آسمونی
مناسبت های روز

ایام فاطمیه سال 96

ثبت نام لاتاری

fatemiyeh days 1 1 1 ایام فاطمیه سال 96

فاطمه (علیها السلام) در نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان در تمام قرون و اعصار می‌باشد. این عقیده بر گرفته از مضامین احادیث نبوی است. این طایفه از احادیث، اگر چه از لحاظ لفظی دارای تفاوت هستند، اما دارای مضمونی واحد می‌باشند. در یکی از این گفتارها (که البته مورد اتفاق مسلمانان، اعم از شیعه و سنی است)، رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) می‌فرمایند: “فاطمه سرور زنان جهانیان است”.

تاریخ شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در بین شیعه و سنی متفاوت است، اما به علت نزدیکی این 2 روز بهم ، زمان بین دو تاریخ را ایام فاطمیه می نامند.

با توجه به تفاوت تاریخ خورشیدی و قمری امسال نیز مانند سالهای گذشته به موضوع تاریخ ایام فاطمیه که مورد سوال بازدیدکنندگان سایت آسمونی بوده پرداخته ایم.

 

ایام فاطمیه سال 96 چه روزهایی است؟

روز 11 بهمن 1396 = شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام ا… علیها  (به روایتی)

[ 13 جمادی الاول 1439 هجری قمری و 31 ژانویه 2018 میلادی ]

 

روز 1 اسفند 1396 = شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام ا… علیها

[ 3 جمادی الثانی 1439 هجری قمری و 20 فوریه 2018 میلادی ]

 

تاریخ شروع ایام فاطمیه و تاریخ پایان ایام فاطمیه بدین ترتیب می باشد :

از 11 بهمن 1396 تا 1 اسفند 1396 مجموعاً 20 روز (به کل این زمان ایام فاطمیه می گویند).

لازم به ذکر است ایام فاطمیه امسال به طور کامل در سال 1396 بوده و هیچ روزی از آن در سال 1397 یا نوروز 97 نمی باشد.

Fatemiyeh in 2018 will start on Wednesday, the 31th of January and will continue for 20 days until Tuesday, the 20th of February

 

  • تاریخ ایام فاطمیه (توضیح و روایات)

درباره تاریخ شهادت حضرت زهرا(س) روایات مختلفی وجود دارد است، و از چهل روز تا شش ماه بعد از رحلت پیامبر(ص) بیان شده است.

اما میان علمای شیعه، دو احتمال معتبر است: هفتاد و پنج روز بعد از رحلت پیامبر(ص) یا نود و پنج روز بعد از رحلت ایشان. بنابراین با توجه به رحلت پیامبر اسلام(ص) در بیست و هشتم صفر، بنا به روایت هفتاد و پنج روز، در مورخه سیزدهم تا پانزدهم جمادی الأوّل، شهادت حضرت زهرا(س) است و این ایام را فاطمیة اوّل می‌ خوانند.

اما بنا به روایت نود و پنج روز، شهادت حضرت(س) در سوم تا پنجم جمادی الثانی است و این ایام را فاطمیه دوم می‌ خوانند. بنابراین؛ ایام فاطمیه جمعا 6 روز می باشد، 3 روز در ماه جمادی الاول و 3 روز در ماه جمادی الثانی.

فاطمیه اول از 13 تا 15 جمادی الاول است و فاطمیه دوم از سوم تا پنجم جمادی الثانی می باشد. و شاید علت اینکه سه روز در هر ماه بعنوان روز شهادت آن حضرت(س) معرفی شده است به این دلیل است که این احتمال وجود دارد که ماههای قمری از رحلت پیامبر(ص) تا شهادت حضرت زهرا(س)، 29 روز بوده باشند، حال آنکه در صورت کامل بودن ماههای قبل، روز شهادت 13جمادی الاول و یا سوم جمادی الثانی خواهد بود. چرا که طبق تقویم، حداکثر سه ماه قمری 29 روزه و حداکثر 4 ماه قمری 30 روزه می توانند پشت سر هم قرار گیرند.

اما در عرف، به دهه دوم جمادی الاول، از دهم تا بیستم جمادی الاول که بنابر قول 75 روز، شهادت آن بانوی بزرگوار در آن واقع شده است دهه فاطمیه اول و به دهه اول جمادی الثانی از اول تا دهم جمادی الثانی، که طبق قول 95 روز، شهادت حضرت زهرا(س) در آن واقع شده است، دهه فاطمیه دوم گفته می شود. و باید توجه کرد که برگزاری مجالس عروسی در ایام فاطمیه اگر توام با معصیت و یا هتک حرمت به حضرت زهرا (سلام الله علیها) نباشد، اشکال ندارد. اما برای مومنان سزاوار است که حرمت این ایام را پاس بدارند و از انجام کارهای شادی آفرین بپرهیزند.

