تازه های آسمونی
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • طراحی سایت
 • تبلیغات در آسمونی
 • زندگی شیرین است

  life1همه افراد از یک زندگی شیرین تعابیر مختلفی دارد. اما واقعا زندگی شیرین به چه معناست؟ برای داشتن یک زندگی شیرین چه روش هایی وجود دارد؟ سایت آسمونی در این مقاله علاوه بر ارائه راهکارهایی برای یک زندگی شیرین، دو شعر بسیار زیبا در مورد زندگی شیرین برای شما عزیزان تهیه کرده است که خواندن آن ها خالی از لطف نیست. از اینکه مانند همیشه آسمونی را همراهی می کنید سپاسگزاریم.

  زندگی شیرین است
  قدمی بردارید
  نفسی تازه کنید
  دیده را آب زنید
  چشم شادی و طراوت به جهان باز کنید
  رخ زیبای جهان نیک ببینید به عشق
  این جهان چیست در انظار شما؟
  معبری سخت ، فرومایه و دون؟
  یا بهشتی است فرا روی بهشت؟
  این جهان نور خدایی دارد
  جلوه ای ناز ز الطاف خداست
  از دل ذره ی یک قطره ی اشک
  تا ندای خوش لبخند بهار
  از بُناگوش سَرِ زلف نگار
  تا فروغ رخ خورشید شهاب
  رازها خفته به آغوش جهان
  پرده ی راز ز مَه روی جهان بردارید
  نفس صبح ببویید به هنگام سَحَر
  درِ گنجینه ی گلبانگِ دُعا بگشایید
  عطرِ هنگامه ی محراب فشانید به سجاده ی راز
  گیسوی باد سپارید به دستان صفا
  بوسه ی شوق بر ابروی فضیلت بزنید
  زندگی شیرین است
  گُلِ خوشبوی صفا
  ارمغان دین است
  قدمی بر دارید
  تار شادی بنوازید به دلهای نژند
  زندگی شیرین است
  غنچه ی شُکر بچینید به آواز بلند
  لب معشوق ببوسید به تسبیحِ نماز
  زندگی عطر خوش یاسمنِ شادی هاست
  قدر دُرانه ی ایام بدانید به اعمال نکو
  زندگی شیرین است.
  زندگی شیرین است.

  ***life2زندگی شیرین است

  زندگی فرصت یک سجده به دستان خداست

  زندگی آب روانی ست خنک برتن عریان چنار

  زندگی حس تماشای تن بید از این پنچره هاست

  زندگی حس سکوت است در این خانه ی دنج!

  زندگی تار قدیمی ست که بر گوشه ی دیوار من آویزان است

  زندگی قطره ی اشکی ست که در چشم شقایق جاری ست

  زندگی خنده ی یک کودک بازیگوش است

  زندگی سایش دستان لطیفی ست که دردست من امروز پراز احساس است

  زندگی شیرین است

  زندگی فاجعه نیست

  زندگی نیست بلا

  زندگی درد مداوم هم نیست

  زندگی شیرین است

  زندگی چیدن یک نسترن از باغ گل است

  زندگی حلقه ی خوش رنگ امید است که در دست عروسان زمین خواهد رفت!

  زندگی قامت شمعی ست که کوتاهی آن پر معناست

  زندگی خواب عمیقی ست پس از یک شب سرخ

  زندگی شعر سرودن به نگاه تر یک پیرزن است

  زندگی شیرین است

  زندگی رویش سبزی ست که خورشید به پا ساخته است

  زندگی هاله ی نوری ست که تا عرش تداوم دارد

  زندگی شیرین است

  زندگی …

  ***

  life4راهکارهایی برای زندگی شیرین

  ۱) خوبی ها را هم ببینید!

  نسبت به همسر خود دیدگاه مثبت داشته باشید و بکوشید همیشه در مرحله اول کارهای خوب او را ببیند و مورد تحسین قرار دهید، زیرا تشویق و تحسین یک کار خوب، باعث تثبیت و تکرار آن خواهد شد و خودتان از آن لذت می برید. هرگز چشمان خود را روی نقطه ضعف همدیگر باز مکنید و دایم به رخ مکشید؛ چون این رفتار، موجب دلسردی در زندگی شده و کم کم نسبت به همدیگر حس بدبینی پیدا می کنید و یک حالت دلسردی در شما ایجاد می شود. اگر چنین رفتاری دارید، بکوشید آن را انجام ندهید، زیرا کم کم بین شما دوری ایجاد شده و به جایی می رسد که خدای ناکرده به فکر جدایی می افتید و هزاران مصیبتی که به دنبال آن می آید، پس «چشم ها را باید شُست، جورِ دیگر باید دید.»

  ۲) تحقیر و سرزنش، ممنوع!

  خداوند در خلقت انسان به خودش احسنت گفته است، زیرا انسان بهترین خلقت اوست. در این میان، چگونه می توان همسر را به عنوان یک امانت الهی تحقیر و سرزنش کرد؟ یک دختر و یا یک پسر که با هزاران امید وارد زندگی می شوند، چرا باید مورد اهانت قرار گیرند؟ پدر و مادری که دخترشان را با صدها رنج و زحمت را بزرگ کرده اند و با حفظ آبرو و امیدواری او را به خانه مردی فرستاده اند تا در محیط امن و سالم و پر محبت زندگی کند، چگونه می توانند بعد از مدتی نظاره گر توهین و سرزنش او از طرف همسرش باشند؟ آیا وجدان انسان راضی می شود؟ متقابلاً اگر شما به ازدواج مردی درآمده اید که به دلایل گوناگون مشکل پیدا کرده است – مثلاً اقتصادی یا شغلی – به هیچ وجه او را سرزنش نکنید، زیرا به تدریج که سرزنش ها زیاد می شود، حالت تخریبی ای در زندگی شما به وجود می آید و در مقابل همدیگر کم ارزش می شوید.

