تازه های آسمونی
خانه > مد و زیبایی > طلا و جواهرات > انواع سنگ های قیمتی و زینتی
 • باغ تالار گلهای زندگی
 • آآبی پیک - دانلود فایل لایه باز
 • مشاورین املاک کوهک
 • ساحل گشت - تور کانادا
 • loading...

  انواع سنگ های قیمتی و زینتی

  درجهان هستی بیشتر از هزاران نوع سنگ موجوداست که تقریبا ۵۰مدل ار آنها دارای ارزش مادی ومعنوی می باشندو از آنها درصنعت جواهرسازی استفاده میگردد.در این مطلب آسمونی به انواع سنگ های قیمتی اشاره نموده ایم.

  156005c5baf40ff51a327f1c34f2975b انواع سنگ های قیمتی و زینتی

  تانزانیت – Tanzanite

  تانزانیت در سال ۱۹۶۲ در شمال تانزانیا (شرق آفریقا) به صورت پراکنده دیده شد، دانشمندان آن را جزو گروه زوئیسیت قرار دادند و ۵ سال بعد، معدنکاران به معدنى بزرگ در مناطق دیگر پى بردند و به صورت جدى اکتشاف را آغاز کردند. تولید تانزانیت در ابتدا کم بود، اما سال ۱۹۸۰ تا ابتداى ۱۹۹۰ به صورت انبوه و با کیفیت جواهر در دسترس قرار گرفته و پس از گذشت ۵ سال، مشابه هاى تانزانیت وارد بازار شد.

   

  d0096ec6c83575373e3a21d129ff8fef انواع سنگ های قیمتی و زینتی

  سنگ قیمتی – Spodumen

  یکی از جدیدترین کانی هایی که در بازارهای جهانی سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی دیده می شود، گونه های مختلف خانواده Spodumene بوده که نام این خانواده از کلمه Spodeios در زبان یونانی به معنی خاکستری گرفته شده است.

  f3ccdd27d2000e3f9255a7e3e2c48800 انواع سنگ های قیمتی و زینتی

  آمیتیست – Amethyst

  کلیات این یک نوع سنگ کریستال به رنگ بنفش است.رنگ ان از عناصر منگنز ,آهن و تیتان بوجود میاید.محل کشف ان بیشتر در کشورهای برزیل ,ماداگاسکار , اروگوئه و اورال است. تاثیر بر بدن انسان این سنگ مخصوص دردهای ناحیه سر,میگرن , و فشارهای عصبی است و سیستم کلی بدن را بهبود میبخشد.

  32a03ccfe376e30cb0a7f869918353e8 انواع سنگ های قیمتی و زینتی

  لاجورد – Lapis Lazuli 

  لاجورد مجموعه ترکیبی از چندین کانی مختلف است . بخصوص هائوین این سنگ زیبایی اش را مدیون رنگ آبی است، سودالیت ، نوزئان ، ولازوریت که ترکیب هم شکل هائوین وسودالیت است درسنگهای قیمتی پررنگ تر ، رنگ از جذب خواص انتقال یونهای فلزی یا بهم پیوستگی این یونها ناشی میشود.

  217479a24f5b98bcd9028a1675b0f69e انواع سنگ های قیمتی و زینتی

  عقیق یمانی

  سنگی که در ساخت مقبره اوزیریس خدای جهان اموات استفاده شده است، عقیق به خانواده سنگهای آتش زنه (سنگ یمانی) متعلق است و از ته نشین شدن سیلیس در حفره تخته سنگ بوجود می آید.

  f63a2c498ae2d586e09d4f28f1e0a5f8 انواع سنگ های قیمتی و زینتی

  الماس- Diamonds

  الماس سنگ متولدین ماه آوریل و پرمصرف ترین سنگ قیمتی است که معمولا”‌در حلقه های نامزدی به کار می رود. الماس سمبل دهمین و شصتمین سالگرد ازدواج است . اسم الماس از لغت یونانی آداماس گرفته شده که به معنای تسخیر ناپذیری و عشق ابدی تلقی می شود.

  e06d061a77a7bde916b8a91163029d41 انواع سنگ های قیمتی و زینتی

  مروارید – Pearl 

  تولد مروارید و ترکیب شیمیائی آن چنانچه می دانیم مروارید حاصل یک پدیده غیرعادی یا یک تصادف و در حقیقت محصولی است از طبع ملون طبیعت عواملی مانند حرکات بستر دریا ، طوفان در سطح آب یا ورود سیلابها به دریا که جریانات شدیدی بوجود می آورند ، نشست زمین ، خزه ها و حیوانات کوچک آرامش را در اعماق دریا به هم زده و شرایط مناسب جهت تشکیل هسته مروارید بوجود می آورند .از دیرباز شهرمان بندرلنگه را بندر مروارید می نامیده اند مُروارید یا دُر، گوهری است معمولا سفید و درخشان که در اندرون برخی از نرم‌تنان دوکفه‌ای مانند صدف مروارید به وجود می‌‌آید. وقتی جسمی خارجی مانند ذره‌ای شن بین صدف و پوسته او قرار بگیرد جانور لایه‌هایی مرکب از ماده آلی شاخی کونچیولین و بلورهای کلسیت یا آراگونیت را به دور جسم خارجی ترشح می‌کند. از این لایه‌های هم‌مرکز رفته رفته مروارید شکل می‌گیرد.