  • مستفاد از زساله دانشجویی،ج16 (به نقل از: صراط النجاه آیه الله تبریزی،ج5،س521، و دفاترسایر مراجع)

fatemiyeh days 2 ایام فاطمیه سال 96

  • آیا برگزاری مراسم های جشن و مجالس عقد و عروسی در ایام فاطمیه جایز است؟

سه روز 13 و 14 و 15 جمادی الاول و سه روز 1 و 2 و 3 جمادی الثانی بنابر معمول به «فاطمیه» اختصاص دارد ولی در بین این دو برگزاری مراسم عقد و عروسی (با رعایت تمام موازین شرعی) مانعی ندارد.
ایام سوگواری و عزاداری حضرت فاطمه زهرا(س) روزهای حرمت نهادن به مقام و جایگاه دردانه رسول الله(ص) است.

آیت الله مکارم شیرازی به سوال هایی درباره برگزاری مراسم عقد و عروسی، حدود ایام فاطمیه و هم چنین تعبیر سیده النساء العالمین برای حضرت زهرا (س) ، پاسخ گفته است.

متن این پرسش و پاسخ ها را بخوانید.

تاریخ شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) در منابع

– سوال: اینکه سه دهه فاطمیه داریم آیا بر اساس سند های شیعی می باشد یا خیر؟ آیا اینکه می گویند دهه فاطمیه 45 روزه ای نداریم چقدر صحت دارد؟ معیار شروع دهه فاطمیه چه زمانی است؟ قبل از شهادت یا بعد از روز شهادت شروع می شود؟

پاسخ: در مورد سالروز شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) دو روایت است یکی اینکه ایشان 75 روز بعد از رحلت پیغمبر اکرم (ص) به شهادت رسیدند که می شود 13 جمادی الاول و دیگری اینکه 95 روز بعد از رحلت پیغمبر به شهادت رسیدند که می شود 3 جمادی الثانی و طول این 20 روز را ایام فاطمیه نامیده اند.

حدود ایام شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها)

– سوال: احتراماً محدوده دو دهه فاطمیه را بیان فرمایید و همچنین برگزاری مراسم جشن عقد و عروسی و امثال آن در این مدت چگونه است؟

پاسخ: سه روز 13 و 14 و 15 جمادی الاول و سه روز 1و 2 و 3 جمادی الثانی بنابر معمول به «فاطمیه» اختصاص دارد ولی در بین این دو برگزاری مراسم عقد و عروسی (با رعایت تمام موازین شرعی) مانعی ندارد.

تعبیر سیده النساء العالمین برای حضرت زهرا (س)

– سوال: چرا ما حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را سیده النساء العالمین میدانیم؟ چرا که در قرآن از او نامی نیامده است در حالیکه در قرآن از حضرت مریم به این عنوان یاد شده است و ما او را منحصر به زمان خودش می دانیم؟

پاسخ: این تعبیر در برخی از روایات آمده است و سوره هل أتی و کوثر در واقع در شأن آن بزرگوار است و همچنین آیه تطهیر و مباهله.

fatemiyeh days 1 2 ایام فاطمیه سال 96

  • پوشیدن لباس مشکی و عزاداری برای حضرت فاطمه زهرا (س)
سوال: آیا پوشیدن لباس سیاه در ایام شهادت حضرت زهرا با توجه به وحدت و کراهت لباس سیاه جایز است؟
آیا برپائی مراسم عزاداری در ایام فاطمیه با توجه به مخالفت برخی دستگاههای کشور جائز است؟
آیا در خانه حضرت زهرا (س) را آتش زدند یا شهادت ایشان طبق گفته برخی افسانه است؟

پاسخ:

1- با توجه به این که پوشیدن لباس مشکی در ایام شهادت حضرات معصومین نوعی تعظیم شعائر الهی محسوب می شود کراهت ندارد.
2- هرگاه مراسم به شکلی برگزار گردد که باعث تفرقه صفوف مسلمین نگردد هیچ کس نباید مانع آن گردد و کسانی که مانع برگزاری می شوند تصورشان این است که بعضی از عزاداران شعارهای تندی بر ضد اهل سنت می دهند که در این شرایط باعث تفرقه است.
3- آن حضرت به مرگ طبیعی از دنیا نرفتند. اسناد این سخن را در کتاب یورش به خانه وحی به نقل از کتابهای اهل سنت آورده ایم.

fatemiyeh days 4 ایام فاطمیه سال 96

  • نحوه شهادت حضرت فاطمه (س)

