تلگرام آسمونی
ورود به کانال
صفحه اصلی > سلامت > تناسب اندام و بدنسازی > نحوه گرفتن صحیح چوب بیلیارد
سامانه متقاضی - بازار ثبت تقاضای رایگان,آگهی رایگان,نیازمندیها

نحوه گرفتن صحیح چوب بیلیارد

how to get the correct cue نحوه گرفتن صحیح چوب بیلیارد

حالت بدن

حالت مناسب بدن یکی از مهم ترین عوامل در بازی بیلیارد است . تا زمانی که وضعیت قرار گرفتن مناسب بدن را یاد نگرفته باشید و همچنین مادام که این وضعیت مناسب بدن با ضربه زدن با اطمینان و هدف گیری دقیق همراه نباشد ، نمی توانید امید وار باشید که به طور موثر به توپ ضربه بزنید.
بدن شما باید در حالت آرام و راحتی باشد و هر دو پایتان محکم روی زمین قرار بگیرند. پاهایتان باید حدود عرض شانه از هم باز شوند و پای چپ کمی جلوتر از پای راست باشد. زاویه بدن نسبت به محور عمودی چوب بیلیارد حدود 45 درجه است.
قسمت بالای بدن باید بر روی باسن خم شود ، چانه و چشم ها باید بالای چوب بیلیارد باشند. این وضعیت مناسب ترین حالت بدن برای هدف گیری توپ است .

 

در دست گرفتن چوب بیلیارد و هدف گیری

یک ضربه موفق به چگونگی هدف گیری و ضربه شما بستگی دارد . چوب بیلیارد در دست راست قرار گرفته و هدایت می شود. با دست راست قسمت حلقه چوب را در نقطه ای تقریبا بین بالای چوب و مرکز ثقل آن بگیرید . انگشت شست خود را بر روی چوب قرار ندهید این کار باعث خواهد شد که مچ دست تان بی جهت منقبض شود و در زدن ضربه نرم و آرام مشکل ایجاد شود. 

البته وضعیت دستی که چوب را می گیرد به موقعیت کیوبال هم بستگی خواهد داشت . هر چه توپ از باند میز دورتر باشد شما هم برای رسیدن به آن باید بیشتر بدن خود را بکشید . وقتی کیوبال دور تر از باند است دست راست شما بیشتر به طرف بالای چوب قرار می گیرد. ولی هنگامی که کیوبال به باند نزدیک تر است با بالا بردن سر چوب بیلیارد می توانید به توپ ضربه بزنید. هنگام ضربه زدن به کیوبال چشم های شما باید بر نقطه ای متمرکز باشد که می خواهید با تئپ هدف برخورد کند.
اساسا بازوی راست باید با زاویه 90 درجه از قسمت آرنج خم شود. ضربه از مفصل آرنج شروع می شود.
مچ و قسمت زیر بازوی دست چپ یک خط مستقیم را درست می کنند. اگر مچ دست به چپ یا راست خم شود نقطه تماس بین نوک چوب و کیوبال به یک سمت یا سمت دیگر تغییر خواهد کرد.
تمام قسمت چوب بیلیارد از ته تا نوک آن باید در امتداد مسیر ضربه مورد نظر در نظر گرفته شود و باید یک خط موازی را با آن تشکیل دهد.
اگر از آغاز چوب بیلیارد غلط در دست گرفته شود توپ در جهت اشتباه حرکت خواهد کرد. یکی از اشتباهاتی که مبتدیان زیاد مرتکب می شوند و حتی نسبت به آن آگاه هم نیستند انجام حرکات تند و پر هیجان با چوب بیلیارد است که باعث منحرف شدن مسیر توپ به اطراف می شود. پیش از هرگونه حرکت دادن بازو باید کاملا فکر کرد . انجام حرکت های نا آرام به عقب و جلو به ضربه واقعی منتقل شده و در بیشتر موارد موجب خطا رفتن ضربه می شود.

 

 • برای یادگیری بیلیارد روی عبارت زیر کلیک نمایید:

آموزش کامل بیلیارد

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=45815
loading...
 • کانال تلگرام آسمونی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • افزایش فالوراینستاگرام
 • تبلیغات اینترنتی
 • اینم جالبه !

  بهترین جایگزین رژیم های غذایی و تناسب اندام

  اگر در دوران رژیم کاهش وزن به سر می برید و به دنبال جایگزین هایی …

  6 نظرات

  1. محمدرضا

   اخه چی عالی بود ایی ک توضیح داد فقط مخصوص وسط میز بود بقل باند چسبیده ب باند رو یاد نداد ک یا وسط وسط میز ک باید با رست بزنی :(((( الکی تشویق نکنید پس ک عالی بود.

  2. عالی 😉

  3. دمت گرم منم تازه شروع کردم به یادگیری بیلیارد

  4. بسیارممنونم 😉 🙂 توضیحاتتون خیلی عالی بود 🙂

  5. ممنون از مطالب آموزندتون.موفق باشین 😉

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تبلیغات اینترنتی