تازه های آسمونی
خانه > چهره ها > بیوگرافی ورزشکاران > ثروتمند ترین و پر درآمد ترین ورزشکاران جهان
املاک کوهک
فولاد صنعت صداقت
تبلیغات اینترنتی

ثروتمند ترین و پر درآمد ترین ورزشکاران جهان

the-richest-athletes-in-the-world(1)

ورزشکاران میلیاردی
تا دیروز هر وقت صحبت از پردرآمدترین ورزشکار جهان می‌شد همه فورا سراغ تایگر وودز می‌رفتند. گلف‌باز سرشناسی که پولش از پارو بالا می‌رود و ثروت بی‌نظیری دارد. با این همه اگر ملاک را گزارش جدید مجله فوربس بدانیم که پردرآمدترین(ونه لزوما ثروتمند‌ترین) ورزشکاران جهان از ژوئن ۲۰۱۱ تا ژوئن ۲۰۱۲ را بررسی کرده، دیگر نام وودز در صدر فهرست دیده نمی‌شود و او به رده سوم سقوط کرده! اما واقعا چه کسی توانسته جای وودز افسانه‌ای را در صدر جدول پردرآمدترین ورزشکاران جهان بگیرد؟ این گزارش را بخوانید تا جواب سوال‌تان را پیدا کنید.

the-richest-athletes-in-the-world(1)

نفر اول

فلوید میودر
شاید نام میورد نامی ‌شناخته شده برای ایرانی‌ها نباشد چون ورزشهای رینگی در ایران مورد حمایت قرار نمیگیرد و صدا وسیما به ان چندان نمی پردازد اما این کیک بوکسور رینگی کار ۳۵ ساله آمریکایی طرفداران زیادی در دنیای ورزش دارد و در بازه زمانی مورد نظر مجله فوربس ۸۵ میلیون دلار درآمد داشته. میورد از سه مسابقه آخرش ۱۰۲ میلیون دلار به جیب زده و صاحب شرکتی است که مسابقات او را برگزار می‌کند تا پول بیشتری نصیبش شود. این رینگی کار آمریکایی تا امروز از مسابقاتی که برگزار کرده ۲۵۰ میلیون دلار درآمد داشته هر چند که او حضور پرقدرتی در دنیای تبلیغات و داشتن اسپانسر ندارد. در سال ۲۰۱۰، میورد ۲۵۰ هزار دلار از موارد جانبی درآمد داشته اما به‌رغم آنکه او با کمپانی ریباک قرارداد دارد کسی در جریان مبلغ این قرارداد نیست. رسانه‌های آمریکایی از عمارتی ? میلیون دلاری در لاس‌وگاس به عنوان یکی از املاک آقای میودر یاد می‌کنند،

نفر دوم

مانی پاکوایو

در رده دوم همباز نام یک رینگی کار دیده می‌شود. «مانی پاکوایو»ی ۳۳ ساله که اهل فیلیپین است از ژوئن ۲۰۱۱تا ژوئن ۲۰۱۲، ۶۲ میلیون دلار درآمد داشته که ?میلیون دلار آن مربوط به حضور در تبلیغات و اسپانسر و بقیه‌اش از حضور او در رینگ کیک بوکسینگ به دست آمده است.

the-richest-athletes-in-the-world(10)نفر سوم

تایگر وودز

او را پولدارترین ورزشکار دنیا می‌دانند که موجودی حساب‌هایش صفرهای زیادی دارد. با این همه او امسال نتوانسته مثل سال‌های قبل صدر جدول را به نام خودش سند بزند. درآمد خالص او از سپتامبر ۲۰۱۰تا امروز ۵۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده اما او تا ژوئن امسال تنها ۵۹.۴میلیون دلار درآمد داشته که ۴۰۴ میلیون دلار پاداش پیروزی‌هایش در تورنمنت‌های مختلف و ۵۵ میلیون دلار حاصل قرارداد همکاری او با شرکت نایک است. مشکلات حاشیه‌ای وودز در سقوط او بی‌تاثیر نبوده. در مورد این گلف‌باز گفته می‌شود که تا امروز بیش از یک میلیارد دلار از حضور در زمین گلف به دست آورده و آدمی ‌با چنین ثروتی طبیعی است که خانه ۴۰ میلیون دلاری و کشتی تفریحی ۲۰ میلیون دلاری داشته باشد. در سال ۲۰۰۹ مجله فوربس دارایی او را ۶۰۰ میلیون دلار ارزیابی کرده بود. او هنگام گرفتن طلاق از الین نوردگرن ۱۱۰ میلیون دلار به همسر سابقش پرداخت کرد. از قراردادهای تبلیغاتی او می‌توان به همکاری با شرکت EA SPORTS – که تولیدکننده بازی‌های کامپیوتری است – اشاره کرد. ضمنا تایگر برای شرکت داروسازی کوای ژاپن هم تبلیغ می‌کند.

the-richest-athletes-in-the-world(11)