درباره شهادت حضرت زهرا (س) نقل های فراوانی جریان شهادت را بیان می کنند. که به چند حدیث اشاره می کنیم.
در کتاب اختصاص شیخ مفید از عبدالله سنان از امام صادق (ع) روایت می­کند:
ابوبکر در رد فدک برای زهرا نامه نوشت. زهرا در حالی که نوشته را در دست داشت، عمر در راه به او رسید، گفت: دختر محمد! این نوشته چیست؟ حضرت فرمود: این نوشته ای است که ابوبکر در رد فدک برایم نوشته است. عمر گفت: بده به من. زهرا(س) حاضر نشد نوشته را به او بدهد. در این هنگام عمر لگدی به زهرا(ع) که فرزند پسری به نام محسن در شکم داشت، کوبید. در اثر این ضربه زهرا (س) محسن را سقط کرد. سپس عمر او را سیلی زد. گویی هم اکنون به گوشواره های گوشش می نگرم که در اثر آن سیلی شکست. سپس نوشته را برداشت و پاره کرد. زهرا (س) به خانه رفت و هفتاد و پنج روز بر اثر آن ضربت مریض بود تا شهید شد.
در حدیث دیگری در همین کتاب ذکر شده که امام صادق می فرماید: عمر با جدمان علی (ع) و فاطمه و امام حسن و امام حسین (ع) مبارزه کرد که در نتیجه کارهایش منجر به شهادت آن ها شد.
مفضل در حدیثی از امام صادق(ع) نقل می کند :برای بیعت با ابوبکر، عمر با حالتی خشم و غضب با خالد و قنفذ آمدند در خانه علی (ع) قنفذ دستش را وارد خانه کرد تا در را باز کند. عمر با تازیانه چنان به بازوی زهرا زد که همچون بازوبند روی بازویش حلقه زد. لگدی به در کوبید که به شکم فاطمه (ع)خورد، در حالی محسن شش ماهه را در شکم داشت. سقط شدن محسن و هجوم عمر، قنفذ و… چنان به زهرا سیلی زدند که گوشواره اش شکست. فاطمه بلند بلند می گریست. پدر خود را صدا می زد، به سبب لطمه هائی که به حضرت وارد شد و محسن سقط شد. زهرا بیمار شد و از دنیا رفت (شهید شد).

fatemiyeh days 3 ایام فاطمیه سال 96

  • همچنین ببینید:
 
 
 

تازه های مرتبط

7 صفر ، روز بزرگداشت سلمان فارسی

7 صفر ، شهادت امام مجتبی علیه السلام ، به روایتی

آسمونی

24 مهر ، روز ملی پارا المپیک

16 اکتبر ، روز جهانی غذا

آسمونی

24 مهر ، روز پیوند اولیا و مربیان

آسمونی

23 مهر ، شهادت پنجمین شهید محراب آیت الله اشرفی اصفهانی به دست منافقان ، 1361 ش

آسمونی

70 نظر

علی احمدی 2018/10/10 at 14:39

رفقا ما اون طور که شایسه حضرت زهراست عزا داری نمی کنیم انشا الله روزی برسه که با آمدن هیات ها ودسه های زنجیر زنی و سینه زنی در خیا بون ها بتو نیم مراسمی در حد ماه محرم در ایام فاطمیه بر پاکنیم

پاسخ
رهرو اهل بیت علیهم السلام 2018/02/19 at 11:08

آقا مهدی گل گلاب شما از کدوم عالم پرسیدی که به نتیجه نرسیدی. جا داره بیشتر تحقیق کنید. آدم تا وقتی شیعیانی مثل دکتر علی اکبر رائفی پور وجود داره نمیره از یه اهل تسنن پرس و جو کنه همین کارت هم نشون میده حوصله تحقیق هم نداری. ما عالم های بزرگی تو کشور داریم. میتونین بیشتر بررسی کنید. ان شاءالله که حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها بحق مظلومیتش از خدا بخواد که همه ما رو هدایت کنه. الهی آمین

پاسخ
یک تحصیل کرده 2018/01/31 at 12:47

همه ایام سال در عزاداری بسر میبریم. حالم از جهل ملتم بهم میخوره. اسطوره کردن اعراب جاهل کار سختی نیست.جنگ بر سر زمین اون دوره چه ربطی به ما داره.خوشم میاد برای بچه تو شکم اسمم گذاشتن. این داستان ها فقط برای سرگرم کردن ملت سرهم کردن تا اربابان خوب بخورند و ما خوب از گرسنگی و بیکاری شاکر باشیم. درود بر اقا مهدی

پاسخ
سندباد 2017/03/05 at 11:36

یکی اینجا نوشته حضرت علی مامور به سکوت بوده. لطفا سند.

پاسخ
اول خبر 2017/02/26 at 13:44

نمایندگان مجلس در جریان بررسی جزئیات بودجه 96 مصوب کردند که حقوق ماهیانه کارکنان دولت تا سقف دو میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف می‌شود.

