قید شده در لیستتان را در باشگاه مورد نظر پیدا کنید اما باید سعی کنید مهمترین آنها را با باشگاه مورد نظرتان تطابق دهید. اگر یک باشگاه را فقط به خاطر قیمتش انتخاب می کنید (بزرگترین اشتباه) و ویژگی های باشگاه با نیازهای شما تطابق ندارد،  فقط پولتان را دور ریخته اید چون احتمالاً پایتان را آنجا نمی گذارید.

مرحله 3: اگر اتاق رختکن جزء علایق شما نیست یک سد بزرگ سر راه تمرینتان قرار می دهید. وقتی برای بازدید یک باشگاه رفته اید خجالت نکشید و هر سوالی که دارید را از راهنمای باشگاه بپرسید حتی اگر در لیستتان نباشد. اگر خواستید یادداشت بردارید. یکی از مهمترین جاهایی که باید نگاه کنید اتاق رختکن است. اشتباه نکنید که فقط سرسری به آن نگاه کنید و بگویید که خوب بد نیست. ویژگی هایی از اتاق رختکن که برایتان اهمیت دارد مثل نظافت، امنیت و دوش ها را حتماً چک کنید.

مرحله 4: تجهیزات باشگاه باید به پیشبرد برنامه تمرینتان کمک کند نه اینکه موجب آزارتان باشد. همیشه تجهیزات باشگاه (وزنه های آزاد، دستگاه های بدنسازی، دستگاه های هوازی) را خوب بررسی کنید تا ببینید با برنامه تمرین شما مطابقت کند. همچنین به کیفیت و وضعیت آنها هم دقت کنید. خجالت نکشید و از مسئول باشگاه بخواهید که یک تکرار هم که شده روی دستگاه های مورد نظرتان امتحان کنید

مرحله 5: هزینه باشگاه هم خیلی مهم است و باید با بودجه شما سازگار باشد. اما وقتی درمورد هزینه یک باشگاه می خواهید تصمیم بگیرید چند سوال را باید از ذهن بگذرانید:

woman gym2 بهترین باشگاه بدنسازی بانوان در کرج– آیا عضویت شما برای یک مدت مشخص که دچار بیماری، مشکلات خانوادگی یا هر مسئله دیگری شدید، قابل فریز کردن است؟ اگر پاسخ مثبت است ببینید که این مدت محدودیتی دارد یا نیاز به هزینه بیشتر است؟

– آیا باشگاه مورد نظر ممکن است در آینده نزدیک شرایط ویژه بگذارد؟ خیلی سخت است که شهریه عضویت باشگاه را تمام و کمال بدهید و بعد ببینید که دو هفته بعد شرایط ویژه ثبت نام گذاشته اند.

– آیا باشگاه برای افراد یا سازمان های خاص تخفیف دارد؟ تخفیف مخصوص افراد مسن، تخفیف مخصوص دوستان و آشنایان و. . .

بااینکه هزینه باشگاه اهمیت زیادی دارد اما یادتان باشد این نباید تنها ملاک شما برای انتخاب باشگاه باشد. اگر بخواهید فقط بر مبنای هزینه باشگاهی را انتخاب کنید، مطمئناً نیازهایتان برآورده نخواهد شد.

مرحله 6: درباره پرسنل باشگاه تحقیق کنید. چه تعداد از پرسنل باشگاه مربیان کارت دار هستند؟ این مسئله نه تنها به درست تمرین کردن شما کمک می کند بلکه برای ایمنی شما اهمیت دارد.مربیان باشگاه باید حتماً کارت دار باشند و همچنین با اصول کمک های اولیه نیز آشنایی داشته باشند.

نکات و هشدارها

با سایر اعضای باشگاه درمورد آن صحبت کنید و اطلاعات بگیرید. آشنا شدن با نظر اعضای فعال یک باشگاه خیلی در شناخت آن موثر است.

– محل باشگاه اهمیت زیادی دارد و باید با نیازهای شما همخوانی داشته باشد. آمدورفت به باشگاهی که از محل زندگی یا کار شما خیلی دور باشد برایتان سخت خواهد بود.

– به قرارداد ثبت نام باشگاه خوب دقت کنید  و عضویتی را انتخاب کنید که به بهترین وجه نیازهای شما را تامین کند.

باشگاه های ورزشی کرج

  • دانش موج
  • دهکده آبی پارس
  • پامچال
  • دانشگاه تربیت معلم پردیس
  • شهدای فردیس
  • یادآوران

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=212430
تبلیغات اینترنتی

اینم جالبه !

tehran-cargo

بهترین شرکت های حمل بار تجاری، کارگو

برخی از تجار بین المللی برای ارسال کالاهای خود یا کالاهای خریداری شده از یک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.