نفر چهارم

لبرون جیمز
پادشاه جیمز لقبی است که آمریکایی‌ها به لبرون جیمز بازیکن میامی‌ داده‌اند؛ بسکتبالیستی که تا امروز جوایز مختلفی را در NBA برده و تا ژوئن امسال ۵۳ میلیون دلار درآمد داشته است. قرارداد او با میامی‌هیتس ۱۴ میلیون دلار برای یکسال بوده و این بازیکن ۲۷ ساله از تبلیغات و اسپانسرینگ هم ۴۰ میلیون دلار به حسابش واریز کرده. دارایی خالص او ۱۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده و جیمز از همکاری ۶ساله‌اش با کوکاکولا ۱۶ میلیون دلار می‌گیرد و هر سال هم مک‌دونالد ۴میلیون دلار به حسابش واریز می‌کند. لبرون جیمز در سال ۲۰۰۳ قراردادی ۷ ساله با نایک به ارزش ۹۳ میلیون دلار امضا کرده بود و برای آنکه این کمپانی آمریکایی کفش‌های او را تولید کند، قراردادی جدید در سال ۲۰۱۰ بین طرفین بسته شد که سالی ?? میلیون دلار به دارایی‌های لبرون اضافه می‌کند. او که در جاهای مختلفی سرمایه‌گذاری کرده یکی از سهامداران باشگاه لیورپول هم محسوب می‌شود و خانه‌ای ۹ میلیون دلاری در میامی ‌فلوریدا دارد.

the-richest-athletes-in-the-world

نفر پنجم

راجر فدرر
قهرمان گرند اسلم ویمبلدون و نفر اول تنیس دنیا امسال ۵۲.۷ میلیون دلار درآمد
کوبی برایان از سال ۹۶ تا امروز بیش از ۱۹۶ میلیون دلار دستمزد گرفت. او در سال ۹۶ قراردادی ۶ ساله با کمپانی آدیداس به ارزش ۴۸ میلیون دلار امضا کرد که در سال ۲۰۰۳ نایک جایگزین آدیداس شد تا در ازای ۵ سال همکاری با ستاره NBA، ۴۵ میلیون دلار به او بدهد
داشته که ۷.۷ میلیون دلار حاصل قهرمانی‌اش در تورنمنت‌های مختلف و ۴۵ میلیون دلار از قرارداد با شرکت‌هایی نظیر نایک، رولکس، ویلسون و کارت اعتباری سوئیس است. تنیسور ۳۰ ساله سوئیسی از حضور در مسابقات نمایشی هم پول خوبی دریافت می‌کند. فدرر البته موسسه خیریه هم دارد و بخشی از ثروتش را صرف کمک به نیازمندان می‌کند.

the-richest-athletes-in-the-world

نفر ششم

کوبی برایان
بازیکن سرشناس لس‌آنجلس لیکرز را به خاطر اسلم‌دانک‌ها و پرش‌های معروفش می‌شناسند. برایان در یک بازی در سال ۲۰۰۶ موفق شد به تنهایی۸۱ امتیاز کسب کند. این بازیکن ۳۳ ساله امسال ۵۲.۳ میلیون دلار درآمد داشته که ۲۰.۳ میلیون مربوط به درون زمین و ۳۳ میلیون مربوط به بیرون زمین بوده است. قرارداد او با باشگاه لس‌آنجلس لیکرز برای فصل ۲۰۱۲- ۲۰۱۳، ۲۸ میلیون دلار بود که این مبلغ در سال آینده به ۳۰ میلیون دلار می‌رسد. کوبی از سال ۹۶ تا امروز بیش از ۱۹۶ میلیون دلار دستمزد گرفت. او در سال ?? قراردادی ۶ ساله با کمپانی آدیداس به ارزش ۴۸ میلیون دلار امضا کرد که در سال ۲۰۰۳ نایک جایگزین آدیداس شد تا در ازای ۵ سال همکاری با ستاره NBA، ۴۵ میلیون دلار به او بدهد. او از قرارداد همکاری‌اش با مک دونالد هم ۱۰ میلیون دلار به دست آورده البته از آنجایی که او مرد زندگی نبود مجبور شد ۷۵ میلیون دلار برای طلاقش هزینه کند.

the-richest-athletes-in-the-world

نفر هفتم

فیل مایکلسون
فیل گلف‌باز ۴۱ ساله‌ای است که امسال ۴۷.۸ میلیون دلار درآمد داشته. از این مبلغ، نزدیک به ۵ میلیون دلار حاصل عملکرد او در زمین گلف می‌شود و بیشتر از ۴۲ میلیون دلار هم اسپانسرهای مایکلسون به او پرداخت کرده‌اند که در بین آنها نام رولکس، اکسان و کالاوی دیده می‌شود. در سال ۲۰۱۱ مجله sportsillustrated درآمد سالانه مایکلسون را ۶۱ میلیون دلار تخمین زده بود.

