تازه های آسمونی
خانه > مد و زیبایی > آرایش و زیبایی > راهنمای انتخاب رنگ مو
 • طراحی سایت
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • loading...

  راهنمای انتخاب رنگ مو

  guide-to-choosing-a-hair-color1

  معمولا افراد دوست دارند در ایام مختلف سال رنگ موی های خود را عوض کنند، مانند عید نوروز ، در زمستان یا تابستان و …

  انتخاب یک رنگ موی مناسب تاثیر زیادی رو زیبایی داره 

  قبلاً در مطلبی با عنوان “روشهای انتخاب بهترین رنگ مو متناسب با چهره” به نکاتی اصولی جهت انتخاب رنگ مویی مناسب با صورت پرداختیم

  در این مطلب آسمونی به راهنمایهایی کاربردی در این خصوص می پردازیم تا بتوانیم براحتی در انتها رنگ موی خود را انتخاب کنیم

   

  رنگ مو تاثیر چشمگیری در زیبایی و میزان شادابی چهره شما دارد ، می‌تواند شما را جوان تر یا پیرتر نشان دهد ، بسیاری از ما نمی‌دانیم چه رنگی مناسب صورت ماست ، اما نگران نباشید، می‌توانیداز توصیه‌های آرایشگران بزرگ استفاده کنید و خودتان موهایتان را در خانه رنگ کنید .

  رنگ مو تاثیر چشمگیری در زیبایی و میزان شادابی چهره شما دارد ، می‌تواند شما را جوان تر یا پیرتر نشان دهد ، بسیاری از ما نمی‌دانیم چه رنگی مناسب صورت ماست ، اما نگران نباشید، می‌توانیداز توصیه‌های آرایشگران بزرگ استفاده کنید و خودتان موهایتان را در خانه رنگ کنید .

   

  موقع انتخاب رنگ مو، از روی عکس روی جعبه رنگ موی خود را انتخاب نکنید چون خیلی اوقات این تصویرها گول زنک هستند.

  بهتر است از روی ویژگی‌های نوشته شده روی جعبه رنگ موی مورد نظر خود را انتخاب کنید. روی اکثر جعبه‌های رنگ مو، رنگ به اینصورت توصیف می‌شود: بلوند، قهوه ای، مشکی و قرمز (شرابی) و درجه آن را نیز مشخص می‌کنند: روشن، متوسط، و تیره. ممکن است تن و سایه رنگ را نیز قید کنند مثلاً طلایی یا خاکستری یا زیتونی و…

   

  قدم اول: سطح انتظارات و بودجه خود را مشخص کنید.

  ابتدا تصمیم بگیرید که چقدر تغییر رنگ را برای موها در نظر دارید و یا چقد وقت یا پول می‌توانید برای اینکار اختصاص دهید.

  برای ایجاد تغییرات پایدار : از رنگ‌های دائمی‌استفاده کنید مخصوصا در زمانی که می‌خواهید موهای خود را بیشتر از دو درجه روشن تر یا تیره تر کنید .

  این فرمولها بهترین متد برای کسانی است که دارای موهای خاکستری با مقاومت بالا در برابر رنگ می‌باشند. رنگهای دائمی‌نیاز به کمی‌کار دارند. چون از بین نمی‌روند و فقط با رشد موها حرکت می‌کنند. به احتمال زیاد شما هر ماه باید ریشه‌های مو را رنگ کنید تا رشد ریشه محسوس نباشد.

  برای ایجاد تغییر فوق العاده : به دنبال یک فرمول موقت باشید.

  این رنگها پس از هر بار شستشو با شامپو کمرنگ می‌شود تا اینکه بعد ازحدود ۲۸ بار استفاده از شامپو کاملا از بین می‌رود. متخصصان معتقدند که این روش انتخاب فوق العاده ای برای کسانی است می‌خواهند میزان آسیب دیدگی مو را به حداقل برسانند و به سادگی رنگ موی طبیعی خود را تغییردهند.

  (مثلا اگر تارهای نارنجی در لابه لای موهای قهوه ای شما دیده شد استفاده از رنگ موی موقت مناسب است)

  یک توصیه: این فرمول مو برای کسانی که دوست دارند موها کمی‌تیره تر شوند کاربرد دارد برای اینکه این فرمول آمونیاک ندارد و موها را روشن تر نمی‌کند ولی برای حفظ رنگ مجبورید هر ماه آن را استفاده کنید.

  برای ایجاد تغییرات چشم گیر همچنین می‌توانید موها را‌هایلایت کنید. تارهای لایت شده در لابلای موها پخش می‌شود و جلوه زیبایی دارد.‌هایلایت برای کسانی که معمولا سه ماه یک بار موهایشان را رنگ میکنند مناسب است. این کار باعث برجسته نشان دادن رنگ طبیعی مو می‌شود
  guide-to-choosing-a-hair-color2

  قدم دوم: رنگ پوست خود را بشناسید.

  برای پیدا کردن رنگی که به پوستتان بخورد لازم است که اول رنگ پوست خود را کاملا بشناسید.

  کشف رنگ پوست:

  رنگ پوست: رنگ پوستتان گرم است یا سرد؟ اکثر رنگ موها در دو دسته گرم یا سرد جای می‌گیرند.

  اگر رنگ پوستتان طلایی، زیتونی یا تیره است و چشمانی قهوه ای یا تیره دارید (اکثر آسیایی‌ها، افریقایی-امریکایی‌ها و لاتین‌ها در این دسته جای میگیرند)، پس رنگ مویتان از نوع گرم است.

  اگر رنگ پوستتان روشن و رنگ چشمانتان سبز یا آبی است، از نوع رنگ موی سرد هستید. شما معمولاً موقع برنزه کردن اول قرمز شده و می‌سوزید و رگ‌های روی مچ دستتان آبی رنگ است.