پاسخ
فرزانه 2017/02/19 at 19:51

چرا به کسی که سوال میپرسه حمله میکنید، سوال باعث تفکر میشه

پاسخ
حبیب 2017/02/13 at 22:57

فقط همین بدونیم که حضرت زهرا س و سایر ائمه هنوزم تو فکر هدایت پیروان خودشون هستند و این طور نیست که حیات دنیوی ان بزرگواران تمام شده باشد و چگونگی شهادت ان بزرگواران هم تقدیر ان زمان بوده و پیروی از اهداف و اعمال انها مهمتر ار هر چیزی است

پاسخ
سید 2017/02/08 at 20:29

سلام، ارزش و مقام حضرت فاطمه همین بس که لقب ام ابیها دارد یعنی مادر پدرش، امیدوارم دختران و زنان کشور ما یه قطره ای از دریای بی کران زندگی حضرت زهرا را سر لوحه ی زندگی خویش نمایند.

پاسخ
علی 2017/02/06 at 23:25

سلام
مرسی از سایت خوبتون

من از یکی از برادران سنی شنیدم که
میگفت
مگه حضرت علی (ع)
انقد بی عرضه بودن که عمر بیاد حضرت فاطمه رو بزنه و این اتفاقات پیش بیاد و حضرت علی هیچی نگه بهش
و توی تاریخ هم هیچ جا نوشته نشده باشه که مثلا حضرت علی روی عمر شمشیر کشیده و یا کاری بر علیه عمر کرده باشه

سرتون رو به درد نیارم
حرف خیلی زد
حرفاش جوری بود که آدم رو قانع میکرد

در حالیکه من اینو از خیلی از علما پرسیدم ولی جوابی نگرفتم که منو قانع کنه
و خودمم هر چی فک میکنم میبینم یه جورایی راست میگفت
حضرت علی که انقد از غیرتش حرف میزنیم
به عمر چیزی نگفته باشه
اون حضرت علی که من می‌شناختم و همه جا از غیرت و مردانگیش شنیدم
باید همونجا عمر رو میکشت !!!

پاسخ
فاطمه 2017/02/09 at 11:18

ایشون از جانب رسول الله مامور به سکوت شده بودن و در جایی هم خودشون به حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند اگر میخوای نام پیغمبر بر سر ماذنه ها بمونه باید من سکوت کنم.
در مورد جنایت عمر و دار و دستش هم اون ملعونین در بسته رو آتش زدن و هل دادن که بانوی دو عالم ناغافل پشت در آتش گرفته موندن و میخ در پهلوی مبارکشون فرو رفت. حمله کنندگان نگفتن میخوایم در رو هل بدیم که ایشون کنار برن یا حضرت علی علیه السلام کاری انجام بدن. به خانه امیرالمومنین حمله شده ولی حضرت زهرا سلام الله علیها رو با شمشیر نکشتن که شما بگین چرا ازشون دفاع نکردن. ان شاء الله ایمانتون و مطالعتون قویتر بشه تا جلوی هیچ ضد شیعه ای کم نیارین!

پاسخ
Ali.79 2018/01/15 at 20:02

حضرت علی سکوت نکردند و حق ایشان حکومت بود و اگر ایشان به حکومت به عنوان خلیفه اول رسیده بودند دیگه همه چی تموم شده بود و حضرت علی گفتند اگر 40 مرد جنگی داشته باشم قیام میکنم….

پاسخ
پویا 2017/02/09 at 18:11

اتفاقا دلیل حمله آنها به خانه حصرت، شمشیر کشیدن ایشون بود. اونوقت بریزن همشون رو از جمله امام حسن و امام حسین رو بکشن. بعد نسلی از شیعه باقی نمونه.
منتهی فکرش رو نمیکردن حضرت فاطمه بیاد پشت در. حضرت هم در این شرایط بنا بر دستور پیغمبر مامور به سکوت بود. چون فقط 4 نفر همراهش بودند.

پاسخ
ژیلا 2018/01/15 at 21:44

سلام
مطالب خیلی ارزنده وقابل تفکر است
یا امیر المومنین علیه السلام دعای شفاعت برایمان کن

پاسخ
ایمان 2017/02/11 at 22:05

http://www.valiasr-aj.com/fa/page.php?id=6015&bank=question&startrec=4

برو این لینکو مطالعه کن دیگه هم تو غیرت امیرالمومنین شک نکن(درضمن لطفا تا وقتی به یک جواب درست و منطقی برای سوالات نرسیدی هر شبهه ای رو هر جا نگو)
یاعلی

پاسخ
سبحان 2017/02/14 at 14:39

با عرض سلام دوست عزیز شما سخنرانی استاد رائفی پور
(اسلام امریکایی و تشیع انگلیسی ) را دانلود کن گوش کن متوجه میشی.
تتاریخ سخنرانی ١۴ ابان ٩۵
اگه فقط دنبال همین نکته ای از دقیقه ١٢ ب بعد گوش کن.ولی توصیه میکنم کامل.چند بار گوش کن.

