تازه های آسمونی
خانه > کسب و کار > کارآفرینی و کسب درآمد > معروفترین تاجران زن دنیا
 • باغ تالار گلهای زندگی
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • loading...

  معروفترین تاجران زن دنیا

  34c8dbe9d15e4f4bd2c9c37eda91a791 معروفترین تاجران زن دنیا
  شریل سندبرگ

  بسیاری از زنان در عرصه بیزنس و تجارت فعالیت دارند و در سراسر جهان معروف هستند. آسمونی در این مقاله معروفترین تاجران زن دنیا را برای شما عزیزان فهرست کرده است.

  معروفترین تاجران زن دنیا

  موسسه فوربس، موفق‌ترین زنان قدرتمند سال ۲۰۱۷ را که همپای مردان موفق به میدان رقابت وارد شدند و از آن سربلند بیرون آمدند رده‌بندی کرده که در ادامه مروری بر نام و عملکرد آنها خواهیم داشت:

  ۱. شریل سندبرگ (Sheryl Sandberg) یکی از معروفترین تاجران زن دنیا

  پس از گذشت چهار سال کار در شرکت فیس‌بوک و هدایت موفقیت‌آمیز این شرکت در نخستین عرضه سهامش به بازار سرمایه در ماه مه گذشته با رقم پرحرف و حدیث یکصد میلیارد دلار، توانست در ماه ژوئن یکی از اعضای هیات‌مدیره‌ در این شبکه اجتماعی شود.

  d25eecb5b5ae835b02dca4a76acd90ee معروفترین تاجران زن دنیا

  ۲. ایندرا نویی (Indra Nooyi) یکی از معروفترین تاجران زن دنیا

  نویی رییس هیات مدیره شرکت پپسی که اصالتی هندی‌ دارد، موفق شد با اقدامات بی‌نظیر مدیریتی‌ از سال ۲۰۰۶ تاکنون همیشه در میان بیست نفر نخست فهرست جای گیرد. پپسی در سال گذشته رقمی معادل ۶/۵ میلیارد دلار عایدی به سهامداران شرکت هدیه کرد و موفق شد درآمد خالص شرکت را با ۱۴ درصد رشد به عدد ۶۶ میلیارد دلار برساند. از جمله اقدامات نویی استفاده بهینه از بازار کشور زادگاهش هندوستان ،برای نیل به اهداف مالی بود که البته نتایج بی‌نظیری برای وی به همراه داشت.

  d6121bd7aac0fe111e6f81e3889402da معروفترین تاجران زن دنیا

  ۳. آیرین رزنفلد (Irene Rosenfeld) یکی از معروفترین تاجران زن دنیا

  وی که پیش‌تر رییس هیات مدیره‌ شرکت کرافت (Kraft) بوده است، موفق شد تجربه‌ فعالیت در کسب و کار خرده‌فروشی در آمریکای شمالی را در تجارت جهانی اسنک به کار ببندد و دو شرکت مستقل را در این حوزه به منفعت برساند. او هم اکنون رییس هیات مدیره‌ بخش بین‌الملل شرکت مندلز اینترنشنال (Mondelez Internatioal) است.

  e5933d7064bed96c6e04437c796e0cc4 معروفترین تاجران زن دنیا

  ۴. ویرجینیا رامتی (Virginia Rometty) یکی از معروفترین تاجران زن دنیا

  در اکتبر ۲۰۱۱ میلادی، پس از گذشت ۳۰ سال حضور در شرکت IBM، وی به عنوان رییس هیات مدیره‌ این شرکت منصوب شد و موفق شد تا لقب نخستین رییس زن این شرکت یکصد ساله با بیش از یکصد میلیارد دلار درآمد را به خود اختصاص دهد.

  7a3ba7f9ae1edaeec1d9b27b758803fe معروفترین تاجران زن دنیا

  ۵. اورسولا برنز (Ursula Burns) یکی از معروفترین تاجران زن دنیا

  رییس هیات مدیره و مدیر اجرایی شرکت زیراکس (Xerox) همچنان در تلاش است تا ماهیت این شرکت را از فروشنده‌ صرف دستگاه‌های چاپگر و فتوکپی به یک ارائه دهنده‌ سرویس‌های خدماتی گوناگون تغییر دهد. سرویس‌هایی نظیر مدیریت تراکنش بلیت‌های الکترونیکی، گرفتن عوارض جاده‌ای و پارکومترها و سایر خدماتی از این قبیل. جالب اینکه همین موارد پیش‌پا افتاده برای زیراکس در حدود نیمی از درآمدهایش را به ارمغان آورده است.

