تازه های آسمونی
خانه > سلامت > بیماری و درمان > علائم ضعیفی چشم و درمان آن
 • باغ تالار گلهای زندگی
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • loading...

  علائم ضعیفی چشم و درمان آن

  Symptoms and treatment for weak eye3 علائم ضعیفی چشم و درمان آن

  ضعف چشم

  ضعف چشم چه اتفاقی می‌افتد که یک‌مرتبه احساس می‌کنید چشم‌هایتان ضعیف شده‌اند؟ افرادی که عینکی هستند، می‌دانند که تاری ‌دید یکی از دلایل مهم ضعف چشم به شمار می‌رود، البته این حرف وقتی برای شما بیشتر محسوس خواهد بود که شماره چشم‌هایتان ده‌دهم یا صفر نباشد.
  ولی چرا عده‌ای در سنین پایین و عده‌ای در میانسالی دچار ضعف چشم می‌شوند و برخی دیگر تا سالیان سال حتی روی عینک را هم نمی‌بینند.
  مطالعات زیادی در خصوص عوامل موثر در ایجاد عیوب انکساری انجام شده است که البته در برخی از موارد آن اختلافاتی وجود دارد، به‌عنوان مثال در مورد اثر مطالعه در فاصله نزدیک (خواندن و نوشتن)‌ مطالعاتی صورت گرفته است، ولی به طور یقین ارتباطی بین آن و نزدیک‌بینی ثابت نشده است ولی این گونه استنباط می‌شود که مطالعه تاثیر قابل توجهی در ایجاد نزدیک‌بینی ندارد، اما اصولا افراد اجتماعی و آنهایی که بیشتر مطالعه می‌کنند، بیشتر دچار عیوب انکساری و ضعف چشم میشوند.
  کار با کامپیوتر یا تلویزیون نتوانسته است ارتباط قطعی به ایجاد نزدیک‌بینی را اثبات کند به همین جهت استنباط بسیاری از متخصصان این است که استفاده از این وسایل نمی‌تواند عامل عینکی شدن باشد.

   

  درمان ضعف چشم

  طبق تحقیقات به عمل آمده رژیم‌های غذایی مختلف نتوانسته‌اند ارتباط مستقیم و ثابت‌شده‌ای را بین رژیم غذایی و ایجاد عیب انکساری و ضعف چشم پیدا کنند و استنباط بر این است که هیچ رژیم غذایی برای جلوگیری از عینکی شدن یا کم کردن نمره عینک وجود ندارد. چاقی ممکن است در ایجاد دوربینی نقش داشته باشد. با این حال نقش ثابت شده‌ای را از آن نمی‌توان پیدا کرد.
  ضربه‌ها از طریق تغییر در ساختمان چشم می‌توانند ضعف چشم و عیوب انکساری ایجاد کنند، همانند تغییرات بعد از پارگی قرنیه و ترمیم آن که ممکن است به صورت آستیگماتیسم خود را نشان دهد.در مسمومیت ناشی از بیماری‌های تیروئیدی که چشم‌ها درگیر می‌شوند، ممکن است آستیگماتیسم ایجاد شود و افرادی که مبتلا به آب مروارید و آب سیاه می‌شوند یا نوزادان نارسی که دچار اختلالات چشمی می‌شوند و خوب درمان نمی‌شوند، بیشتر از دیگران مستعد ایجاد نزدیک‌بینی هستند.
  آب و هوای گرم،داروهای ضدافسردگی و ضدحساسیت دلیلی بر ارتباط ضعف چشم را اثبات نکرده است، ارث نیز رابطه اثبات شده دقیقی با این مساله ندارد، یعنی ممکن است پدر و مادر کاملا سالم دارای فرزندانی عینکی باشند یا بالعکس، حتی در مورد سن نیز دیده شده است که در برخی موارد نزدیک‌بینی تا ۳۰ سالگی افزایش می‌یابد و مجددا ممکن است بعد از ۷۰ سالگی افزایش پیدا کند.

  جراحی لیزیک، لازک و پی آر کی

  برای اصلاح نزدیکی بینی، دوربینی و آستیگماتیسم از روشهای لیزیک، لازک و یا پی آر کی استفاده میشود که تمامی این اعمال سرپایی و بدون بیهوشی میباشد روشهای لازک و پی آر کی کم عارضه تر میباشند به شرط آنکه بیمار پیش از عمل به خوبی بررسی و انتخاب شود. در روش لیزیک با برش سطحی قرینه به ضخامت ۱۰۰ تا ۱۵۰ میکرون یک ورقه بنام فلپ برداشته میشود و زیر آن به تناسب عیب انکساری لیزر شده و سپس این ورقه به جای خود برگردانده میشود برتری این روش در نداشتن درد و دید خوب بیمار پس از عمل است و بیمار بلافاصله قادر است از مرکز درمانی مرخص شود. قسمت اعظم مراحل عمل لیزر پی آر کی شبیه عمل لیزیک است اما تفاوت عمده در این است که در لیزیک پس از برداشتن لایه ای از قرنیه (فلپ)، با لیزر مقداری بافت از قسمت میانی ضخامت قرنیه تراشیده می شود ولی در لیزر پی آر کی ، انرژی لیزر بر سطح قرنیه اعمال می شود. برای افرادی که ضخامت قرنیه پایین دارند و یا شیب انحنای قرنیه کم است، معمولا لازک به جای لیزر پیشنهاد میشود. دوره نقاهت بیمارانی که تحت عمل لیزیک قرار میگیرند بسیار کوتاهتر است.

