تازه های آسمونی
خانه > مد و زیبایی > طلا و جواهرات > اطلاعاتی در رابطه با جواهر شناسی
 • طراحی سایت
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • مشاورین املاک کوهک
 • loading...

  اطلاعاتی در رابطه با جواهر شناسی

  jewelry

   در زمانهای بسیار دور برخی از مواد به واسطه سلیقه شخصی، مد، نادر بودن در محیط، پندارهای خرافی و فرهنگ و خواص فیزیکی ویژه و ……… به عنوان گوهر مورد توجه انسانها بوده‌اند. در طول تاریخ، مسایل مختلفی بر روی ارزش جواهرات تأثیر گذاشته که می‌توان به موقعیتهای سیاسی و پیشرفت علم بشر اشاره نمود چنانچه آلومینیوم به دلیل نایاب بودن، در صده‌های قبل به عنوان جواهر مصرف می‌شد، در صورتیکه امروزه پیشرفت تکنولوژی و کشف ذخایر بزرگ این کانی، ارزش آن را در حد یک فلز صنعتی پایین آورده است.

   اما چیزی که همواره ثابت بوده، افزایش طرفداران جواهر و به تیع آن ارزش گوهر است که بشر را به فکر ساخت انواع مصنوعی آنها انداخت، به طوریکه مصریان قرنها قبل به ساختن جواهرات بدلی از شیشه‌ یا لعاب‌های رنگین می‌پرداختند. سعی در ساخت مواد مصنوعی با کیفیت مطلوب، سرانجام سبب شد که شرکت جنرال الکتریک در فوریه هزار و نهصد و پنجاه و پنج اولین الماس مصنوعی را که البته فاقد ارزش جواهری بود بسازد. رشد این صنعت در سالهای اخیر منجربه تولید کانیهای مصنوعی شده که تنها از طریق بررسی‌های دقیق فیزیکوشیمیایی از انواع طبیعی قابل شناسایی هستند. البته باید توجه نمود که سنگهای مصنوعی و بدلی را جواهر نمی‌توان نامید.

   شرکت جنرال الکتریک در فوریه 1995 اولین الماس مصنوعی را که البته فاقد ارزش جواهری بود ساخت

   در حال حاضر سیستم‌های مشخصی جهت تعیین ارزش جواهرات وجود دارد. خواص نوری و چگونگی تراش دو عامل مهم در این امر به شمار می‌روند. خواص نوری سبب ایجاد رنگ، جلا، لومینانس و بازی رنگ در نگین می‌شوند.

   تراش یک بلور تابع شکل و مشخصات ظاهری یک کانی است و به عنوان مثال معمولاً کانیهای کم‌رنگ را با قطر بیشتری می‌تراشند تا رنگ مطلوبتری بدست ‌ آید.

  نام جواهرات و کانیهای جواهری عمدتاً برگرفته از رنگ، خرافات، شکل ظاهری و اسم مکان کشف گوهر و یا نام افرادی است که آنها را شناسایی و معرفی نموده‌اند.

   در گذشته تنها طبقه خاصی از افراد اجتماع از جواهرات استفاده می‌‌نمودند ولی امروزه هر کس متناسب با سلیقه خود می‌تواند جواهرات مورد علاقه خویش را تهیه نماید. در این بخش می‌توانید اطلاعاتی راجع‌به برخی از جواهرات باارزش و زیبا بدست آورید.

   

  + سایر موضوعات در تلگرام، کلیک نمایید


  امتیاز شما به این صفحه:
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  Loading...

  < اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

  🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=35115
  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  سکه پارسیان چیست؟

  چند سالی است که به دلیل گران شدن سکه و کاهش قدرت خرید مردم سکه …

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.