تازه های آسمونی
خانه > اقتصاد و صنعت > صنعت، معدن و تجارت > بزرگترین کشتی که با انرژی خورشیدی کار می کند
ثبت نام لاتاری96

بزرگترین کشتی که با انرژی خورشیدی کار می کند

the ship is the largest solar energy بزرگترین کشتی که با انرژی خورشیدی کار می کند

بزرگترین کشتی که با انرژی خورشیدی کار می کند برای علم به اقیانوس برمی گردد. ام اس تورانور پلنت سولار (MS Turanor PlanetSolar) بزرگترین کشتی جهان است که با انرژی خورشیدی کار می کند که برای علم به  دریا انداخته شده است و به وسایل منحصربفردی تجهیز شده است و تیمی از دانشمندان را  حمل می کند کسانی که قرار است بر آب و هوای جریان خلیجی اقیانوس اطلس نظارت کنند جریانی که بر اقلیم ساحل شرقی آمریکای شمالی و غرب اروپا اثر دارند. هدف به دست آوردن درکی از فرآیندهاست که اقلیم را تنظیم می کنند.

گردش در اطلس شمالی

تورانور از لا کایوکات فرانسه باری سفری چهار ماهه را شروع کرده است و قرار است که در اطلس شمالی گردش کند. وسایل کشتی تحت آزمایش قرار می گیرند چون کشتی خارج از مدیترانه خواهد رفت و تا میامی فلووریدا در جنوب غربی جریان خلیجی برسد این ارتباط علمی را برقرار خواهد کرد.فیزیکدانان، بیولوژیست ها و اقلیم شناسان از دانشگاه ژنوا به سرپرستی مارتین بنیستون مدیر موسسه علوم محیطی در دانشگاه شروع به نظارت مداوم بر آب و هوا در این پروژه با نام پلنت سولار دیپ واتر (PlanetSolar DeepWater) کرده اند. این جایی است که تورانور به خود آمده است و تنها این وسیله با فتوولتاییک کار می کند و این جسم شناور هیچ دودی منتشر نمی کند که می تواند به طرق دیگر بر وسایل حساس و دیتایی که آنها گردآوری می کنند اثر بگذارند.از می، تورانور در امتداد ساحل شرقی آمریکای شمالی به نام نیویورک، بوستون است. تورانور در پایتخت ایسلند، ریکیاویک توقف خواهد کرد و جلوتر به برگن نروژ می رود جایی که کشتی به لحاظ زمانی در آگوست آنجا خواهد بود و مسیر هشت هزار کیلومتری قوس اصلی جریان خلیجی را در اطلس دنبال می کند.

برای علم

استاد بنیستون در جلسه مطبوعاتی خود توضیح می دهد که یک سری سنجش های مداوم فیزیکی و بیولوژیکی آب و هوایی برای مطالعه پارامترهای کلیدی قاعده اقلیمی به ویژه مواد معلق در اتمسفر و فیتوپلانکتون گرفته می شود.دانشگاه بیوباکس ژنوا مدعی است که به تنها وسیله ای مجهز است که قادر است ذرات معلق در هوا را با آنالیز لیزری اندازه گیری کند. این وسیله به منظور شناسایی بلادرنگ و نظارت بر ذرات هوازادی مانند گرده ها و اسپورها ایجاد شده با دیدی که به افراد در مورد آلرژی هشدار می دهد و برای نظارت بر ذراتی در دریا استفاده می شوند.تیمی از دانشمندان بر پدیدهای اقیانوسی مانند  پیچش و گرداب در محیط درست نظارت می کنند که کمک به تولید انرژی می کنند که به اصطلاح تسمه نقاله اقیانوسی است که باعث حرکت در اقیانوس ها می شوند.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=36327
loading...
 • تبلیغات اینترنتی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • اینم جالبه !

  وام مضاربه چیست + مدارک

  تسهیلات وام مضاربه برای کسانی است که در امر تجارت و بازرگانی هستند قرار می‌گیرد.  …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تبلیغات اینترنتی