   

  برای درمان ضعیف بودن چشم چه تغذیه ای مناسب است ؟

  چشم یکی از اندام هایی است که شاید در نگاه اول به نظر بیاید سلامت آن چندان با تغذیه مرتبط نیست، ولی مشکلات چشمی ‌مانند آب مروارید (کاتاراکت)، آب ‌سیاه (گلوکوم)، خون ‌ریزی‌های درون چشمی ‌و نیز کم‌بینایی و نابینایی در برخی موارد، عوارض بیماری‌هایی مانند فشار خون بالا ، دیابت و مشکلات عروقی هستند که در اثر تغذیه ناصحیح، چاقی و شیوه زندگی ناسالم به وجود می آیند.چشم‌ها، شبکه‌ای از سلول‌های حساس هستند که برای عملکرد خود به مقادیر کافی مواد مغذی‌ نیاز دارند.کمبود‌های تغذیه‌ای در درازمدت روی بینایی آثار سوء خواهد گذاشت و به همین علت در سراسر جهان در عرصه‌ علم چشم پزشکی، علاقه زیادی به بررسی نقش تغذیه و مکمل‌های غذایی در سلامتی چشم‌ها و بهبود بینایی وجود دارد.

  Symptoms and treatment for weak eye1 علائم ضعیفی چشم و درمان آن

  ویتامین‌های دوستدار چشم

  ویتامین‌های A، C، E سه آنتی‌اکسیدان معروف هستند که نقش آنتی‌اکسیدانی و نیز نقش کلیدی در واکنش‌های متابولیک و عملکردی چشم دارند.

   

  ویتامین A :

  نقش بسیار مهمی ‌در سلامت چشم دارد و برای تطابق فرد به تغییر نور ضروری است و هنگام استفاده از نور چراغ، کامپیوتر، تماشای تلویزیون و انجام کارهای ظریف چشمی ‌مصرف بیشتری در بدن دارد. کمبود شدید این ویتامین منجر به اختلالاتی مانند کاهش بینایی در شب و شب‌کوری می گردد.گزروفتالمی ‌یا خشکی قرنیه، شب‌کوری، کاهش بینایی در شب و نابینایی در کودکی همگی از عوارض کمبود ویتامین A هستند و متاسفانه افراد زیادی را در کشورهای در حال توسعه دچار کرده است.

  آمارها نشان می‌دهد که هرساله نیم میلیون کودک در سراسر جهان کور می‌شوند که ۷۰ درصد علت آن، کمبود شدید ویتامین A در رژیم غذایی است.بررسی‌های انجام شده در کشور ما، حاکی از وجود کمبود ویتامین A به خصوص در مناطق محروم می‌باشد. بر اساس گزارشات بین‌المللی در زمینه شیوع کمبود ویتامین A در کشورهای شرق مدیترانه، ایران از نظر کمبود در حد متوسط قرار دارد.ویتامین A و پیش‌سازهای آن در مواد غذایی مانند میوه و سبزی‌هایی به رنگ زرد و نارنجی مثل هویج، زرد آلو ، انبه، شیر و لبنیات، جگر، ماهی، زرده تخم مرغ و همچنین انواع سبزی‌‌های برگ سبز یافت می‌شود.این ویتامین همچنین به عنوان یک آنتی‌اکسیدان قوی، از سلول‌های بدن از جمله سلول‌های چشمی‌ در مقابل آسیب‌ رادیکال‌های آزاد که هر روز سلول‌ها را تهدید می‌کنند، محافظت می‌کند.

   

  ویتامین‌های گروه B :

  ‌اعمال مختلفی به عهده دارند؛ از جمله در شکل‌گیری گلبول‌های قرمز و رساندن اکسیژن به سراسر بدن نقش دارند.

   

  ویتامین B1 (تیامین):

  در عملکرد سریع ماهیچه چشمی ‌و تعادل در حرکات چشم نقش دارد. افراد الکلی علایم کمبود شدید این ویتامین را نشان می‌دهند.

  در سالمندان نیز کمبود ویتامین B1 دیده می‌شود.

  منابع سرشار این ویتامین:

  سبزی‌ها، مخمر و نوشیدنی‌های تخمیری(ماءالشعیر) ، گوشت و مرغ و ماهی، جگر، تخم مرغ، غلات سبوس دار و موز هستند.

