تازه های آسمونی
خانه > مناسبت های روز > کشته شدن خسرو پرویز به نفرین پیامبر اکرم (ص) – ۷ ق
تور اروپا - سرزمین میترا
املاک کوهک
تبلیغات اینترنتی

کشته شدن خسرو پرویز به نفرین پیامبر اکرم (ص) – ۷ ق

the-killing-of-khosrow-parviz-to-curse-the-prophet

آسمونی : خسروپرویز فرزند هرمز، فرزند انوشیروان، فرزند قباد ساسانی بیست و سومین پادشاه سلسله ساسانیان بود که از سال ۵۹۱ تا ۶۲۶ میلادی بر تخت سلطنت ایران تکیه زد و ترکتازی‌های زیادی نمود.

وی در عصر خویش، جنگ‌های خونینی با بهرام چوبین و پس از وی با سپاهیان امپراتوری روم شرقی به راه انداخت.

در عصر وی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله به نبوت برانگیخته شد و پس از هجرت آن حضرت از مکه معظمه به مدینه منوره و تشکیل حکومت اسلامی، نامه‌ای از سوی پیامبر صلی الله علیه و آله برای او ارسال گردید.

ولی وی به نامه رسول خدا صلی الله علیه و آله جسارت و نامه‌رسان را با تحقیر برگردانید و همین امر سبب گردید که رسول خدا صلی الله علیه و آله وی را نفرین کند.

خسروپرویز نامه‌ای به عامل خویش در یمن نوشت و وی را فرمان داد که دو تن از فرماندهان زبده خویش را به حجاز فرستاده و محمد بن عبدالله صلی الله علیه و آله را دستگیر نمایند.

حاکم یمن بنا به دستور خسروپرویز دو تن از فرماندهان خویش را به مدینه اعزام و فرمان دستگیری پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله را به آنان صادر کرد.

هنگامی که آن دو بر پیامبر صلی الله علیه و آله وارد شدند، پیامبر صلی الله علیه و آله به آنان فرمود که دیگر نیازی به این کارها نیست زیرا در شب گذشته شیرویه فرزند خسروپرویز پدرش را کشت و خود بر جای وی به تخت سلطنت تکیه زد.

همان طوری که پیامبر صلی الله علیه و آله از عالم غیب خبر داده بود، قباد معروف به شیرویه با همدستی دولتمردان و فرماندهان عالی‌رتبه ساسانی، پدرش خسروپرویز را از سلطنت خلع و در دهم جمادی الاول سال هفتم و یا نهم قمری، وی را به هلاکت رسانید و به سلطنت بلندمدت وی (از ۵۹۱ تا ۶۲۶ میلادی) خاتمه داد و خود بر تخت سلطنت تکیه زد.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 3٫00 out of 5)
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=87988
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • کانال تلگرام آسمونی
 • تبلیغات اینترنتی
 • اینم جالبه !

  ۳۰ صفر ، شهادت حضرت امام رضا (ع) (۲۰۳ه.ق)

  السلام علیک یا علی بن موسی الرضا ، ایها الامام شهید و رئوف ، السلام …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.