تازه های آسمونی
خانه > اقتصاد و صنعت > صنعت، معدن و تجارت > سریع‌ترین جت تجاری دنیا
ثبت نام لاتاری96

سریع‌ترین جت تجاری دنیا

the worlds fastest business jet 2 سریع‌ترین جت تجاری دنیا

سسنا تولید سایتیشن ایکس ( Citation X) را در سال ۱۹۹۰ آغاز کرد و پس از معرفی آن در سال ۱۹۹۶، سریعاً رکوردهای سرعت زیادی را ثبت کرد تا به عنوان سریع‌ترین جت تجاری و کاربردی دنیا، قلمداد شود. با دریافت گواهی  جت  گلف استریم G650 از سوی FAA در سپتامبر ۲۰۱۲، سسنا آن عنوان را از دست داد، اما دوباره با اولین تولید ” سایتیشن ایکس جدید” مدعی شده است که به جایگاه خود برگشته است.

در سال ۲۰۱۰ سسنا برنامه‌هایی را برای به روز کردن سایتیشن ایکس اعلام کرد که ممکن است آن را سایتیشن تن بنامد که بعدها ” سایتیشن ایکس جدید” را به عنوان نامی برای مدل به روز شده برگزید. این نمونه اولیه، اولین بار در ژانویه ۲۰۱۲ به پرواز درآمد.

تغییرات آن نسبت به نمونه اولیه شامل ۳۸ سانتی‌متر ( ۱۴٫۹ اینچ) کابین بلندتر، ۲ سانتی متر (۰٫۸ اینچ) ارتفاع بیشتر، افزایش ۱٫۷متری ( ۵٫۶ فوت) در طول بال، افزایش در حداکثر وزن بلند شدن تا ۱۶۶۰۱ کیلوگرم (۳۶۶۰۰ پوند) و ۲۶ مایل دریایی ( ۳۰ مایل/ ۴۸ کیلومتر) افزایش در طیف افزایش یافته تا ۳۲۴۲ مایل دریایی ( ۳۷۳۱ مایل/ ۶۰۰۴ کیلومتر) می‌باشد.

هواپیمای جدید همچنین دارای نوک بال کوتاه شده و برگشته به بالا، در بال اصلی خود می‌باشد.  این بال‌های کوتاه شده که به عقیده سسنا باعث افزایش کارآمدی سوخت و بهبود عملکرد هواپیما موقع بلند شدن و فرود هواپیما در ارتفاعات بیشتر و در روزهای گرم می‌شود، قبلاً به عنوان بازار گرمی در سایتیشن ایکس موجود بود اما در مدل جدید، به عنوان استاندارد نیز ارائه شد.

اما این سرعت هواپیما است که همیشه بر آن تمرکز می‌شود. ” سرعت، دلیل پرواز است. اسکات ارنست، مدیرعامل سسنا می‌گوید: “این موضوع در چرخش سسنا در سال ۱۹۲۷ صحیح بود و امروزه نیز صحیح تلقی می‌شود.” او همچنین خاطر نشان می‌کند: ” سایتیشن ایکس مخصوص مشتریانی است که علاقمندند هواپیمایشان سریع‌تر حرکت کند، کارآمدتر باشد و سریعتر از قبل آن‌ها را به جایی که می‌خواهند برساند.”

سایتیشن ایکس جدید، حداکثر سرعت را تا عدد ماخ ۰٫۹۳۵ (تا ۱۱۵۵ کیلومتر در ساعت، ۷۱۷ مایل در ساعت) افزایش می‌دهد، عدد ماخ ۰٫۹۲۵ در گلف استریم G650 (1133 کیلومتر در ساعت، ۷۰۴ مایل در ساعت) را پشت سر گذاشته و به عنوان سریع‌ترین هواپیمای تجاری شخصی در دنیا مطرح شده است. همچنین مدعی است دارای سریع‌ترین سرعت هواپیمایی با ۵۲۷ گره ( ۹۷۶ کیلومتر در ساعت، ۶۰۶ مایل در ساعت) می‌باشد. سسنا انتظار دارد این هواپیما هم مانند هواپیمای قبلی آن در حداکثر ارتفاع ۵۱۰۰۰ فوت پرواز کند و این امکان را فراهم آورد که برفراز ترافیک هوایی غیر نظامی و هوای بد، پرواز کند.

اولین تولید نیوسایتیشن ایکس، از جایگاه خود در ویچیتا در کانزاس که محل تولید آن است، در روز سه‌شنبه، ۱۶ آوریل خارج شد. این یکی از شش هواپیمای نیوسایتیشن است که شرکت قصد دارد امسال به بازار وارد کند.

سسنا انتظار دارد گواهی اف‌ای‌ای را در اواخر امسال برای نیوسایتیشن ایکس دریافت کند. قرار است فروش به مشتریان نیز به زودی پس از آن آغاز شود.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=33228
loading...
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • کانال تلگرام آسمونی
 • تبلیغات اینترنتی
 • اینم جالبه !

  وام مضاربه چیست + مدارک

  تسهیلات وام مضاربه برای کسانی است که در امر تجارت و بازرگانی هستند قرار می‌گیرد.  …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تبلیغات اینترنتی