در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > چهره ها > اخبار چهره ها > حسام نواب صفوی و بازی در هالیوود
کانال تلگرام کوروش

حسام نواب صفوی و بازی در هالیوود

hesam navabsafavi and play in the hollywood حسام نواب صفوی و بازی در هالیوود

1393/09/01

به گزارش آسمونی مدتی قبل حسام نواب صفوی در صفحه شخصی خود اعلام کرد که« کمپانی برادران وارنر» که یکی ازبزرگ‌ترین شرکت‌های فیلمسازی هالیوودی است به او پیشنهاد بازی در فیلم زندگی‌نامه« الویس پریسلی» ستاره موسیقی جهان را داده است. چند روز بعد از این پست، نواب صفوی بار دیگر اعلام کرد که همکاری‌اش با این شرکت، برای ساخت فیلم زندگینامه الویس پریسلی، نهایی شده است.

به بهانه این اتفاق چند ساعتی با حسام نواب صفوی در دفتر وکالتش به صحبت نشستیم تا بدانیم ماجرا از چه قرار بوده است.

اعلام کرده‌اید که قرار است در نقش الویس پریسلی ستاره موسیقی جهان ایفای نقش کنید، خیلی‌ها گفتند که این خبر شایعه‌ای بیش نیست. خودتان این خبر را تایید می‌کنید یا تکذیب؟

خبر کاملا صحت دارد، من پیشنهاد بازی در فیلمی را دارم که برگرفته از زندگینامه الویس پریسلی است البته فقط در یک مقطع از فیلم که برمی‌گردد به آخرین سال‌های دهه 60 که الویس درآن سالها 36 تا 40 ساله بوده است.

ماجرا از کجا کلید خورد؟

از سفر من به برزیل، برای شرکت در مسابقات جام جهانی فوتبال.

یعنی شما را در مسابقات فوتبال دیدند؟

زمانی که به استادیوم می‌رفتم تا بازی‌ها را ببینم مردم می‌آمدند و با من عکس می‌گرفتند و به زبان خودشان می‌گفتند «الویس نمی‌میرد»، من هم نمی‌دانستم چه بگویم و چه عکس‌العملی از خودم نشان دهم، بیشتر دوربین‌های عکاسی و فیلمبرداری روی چهره‌ام زوم می‌کردند.

اما شما حتی مقابل دوربین عکاسان ایرانی هم زیاد ظاهر نمی‌شدید!

بله، کاملا درست است چون من در کل، اهل عکس گرفتن و این چیزها نیستم و راستش را بخواهید زیاد هم دوست ندارم که عکس بگیرم اما در آن موقعیت که مردم می‌آمدند و با من عکس می‌گرفتند نمی‌دانستم چه کار کنم، چون آنها اصلا من را نمی‌شناختند و نمی‌دانستند یک بازیگر ایرانی هستم و فقط به خاطر شباهتم به الویس، به من لبخند می‌زدند و با من عکس می‌انداختند، بیشتر آنها هم می‌پرسیدند که کجایی هستم و وقتی می‌گفتم «ایرانی»، تعجب می‌کردند، چون در ابتدا تصور می‌کردند که غربی هستم.

و با همان عکس‌ها در فضای مجازی مشهور شدید؟

هر چند مردم عکس‌ها را در صفحه‌های اجتماعی‌شان می‌گذاشتند و نظرشان را درباره‌ام می‌نوشتند اما این موضوع باعث همکاری من نبود، بلکه بعد ازبازگشت ما از برزیل به ایران، یک روز دوست من که در برزیل زندگی می‌کند گفت تلویزیون‌های برزیل و آمریکا بارها چهره‌ات را نشان داده‌اند و از شباهت چهره‌ات با الویس پریسلی صحبت کرده‌اند، برای خودم هم جالب بود سعی کردم حتما گزارش‌ها را ببینم.

بعد از اینکه تلویزیون‌های برزیل و آمریکا چهره من را نشان داده بودند، مسئولان پروژه زندگینامه الویس، با داوران جشنواره الویس تماس می‌گیرند و درباره من می‌پرسند و جالب است که آنها هم من را می‌شناختند.

