در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > آشپزی > نکات آشپزی > طرز تهیه غذا با خمیر یوفکا
پیش بینی فوتبال

طرز تهیه غذا با خمیر یوفکا

food and paste yufka preparation طرز تهیه غذا با خمیر یوفکا

طریقه نگهداری خمیر یوفکا

 به دلیل نداشتن مواد نگهدارنده لطفا در فریزر در دمای زیر صفر نگهداری شود و ۱۲ ساعت قبل از مصرف از فریزر بیرون آورده و در یخچال جا داده شود تا به آرامی و بدون اینکه آبکی شود به حالت اولیه خود بازگردد در این صورت لطافت و تازگی خود را حفظ خواهد کرد . بعد از تهیه غذا باقیمانده یوفکا را برای نگهداری طولانی مدت در فریزر قرار دهید . زمان نگهداری در فریزر بیش از چهار ماه بدون اینکه تغییری در دمای زیر صفر فریزر ایجاد شود.

مواد لازم برای تهیه غذا با خمیر یوفکا

برای غذای چهار نفر ۷۰۰ گرم یوفکا 

 دو فنجان روغن مایع

پنیر پیتزای رنده شده به مقدار لازم

یک فنجان ماست

مواد داخل برای داخل خمیر یوفکا 

گوشت چرخ کرده پخته شده با رب گوجه فرنگی که آب ان در حالت پخته شدن گرفته شده باشد بطوریکه در هنگام قرار دادن در وسط یوفکا آبی نداشته باشد .

می توان لوازم پیتزا را بطور مخلوط در داخل یوفکا استفاده کرد.

خانم ها با سلیقه خود از سبزجات نیز خوراک درست کرده و در داخل یوفکا استفاده میکنند.

قابل پخت در ماکروویو یا فرخانگی

طرز تهیه غذا با خوراک یوفکا

همانطورکه توضیح داده شد یوفکا را در فریزر نگهداری کرده ویک روز قبل یا حداقل دوازده ساعت قبل از مصرف یوفکا را در یخچال قرار میدهیم تا به آرامی وبدون اینکه آبکی شود به حالت اولیه خود برگشته ودرعین حال لطافت وتازگیش را حفظ نماید.

بعد از اینکه یوفکا از یخچال درآوردیم انرا از جعبه بیرون آورده وبه صورت طولی بروی میز باز میکنیم.

نیم فنجان روغن مایع و نیم فنجان ماست را با هم مخلوط کرده و آنرا خوب به هم میزنیم مایع درست شده از روغن مایع و ماست را با قلم بر روی یوفکا میچکانیم و بعد آنرا در سطح یوفکا با قلم با ظرافت پخش میکنیم بدون اینکه یوفکا پاره شود مغز درست شده رابه انتخاب خود در سطح یوفکا به این صورت قرار میدهیم.

یوفکا را به صورت رولتی و در صورت دلخواه به صورت بورکی درست کرده و مدل رولتی را به چهار قسمت مساوی تقسیم کرده و در ماهیتابه گردی که از قبل ته آنرا با کره یا روغن مایع چرب شده است می چینیم به طوری که نه به یکدیگر فشار آورند و نه از هم فاصله پیدا کنند .

بعد از پر کردن ماهی تابه با تعداد تکه های رولتی یا بورکی لازم یک فنجان روغن مایع باقیمانده را کنار ماهی تابه قرار میدهیم و با قلم آنرا به روی تکه های درست شده غذا میزنیم تا همه جای تکه های غذا چرب شود بدون اینکه روغن اضافی به ته ظرفمان برودتا مجبور نباشیم که بعد از پخته شدن غذا روغن اضافی را دور بریزیم .

غذای آماده شده را در ماکروویو یا فر خانگی میتوان طبخ نمود و اگر دستگاه مورد نظر فر باشد بهتر است غذا را یک ردیف پایین تر از بالاترین طبقه فر قرار دهیم فقط شعله پایین فر را روشن نموده و در ۱۸۰درجه فارنهایت تنظیم می نمائیم زمان پخت بین ۲۰ الی ۳۰دقیقه میباشد .زمان پخت را دقیقا نمیتوان تعیین کرد چون مقدار خمیر استفاده شده و میزان دمای فرهای مختلف متفاوت می باشد.

پس زمان پخت را میتوان با یکبار پختن به دست آورد بهترین نوع پخت پیشنهادی این است که مقداری از زیر و کمی از روی آن سرخ شده باشد و سرخ شدگی به وسط غذا نرسد غذا را از فر بیرون آورید و بعد از خنک شدن میتوان با سس قرمز تزئین نمود و در کنار خانواده محترمتان نوش جان فرمائید.

لیست بهترین رستوران های تهران

- عضو تلگرام آسمونی شوید: کانال تلگرام

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=73057
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

باربیکیو گازی، ذغالی، برقی، کدام را بخریم !؟

باربیکیو یک نام لاتین میباشد . شاید در زبان فارسی افراد زیادی معنای دقیق باربیکیو …

% دیدگاه، نظر شما چیست؟

  1. چرا در ماکروویو یا اجاق را توضیح نمی دهید؟ برنامه ماکروویو چگونه تنظیم شود برای استفاده از خمیر یوفکا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی