آسمونی همراه شما
عضویت در تلگرام
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > چهره ها > بیوگرافی افراد معروف > نادر تهرانی، طراح ایرانی آمریکایی
سامانه متقاضی - بازار ثبت تقاضای رایگان,آگهی رایگان,نیازمندیها

نادر تهرانی، طراح ایرانی آمریکایی

نادر تهرانی 1 نادر تهرانی، طراح ایرانی آمریکایی

 نادر تهرانی یک معلم و طراح ایرانی آمریکایی است .

او در انگلستان متولد شده است .

او ازدواج کرده ولی از همسرش جدا شده است .

نمونه ای از طرح های او و در ادامه توصیفات او که در سایت های مختلف آمده است را می بینید .

BanQ by Office dA Nader Tehrani  1  1997 800 500 90 1 نادر تهرانی، طراح ایرانی آمریکایی
3851635230992082422344201382024212 1 نادر تهرانی، طراح ایرانی آمریکایی

catholic university of america3 2012 1 نادر تهرانی، طراح ایرانی آمریکایی

faculty abp melbourne university u270212 3pan 1 نادر تهرانی، طراح ایرانی آمریکایی

nadaaa6 1 نادر تهرانی، طراح ایرانی آمریکایی

نادر تهرانی معمار امریکایی سایت اینستالیشن گوانگجو را چنین بررسی کرده است: که توسط یک جاده با مجموعه ای گوناگون از انواع ساختمان و مقیاس ها شاخص شده، و در هر گوشه از این سایت زنده لنگر انداخته اند. عرض آن امکان یک مداخله از هر مقیاس یا جاذبه را نمایش نمی دهد. در زمین این سایت زیر ساخت ها پخش شده اند: پست های الکتریکی، اتصالات فاضلاب، چراغ های خیابانی و دیگر متعلقات تکنیکی، که امکان بازتعریف زمین را از بین می برند.

به نوبه ی خود حاشیه ی خیابان توسط یک ردیف از درختان در فضاهای باقی مانده قرار گرفته اند، همانطور که ریشه های خود را در گوشه ها هدایت می کنند، آشکار شدن آنها در فضای بیرون امکان پذیر میباشد. پروژه ی ما در فضای بینابینی این منطقه جای گرفته، و بین زمین و آسمان در فضای طبیعی درختان با استفاده از یک روش ریخته گری معکوس شبکه بندی شده است.

شکل پاویون توسط چارچوب دقیق هندسی انباشته شده از میله های فولادی که متقاطع و تصادفی از بُعد یک ستون در افقی ترین هندسه و از توده ای شناور در بالا تعریف شده است. ساختار ظاهراً متحرک این پاویون در قسمت بالا شناور است. با نگاهی تیزبینانه در گوشه ها جسمی در فضا که توسط دیوارهای شهری اشغال شده، مشاهده می شود.

تهرانی پیش از این مدیر شرکت NADAAA و برای مدت‌ها استاد موسسه فناوری ماساچوست و از سال 2010 تا 2014 رئیس دانشکده معماری این دانشگاه بود. تهرانی خودش درباره این خبر می‌گوید: «رفتن به کوپر یونیون برای من افتخار بود. این دانشکده معماری با آن سابقه پرافتخار و اساتید برجسته دارای دانشجویانی با روحیه متفاوت است که محیطی مناسب  برای مباحث تجربی و ورود به پروژه‌های دوران ما فراهم می‌کند.»

این معمار و طراح برجسته ایرانی هدف خود در این سمت را ورای معماری و توسعه مذاکرات و مباحث در داخل دانشکده هنر و مهندسی، میان اساتید این حوزه و اساتید علوم انسانی و اجتماعی می‌داند که با استفاده از آن بتواند «مباحث معماری را به عنوان یک کلیت در این نهاد توسعه» دهد. تهرانی شرکت خود را در سال 2011 بنیان‌گذاری کرده و دفاتر آنها را در بوستون و نیویورک تاسیس کرد.

پروژه‌های این شرکت از طراحی لوازم خانگی تا طراحی ساختمان و برنامه‌ریزی‌های شهری متفاوت بوده است. ریچارد لینسر، مدیر هیات مدیره کوپر یونیون در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد:«خوشحالیم تا به نادر تهرانی به عنوان مدیر دانشگاه معماری کوپر یونیون چنین خوش‌آمد بگوییم. این بیانیه می‌افزاید:«او نه تنها طراحی بسیار محترم است که آثارش بصورت گسترده منتشر و نمایش داده شده است اما در عین حال او یک رهبر آکادمیک است که به روشی بسیار مناسب و برجسته در دانشگاهه کوپر یونیون می‌تواند تفکر و عمل طراحی را با هم ترکیب کند.»

تهرانی 25 سال گذشته را صرف پیشبرد تحقیقات معماری و توسعه پروتکل‌های جدید در داخل حوزه‌های دانشگاهی با تمرکز خاص بر مواد داشته است. دیانا آگرست، استاد معماری که مدیریت کمیته تحقیق را برعهده داشته می‌گوید:نادر تهرانی از نظر تمرکز بر بررسی‌ها و روندهایی که هسته اصلی خلق و تولید فرم‌های معماری هستند، با سنت دانشکده معماری همخوانی دارد.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=168967
loading...
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

سیده فاطمه مقیمی، کارآفرین و مولتی میلیادر ایرانی

سیده فاطمه مقیمی متولد شهریور ۱۳۳۷ در تهران، کارآفرین ایرانی، اولین پرزیدنت سازمان جهانی تبلیغات …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی