تازه های آسمونی
صفحه اصلی > سلامت > نکات تغذیه > می‌خواهید فراموشی نگیرید؟ شکلات داغ بنوشید
تبلیغات اینترنتی

می‌خواهید فراموشی نگیرید؟ شکلات داغ بنوشید

hot chacalete می‌خواهید فراموشی نگیرید؟ شکلات داغ بنوشید
به گزارش آسمونی به نقل از خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نوشیدن شکلات داغ فواید ناشناخته و جالبی دارد که بسیاری افراد از آن بی‌خبر هستند. مطالعه‌ای که بر روی 60 فرد بزرگسال با متوسط سن 73 سال انجام شد، نشان داد نوشیدن شکلات داغ به طور منظم در مدتی مشخص و محدود می‌تواند عصب‌ها و عروق افراد را تقویت کند و عملکرد آن را بهبود بخشد. دلیل این بهبود تغییر در جریان خون و تحریک فعالیت مغز است که از طریق نوشیدن این نوشیدنی خوش‌طعم بدست می‌آید.
 
در این مطالعه به منظور ارزیابی عملکرد مغز این افراد بعد از خوردن نوشیدنی شکلات داغ به مدتی محدود اسکن مغزی انجام شد و نشان داد که این نوشیدنی می‌تواند عملکرد حافظه افراد را نیز بهبود بخشد. در ابتدای آزمایش شرکت‌کنندگان توانستند آزمون حافظه را در 167 ثانیه انجام دهند و بعد از مصرف این نوشیدنی به طور منظم در مدتی محدود توانستند این آزمون را در 116 ثانیه انجام دهند.
 
به گفته محققان، بخش‌های مختلف مغز برای بهبود عملکرد خود علاوه بر انرژی به جریان خون بیشتر در آن نواحی نیاز دارند و این افزایش میزان جریان خون و انرژی در بخش‌هایی از مغز می‌تواند در درمان برخی بیماری‌های روانی و عصبی همچون آلزایمر و زوال عقلی نقش مهمی را ایفا کند.
 
در واقع شکلات داغ حاوی آنتی‌اکسیدانی قوی به نام پلی‌فنل است که جریان خون را در سراسر بدن به‌ خصوص در مغز تقویت می‌کند. بهترین شکلات، شکلات سیاه ارگانیک است که حاوی مقادیر کمی شکر و مقادیر زیاد آنتی‌اکسیدان است.
 

- اخبار حادثه ریزش ساختمان پلاسکو: کلیک نمایید

- همین حالا عضو کانال تلگرام شوید: کلیک نمایید

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=134693
تبلیغات اینترنتی

اینم جالبه !

wheat-germ4

جوانه گندم و تاثیرش در چاقی صورت

جوانه گندم بر روی پوست تاثیر باورنکردنی دارد از جمله چاقی صورت و … . …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی