تازه های آسمونی
خانه > چهره ها > بیوگرافی ورزشکاران > تراموتولا ، پسر ۲۷ ساله ای که در فینال جام جهانی مربیگری کرد
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • تراموتولا ، پسر ۲۷ ساله ای که در فینال جام جهانی مربیگری کرد

  Juan José Tramutola 3 تراموتولا ، پسر 27 ساله ای که در فینال جام جهانی مربیگری کرد

  مردانی با رکوردهایی تکرار نشدنی/  اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی

  پسر ۲۷ ساله ای که در فینال جام جهانی مربیگری کرد

  Juan José Tramutola 2 تراموتولا ، پسر 27 ساله ای که در فینال جام جهانی مربیگری کرد

  به گزارش آسمونی ، مربیگری فوتبال از مهم ترین مسوولیت های فوتبالی در دوران کنونی است. اما این پست تاثیرگذار دیرتر از اکثر پست های مربوط به فوتبال وارد این رشته شد. در ابتدای شکل گیری فوتبال در انگلستان قرن ۱۹ هیچ تیمی مربی فوتبال نداشت و معمولا همه کاره تیم یکی از بازیکنان( عموما کاپیتان) بود. بعدها حتی با شکل گیری تیمهای ملی نیز تیمها دارای سرمربی نبودند و انتخاب بازیکنان برای برگزاری مسابقه یا حضور در یک تورنمنت به عهده یک کمیسیون انتخاب کننده بود. همین امر باعث شده که تیم ملی انگلستان( که از سال ۱۸۷۲ شکل گرفت) تا سال ۱۹۴۶ دارای سرمربی نباشد و در این سال بود که والتر وینترباتم سرمربی این تیم شد! دیگر تیمهای پرسابقه فوتبال نیز شرایطی مشابه دارند، مثلا آلمان ها در سال ۱۹۲۸ اتو نرتز را به عنوان مربی روی نیمکت خود نشاندند.

  همین بی اهمیت بودن پست مربیگری سبب شد که در آغاز شکل گیری جام جهانی، برخی مربیان آمار و ارقامی عجیب از خود به جای نهند. آماری جاودانه که با افزایش اهمیت و اعتبار پست مربیگری هرگز تکرار نشد…

  Juan José Tramutola 1 تراموتولا ، پسر 27 ساله ای که در فینال جام جهانی مربیگری کرد

  مربی ۲۷ ساله در تیم ملی آرژانتین!

  به گزارش آسمونی ، خوآن خوسه تراموتولا Juan José Tramutola در بین مربیان جام جهانی رکوردی عجیب دارد. وی که متولد ۲۱ اکتبر ۱۹۰۲ بود یکی از اولین نفراتی بود در جام جهانی حضور یافت اما نقش او در جام جهانی ۱۹۳۰ با سایرین متفاوت بود. تراموتولای ۲۷ ساله در جام جهانی اروگوئه نه به عنوان بازیکن بلکه به عنوان سرمربی تیم ملی آرژانتین در مسابقات شرکت کرده بود.

  Juan José Tramutola 5 تراموتولا ، پسر 27 ساله ای که در فینال جام جهانی مربیگری کرد

  اولین افتخار ملی برای مربی ۲۶ ساله

  یک سال پیش از جام جهانی، تراموتولا سرمربی آرژانیتن در کوپا آمه ریکا بود. جایی که آلبی سلسته میزبان با برتری مقابل پاراگوئه، اروگوئه و پرو قهرمان این رقابت ها شد تا تراموتولا در ۲۶ سالگی به افتخاری بزرگ دست پیدا کند.

  به گزارش آسمونی ، در سال ۱۹۳۰ تراموتولا در کنار فرانسیسکو اولازار(Francisco Olazar) دو عضو کادر فنی تیم ملی آرژانتین بودند و تراموتولا با عنوان مدیرفنی در کادر فنی تیم حضور پیدا کرده بود.

  Juan José Tramutola 4 تراموتولا ، پسر 27 ساله ای که در فینال جام جهانی مربیگری کرد

  ۲۷ سال و ۲۶۷ روز

  به گزارش آسمونی ، به هر شکل در اولین بازی آرژانتین در جام جهانی مقابل فرانسه تراموتولا تنها ۲۷ سال و ۲۶۷ روز داشت و به جوان ترین مربی در تاریخ مسابقات جام جهانی بدل شد.

  بعدها تراموتولا طی ماههای ژانویه تا جولای ۱۹۳۸ مربی بوکاجونیورز شد و با این تیم عنوان پنجم لیگ را کسب کرد. ده سال بعد او مربی فروساریل اوئسته شد؛ تیمی که در دسته دوم بازی می کرد. او بعدها در ولزسارسفیلد هم مربیگری کرد و سرانجام در حالی در ۳۰ نوامبر ۱۹۶۸ از دنیا رفت که هرگز افتخارات جام جهانی ۱۹۳۰ تیم آرژانتین را در عرصه باشگاهی تکرار نکرد.

  دیدارهای خاطره انگیز جام های جهانی را اینجا بخوانید.

  منبع: اختصاصی آسمونی

  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • طراحی 
سایت
 • ویزای کانادا
 • اینم جالبه !

  ماریو گومز ، مهاجم بازنشسته فوتبال آلمان ; بیوگرافی + عکس

  بیوگرافی ماریو گومز ؛ مهاجم بازنشسته فوتبال آلمان /  اختصاصی آسمونی – مهدی زارعی   به گزارش آسمونی ،  …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.