  95539b3e95105644cea12bc2d10c065c معروفترین تاجران زن دنیا

  ۶ .مگ ویتمن (Meg Whitman) یکی از معروفترین تاجران زن دنیا

  وی که پیش‌تر مدیریت سایت اینترنتی eBay را بر عهده داشت، هم اکنون رییس هیات مدیره‌ شرکت هیولت-پاکارد (HP) است.

  وی که حتی در خلال انتخابات سال ۲۰۱۰ ایالت کالیفرنیا برای تصدی سمت فرمانداری جنگید، در حال حاضر سمت چالش برانگیزتری را بر عهده دارد و می‌کوشد تا به اوضاع این شرکت سر و سامان دهد.

  5cb739545ea734b714df6c086fc006d4 معروفترین تاجران زن دنیا

  ۷. ماریا داس کاراکاس سیلوا فاستر (Maria das Gracas Silva Foster) یکی از معروفترین تاجران زن دنیا

  وی رییس هیات مدیره‌ شرکت نفتی پتروباس (Petrobas) است که بیش از ۹۰ درصد از تولید صنعت نفت و گاز طبیعی کشور برزیل را در دست دارد. سیلوا فاستر موفق شده است تا درآمدهای این شرکت را به رقم ۱۳۰ میلیارد دلار افزایش دهد.

  8f7a99ada1bb12d1df2b432d0db99100 معروفترین تاجران زن دنیا

  ۸. ماریسا مایر (Marissa Mayer) یکی از معروفترین تاجران زن دنیا

  مایر که در هرم قدرت گوگل، نفر بیستم به شمار می‌رفت در ماه ژوئیه گذشته رسما اعلام کرد قصد ترک گوگل و پیوستن به یاهوی رقیب را برای تصدی پست ریاست هیات مدیره در سر دارد، که شگفتی همه‌ فعالان در این حوزه را در پی داشت.

  ماریسا در سمت جدیدش می‌کوشد تا از اهرم‌هایی نظیر سرویس پست ‌الکترونیکی، سرویس مالی و ورزشی یاهو برای ارتقای هر چه بیشتر جایگاه و قدرت مالی این شرکت بهره ببرد.

  bdb9c71697035d44f192854c53bcd6d0 معروفترین تاجران زن دنیا

  ۹. ان سووینی (Anne Sweeney) یکی از معروفترین تاجران زن دنیا

  مدیر بخش شبکه‌های رسانه‌ای شرکت دیزنی و رییس گروه تلویزیونی Disney – ABC هم اکنون رویکردی جهانی در پیش گرفته و با بیش از یکصد شبکه تلویزیونی و ۶۰۰ میلیون مخاطب در بیش از ۱۶۹ کشور جهان خود را سرگرم کرده است.

  405feb73ce225f11e53b0e5a49ade362 معروفترین تاجران زن دنیا

  ۱۰. سوزان ووژیچکی (Susan Wojcicki) یکی از معروفترین تاجران زن دنیا

  ووژیچکی که در شرکت گوگل فرد پشت پرده‌ جذب تمام آگهی‌های این غول اینترنتی است، هم اکنون بخش‌هایی چون AdWords ،AdSense ،Analytics و Double Click را هدایت می‌کند که بیش از ۹۶ درصد از درآمد ۹/۳۷ میلیارد دلاری گوگل در سال ۲۰۱۱ میلادی را رقم زده است.

  4c1ab16552a6c556bf33806c72033990 معروفترین تاجران زن دنیا

  ۱۱. آریانا هافینگتون (Arianna Huffington) یکی از معروفترین تاجران زن دنیا

  آریانا یکی از موسسان روزنامه‌ اینترنتی هافینگتون پست است که موفق شد در اوایل سال ۲۰۱۱ میلادی این وب‌سایت را به شرکت AOL بفروشد.

