در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
صفحه اصلی > کسب و کار > بانک، بیمه و بورس > مزایاى حضور سرمایه‌گذاران در بورس
تبلیغات اینترنتی

مزایاى حضور سرمایه‌گذاران در بورس

benefits of investors in stock مزاياى حضور سرمايه‌گذاران در بورس

آسمونی : نبود حد سرمایه مجاز به نحوی که هر فردی با هر میزان سرمایه امکان ورود به این بازار را خواهد داشت . به عبارتی دربازار سرمایه شما به راحتی می توانید مالک یک میلیون ریال ازسهام یک شرکت بزرگ ومعتبر باشید . اما یقینا درصورتی که بازار بورسی وجود نمی داشت هرگز نمی توانستید درشرایط عادی با این مبلغ هیچ حرکت اقتصادی را انجام دهید .

 1- بازده بالاتر از منابع پربازده شناخته شده در بازهای مشابه ، بادرنظر گرفتن ریسک بهینه . که این موضع درقالب نمونه های تاریخی درادامه مورد بررسی و تفصیل بیشتر قرار خواهد گرفت.

2- قابلیت نقد شوندگى بالا که موجب گردیده تا درشرایط عادی ورود و خروج شما به این بازار در کمتر از چند روز فراهم گردد . که یقینا با توسعه الکترونیکی بازار (که مقدمات آن درحال اجرا است) این مدت می تواند حتی به چند ساعت تقلیل پیدا نماید که تقریبا چنین وضعیت مشابه‌ای به ندرت درسایر رویه‌های سرمایه‌گذاری یافت مى‌شود .

3- علیرغم عدم تنوع دربازار بورس ایران ، درعین حال منابع کسب سود دراین بازار بسیار متنوع است به نحوی که یک سهم خریداری شده می تواند برای دارنده آن به طرق گوناگون سود ایجاد نماید که از آن جمله می توان به : انواع افزایش سرمایه ، ما به التفات قیمت خرید با قیمت روز ، سود نقدی و … اشاره داشت .

4- تب گسترش این بازار که به عنوان عاملی نادیدنی (همانند تب طلا در ایالات متحده) بازار امروز ایران را فرا گرفته است و همچنان تا ظرفیت نهایی و تعادل گام های بسیار بزرگی را در پیش روخواهد داشت .

5- ظرفیت های باز موجود به نحوی که علیرغم تمام رشدهای این بازار همچنان ظرفیتهای رشد فوق العاده بکر و دست نخورده‌ای وجود دارد که سیاستهای خصوصی‌سازی دولت نیز بعنوان یکی از اهداف کلان اقتصادی در واقع تقویت‌کننده این موضوع می باشد

+ عضو تلگرام آسمونی شوید: کانال تلگرام

امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=59496
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

بیمه چیست و چه نیازی است بیمه شویم؟

بیمه پیمانی است که بر پایه‌ آن شرکت بیمه تعهد می‌کند در برابر مقدار پولی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی