تازه های آسمونی
خانه > مناسبت های روز > 1 خرداد ، روز بهره وری و بهینه سازی مصرف
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • طراحی سایت
 • تبلیغات در آسمونی
 • 1 خرداد ، روز بهره وری و بهینه سازی مصرف

  امروزه در اقتصاد کلیه کشورها چه کشورهای توسعه یافته و چه در حال توسعه بهره‌ وری به اولویتی ملی تبدیل شده است. بهره‌وری بطوری که موجبات رشد اقتصادی و کنترل تورم را فراهم و امکان دستیابی در سطح بالای استاندارد زندگی را میسر می‌کند. و از لحاظ به حداکثر رساندن منافع افزایش بهره وری، اهداف بهره وری باید در طرحهای ملی توسعه گنجانده شوند. اگر بخواهیم بهره وری موجب تفاوت در رقابت بازرگانی، ایجاد رفاه ملی و بهزیستی مردم شود، یک رهیافت ملی و جامع، ضروری است.

  Untitled-1

  بهره وری به عنوان یک رویکرد مدیریتی کم کم جای خود را در کشور ما باز می کند، ارتقاء بهره وری جزء لاینفک مدیریت کشور است و همه طراحان، تولید کنندگان و مدیران کشور به نحوی با آن سروکار دارند. در سازمان ملی بهره وری ایران به عنوان کانون هماهنگی و برنامه ریزی بهره وری کشور در زمینه ارتقاء بهره وری حرکتهای مؤثری انسجام یافته، اما این تلاش ها بدون پشتوانه نظری و همکاری و اعتقاد اند یشمندان و فرهیختگان کشور ممکن نیست. سازمان بهره وری به عنوان پیشنهاد دهنده هدف ها و اولویت ها و تدوین شاخص های بهره وری زمینه بهبود کیفیت و اثربخشی را در مدیریت کشور فراهم می کند. اما همه سازمانها و نهادهای کشور موظفند تا در این امر ملی قدم های استواری بردارند.

  بهره وری در کل عبارتست از تقسیم ستانده به داده و در سطح ملی ستانده عبارتست از ارزش افزوده ملی یا تولید ملی. نهاده عبارتست از زمان بالقوه برای کار و فعالیت. این جوشش و زایش محصول به وجود آمدن فضائی باز و قانونمند است که در آن انسان ها مجال داشته باشند با احترام متقابل آزادانه بیندیشند، تجربه کنند و با نقادی مداوم، بینش ها و روش های خود را اصلاح نمایند. حرکت توفیق آمیز به سوی بهره وری در گرو اعتقاد فردی و تک تک آحاد جامعه است. استقرار چرخه بهره وری در کشور سرآغاز حرکتی نوین در توسعه خواهد بود و در آینده متضمن شایسته سالاری در مدیریت کشور است.

  جا دارد که چرخه بهره وری شامل محاسبه شاخص ها، ارزیابی شاخص ها، برنامه ریزی و اجرای برنامه های بهره وری با تاکید بر رویکرد تولید ملی با جدیت بیشتر در کلیه دستگاههای اجرائی و بنگاههای اقتصادی دنبال گردد. تغییر و تحول نمی تواند به صورت آمرانه و از بالا به پایین باشد. بلکه جوشش از درون انسان ها است. در این رابطه تجربه گذشتگان نشان می دهد که تشکیل گروههای حل مساله می تواند رویکردی موفق در ارتقای بهره وری باشد و لذا به کارگیری آن در کلیه سازمانها الزامی و بر همه واجب است این امر مهم را در دستور کار روزانه و اجرائی خود قرار دهند.

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=62294
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  6 خرداد ، جشن خردادگان

  در دوران باستان در سرزمین ما در روز ششم از ماه خرداد، به مناسبت برخورد …

  نظرات

  1. مبارک باد این روز با امید به حفظ آن به عنوان یک میراث اجتماعی و فردی . از مطلب خوبتان تشکر اما در مورد سایت ها نیز فکر میکنم میتواند صدق کند . لطفا” شروع فرمائید .
   مرسی

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.