  Symptoms and treatment for weak eye2 علائم ضعیفی چشم و درمان آن

  ویتامین B2 (ریبوفلاوین):

  در تنظیم سیستم بینایی چشم و ایجاد تعادل و حساسیت بینایی در چشم نقش دارد. در افراد دیابتی دفع ادراری این ویتامین افزایش یافته و در نتیجه میزان نیاز به‌ این ویتامین بیشتر خواهد بود.

  برخی داروها مانند کلروپرومازین و باربیتورات‌ها میزان نیاز به ویتامین B2 را افزایش می دهند.

  کمبود آن در موارد اولیه عوارضی چون سوزش چشم، ترس از نور، ریزش اشک و همچنین احتمال سریع ‌تر ابتلا به آب مروارید را موجب می‌شود.

  این ویتامین نیز در غذاهایی مانند:

  شیر و لبنیات، گوشت‌های بدون چربی، جگر، سبزی‌ها، میوه‌ها، غلات سبوس دار یافت می‌شود.

   

  ویتامین C :

  این ویتامین که عملکرد ضد پیری دارد، در سلامت استخوان‌ها و بافت‌های بدن نقش دارد. همچنین موجب سلامت دهان و لثه‌ها، خونسازی و جریان خون مناسب در بدن به ویژه در چشم‌ها می‌شود.

  تحقیقات نشان داده است، افرادی که در سنین بالا دارای عدسی چشمی ‌سالم و شفاف بوده‌اند، در طول زندگی از مقادیر کافی ویتامین C استفاده ‌کرده‌اند.

  ویتامین C در سبزیجات و میوه های تازه و بیشتر در مرکبات (پرتقال، گریپ فروت ، انواع لیمو و نارنگی)، کیوی ، انواع توت ، گوجه فرنگی ، فلفل دلمه ای، هندوانه ، طالبی ، توت فرنگی ، سیب زمینی و سبزیجات برگ سبز مثل کلم بروکلی موجود است.

   

  ویتامین E :

  در دفاع بدن و شکل‌گیری گلبول‌های قرمز نقش دارد و کمبود آن به اختلالات ته‌چشم از جمله تخریب نقطه زرد چشم و بیماری تخریب ماکولا (از بین رفتن سلول های ناحیه مرکز بینایی که در سنین بالا اتفاق می افتد و سبب کاهش متوسط تا شدید بینایی می گردد) می‌انجامد.

  روغن‌های گیاهی مثل روغن بادام زمینی ، سویا، ذرت، گلرنگ (کانولا)، آفتابگردان و جوانه‌گندم مهم‌ترین منابع غذایی ویتامین E به ‌شمار می‌روند. سایر منابع شامل:

  دانه‌های روغنی، بذرها، غلات کامل(سبوس‌دار) و سبزی‌های برگ سبز است.
  البته درمان های پزشکی و اگر پزشک عینک داده است ،فراموش نشود.

  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • طراحی سایت
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  ضربدری چیست؟

  پای ضربدری همانند پای پرانتزی یک تغییر شکل یا دفورمیتی در مفصل زانو است. آسمونی …

  ۹۸ دیدگاه

  1. سلام ۱۴ سالمه دوربین چشمم ضعیفه ، آستیگمات هم دارم (تقریبا چشمام ۲ است) امروز که از خواب بیدار شدم خیییلییی چشمام بهتر شده بود. به نظرتون این دلیل علمی داره یا ناشدنیه؟

  2. سلام من چشممامو لیزیک کردم ولی روز به روز ضعیف میشه چند سال میشه عمل کردم ولی داره هرروز بدتر میشه چی کنم لطفا راهنمایی لازمه رو بکنید

  3. سلام وقت شما بخیر .
   در حدود دوسال گذشته در حین بازی توپ والیبال با ضربه خورد تو چشمم و از آن به بعد چشم راست من تار میبیند
   لطفا راهنمایی کنید که باید چکار کنم؟

  4. سلام
   من سالها است یک چشمم آستیگمات و یکی نزدیک بین است. ۴۵ ساله هستم. عینک دارم اما خیلی خیلی کم استفاده نکردم. الان ۲ ماهه بعضی اوقات سرگیجه دارم مخصوصا وقتی سرم پایین میندازم. مشکل چیست دکتر؟

  5. سلام لطفا سریعا جواب دهید ممنون
   من ۱۶/۵سالم است تقریبا یکسال پیش به دکتر مراجعه کردم و دکتر پیشنهاد عینکی داد که فقط باید موقع استفاده از چشمم میزدم مثل مطالعه و تماشای تلویزیون بعد چند ماه حدودا ششماه عینکم شکست و چند ماهی عینک نزدم تا الان که رفتم با همون شماره عینک گرفتم و دارم استفاده میکنم میخواستم ببینم در این مدت چشمم ضعیف تر نشده است یا….