پاسخ
Ali.79 2018/01/15 at 19:59

سلام دوست عزیز
ببینید این واقعه از فراموشی های روز غدیر است از همان موقع که حضرت محمد صلل الله علیه و آله و سلم حضرت علی رو جانشین خود قرار دادند و رسما به ۱۲۰ هزار نفر در روز غدیر اعلام کردند که بعد از من علی مولا و رهبر شماست
از همان موقع نقشه هایی برای قتل پیامبر و حضرت علی کشیدند
زمانی که پیامبر مردند عمر افسار حکومت رو تو دستش گرفت و گفت پیامبر نمرده است و همانند عیسی به معراج رفته است و ۷۰۰ مرد جنگی با لباس زرد به تک تک خانه های مدینه رفتند و از تمامی مردم به زور بیعت گرفتند و دست مردم را بر دست ابوبکر لعنت الله می زدند و حضرت علی را به زور بردند تا بیعت بگیرند و حضرت علی از خانه بیرون نمی آمد و بیعت نمی کرد و میخواست احقاق حقش را انجام دهد و روایت شده از ۳ روز تا ۷ روز در خانه مقاومت میکردند و یاری نداشته اند

و شما میگوید که آن مرد سنی درباره غیرت مولای ما حرف میزنه این رو نمی دونه که حضرت علی گفته بود اگر ۴۰ نفر مرد جنگی داشتم قیام میکردم؟…!
شما چگونه راحت درباره موالموحدین سخن میگوید که چیزی درباره آن نمی دانید….؟
از نظر شما خلیفه ای بهتر است که در مکه بدنیا آمده است و در مسجد کوفه به شهادت رسید بهتر است یا خلیفه ای که صبح تا شب دمر بوده؟ ؟
اگر خود را شیعه میدانید اینگونه راحت صحبت نکنید … اینجوری نمیشه که هر آدم جوهر لقی درباره حضرت علی هرچی گفت شما قانع شوید …
یا حق

پاسخ
زنار 2018/02/02 at 16:34

منم باهاتون موافقم، این حرفهایی که آخوندا میزنند همش باعث تفرقه هستش متاسفانه کمتر کسی مثل شما منصف و حقجو هست

پاسخ
محمد حسین علیزاده 2018/02/16 at 13:06

برادر عزیز
اگر حضرت علی دست به شمشیر میبرد کشت و کشتار میشد و اگر اونجا حضرت علی و امام حسن و امام حسین شهید میشدن، پس امامت همونجا تموم میشد.
التماس تفکر

پاسخ
Nnnnnnn 2017/02/03 at 13:07

2nd is correct not 2th!!!!!!!!!!!!!!

پاسخ
سعید زنگنه 2017/02/04 at 22:37

thank youuu

پاسخ
سینا واشقانی 2017/01/31 at 01:33

ممنون از سایت خوبتون

پاسخ
رضا رحمانی 2017/01/26 at 22:32

سایت آسمونی خیلی ممنون که مثل هر سال این بخش رو آپدیت کردین
پایدار باشین

پاسخ
حبیب شکوری 2015/03/28 at 00:15

روز زن
روز زن ولادت زهرای اطهر
ام الحسنین و دخت پیمبر
زنان را به حرمت ام ابیها
مبارک باد امروز و ایام دیگر
درکدامین دین وآیینی چواسلام
جایگاه زنان بلند است و برتر
زنان در هرمقامی اثر گذارند
چه مادرچه دخترهمسریاکه خواهر
رفتن به معراج ازدامان زن مرد را
مگر نه شنیدی از گفتار رهبر
حافظ جایگاه والا زنان را
سیرت زیبایست ز هردید ومنظر
به دین ما عزت زن در حجاب است
که اندرحجابش چون در است وگوهر
زیب سخن حسن ختام است ای حبیب
تو ختم سخن گزیده گوی و کمتر
بهشتی که خلق عالم را آرزوست
مادران را زیر پاییست الله اکبر
(حبیب شکوری)

پاسخ
استبرق دولهمی 2015/03/11 at 09:40

از برنامه شما کمال تشکر را دارم دوست دارم به همچین آدمهای پستی چی بگم اصلا بوی آدمیزاد نمیدن جواب کوبنده ای بدین

پاسخ
استبرق دولهمی 2015/03/11 at 09:37

آقای یهودی اینهم جواب کسی که اهل بیت رو نمیشناسه که در را خدا واسلام جهاد کردن یهودیه تعجب میکنم اسمت مهدی الهی قربون هر چی مهدیه بری کافر این اسم لایق تو نیست