  وی همچنین در بخش گزارش ملی، جایزه‌ پولیتزر سال جاری را از آن خود کرد تا جایگاه خود را در حوزه‌ رسانه بیش از پیش تقویت نماید. آریانا هافینگتون هم اکنون تمام تلاش خود را بر گسترش جایگاه بین‌المللی خویش متمرکز کرده است و می‌کوشد تا سایت خود را به زبان‌های اسپانیولی و ایتالیایی نیز عرضه کند.

  a8e46e82ff8b43b9df3895a2763a9dd8 معروفترین تاجران زن دنیا

  ۱۲. دیان فون فورستنبرگ (Diane Von Furstenberg) یکی از معروفترین تاجران زن دنیا

  فورستنبرگ که اصالتا متولد بلژیک است، کسب و کار خود را از سال ۱۹۷۰ میلادی با سرمایه‌گذاری ۳۰ هزار دلاری در حوزه‌ طراحی لباس در آمریکا آغاز کرد و در اندک زمانی موفق شد به مقام نخست در این حوزه برسد.

  وی سپس به عنوان رییس هیات طراحان مد و لباس آمریکا (CFDA) منصوب شد که کسب و کار ۳۵۰ تن از برترین طراحان مد و لباس این کشور را بر عهده دارد.از اقدامات وی می‌توان به تلاش برای اجرایی کردن موسسه حقوقی مد و لباس فوردهام و برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی متعدد اشاره کرد که هدف اصلی آنها آگاهی ‌بخشی به عموم مردم درباره اجتناب از خریداری البسه‌ تقلبی و تلاش برای حفظ حقوق طراحان این حوزه بود.

  6044aeede95f47c0bb87b004fe99044f معروفترین تاجران زن دنیا

  ۱۳. ایمی پاسکال (Amy Pascal) یکی از معروفترین تاجران زن دنیا

  وی از روسای شرکت سونی پیکچرز اینترتینمنت Sony Pictures Entertainment و یکی از چهره‌های پشت پرده بسیاری از فیلم‌های موفق هالیوودی بر پرده‌ سینماها است. در سال جاری استودیوی وی فیلم‌های موفقی نظیر کمدی Jump Street، فیلم علمی- تخیلی مردان سیاه‌پوش ۳ و اسپایدر من شگفت‌انگیز (Amazing Spiderman) و… را به روی پرده اکران فرستاد.

  این شرکت در سال جاری بیش از ۸۰۰ میلیون دلار درآمد از بازار جهانی صید خواهد کرد.

  d323e52cec1ad3431ddf2aa001b692b8 معروفترین تاجران زن دنیا

  ۱۴. شری مک‌کوی (Sheri McCoy) یکی از معروفترین تاجران زن دنیا

  پس از ترک سمت، در شرکت آرایشی- بهداشتی جانسون اند جانسون (Johnson & Johnson) در اوایل آوریل گذشته، مک‌کوی ریاست هیات مدیره‌ شرکت Avon را به دست گرفت، شرکتی که سال‌ها است به طور مستقیم اقدام به فروش محصولات آرایشی- بهداشتی می‌کند و در حدود ۴/۶ میلیون فروشنده‌ فعال در بیش از یکصد کشور جهان دارد. مک‌کوی بسیار کوشیده است تا به دور از حاشیه‌های معمول، این شرکت را از وضعیت بحرانی خارج کند.

  459b65817e464354f44640811d6cde47 معروفترین تاجران زن دنیا

  ۱۵. ماری بارا (Mary Barra) یکی از معروفترین تاجران زن دنیا

  ماری بارا که در بخش توسعه جهانی محصولات مشغول به کار است یکی از معدود زنان رده بالای شاغل در شرکت جنرال موتورز (General Motors)، یکی از بزرگترین خودروسازان در جهان به شمار می‌رود. وی که در رتبه شغلی‌ خود با بیش از ۳۶ هزار نفر پرسنل سر و کار دارد، می‌کوشد تا رهبری بخش‌هایی چون طراحی، مهندسی و کیفیت یازده برند جهانی خودرو را به خوبی به سرانجام برساند.

  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • طراحی سایت
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  ارز مبادله ای چیست ؟

  آسمونی : ارز مبادله‌ای، ارزی است که در مرکز مبادلات ارزی برای برخی گروه از …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.