  6. سلام خسته نباشید من ۱۸سالمه مدتی هست که چشمام زود خسته میشه و باعث میشه دیگه نتونم مثل قبل مطالعه داشته باشم و گاهی هم چشمام درد میکنه میخواستم بدونم آیا امکانش هست چشمانم ضعیف شده باشد.باتشکر

  7. سلام.من سالمه دوساله چشمانم انگار سرگیجه دارند و جسمی رامیخوام ببینم برام شفاف نیست.همش دوست دارم چشمانم رابمالم و دستم به چشمم باشد و زودخسته میشود و انگارخشک است.نمیتوانم روی اجسام خوب تمرکزکنم و ببینمشان و انگار اکثرهمه جا یجورتاریکه.چه کنم مشکل چه است؟

  8. سلام من چشم راستم تار میبینه دور لطفا بگین چکار کنم۱۱سالمه چشمم خوب میشه

  9. سلام مدتی هست جلوه چشام سفیدی میره لامپ ادیتم میکنه خواهشن راهنمای کنید

  10. https://telegram.me/joinchat/BooWhz8O_dAD_y4zMw0s0w گروه تبادل انرژی مثبت

  11. من چشام استیگ مات خاهش میکنم بگین بایدچکارکنم ۱۱سالمه

  12. چشم من نزدیک بین ضعیف شده لطفآ برایم بگویت که چی کنم

  13. سلام من چشام خیلی خوب تا این که بچه دوم پیدا شد باز پریودم هم نیومد تا یک سال حالا چشام ضعیف شده میخاستم بدونم از چه خاطر چشام دیدش کم شده ایا درمانی داره یا نه

  14. سلام من ۲۴سالمه یه مدتی هستش که چشام عفونت میکنن از قطره استفاده میکنم خوب میشن چندروزی هست سردرد دارم طوری که از نور تلوییزیون و لامپ کلافه میشم وقتی میخابم سردرد چشامم خوب میشن خاستم بدون علت ضعیفیه چشمم هست یا دلیل دیگه ایی داره

  15. سلام من یه مدت هستش که چشمام درد میکنه اما اصلا تار نمیبینم و حدود دو هفته ایی هست میخواستم بدونم که آیا چشمام ضعیف هستن و باید عینک بزنم

  16. سلام من یه مدت چشمام درد میکنه اما تار نمیبینم میخواستم بدونم ایا چشمام ضعیف هست

  17. سلام من احساس میکنم چشمام ضعیف شده اما م ند. میخوام مهمان دار شمو نباید چشمام ضعیف باشع. چه کار میتونم بکنم؟؟؟؟؟؟

  18. سلام من از وقتی که به سن بلوغ رسیدم چشمهام ضعیف شد الان ۲۸ سال دارم روی هم رفته چشم راستم نمره -۱۱ و -۵/۵ و ۱۷۰′ و چشم چپم -۹و-۵و۶۰′ آیا با سلول درمانی یا جراحی میشود درمان کرد . پیوند کلیه کردم .

  19. مدتیه که سردرد شدیدی دارم صبح همین که چشمام رو باز میکنم سردردم شروع میشه حالا میخواستم بدونم برم دکتر مغز و اعصاب یا دکتر چشم پزشک؟

  20. سلام ۲۱ سالمه به مدت یک هفتس سرم درد میکنه بیشتر نزدیک پیشانی….از چشمم هم آب میاد .سردردمو دوست ندارم……………………….خسته شدم یکی جواب بده

  21. ببخشید من حدود یه هفته هست که چشام تار میبینه..وقتی از جای نزدیک به جای دور نگاه میکنم وضوح نمیشه تصویر .تا اینکه چشامو باز و بسته کنم تا بتونم ببینم..ایا چشم ضعیف شده لطفا زود جواب بدیین.چیکار کنممم

  22. با سلام اگه شماره چشمام ۱.۲۵و۰.۵ استیگماتیسم باشه احتمال خوب شدنش هست

  23. با سلام من سارا هستم من چشمم ۲ روز است که تیک بالا میزند به نظر شما دلیلش چیست؟؟؟ لطفا پاسخ دهید

  24. سلام.من چندروزه چشام دردمیکنه احساس میکنم چشمام ضعیف شده ازیه طرفم میترسم برم دکترچون عینک اصلابهم نمیاد.چنتاسوال داشتم.برای ضعیفی چشم توسن ۲۲سالگی عمل انجام میشه؟؟چون من شنیدم فقط توسن بالاعمل میکنن.به غیرازعمل دیگه چه راههایی وجودداره؟