  اگر دوست دارید همه موها را رنگ کنید، یک لباس سفید به تن کرده همه آثار آرایش را از صورت پاک کنید و با یک حوله سفید نیز تمام موهای سر را بپوشانید.

  در مقابل یک آینه با نور کافی ایستاده و با دقت نگاه کنید .

  اگر صورتتان به رنگ قرمز یا صورتی بود،شما چهره سردی دارید . اگر به رنگ هلویی، زیتونی و یا طلایی بود شما چهره گرمی دارید .

  کاملا واضح است که رنگها کاملا در شما خودنمایی نمی‌کند و ممکن است بین سرد و گرم باشید و چهره شما خنثی باشد.

  اگر فقط می‌خواهید‌هایلایت کنید: فقط کمی‌به چشمان خود نگاه کنید تا رنگ مویی که باعث جلوه گر شدن چشمان شما می‌شود را تعیین کنید.

  اگر رگه‌هایی از طلایی یا کهربایی در چشمانتان دیدید ، جزو رنگ‌های گرم هستید و یا اگر چشمانتان به رنگ آبی، نقره ای یا خاکستری و یا قهوه ای یک دست باشد جزو رنگهای سرد به حساب می‌آید.

  متخصصین می‌گویند که در حالیکه چشمان به تنهایی می‌توانند راهنمای شما باشند ، پوست صورت همیشه رنگی را که برای زمینه موها مناسب است تعیین می‌کند .(این یک نکته کمکی برای کسانیست که چشمانی گرم و پوستی سرد و یا بالعکس دارند. ).

  guide-to-choosing-a-hair-color3

  قدم سوم: اکنون زمان عمل فرا رسیده است!

  وقتی در فروشگاه هستید، رنگ مویی را انتخاب کنید که جلوه طبیعی به شما بدهد و این نکته کلیدی را در نظر داشته باشید که رنگ مورد نظر با چهره شما جور در بیاید.

  برای پوست‌های سرد: دنبال رنگهای خاکستری یا سایه‌های خنثی بگردید( در جعبه رنگ از A تا N شماره گذاری شده است.) این رنگ‌ها فاقد تن قرمز یا طلایی هستند و کنتراستی با پوست شما ایجاد می‌کنند.

  افراد بور باید دنبال رنگهای شرابی یا بژ باشند؛ افراد دارای پوست سبزه ، می‌توانند قهوه ای شکلاتی را انتخاب کنند. اگر کشته مرده رنگ قرمز هستید، رنگهای مسی یا ازخانواده گیلاسی متوسط را پیشنهاد می‌کنیم. این رنگهای قرمز قهوه ای کنتراستی با پوستهای صورتی ایجاد می‌کنند. نه اینکه کاملا تطابق داشته باشد.

  برای پوستهای گرم : اضافه کردن تن طلایی یا قرمز به رنگتان جلوه طبیعی و سالمی‌به شما می‌دهد (حروف G یا R در جعبه رنگها). بلوندها از رنگ‌های عسلی، توت فرنگی و یا مسی و افراد سبزه از قهوه ای طلایی ، بلوطی و یا رنگهای ماهاگونی می‌توانند استفاده کنند.

  برای پوستهای خنثی (نه سرد نه گرم): بهتر است در انتخاب رنگها میانه روی کنیم. می‌توانید رنگی را بر اساس اولویت انتخاب نمایید. (برای مثال افراد مشهوری چون درو بریمور و لیتون میستر نمونه‌های خوبی هستند) سعی کنید با توجه به شخصیت خود چیزی را که واقعا برازنده شماست انتخاب نمایید.

  پیدا کردن یک‌هایلایت خوب: اگر رنگ چشم شما گرم باشد، رنگهای مشابه آن پیدا کنید مثل کرمی‌، تافی شکلاتی و یا مسی تا چشمانتان را جذاب تر نشان دهد.

  رنگهای سبزه یا نقره ای به چشمان سرد جلوه زیبایی می‌دهد.

  برای رسیدن رنگ به نواحی خاص( نه برای تمام قسمتهای سر) از برس رنگ استفاده کنید تا موهایتان در برابر نور خورشید جلوه طبیعی تری داشته باشد.

  رنگ کردن رنگ موی خاکستری به خاطر بافت زبری که دارد خیلی سخت است.

  اگر موهایتان کمتر از یک سوم سفید شده است، از رنگ موی موقتی که یک سایه از رنگ موی طبیعی خودتان روشن تر باشد یا تقریباً با آن همرنگ باشد استفاده کنید.

  رنگ موهای موقت کمتر از رنگ موهای دائم مو را خراب می‌کند.

  اما اگر موهایتان بیشتر از این مقدار سفید شده است، یک رنگ موی بلوند خاکستری توصیه می‌شود چون باعث می‌شود موهایتان طلایی و بلوند به نظر برسد.

  برای آن دسته از افرادیکه می‌خواهند رنگ مویشان را یکی دو پرده روشنتر یا تیره تر کنند یا سفیدی موهایشان را با رنگ بپوشانند، بهتر است که در خودشان در خانه موهایشان را رنگ کنند.

  اگر موهایتان قهوه ای روشن است، بلوند تیره مطمئناً خیلی به شما می‌آید

  اگر می‌خواهید تغییر بیشتری در خودتان ایجاد کنید، بهتر این است که با یک متخصص آرایشگر در این رابطه مشورت کنید تا اینکه خودتان رنگ قهوه ای تیره موهایتان را یکدفعه بلوند روشن کنید.

   

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=54943
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  تتو ترسناک رنگی

  این روزها تاتو روی بدن در بین بسیاری از جوانان رواج پیدا کرده است و …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.