the-richest-athletes-in-the-worldنفر هشتم

دیوید بکام

بازیکن حال حاضر لس‌آنجلس گالکسی تایمز بیشتر از هر ورزشکار دیگری مدیون حضور در دنیای تبلیغات است. بازیکن سابق منچستر و رئال امسال ۴۶ میلیون دلار دریافتی داشته که تنها ۹ میلیون دلار آن مربوط به زمین بازی است. به عبارت بهتر حقوق سالانه او ۴۷.۸ میلیون یورو است که ۷۰۰ هزار یورو هم به عنوان پاداش روی آن می‌آید و ۲۶ میلیون یورو(۳۷ میلیون دلار) باقی‌مانده، حاصل قراردادهای تبلیغاتی و اسپانسرینگ بکام است. برگر کینگ و سامسونگ دو اسپانسر اصلی بکام
میشاییل شوماخر، راننده افسانه‌ای فرمول یک که دارایی‌هایش ۴۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده و گفته می‌شود حقوق سالانه او ۴۰ میلیون دلار است
محسوب می‌شوند و نشریه ساندی تایمز در فهرست ثروتمندانش، دارایی خالص بکام را ۲۶۰ میلیون دلار تخمین زده است.

51877634 Cristiano Ronaldo receives a record fourth Golden Boot Award as the highest goal scorer of the European leagues at the Palace Hotel in Madrid, Spain on October 13, 2015. Ronaldo attended the award ceremony with his mother, son, Madrid coach Rafa BenÌtez, club president Florentino PÈrez and the Portuguese ambassador to Spain. Cristiano Ronaldo receives a record fourth Golden Boot Award as the highest goal scorer of the European leagues at the Palace Hotel in Madrid, Spain on October 13, 2015. Ronaldo attended the award ceremony with his mother, son, Madrid coach Rafa BenÌtez, club president Florentino PÈrez and the Portuguese ambassador to Spain. FameFlynet, Inc - Beverly Hills, CA, USA - +1 (818) 307-4813 RESTRICTIONS APPLY: USA ONLY

نفر نهم

کریستیانو رونالدو
ستاره تیم ملی پرتغال و باشگاه رئال مادرید، در این سال ۴۲.۵ میلیون دلار دریافتی دارد که ۲۰۵ میلیون دلار(۱۳میلیون یورو حقوق و ۷۰۰ هزار یورو پاداش) مربوط به قرارداد او با رئال می‌شود و بقیه درآمدش از دنیای تبلیغات به دست آمده که حاصل همکاری با شرکت‌هایی مثل نایک، کاسترول و کانومی ‌است.

Denver Broncos quarterback Peyton Manning smiles while standing on the sideline during the second half of an NFL football game against the Oakland Raiders, Sunday, Dec. 29, 2013, in Oakland, Calif. (AP Photo/Marcio Jose Sanchez)

نفر دهم

پیتون مانینگ
این ورزشکار هم اگر چه برای ایرانی‌ها نام چندان شناخته شده‌ای نیست اما طرفداران فوتبال آمریکایی عاشق این بازیکن ۳۶ ساله هستند. مانینگ سالانه ۴۲.۴ میلیون دلار درآمد دارد که ۳۲.۴ میلیون یورو مربوط به حقوق و پاداشش می‌شود و ۱۰ میلیون دلار هم اسپانسرهای مانینگ به او می‌دهند، شرکت‌هایی مثل ریباک و سونی.

the-richest-athletes-in-the-world

نفر یازدهم
در فهرست مجله فوربس نام لیونل مسی، بهترین بازیکن فوتبال جهان در رده یازدهم دیده می‌شود. مسی ۲۴ساله از ژوئن ۲۰۱۱ تا ژوئن ۲۰۱۲، ۳۹ میلیون دلار درآمد داشته که بارسا ۲۰ میلیون دلار آن را تامین کرده و بقیه مربوط به قراردادهای تبلیغاتی او با پپسی، دولچه گابانا، چری و EA SPORTS است. به نوشته مجله فرانس فوتبال، ستاره بارسلونا، سالانه ۱.۵ میلیون یورو حقوق و ۱.۵ میلیون یورو پاداش می‌گیرد و ۲۱ میلیون یورو هم از دنیای تبلیغات کسب می‌کند. با اینکه مسی در بین ۱۰ ورزشکار پردرآمد دنیا نیست اما او جزو ۱۰ ورزشکار ثروتمند جهان محسوب می‌شود و به نوشته سایت FRESH LIFE مسی با ۳۲.۵ میلیون دلار، دهمین ورزشکار ثروتمند دنیا در سال ۲۰۱۲ محسوب می‌شود. در این فهرست نام یک اسطوره دیگر هم دیده می‌شود. میشاییل شوماخر، راننده افسانه‌ای فرمول یک که دارایی‌هایش ۴۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده و گفته می‌شود حقوق سالانه او ۴۰ میلیون دلار است.

+ سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=129529
 • خدمات اینترنت پرسرعت بیسیم - شبکه رسانه
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • موسسه حقوقی ثبتی آماتیس
 • تبلیغات در آسمونی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  محمد صلاح چگونه مرد سال آفریقا شد؟ + بیوگرافى

  روزهای خوش محمد صلاح مصری در لیورپول بازیکن مازاد چلسی، چگونه مرد سال آفریقا شد؟/ …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.