  25. با سلام
   من تقریبا پنج شش ماه است که دیدم کم شده است به طوریکه قبلا از فاصله خیلی دور میتونستم اشیا،تابلوها حتی نوشته های ریز روی اونها رو هم ببینم همینطور در فاصله زیاد میتونستم نوشته های تلویزیون رو ببینم ولی متاسفانه الان برای دیدن نوشته های تلویزیون باید این فاصله را به حداقل برسانم.
   تا اینکه برای بررسی مشکل ذکرشده به متخصص چشم مراجعه نمودم و بعد از معاینه ایشون گفتن چشمم در حد نیم نمره ضعیف شده و اشاره فرمودن نیازی به تجویز عینک نمی بینن.از ایشون پرسیدم این تجویز شما که عینک نزنم باعث ضعیفی بیشتر چشمم در آینده نخواهد شد؟
   ایشون در جواب من فرمودن زدن عینک دلیل قطعی برای ضعیف تر نشدن چشم در آینده ایجاد نمیکنه همین طور نزدن عینک هم باعث ضعیف تر شدن چشم نخواهد شد.همینطور از ایشون خواستم عینک آفتابی بهم معرفی کنه که ایشون نظر بنده رو رد کردن و عینک فتوکروم با همون نمره چشمم که نیم بود برام نوشتن.
   نظرمن این اگه ایشون با عینک زدن بنده در ابتدای صحبتاشون موافقت نکردن و گفتن ضرورتی نداره چرا با گفتن این موضوع که من از ایشون خواستم عینک آفتابی بهم معرفی کنه همون عینک منتهی نوع فتوکروم نوشتن؟
   ۱۸روز بعد مجددا برای تست چشمم مراجعه کردم و دکترم گفتن نمره عینکم ۰.۲۵ شده ومن در این مدت آب هویج میخوردم آیا احتمال دارد با ادامه همین روند بطور کامل چشمام بهبود پیدا کنه؟
   میخواستم از حضور شریفتون بپرسم آیا نظر پزشکمو تایید میکنید؟ اگر جوابتون منفی است خواهشمندم راهنماییم بفرمایید که چه اقدامی بکنم ضمن اینکه من از ۲ ماه قبل به طور مداوم روزی ۸ ساعت پشت سیستم میشینم و به عبارتی کارم سیستمی است.
   یادآور می شوم که چند سال پیش از فروشنده ای دوره گرد عینک آفتابی گرفتم که در استاندارد بودنش مطمئن نبودم و نیستم.آیا احمال دارد علت ضعیف شدن چشم من ارتباطی به زدن همون عینک آفتابی داشته باشد؟
   اگر این طور است بفرمایید برای خرید عینک آفتابی باید کجا مراجعه کنم و با چه اسم و یا مارکی بخرم.
   تسریع در پاسخ مزید امتنان است
   با تشکر

  26. سلام من احساس میکنم چشمام ضعیفه چون همیشه بیش از حد پشت کامپیوتر مینشینم چی بخورم تا چشمام خیلی زود خوب بشه و عینکی نشم؟

  27. با سلام! بنده حقیر کودکی یک ساله دارم با نمره چشم مثبت دو انیم ومثبت سه که دکتر گفته نگرانی نیس و تا شش ماه دیگه برای معایعنه مجدد باید ویزیت شود نگرانی هست در موردش و چه کاری میتونیم انجام بدیم

  28. من دو سال ک عینک استفاده میکنم شماره چشمام ۳/۷۵ ،و ۱۸ سالمه. میتونم چشمامو عمل کنم؟

  29. سلام من پسری ۱۶ساله ام حدود یه ساله که من احساس میکنم چشمم ضعیف شده..ونوشته ای را از یک متری به سختی میخونم ..میخواستم ببینم ایا راهی هست که از ،زدن عینک جلو گیری و از ضعیف تر شدن چشمم‌جلو گیری کنم …ایا راه درمانی هست

  30. سلام ببخشید من هم زیاد از کامپیوتر استفاده میکنم وهم زیاد کتاب می خوانم میشود علایم دقیق تر ضعف چشم ها رو برام توضیح بدید ممنونم

  31. سلام و عرض خسته نباشی
   من شماره چشمم نیم هس عایا لازمه عینک بزنم یا چیکارکنم تا ضعیف چشمم بهبود شه

  32. سلام من نزدیک به دوساله ک عینک میزارم چند وقت پیش ک برای معاینه رفته بودم چشمام نسبت به قبل ضعیف تر شده بود.حالا بازهم احساس میکنم چشمام ضعیف. تر شده .۱۴سالم هم هست به نظر شما از چی میتونه باشه؟

  33. با سلام من چند روزی هست وقتی به صفحه کامپیوتر نگاه میکنم یه مقدار کم احساس تاری دید می کنم ولی اشیا دورو اطراف و دیدن انها مشکلی ندارم

  34. سلام خسته نباشید من ۲۱ سالمه . چند وقته سرم در ناحیه چپ درد میگیره و ازاد میکنه گاهی وقتا چشمام تار میشه اگه میشه راهنمایی کنین.متشکرم

  35. بنده در هنگام بعد از نزدیکی چشمانم درد میگیره و دچار ضعف محسوسی میشود .میخواستم ببینم چکار کنم

  36. با سلام
   خواهرم ۲۰ سالشه در کودکی حدود ۴ ساله بودکه مدام از چشمانم اشک می امد. تا اینکه به پزشک مراجعه کردیم و گفتند اگر زودتر میامدی میشد کاری کرد ولی از ان زمان تا حالا یکی از چشماش ۲ و دیگری ۲.۵ ضعیف شده.
   میخواستم علت رو بدونم و اینکه آیا بازم ضعیف تر میشه و اینکه راه درمان چیه.
   با تشکر

   • دوست عزیز رآه درمانی برای خواهر شما نیست اما راه پیشگیری از ضعیفتر شدن هست لطفا به دکتر مراجعه کنید تا میزانی از ویتامین A در روز تجویز کنه تا ضرری نداشته باشه( چون ویتامین A محلول در چربی است مصرف زیاد آن باعث بوجود آمدن پیامد های بدی در بدن میشه) علاوه بر این از خوردن جربی های اشباع و مواد قندی بیش از حد خودداری کند.