پاسخ
استبرق دولهمی 2015/03/11 at 09:33

یارب الحسین بحق الحسین اشفی صدر الحسین بظهور الحجه

پاسخ
استبرق دولهمی 2015/03/11 at 09:31

فاطمه ای پاک بانوی بهشت، برمشام آید زتو بوی بهشت
تو خدای خویش را آئینه ای، مصطفی را محرم دیرینه ای
hdl thxldi

پاسخ
استبرق دولهمی 2015/03/11 at 09:21

آنچنان درخشید که نه خورشید ونه ماه نمی توانند از درخشش او تقلید کنند زهراء که جهان از نور او می درخشد.
شعت فلا الشمس تحکیها ولا القمر زهراء من نورها الاکوان تزدهر

پاسخ
استبرق دولهمی 2015/03/11 at 09:06

کی شودتا انتقام سیلی زهرا (س) بگیرم یاحسین یا لیتنی کنا معک یا زهرا(س) روحی فداک

پاسخ
استبرق دولهمی 2015/03/11 at 09:03

سلام علیکم عشاق اهل بیت خدمت شما عرض کنم که اعتقاد به همچین ایامی سعادت میخوات کسی که به همچین ایامی اعتقاد داره پیش خداوند حتماً یه رتبه ای داره که خدا همچین ایمانی رو توی دلش جا داده بنابراین لزوم به بحث با این آقا نیست .یا فاطمه الزهراء تمام جوانان مارا هدایت کن

پاسخ
فاطمه 2015/03/10 at 14:48

۲۹اسفند چی بازم حرامه

پاسخ
محمداز قلب انقلاب 2015/03/08 at 22:28

به نظرم مهدی عزیز هنوز ناپخته س
ان شاءالله خانم فاطمه الزهراء هدایت کنه
هم مهدی رو هم همه اونایی که مثل من هستن

پاسخ
بابک 2015/03/10 at 13:14

سلام دوستان
عزیزانی که به آقا مهدی معترض هستین
چرا جبهه گیری غلط میکنین بعضی دوستان کورکورانه دارن عینه مهدی صحبت میکنن !!
کوروش افتخار کشور ماست .. و حضرت فاطمه مادر ما .. هر دو عزیزند و مایه افتخار .. چرا کوروش رو میخوایم مقابل دین بذاریم ..
یا فاطمه الزهرا

پاسخ
نیلوفر 2015/03/08 at 15:20

اینکه حقیقت رو به خاطر اعراب و …. انکار می کنی خودش یه نوع تحجر و نژاد پرستیه….
در ضمن نه خدا و نه فاطمه ام ابیها به عزاداری ما نیازی ندارند….
من خودم سعی می کنم این روزها حدیث کسا بخونم لباس مشکی و …نمی پوشم این طورم نیست که بشینم فقط گریه و زاری کنم اما اگه مجلس خوبی باشه می رم
امیدوارم هیچ کس درگیر ظاهر بینی نشه و قلبا به دنبال حقیقت باشه…

پاسخ
ناشناس 2015/03/09 at 01:53

رنگ رخسار خبر میدهد از سر درون

پاسخ
منیره 2015/03/08 at 11:40

اقا مهدی برو خوش باش ببین به کجا میرسی

100 % یه روز میشه که افسوس روزای گذشته تو میخوری

پاسخ
رضا 2015/03/06 at 20:32

فاطمه یعنی تمام هستی ام
فاطمه یعنی شراب مستی ام

پاسخ
علی اکبر 2015/03/06 at 10:04

ایا حضرت فاطمه ب شهادت رسیده اند؟؟؟!!!

پاسخ
ایمان 2015/03/05 at 03:10

ب هیچ وجه نمیشه کورش رو با حضرت فاطمه مقایسه کرد..کورش ی پادشاه بزرگ و افتخار ایران بوده ولی حضرت فاطمه مادر همه مسلمونا و بهترین زن عالم هستی ک شهادت ایشان مربوطه ب اعتقاداته …کسی هم ک اعتقا نداشته باشه ب ائمه با یهودی تفاوتی نداره حالا کورشم قبول داشته باشه چون کورشم نزد یهودیا منزلت زیادی داره..

پاسخ
ناشناس 2015/03/04 at 17:05

همین جوری همش دهه درست می کنند این مداحان که دنبال معروف شدن هستند.
مراجع باید جلوی این اقدامات را بگیرند

پاسخ
حسین کاظمی 2015/03/04 at 08:15

بسم الله ، سلام علیکم
ای کاش الگویی چون حضرتش را بشناسیم و پیروی کنیم .
بدحجابها که اسم خود را هنرمند هم مینامند لایق الگو بودن به قرد ذرّه ای هم نیستند.
جامعه به همسر ایثارگر و توانا و مادر فهیم و دانا نیاز دارد نه به عروسک و …

پاسخ
زری 2015/03/03 at 15:08

دهه فاطمیه ده روز قبل از شهادت است یا ده روز بعداز شهادت ؟

پاسخ
شهروز 2015/03/01 at 22:59

حیف مهدی نامی که برایت گذاشته اند لامذهب

پاسخ
مهدی 2015/03/01 at 10:07

فاطمیه دوم از سوم تا پنجم جمادی الثانی می باشد.پس چرا نوشتید تا 4 فروردین ؟پنجم جمادی الثانی میشه 6 فروردین .

