طرز تهیه خمیر فوندانت:

تهیه خمیر فوندانت بسیار راحت و آسان است و در این بخش ملاحظه می فرمایید که به راحتی می توانید آن را در منزل تهیه نمایید و با آن انواع کیک ساده خود را تزیین نمایید. برای این کار ابتدا پودر زلاتین را با آب سرد مخلوط نمایید. سپس آن را روی بخار آب قرار داده و همبزنید تا کاملا حل شود. توجه داشته باشید که بهترین روش برای حل نمودن ژلاتین استفاده از روش بن ماری است.

Untitled 125 طرز تهیه خمیر فوندانت ساده برای تزیین کیکبعد از حل شدن کامل پودر ژلاتین، گلسیرین و سپس گلوکز را اضافه نمایید و خوب هم بزنید تا کاملا مخلوط شود و با کمک بخار آب یکدست و شفاف گردد و در آخر روغن را اضافه نمایید و از روی بخار بردارید و سپس صبر کرده تا روغن با حرارت مواد باز شود. البته بهتر است گاهی آن را هم بزنید تا به فرایند حل شدن آن کمک کنید.

Untitled 126 طرز تهیه خمیر فوندانت ساده برای تزیین کیک

حال پودر قند را دو بار الک نمایید و سپس آن را به دو قسمت تقسیم کنید و نصف آن را در ظرفی ریخته و وسط آن را گود کنید و مواد تهیه شده را وسط آن ریخته و به خوبی مخلوط نمایید.

Untitled 127 طرز تهیه خمیر فوندانت ساده برای تزیین کیک

Untitled 128 طرز تهیه خمیر فوندانت ساده برای تزیین کیک

سپس بقیه پودر قند را کم کم به مخلوط اضافه نمایید و آنقدر ورز دهید تا کاملا مخلوط شود و تبدیل به خمیر نرم و یکدستی شود. خمیر شما آماده است. امیدواریم از طرز تهیه خمیر فوندانت لذت برده باشید و از آن برای تزیین انواع کیک استفاده نمایید.

Untitled 129 طرز تهیه خمیر فوندانت ساده برای تزیین کیک

نکات مهم برای تهیه خمیر فوندانت:

برای طعم بهتر خمیر فوندانت، در مراحل تهیه می توانید از مقداری اسانس دلخواه استفاده نمایید.

در صورت خشک و سفت شدن خمیر کمی آب به آن اضافه نمایید و ورز دهید تا نرم شود.

خمیر فوندانت را می توانید به مدت دو هفته در یخچال و در نایلون یا ظرف در بسته نگهداری کنید.

Untitled 130 طرز تهیه خمیر فوندانت ساده برای تزیین کیک

تزیین کیک با خمیر فوندانت:

از رنگ های دلخواه و مناسب برای رنگی نمودن خمیر استفاده نمایید و سپس آن را برای تزیین کیک تولد و سایر کیک های تهیه شده در منزل مورد استفاده قرار دهید. فقط توجه داشته باشید که برای استفاده از خمیرفوندانت تحت هیچ شرایطی سطح کیک خود را با خامه نپوشانید، استفاده از خامه باعث می شود خمیر نم دار و خراب شود. در ادامه تصاویر زیبای تزیین چند مدل کیک با خمیر فوندانت را ملاحظه می فرمایید که می توانند ایده مناسبی برای تزیینات شما باشند.
Untitled 131 طرز تهیه خمیر فوندانت ساده برای تزیین کیک