  37. سلام.من از دوران ابتدایی بنا به تشخیص پزشک مشکلات کوچک چشمی داشتم ولی لزومی به عینک ندیدند.تا اینکه در زمان دبیرستان ضرورت عینک آستیگمات دیده شد.لذا تا الآن که ۴۱ سال سن دارم از عینک استفاده میکنم.اصولاً در امورات عادی نیازی به عینک ندارم ولی اگر به مدت بیش از ۲ ساعت از عینک دور باشم سردرد و خستگی چشم میگرم.ناگفته نماند که در هنگام رانندگی باید حتماً عینک بزنم و مخصوصاً شبها چون انکسار اشیاء برایم زیاد می شود.
   قضیه این است که بنظرم بطور خیلی سریع از سال گذشته شدت تغیرات در دیدم زیاد شده و اشیاعی را که با عینک در نزدیک خوب میدیدم اکنون بشدت ناراحت کننده بوده و باید عینکم را بردارم تا بتوانم عادی ببینم.بعبارتی عینکم را بسیار بسیار بیشتر از یک سال قبل باید بردارم تا چیزهای نزدیک را خوب ببینم.احساس بدتر اینکه بنظرم سرعت ضعیف شدن چشمهایم خیلی زیاد شده.به دکترهای متخصص که مراجعه میکنم.براحتی میگویند چیزی نیست اثرات پیر چشمی هست!؟آیا این صحیح هست؟به همین راحتی باید منتظر کم شدن و تغییرات بیناییم باشم..لطفاً راهنماییم کنید

  38. سلام و روز بخیر
   مدتی است دچار سردردهای متوالی می شم خصوصا از ساعت ۱۱ تا ۳ در سمت راست و چپ سرم خیلی اذیت می شم حتی با خوردن یک مسکن اصلا دردم کم نمی شه کارم با کامپیوتر هستش یعنی از ۹ صبح تا ۶ عصر البته نه به طور متوالی ولی کارم اینه
   گاهی شبها هم با کامپیوتر کار می کنم
   به نظرم در ناحیه سمت راست چشمم دچار ضعیفی شدم البته تمام کلمات ریز و درشت را می بینم و مشکلی در دید ندارم ولی سردردهایم رانمی تونم کم کنم

  39. سلام پسر٢٣ساله هستم زیاد رابطه جنسی داشتم, و حالا بعداز هر رابطه چشمام تامدتی تار و خشک میشود.و به شدت نگران هستم.

  40. سلام من چند وقتی است ک زیاد مطالعه میکنم میخاستم ببینم با این کار ممکنه چشام ضعیف بشن چون بعد از فقط چند دقیقه چشام درد میگیرن بعضی وقتا هم احساس سوزش چشم هم دارم لطفا سریع جواب بدیم ممنون

  41. سلام من یکی دو سال هست که یا با گوشی یا لپ تاپ کار میکنم و یا استمنا میکنم و چندن بار هم برای راه درمان ترکش تلاش کردم ولی نشده حالا تازگی ها هم وقتی با لپ تاپ یا گوشیم کار میکنم یا از چشمام اب در میاد و یا چشمام در میگیره به نظرتون باید چیکار کنم که همش حل بشه چهارده ال هم سن دارم جونه ما جوابمو بدیذد منتظرش هستم ایا میشه بدون عینک هم خوب بشم ؟؟؟؟؟؟؟؟

  42. سلام ممنون از سایت خوبتون
   من حدود ۲ ماه رژیم گرفتم یکی از چشمام شدیدا تار میبینه حتی از فاصله نزدیک هم کلمات درست نمی بینم ممکنه به خاطره رژیم باشه؟

  43. آیا مطالعه کردن در حال حرکت مثلا در حال راه رفتن موجب ضعیف شدن چشم می شود؟

  44. سلام خدمت شما
   پسر ۱۹ ساله هستم چشمام -۲.۲۵ درجه ضعیف است اما ثابت است امکان بهبود است به امید پاسخ تان تشکر بسیار زیاد

  45. سلام من ۱۵ سالمه وشماره چشم هام۲ هست چطور میتونم از ضعیف تر شدن چشمم جلوگیریی کنم؟چون هر چند وقت یک بار ضعیف تر میشه؟