پاسخ
ناشناس 2015/02/15 at 07:13

چگونه میتوان از ایران بدون اسلام نام برد در حالیکه در تاریخ ایران قبل از اسلام حتی یک عالم و دانشمند با شهرت جهانی نداریم بلکه تا هست از سیطره و سرکوب رژیم پادشاهی دیده میشود و در تاریخ ثبت شده که ان کفاش در قبال سواد اموختن فرزندش حاضر میشود هزینه هنگفت بپردازد اما انوشیروان رد میکند،و تاریخ پادشاهی ایران مملو از تحقیر ایرانی است اما با ورود اسلام، ایران ازاد و مقدس شد و جایگاهش در دنیا را پیدا کرد،بطوری که تاریخ علم و ادب دنیا بدون دانشمندان ایرانی رنگ و بویی ندارد

پاسخ
بامیان 2014/11/11 at 21:28

با سلام ایا دهه فاطمیه عید 94 را شامل میشود

پاسخ
--> آسمونی 2015/03/08 at 18:59

بله

پاسخ
حبیب شکوری 2014/03/21 at 14:31

آنروز که ام ابیهازاده شد
فرمان آزادی زن داده شد
(حبیب شکوری)

پاسخ
حبیب شکوری 2014/03/21 at 14:28

خوشاآندل که مهرزهرا(س)باشدصفایش
چه بیم ازچرخ گردون و یا صد بلایش
(حبیب شکوری)

پاسخ
مهدی 2014/03/20 at 08:53

دورود
به نظرم تاریخ وفات ایشان کاملا مشخصه و روایات و …… همش بهانست
مردم ایران رو … گیر اوردند و به انواع مختلف مردم رو سرکار میذارند و اهداف خودشون رو پیش میبرند
من شخصا هیچ کدوم از ایام فاطمیه رو قبول ندارم و فقط یک روز رو اختصاص میدم به ابن موضوع و در ضمن عزا داری هم نمیکنم
من بیشتر به مقدسات ایران و ایران باستان اهمیت میدم تا به اعراب
سپاسگذارم
مهدی (فرزند کوروش) مبارز آماده ایران

پاسخ
بی نام 2014/12/05 at 22:09

باش تا اموراتت بگذره

پاسخ
حسن کاشف 2015/01/22 at 10:21

حیف مهدی که اسم توست !!! پسرم شما آزادی عزاداری بکنی یا نه ولی امثال شما از ایران باستان فقط اسمش را می دانید !!! وگرنه شما کجا ایران باستان کجا شما به پدر و مادرت که ظاهراً شیعه بودند؟ نام زیبای مهدی را برای شما انتخاب نمودند احترام بذار عزادری حضرت زهرا پیشکش مهدی جان

پاسخ
ایران 2015/02/01 at 18:24

بهتره بگی هرکاری لیاقت می خواد که شما نداری

پاسخ
ناشناس 2015/02/10 at 14:54

آقای مهدی
حق نداری به مادر ما توهین کنی
دوست داری به کوروشت توهین کنیم
عرب و عجم نداره به انسانیت و شرافته
اهداف خودشون یعنی چی؟ لطفا چیزایی که شبکه‌های خارجی فارسی زبان میگن رو مثل طوطی تکرار نکن
کمی فکر کن

پاسخ
ناشناس 2015/02/15 at 07:02

ایران باستان مگر مقدسات هم داشته؟

پاسخ
ففف 2015/02/26 at 22:36

نظر شما اصلا مهم نیست. بلکه فقط رئایات مهم هستند

پاسخ
فاطمه 2015/02/27 at 15:20

متاسفم برات…
همین…
ایشالا تو قیامتم با همینایی که سنگشو به سینه میزنی محشور بشی

اسم خودتونم گذاشتین شیعه ی امیرالمومنین…
حیف اون اسمت/
هه

پاسخ
پویا 2015/02/28 at 21:10

دوست عزیز آفرین منم همین طور من عاشق ایران باستانم

پاسخ
omid 2015/03/01 at 11:45

در عوض ما زندگی خودمون رو برای اهل بیت میدیم…

پاسخ
ناشناس 2015/03/01 at 19:13

مهدی جان باورم نمیشه که برای کشورت هم دل بسوزونی آخه در8سال دفاع مقدس برهمه ثابت شدکه انسانهای وصل به اهل بیت وپیامبرجانفشانی کردن وازآب وخاک ایران عزیزدفاع کردن حتی شهدای ارمنی وقتی ازهمرزماشون احوالاتشون روبپرسی میگن عاشق اهل بیت بودن پس خوبه که ازروی ناپختگی نظرندی