آن‌ها از کجا شما را می‌شناختند؟

من به خاطر زندگی در آمریکا، بارها با این موضوع مواجه شده بودم که مردم از مقابل من رد می‌شدند و با لهجه‌های مختلف می‌گفتند الویس، یک بار هم یکی با خنده گفت که بهتر است در جشنواره الویس شرکت کنم.

من هم کنجکاو شدم که بروم و ببینم این جشنواره چگونه برگزار می‌شود و هدفش چیست، این جشنواره هر ساله در آمریکا در تاریخ 10 تا 16 اگوست برگزار می‌شود، به عبارتی 20 تا 25 مرداد ماه خودمان

منظورتان همان جشنواره ای است که شبیه به الویس پریسلی لباس می پوشند و داورها نظر می دهند که چه کسی بیشتر به او شبیه است؟

بله اما من به عنوان شرکت کننده در آنجا حضور نداشتم و فقط رفتم ببینم چگونه این برنامه اجرا می شود. در همانجا بود که داوران با تعجب سمت من می آمدند و می گفتند که گریم داری؟ و زمانی که می فهمیدند من هیچ گریمی برای نزدیک شدن چهره ام به این چهره ندارم، چند ثانیه ای با تعجب نگاهم می کردند. بارها داوران از من خواستند که در این جشنواره شرکت کنم اما برای من جالب نبود که بخواهم خودم را شبیه الویس کنم و بالای سن بروم.

پس چه شد؟

چندین بار زمانی که در آمریکا بودم در این جشنواره حضور داشتم و مردم را می دیدم و برایم جالب بود که چطور یک فرد می تواند اینقدر محبوب باشد که در جشنواره او، هم آفریقایی ها شرکت کنند و هم آسیایی ها. داوران هم که چندین بار مرا دیده بودند زمانی که کمپانی برادران وارنر از طریق آنها جویای اطلاعاتی درباره من شده بود، گفته بودند که شبیه ترین چهره را به الویس دارم و در نهایت از طریق دوستان و همکارانم با من ارتباط گرفتند.

hesam navabsafavi and play in the hollywood1 حسام نواب صفوی و بازی در هالیوود

شما هم جواب مثبت دادید؟

پیشنهاد خیلی خوبی بود. کار با «باز لورمن»، کارگردان معروفی که در جشنواره اسکار سال پیش فیلمی مانند «گستبی بزرگ» را رو کرده بود برایم خیلی جالب بود اما من قبل از هر چیزی پیگیری کردم تا ببینم بازی من در این فیلم با قانون ایران جور درمی آید یا نه؟

جور درآمد؟

تا آنجا که من می دانم بازی من در این فیلم منع قانونی ندارد اما باید با مسئولان هم صحبت می کردم تا بدانم بازی در یک فیلم هالیوودی تبعات بدی برای من نداشته باشد. در حال حاضر بازیگرانی مانند همایون ارشادی را در ایران داریم که آن ور آب ها هم مقابل دوربین می روند ولی چون طبق قوانین کشورمان قدم برمی دارند، هیچ مشکل قانونی پیدا نمی کنند. من هم تلاشم را می کنم که با رعایت قانون کشورم قدم بردارم تا بازی در این فیلم مشکلی برایم ایجاد نکند.

همکاری شما با این کمپانی بزرگ نهایی شده است؟

بله اما تنها نگرانی من این است که بازی در این کار، تداخلی با بازی در پروژه «معمای شاه» پیدا نکند.

و بعد از بازی در این فیلم، به ایران برمی گردید یا ممکن است آنجا بمانید؟

من اگر می خواستم در کشور دیگری زندگی کنم تا حالا حتما این کار را کرده بودم چون موقعیتش را هم داشتم و من سال ها به خاطر خانواده ام به آمریکا می رفتم و دوباره به کشورم برمی گشتم. من علاقه شدیدی به خاک ایران دارم.

شاید خودتان هم شنیده باشید که برخی شباهت شما به الویس را به خاطر عمل های زیبایی می دانند؛ آیا واقعا برای اینکه شبیه این چهره مشهور شوید، عمل زیبایی خاصی انجام داده اید؟

من فقط یک عمل زیبایی در چهره ام داشتم که آن هم عمل بینی بود. آن هم به خاطر این بود که بینی من چند بار شکسته بود و فرم بینی ام آزارم می داد، به همین خاطر ترجیح دادم که بینی ام را عمل کنم.