   • واااای منم شماره چشمام دو هست …هنوز ۶ ماه نشده ک رفتم دکتر شماره چشمام رفته بود بالاتر…الان دوباره سردرد دارم و چشام درد میگیره…خیلی ناراحتم ک همینجور داره میره بالا …نمیدونم باید چیکار کنم ک بالاتر نرخ

  46. باعرض سلام و خسته نباشی

   خواستم بدونم آیا سردرد و سرگیجه (هم در حالت عادی، هم موقع برخاستن) ، تاری دید ، علائم ضعیف بودن چشم هست؟

  47. من۱۷ سالمه چند وقتیست احساس سوزش درد در چشمانم میکنم وگاهی هم فکر میکنم چشمانم از کاسه در می اید ولی هیچ مشکل بینایی ندارم ایا به عینک نیاز دارم

  48. سلام من دخترى ۱۷ساله هستم بعضى اوقات وقتى رمان میخونم چشمام کمى میسوزه من چیکار کنم یعنى احتمال داره ضعیف شده ؟؟؟؟؟؟؟

  49. سلام من مردی هستم ۲۴ساله از۱۸ سالگی چشمام تقریبا هرکدام یک دهم ضعیف شدن والان احساس میکنم ضعیف تر شدن آیا میتونم عمل کنم یانه؟

  50. ببخشین لطفا جواب بدین….
   من تو چارت یه چشمم پ ۰.۹ است……نیاز به عینک دارم؟

   • خیر دوست عزیز نیازی نیست چون ضعف چشم شما زیاد نیست ولی باید از الان از بیشتر شدن ضعف چشمتان جلوگیری کنید و از الان عینک نزنید چون باعث تنبلی چشم میشه و با تنبل شدن چشم بدون عینک اذیت میشوید

  51. سلام من چشمام درد میکنند برای خواندن کتاب بایدچشمام روریزبکنم وخط های کتاب روباهم قاطی می کنم آیامن نیازی به عینک دارم؟

  52. سلام من چشمام چند وقته درد میکنه ایا ممکنه ضعیف شده باشه؟

  53. salam va khaste nabashid mn y soal daram k midoonam hame beshmikhandin ama rastesh mn khailiiiii doost daram aynaki sham mishe lotfan begi bayad che kar konam?!!!!! mamnnon

  54. سلام با تشکر
   من اول دبیرستانم امروز تو سنجش چشم در مدرسه گفتن یه چشمم ۰.۹ و اون یک ۰.۸ است و با هردو ۰.۹ . من بعضی مواقع عادی میبینم اما بعضی موقع عها تار و درد دارم .
   من آیا به عینک نیاز دارم؟؟؟لطفا جواب بدین….

  55. سلام دختر هفده ماهه ام رو امروز برای سنجش بینایی بردم بهم گفتند چشمش کمی ضعیفه اما مهم نیست وفعلا لازم نیست کاری انجام بدم ولی بسیار نگرانم لطفا راهنماییم کنید.

  56. سيدعلي موسوي خو

   باسلام مردی ۳۲ساله هستم ۲سال پیش متوجه ضعیف شدن چشمانم گشتم که بامراجعه به پزشک تشخیص استیگماسم داده وبرایم عینک تجویزکردند که من ازعینک فقط در حین کار وتماشای کامپیوتراستفاده میکنم اکنون دائما سردرد خفیف وحالت گیجی دارم بنظرشما ازچیست

  57. سلام من از ۱۵ سالگی تا الان که ۱۹ هستم چشمهام شروع به ضعیف شدن کردن! هرسال یک نمره، نمره عینکم عوض میشه! یعنی الان حدودا ۳-۴ هست! آیا دارم کور میشم؟ در ضمن من خیلی از کامپیوتر استفاده میکنم! ولی یک دوست دارم که به اندازه من او هم از کامپیوتر استفاده میکند ولی چشمان اون تا الان ضعیف نشده!

  58. با سلام احتراما من در حدود ۳ ماه برای قلبم استنت نصب کردن و قرص های فشار و چربی و رقیق کننده وپلاویکس مصرف می کنم احساس ضعف بینایی و تاری دید شدید دارم به
   متخصص هم مراجعه نمودم

  59. با سلام خدمت شما
   ۱۹ساله هستم هردو چشمم ۲.۲۵ درجه ضعیف شده امکان بهبود است

  60. با سلام ۱۸سالمه از ابتدایی خیلی کم ضعف بینایی داشتم و از اونجا که در راهنمایی ودبیرستان میز اول میشتم ضعف چشمام خودشو نشون نمیداد ولی بالاخره به دکتر مراجعه کردم و نمره دو تا چشمم۲/۲۵ بعد از یه سال احساس میکنم بازم ضعیف تر شده ایا بازم ضعیف تر میشه راه حلی نیست من فقط موقع اینکه رانندگی میکنم و تو خونه ام عینک میزنم

  61. با تشکر ….من چن روزیه احساس میکنم چشام داره سوراخ میشه و درد میکنه و تار میبینم.این نشانه ی چیه؟باید منم عینکی شم؟؟؟
   لطططططططفا جواب بدین