پاسخ
من 2015/03/01 at 22:41

منم همینطور

پاسخ
گمنام 2015/03/02 at 06:35

جناب مهدی (فرزند کورش)!
کسی مجبورتون نکرده قبول کنید .
شمابرید و زیر پرچم کورش تون (که معلوم نیست کیه وچیکار کرده)آزاد و خوش باشید.
خواهیم دید که کی جقه و کی ناحقه.

پاسخ
12ستاره 2015/03/03 at 20:10

آقای فرزند کورش بفرما اینم میدان داعش تا 42کیلومتری مرز ایران رسیده تو مرزجللا جیگر داری برو بجنگ…مرد نیستی که نمیری

پاسخ
ناشناس 2015/03/05 at 03:02

دوست عزیز و احمق من حضرت فاطمه رو مقایسه نکن با کورش کبیر، کورش یک پادشاه بوده ولی حضرت فاطمه مادر تمام مسلمانان و نمونه بهترین زن عالم هستی ک مقام و منزلتش نزد خدا خیلی بیشتراز کوروشه من خودم شخصا اهل نماز و روضه نیستم ولی اعتقاداتم رو دارم ….طرز فکر احمقانتو عوض کن…ایمان

پاسخ
مهدی 2015/03/05 at 18:10

سلام … بهتر نیست در کاری که تخصص نداری وارد نشی ؟ من یه ایرانیه اصیلم …

شما از کدوم کورش صحبت کردی که نوشتی مهدی فرزند کورش ؟

قرن 19 میلادی یک انگلیسی وارد تلریخ ایران میشه و شروع به تحریف شخصیتی بنام کورش میکنه … !

ایران باستان کسی رو بنام کورش هخامنش با توصیفات امروزی نداشته .. !

پاسخ
مهدی 2015/03/05 at 22:29

من فوق لیسنانس تاریخ از دانشگاه جامعه شناسی، مردم شناسی فرانسه هستم، مردم ایران اگه …. نبودن زمان کوروش یهودی ها رو راه نمیدادن تو ایران که به دستگاه حکومتی هخامنشیان نفوذ کنند و چندین هزار نخبه ی ایرانی رو تو چند روز سلاخی کنن و تا الان که سال 2015 هست هرسال تو سرزمین های اشغالی صهیونیستی تجشن پوریوم بگیرن و شرینی گوش هامان (وزیر تیزبین ایرانی که دست یهودیا رو خونده بود) رو بخورن! کوروش رو برات گنده کردن چون اونا رو تو ایران راه داد.
نهایت حکومت های پادشاهی و شاهنشاهی ایران ختم میشد به شاه احمق و وطن فروش خودمون که جون سگ آمریکایی از جون یه انسان و پدر یا مادر خانواده ی ایرانی براش مهمتر بود

پاسخ
دختر شیعه 2017/02/11 at 22:03

منم تخصص عشق به اهل بیت رو دارم و از ته ته ته قلبم دعا میکنم حضرت زهرا دستتو بگیره از باتلاق بیارتت بیرون

پاسخ
اكرمي 2015/03/06 at 20:21

سلام بر شما كه اينقدر با اعتماد نوشتي. اگر به اعتقادات اسلامي نه اعراب پايبند نيستي پس چرا اسمت نشانگر اسلاميه؟ كي شما ر ومي خواد بزاره سر كار؟ بنظر شما اگه دخترهاي امروزي روش زندگيشون -برخورد با نامحرم و… از حضر ت ز هرا تبعيت مي كردند امروز اينقدر بي بند وباري بود؟
اگه يكي از بستگان نزديكت فوت كنه آيا حاضري روز فوتش- روز چهلمش- روز سالگردش جشن بگيري؟
يعني بنظر شما ائمه (ع) مقامشون از اقوام ونزديكان من وشما كمتره؟
اينو بدون و مطمئن باش اين طرز تفكر شما ناشي از هجمه هاي فرهنگي ضد مذهب تشييع كه از ماهواره ها شب و روز پخش ميشه نشات گرفته .
نشستن پاي ماهواره نتيجه اش همينه .كم كم نسبت به همه اعتقادات سست ميشيم.
پس حواست -حواسم جمع باشه كه كلاه گشادي داره سر همون ميره و بي خبريم.
خد اعاقبت همون روختم بخير كنه.

پاسخ
امیر خوش نیت 2018/01/31 at 07:59

دمت گرم از پاسخت

پاسخ

درج نظر