  همیشه به دنبال این باشید که با لطف و کرامت خود، احترام همدیگر را نگه دارید و در پی شأن و منزلت همدیگر باشید.

  life3۳) رعایت احترام و ادب متقابل

  با همسر خود به طور محترمامه و مؤدب صحبت کنید و همدیگر را سبک نکنید. آنچه در این گیرودار مهم می باشد، این است که وقتی مادری با همسرِ خود مؤدبانه صحبت می کند، یا مردی با همسرش محترمانه سخن می گوید، فرزند آنها نیز می آموزد که چه طور مؤدبانه صحبت کند و احترام پدر و مادرش را نگه دارد. این بهترین هدیه ای است که می توانید برای فرزند خود به ارث بگذارید. طوری برخورد نکنید که روزی مجبور شوید بگویید: «آتش در خرمن خویش زده ام که را کنم دشمن خویش!»

  شما خانم گرامی، وقتی همسرتان وارد منزل می شود، به استقبال او بروید، بسیار مؤدّبانه با او رفتار کنید و به فرزندِ خودتان نیز بگویید، چنین کاری انجام دهد. این رفتارِ شما باعث می شود، خستگیِ کار از تنِ او بیرون رود و احساسِ آرامش کند. البته او نیز متقابلاً چنین رفتاری انجام خواهد داد و کم کم به صورت یک عادت در می آید. برخی از همسرانِ بسیار خوب اظهار می دارند که در طول زندگی هرگز حتّی یک بار هم به یکدیگر بی احترامی نکرده اند. زندگیِ آنها آن قدر لذّتبخش است که دوست دارند همیشه در کنار هم باشند!

  ۴) حفظ حقوق متقابل

  بسیار ارزشمند است قبل از اینکه بخواهید تشکیل زندگی دهید، درس حقوق خانواده را یاد بگیرید. ببینید وظیفه شما چیست؟ شاید برخی از خانواده ها هنوز نمی دانند ازدواج یعنی چه؟ تصور می کنند زندگی باید بگذرد، حالا هر طور باشد. نه! این گونه نیست. اگر کسی از زندگی و ازدواج خود لذت نبرد، بازنده اصلی میدان است.

  مرد بداند که احترام زن بسیار حایز اهمیت است و آن قدر مهم است که پیامبر صلی الله علیه و آله می فرمایند: «بهترین فرد از میان شما کسی است که برای خانواده اش بهتر باشد!»

  ایشان همچنین می فرمایند: «جبرئیل آن قدر سفارش زنان را می کرد که گمان کردم یک اُف هم نمی توان گفت!» واقعاً درست است. چرا باید کسی که می خواهد فردا مادر فرزند شما باشد و زندگیِ شما را به آرامش برساند، مورد بی احترامی باشد؟ همچنین برای زنان احترام شوهر و نیکو همسرداری کردن مهم است، آن چنان که می فرمایند: «زنی که خوب شوهرداری کند، مثل سربازی است که در جبهه جنگ مشغول نبرد می باشد.» یعنی جهاد برای خدا، با خوب شوهرداری کردن، یک پاداش دارد. در این جمله، معنی و مفهوم گسترده ای نهفته است، پس به به حقوق همدیگر آگاه باشید و بکوشید به حقوق یکدیگر احترام بگذارید.

  life5۵) به پیکره زندگی خود، محبت تزریق کنید

  مهر و محبت در منزل، منبع اصلی رضایتمندی است. همدیگر را مورد مهر قرار دهید، زیرا باید برای فرزند خود، مانند سرچشمه محبت باشید. اگر پدری فرزند خود را در حالی که به همسرش احترام نمی گذارد در آغوش کشد، مطمئن باشد او فقط به انتقام از پدر می اندیشد یا اگر مادری فرزندش را علیه پدر تحریک کند، منزلت خانواده اش را شکسته است. کودک باید از هر دو چشمه محبت، یعنی پدر و مادر، سیراب گردد. اگر فرزند از یک کانال محبت بگیرد و از کانال دیگر بی محبتی ببیند، دچار تعارض می شود، رفتارش متعادل نیست و به هرج و مرج دچار می شود. هیچ موقع نمی توان محبت را با پول و اسباب بازی در ذهن بچه ها ریخت. اینها مُسکن است و برای مدت کوتاهی جواب می دهد، ولی برای درازمدت هیچ اثری ندارد و حتی ضرر هم دارد.

  مگر می شود خلأ عاطفی را با پول جبران نمود؟ مثل اینکه یک ماشین نیاز به بنزین دارد، شما آب داخل باک آن می ریزید. این کار، نه تنها جواب نمی دهد، بلکه ضرر هم دارد. برخی از والدین با همدیگر بحث می کنند و یا فرزند خویش را مورد کم محبتی قرار می دهند. وقتی به یکباره بیدار می شوند، می خواهند با خریدن یک عروسک جبران کنند! چرا باید ابتدا بی مهری کنید تا بعداً بخواهید جبران نمایید و آن هم ارزش آنچنانی نداشته باشد. پس بدانید، «از محبت، خارها گُل می شود!»

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=204954
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  شخصیت شما از زبان گلها

  آسمونی : شخصیت شناسی از روی گلها فروردین: گل رز شما گاهی بدون فکر قبلی …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.