  62. لطفا کامل جواب بدین من ۱۶ سالمه وقتی یه متنی رو میخونم بعد که سرم رو بلند میکنم برای چن ثانیه همه جا رو تار میبینم.سر درد هم دارم تخته رو ولی واضح میبینم.نمی دونم چرا دوسه تا از دوساتم هم دقیقا همین علائم رو دارن””””به نظرتون باید عینکی شم ؟/؟؟

  63. سلام من چشام ضعیفه ولی کسی تو خانواده مون عینک نمیزنه منم روم نمیشه به خانواده ام بگم یعنی بگم هم باور نمیکنن چطوری بگم که ببرن منو دکتر من ۱۵ سالمه….تورو خدا جواب بدین تا کور نشدم

   • یاسمین عزیز مسلما اگر احساس میکنید احساس میکنید اشیا را با دید کافی و شفاف نمی بینید با خانواده صحبت کنید تا پزشک مراجعه نمایید
    این مسئله جدی هست ، حتی اگر ضعیف هم نباشد، معاینه چشم ضرری ندارد

   • سلام.یاسمن خانم اگه روت نمیشه به خانوادت بگی خب خودت با یکی از دوستهات اول یکبار برو پیش دکتر ببین علتش چیه؟اونوقت اگه حاد بود به خانوادت بگو

  64. سلام،من۲۴ سالمه و تا این سن ضعف بینایی نداشتم .اما یه مدت دچار تاری دید و سردرد شدم میشه تو این سن چشم ضعیف بشه؟ممنون

  65. یه سوال داشتم لطفا زود جواب بدین…….من همه ی این علائم رو دارم بجز تار دیدن.آیا به عینک نیاز دارم؟

  66. تربت امام حسین بهترین راه درمان کوری

  67. سلام من ۱۵ سالمه و هر روز خودمو ارضا میکنم ، میخواستم بدونم که ضعیف شدن چشمم به اون ربط داره یا نه؟؟؟
   با تشکر

  68. سلام
   ممنونم از وبسایت خوبتون
   من یک پسر ۱۵ ساله هستم که تقرباً از ۱/۵ سال پیش چشم هایم شروع به ضعیف شدن کرد
   من این موضوع رو نادیده گرفتم و به دکتر مراجعه نکردم
   و ضعف چشمم بیشتر شد
   الان فکر میکنم چیزی حدود نیم تا ۷۵ صدم چمشمم ضعیف هست
   من دلیل ضعف چشمم رو استفاده از کامپیوتر میدونم

   به نظرتون قابل درمان هست؟
   و آیا میتونم از عینک یا لنز استفاده نکنم؟

  69. سلام من ۱۴ سالمه یه چن وقتی هست احساس میکنم چشام ضعیف شدن.ولی تو مطالعه مشکل ندارم.ولی وقتی به کتاب میخونم وقتی سرم رو بلند میکنم تار میبینم.گهگاهی هم سر درد دارم. چون سال جدید هم میخواد شروع شه لطفا هرچه زود تر جواب بدین که:
   ۱-چشام ضعیفه؟
   ۲-نیاز به عینک و چشم پزشک دارم؟
   ۳-اگه برم پیش دکتر چی بگم؟؟؟
   لطفا زود جواب بدین

  70. سلام.چشمای من یکی ۲.۵ یکی ۲.من کی بفهمم شماره چشام ثابت شده و میتونم عمل کنم؟

  71. با سلام من وقتی مطالعه می کنم بعد از آن در سرم و چشم هایم احساس درد میکنم آیا چشمم ضعیف شده است؟

  72. ۱۵ سالمه و چشمم در طول ۱ سال به ضعف شدیدی رسیده درحالیکه تا قبل اصلا مشکل بینایی نداشتم، راه درمانی بغیر از عینک هست؟ واقعا دلیل ضعف چشم راتواین سن نمیدونم

  73. با سلام خدمت شما
   من پارسال رفتم چشم پزشک چشمام سالم بود
   یه مدته چشمام خوب نمیبینه ,بالای چشامم احساس درد میکنم
   آیا این از علائم ضعیف بودن چشامه یا نابینایی ؟

  74. با سلام خدمت شما.
   دختر ۱۵ ساله ای هستم.چندوقتی لست که احساس میکنم چشمام ضعیف شده سردرد دارم ولی تار نمی بینم بعضی موقع ها هم باید چشمانم را ریز کنم تا ببینم.اما همه جارو می بینم و در مطالعه مشکلی ندارم.چند روزی هست که احساس سوزش و اشک آمدن را دارم. به نظر شما آیا لازم است به پزشک مراجعه کنم به عینک نیاز دارم ؟
   میشه زود جواب بدین خیلی مهمه

  75. دختری ۱۳ ساله هستم و هردو چشمم ۱/۵ درجه ضعیف هست امیدی ب بهبود هست؟

  76. ممنون مطالبتون جالب و تاثیر گذار بود……….

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.