تازه های آسمونی
خانه > اقتصاد و صنعت > بانک، بیمه و بورس > مولفه های اصلی بورس
ثبت نام لاتاری96

مولفه های اصلی بورس

the main components of stock مولفه های اصلی بورس

 تالار بورس

آسمونی : معاملات بورس تا چند سال پیش دریک تالار همان تالار اصلی بود انجام می شد ولی به دلیل حجم بالای شرکت های خواستار پذیرش از چندی پیش تالار فرعی افتتاح گشت تالار بورس شامل سه مرحله و طبقه می باشد.هر بخش از تالارها دارای قوانین و مشخصات تدوین شده ای است که شرکت ها باداشتن شرایط و رعایت قوانین به هر تالار وارد می شوند.خرید و فروش اوراق بهادار ثبت شده در بورس در تالار بورس انجام میشود خرید و فروش در ساعات مشخصی9 الی 12:30 صورت میگیرد.امکانات مورد نیاز نیز در این تالار از قبیل تلفن و کامپیوتر و میز برای کارگزاران آماده شده است. لازم به ذکر فرق هایی بین دو تالار وجود دارد.

 

تالار بورس شامل سه تابلو می باشد :

1- تابلو اول تالار اصلی

2- تابلودوم تالار اصلی

3- تابلو تالار فرعی 

در تالار فرعی شرکتها پذیرش مشروط می شوند تا بتوانند شرایط مورد نظر را کسب کنند و به تالار اصلی وارد شوند .در تالارفرعی نوسان قیمتها کمتر از 100 تومان اجازه داده می شود ولی در تالار اصلی معامله چنین سهامی اجازه داده نمی شود.

 

فهرست رسمی بورس

در بورس اوراق بهادار تنها اوراقی قابل معامله هستند که نام آنها در فهرست رسمی بورس درج شده باشد.سهام هر شرکت ابتدا باید مورد تایید سازمان بورس باشد تا بتواند در تالار بورس مورد معامله قرار گیرد و این ظوابط هم جهت اطمینان بیشتر خریدار به وضعیت شرکت در بلندمدت است.

 

تابلوی قیمتها

تابلوی قیمتها تمامی معاملات را در معرض دید و آگاهی وقضاوت عموم می گذارد.در پایان هر روز این اطلاعات برای درج در روزنامه های رسمی کشور ، به دفتر آنها ارسال می شود تابلوی قیمتها در تالار بورس زینت بخش دیوار شده است تا خریداران بدانند ، مجموعه سهام در هر لحظه از نظر قیمت وتعداد سهام قابل عرضه یا مورد تقاضا در چه وضعیتی قرار دارند.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=62366
loading...
 • کانال تلگرام آسمونی
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • تبلیغات اینترنتی
 • اینم جالبه !

  شرایط وام بدون سپرده

  از میان بانک های ایرانی، بانک قرض الحسنه مهر ایران، وام بدون سپرده اعطا می …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  تبلیغات اینترنتی