من 16 ساله بودم که برای اولین بار به من گفتند فرم چهره ام شباهت زیادی به پریسلی دارد. آن روزها حتی نمی دانستم که او چه کسی است و زمانی که افراد بیشتری من را شبیه به او دانستند رفتم و درباره این بازیگر و خواننده تحقیق کردم و تازه در آن زمان بود که او را شناختم. پس از اینکه من به خاطر نزدیک شدن چهره ام به پریسلی زیر تیغ جراحی بروم کاملا منتفی است.

آیا عمل بیشتر به خاطر ورود به سینما بود؟

خیر، من سال ها قبل از ورود حرفه ای ام به سینما، بینی ام را عمل کردم.

فکر می کنید این شباهت که امروز باعث شده با کمپانی مشهوری مانند کمپانی برادران وارنر همکاری کنید، در بازیگر شدن تان هم دخیل بود؟

خیر، من خیلی از فیلم ها را بازی کردم که اصلا ربطی به شباهتم به این ستاره نداشت، برای مثال پروژه «کیف انگلیسی».

hesam navabsafavi and play in the hollywood2 حسام نواب صفوی و بازی در هالیوود

فیلم «عشق، نان، موتور 1000» اولین حضور شما در سینما بود و شما کاملا در این فیلم چهره تان نزدیک به الویس بود؟

بله این را قبول دارم که چند نقش به خاطر شباهت چهره ام رفتم اما اینکه به خاطر این شباهت وارد سینما شده باشم را قبول ندارم. در فیلم هایی مانند «عشق، نان، موتور 1000» یا «کلاغ پر» خود کارگردان از من می خواست که تیپ و گریمی اینگونه داشته باشم، می توانم بگویم آنها به خاطر شباهت چهره ام با پریسلی، من را انتخاب می کردند.

این خبر در روزنامه ها و رسانه های خارج از کشور خیلی جنجال به پا کرد؛ انگار برای جهان مهم بود که چه کسی نقش الویس را بازی می کند مانند همان جنجالی که سر پروژه هیچکاک برپا شد که چه کسی می خواهد نقش هیچکاک را بازی کند. خودتان خواننده تیترهای روزنامه ها بوده اید؟

بله، خب برای کل دنیا مهم بود بدانند این بازیگر کیست و تیترهایی که می خواندم برایم خیلی جالب بود. برای مثال یکی از جالب ترین تیترهایی که خواندم این بود: «الویس از ایران می آید».

از بحث داغ همکاری شما با کمپانی برادران وارنر و باز لورمن که بگذریم به بحث کاری تان می رسیم، به نظر می رسد که این روزها خیلی درگیر حقوق و وکالت شده اید!

بله، چندی پیش تصمیم گرفتم در رشته «حقوق جزا» در دانشگاه تهران ادامه تحصیل بدهم. البته پدرم هم دکترای حقوق داشت، در حال حاضر هم من موسسه خودم را دارم. موسسه حقوقی نواب صفوی که حدود 60 تا 70 وکیل در این موسسه کار می کنند.

پرونده هایی که خودتان وکالت آنها را به عهده می گیرید بیشتر پرونده های هنرمندان و چهره هاست؟

بیشتر کسانی که می شنوند من وکالت می کنم همین حدس را می زنند در حالی که اینطور نیست حتی زمانی که هر دو طرف پرونده سینمایی باشند، من پرونده را پیگیری نمی کنم و سعی می کنم کدخدامنشانه مسئله را حل کنم.

بیشتر روی چه پرونده هایی کار می کنید؟

کیفری. این روزها هم بیشتر درگیر پرونده های کلاهبرداری هستم.

برنامه آینده تان چیست؟

اخذ مدرک دکترای حقوق و قدم برداشتن برای اجرای عدالت.

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=81051
آموزش پیش بینی فوتبال
خرید غذای سگ، خرید غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

دلیل فوت عارف لرستانی

به گزارش آسمونی:بازیگر سریال “همسایه ها” گفت: تا آنجایی که می دانیم عارف دیشب به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی