تازه های آسمونی
خانه > مناسبت های روز > پایان جنگ ۳۳ روزه لبنان
ثبت نام لاتاری
اخبار تکنولوژِی

پایان جنگ ۳۳ روزه لبنان

33-day-war-in-lebanon

آسمونی : روزهایی که در حال سپری شدن است یادآور خاطرات جنگ ۳۳ روزه لبنان و شکست نیروهای اسرائیلی است. لازم به ذکر است که نیروهای حزب‌الله در مرز لبنان و فلسطین اشغالی در ۲۲ تیر ۱۳۸۵ عملیات وعده صادق را برای آزادی باقی‌مانده اسرای لبنانی به ویژه سمیر قنطار آغاز کردند که در نتیجه آن سه نظامی اسرائیلی کشته شدند و دو نظامی دیگر به اسارت درآمدند که به خاک لبنان منتقل شدند. حزب‌الله از همان ابتدا برای مبادله اسرای اسرائیل با باقی‌مانده زندانیان لبنانی اعلام آمادگی کرد اما ارتش اسرائیل بدون توجه به این موضوع عملیات نظامی را برای نجات دو نظامی اسیر خود آغاز کرد که در پی آن ۵ نظامی دیگر اسرائیلی کشته و ۵ تن دیگر نیز زخمی شدند.

با وجود اینکه این شکست‌ها از آمادگی نداشتن ارتش صهیونیستی برای ورود به جنگ حکایت داشت اما ایهود اولمرت نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دستور آمریکا دستور حمله همه جانبه را به لبنان آغاز کرد.
جنگ اسرائیل و آمریکا ضد لبنان در سال ۲۰۰۶ معروف به جنگ ژوئیه و جنگ دوم لبنان از ۱۲ ژوئیه ۲۰۰۶ (۲۲تیر ۱۳۸۵) میان ارتش رژیم صهیونیستی و نیروهای حزب‌الله لبنان آغاز شد که دامنه آن شمال سرزمین‌های اشغالی و سراسر لبنان را در برگرفت و با قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت در ۱۴ اوت ۲۰۰۶ (۲۴ مرداد ۱۳۸۵) به پایان رسید.

ارتش صهیونیستی به روال گذشته استراتژی جنگ از راه دور را به مرحله اجرا گذاشت به گونه‌ای که نیروی هوایی رژیم صهیونیستی ۱۵ هزار بار مناطق مختلف لبنان را بمباران کردند، نیروی دریایی این رژیم هم در مدت ۸ هزار ساعت دریانوردی، نواحی ساحلی لبنان را به منظور تنگ‌تر کردن حلقه محاصره، بی وقفه گلوله باران کردند و نیروی زمینی ارتش صهیونیستی هم دستکم ۱۶۰ هزار گلوله توپ، ۲۵۰۰ گلوله خمپاره به سوی لبنان شلیک کردند.
جنگ اسرائیل و آمریکا ضد لبنان در سال ۲۰۰۶ معروف به جنگ ژوئیه و جنگ دوم لبنان از ۱۲ ژوئیه ۲۰۰۶ (۲۲تیر ۱۳۸۵) میان ارتش رژیم صهیونیستی و نیروهای حزب‌الله لبنان آغاز شد که دامنه آن شمال سرزمین‌های اشغالی و سراسر لبنان را در برگرفت و با قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت در ۱۴ اوت ۲۰۰۶ (۲۴ مرداد ۱۳۸۵) به پایان رسید.

هر چند در نتیجه این حملات که با استفاده از سلاح‌های غیرمجاز مانند بمب‌های خوشه‌ای فسفری همراه بود حدود ۱۲۰۰ تن از غیرنظامیان لبنانی کشته و هزاران تن دیگر زخمی و بی خانمان شدند اما این حملات فاقد ارزش نظامی بود.
در این جنگ، نخستین بار تلفات نظامیان رژیم صهیونیستی از تلفات طرف مقابل فراتر رفت و در مقابل ۷۴ شهید از اعضای جنبش مقاومت اسلامی لبنان، ۱۱۷ نظامی و افسر ارشد رژیم صهیونیستی کشته شدند.

این در حالی بود که این رژیم در جنگ ۶ روزه سال ۱۹۶۷ با ارتش چند کشور عربی شامل مصر، سوریه‌ و اردن، فقط ۱۶ کشته داده بود.
منابع نظامی رژیم صهیونیستی اعلام کردند که ۲۴۵ نظامی اسراییلی بر اثر صدمه روحی در جنگ ۳۳ روزه دچار بیماری روانی شدند.

آنچه پیش روی شماست عکس هایی از حقارت رژیم صهیونیستی است :

محققان و علاقمندان به تاریخ ، با جستجویی کوتاه درباره تاریخ جنگ هایی که ارتش صهیونیستی در آن ها درگیر بوده است ، به حجم بالایی از تصاویربرخورد خواهند کر که سربازان صهیونیست ، به یادگار با ادوات جنگی منهدم شده یا به غنیمت گرفته شده ارتش های عربی گرفته اند و در تاریخ به ثبت رسانده اند. در سرزمین های اشغالی ، دولت یهود چندین نمایشگاه از این قبیل تجهیزات برپا کرده است تا قدرت خود را دائما به رخ رقبای منطقه ای کشیده و فتوحاتش را به اتباعش گوشزد نماید.

جنگ ۳۳ روزه لبنان، تجربه ای متفاوت برای ارتش صهیونیستی به شمار می رود. در این جنگ، هیچ سرباز اسراییلی نتوانست عکسی به یادگار با نمادهای شکست و هزیمتِ دشمن خود بگیرد.حتی یک فقره اینچنین دیده نشده است. این بار ارتش صهیونیستی ناچار شد، لاشه های به جا مانده از موشک های شلیک شده به اعماق فلسطین اشغالی را به نمایش عمومی بگذارد و هیچ تبعه اسراییلی با این آهن پاره ها که یادآور کابوس یک ماه خزیدن در پناهگاه و فرار از تیررس آتش حزب الله بود عکس یادگاری نمی گیرد.
این بار سربازان صهیونیست، تعداد زیادی عکس یادگاری با عکس های موجود در خانه های اهالی جنوب لبنان گرفته اند. این سربازان که در ایام جنگ، در خانه های تخلیه شده ساکنان جنوب لبنان مستقر بودند، ضمن استفاده از تمام امکانات این خانه ها، به نشانه فتح الفتوح و لابد برای ثبت در تاریخ! عکس های متعددی با تصاویر سید حسن نصرالله که در این خانه ها وجود داشت گرفته و در وبلاگ ها و سایت های شخصی خود منتشر کرده اند و شاید هم در سرزمین خود حکایت فتحِ خانه معاون دبیر کل حزب الله را در بوق و کرنا کرده باشند، در حالی که عکس های یادگاری دونفره با سید حسن نصرالله در خانه های شیعیان لبنان، اعم از کاسب و تاجر و کارمند به وفور یافت می شود. در هر حال در جنگ ۳۳ روزه، تصاویر خندانِ سید حسن نصرالله برای سریازان اسراییلی، حکم تانک و نفربر غنیمتی را داشت.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=72233
 • تبلیغات اینترنتی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  ۲۶مهر ، روز تربیت بدنی و ورزش

  هفته تربیت بدنی همه ساله از ۲۶ مهر تا دوم آبان به منظور آشنایی جامعه …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.