  3f93da36e4dcc70910e18ac429cf2a3c انواع سنگ های قیمتی و زینتی

  گارنت – Garnet

  گارنت ، سنگ متولدین ماه ژانویه و سمبل دومین سالگرد ازدواج است . این سنگ از دیرباز سمبل ایمان و حقیقت بوده و براساس باورهای قدیمی ، افرادی که سنگ گارنت به خود می آویزند می توانندروابط دوستانه پایدار و ابدی با اطرافیان خود برقرار نمایند

  3771fe108661b3d6d36ef8e1bfc894dd انواع سنگ های قیمتی و زینتی

  مرجان قرمز – Red Coral

  این سنگ دارای اندامی دریایی بر پایه کربنات کلسیم است و به رنگ های گوناگونی دیده می شود . که اغلب از رنگ صورتی به قرمز پر رنگ متمایل می شود .

  f7d081259d59c184bacb6b4eb864df2b انواع سنگ های قیمتی و زینتی

  آکوامارین – Aquamarine

  آکوامارین در رنگ های آبی روشن تا تیروه و آب مایل به سبز یافت می شود که مرغوب ترین آن ابی سیر است، هر چند بلورهایی از آکوامارین با کیفیت پایین تر را با حرارت دادن تا حدود چهارصد درجه، به رنگ آبی سیر و مرغوب می توان تبدیل کرد.

  66aba4d4ac53502c8d8826bb04eeb40c انواع سنگ های قیمتی و زینتی

  فیروزه – Turquoise

  فیروزه ایران براى هر ایرانى نام فیروزه تداعى‌گر معدن فیروزه نیشابور است معدنى که پس از ۷ هزار سال هنوز چراغى روشن دارد قدیمى‌ترین تراش از فیروزه معدن نیشابور مجسمه‌اى به شکل یک گوساله است که حدود ۷ هزار سال قدمت داشته و هم‌اکنون در موزه ایران باستان نگهدارى مى‌شود. فیروزه ایرانى در دنیا آنچنان شناخته شده است که براى سنجش کیفیت سایر فیروزه‌ها این سنگ قیمتى کشور به‌عنوان مقیاس به کار گرفته مى‌شود.

  گوهر آبی رنگی که توسط شاهان Pharaohs و Aztec بعنوان زینت آلات مورد استفاده قرار گرفت، احتمالاً یکی از قدیمی‌ترین جواهرات شناخته شده می‌باشد. رنگ آبی مشخصه این گوهر جهت توصیف رنگهای مشابه آن، بعنوان آبی فیروزه‌ای بکار برده شده می‌شود. گفته شده است این گوهر بعنوان زینت از ۲۰۰ سال قبل از میلاد بطور گسترده‌ای توسط بومیان جنوب غرب آمریکا و بسیاری از قبایل هندی در مکزیک مورد استفاده قرار می‌گرفت

  e89666feb714ab9c3946f28f00c5d8c4 انواع سنگ های قیمتی و زینتی

  مون استون – Monstone

  نام گذاری این نوع فلدسپار به دلیل درخشش آبی مایل به سفید این کانی در نتیجه ساختار لایه مانند و ریز در آن میباشد

  f672aa9c8aa655fbf718484f6269a573 انواع سنگ های قیمتی و زینتی

  یاقوت قرمز – Red ruby

  یاقوت قرمز (کروندوم) Ruby یاقوت سرخ نامش از قرمز گرفته شده ، کروندوم جواهری با کیفیت ، یکی از بهترین سنگهای جواهر است که در جواهر سازی بکار میرود. یاقوت ها به رنگ های مختلف قرمز می توانند باشند، از صورتی تا جگری (زرشکی) یا قرمز قهوه ای پررنگ که بستگی به مقدار آهن و کرومیوم سنگ دارد.

  e5134fde4d1e5b6279ab2907246b1954 انواع سنگ های قیمتی و زینتی

  زیرکن – zircon 

  زیرکن از ایام بسیار قدیم شناسائی شده و به دلیل خواص اپتیکی بسیار جالب آن مانند قدرت زیاد شکست و پراکندگی نور و درخشش فوق العاده و مورد توجه فراوان بوده استFireداشتن حالتی شعله ” آتش ” مانند بلورهای زیرکن بسیار شکننده و ترد بوده و درمقابل فشار و ضربه به راحتی خرد می شود.

  b02bfb600a96d0f6ba07ad82e584c818 انواع سنگ های قیمتی و زینتی

  تورمالین – Tourmaline

  تورمالین هیچ گوهری به اندازه تورمالین در طبیعت به رنگ های گوناگون دیده نشده است از گذشته های بسیاردور،‌این کانی درکشورهای منطقه مدیترانه شناخته شده بود اما هلندی ها این کانی را در سال ۱۷۰۳ میلادی از سری لانکا به اروپا آوردند و آن را همانند گویش محلی سیلانی ها ، تورامالی (سنگی با رنگهای مختلط ) نامیدند.

  loading...
 • تبلیغات در آسمونی
 • شبکه اشتراک ویدئو واو
 • ترنج - مجری دکوراسیون داخلی
 • طراحی سایت
 • کانال تلگرام آسمونی
 • اینم جالبه !

  سکه پارسیان چیست؟

  چند سالی است که به دلیل گران شدن سکه و کاهش قدرت خرید مردم سکه …

  ۴۳ دیدگاه

  1. سلام
   سنگ پیدا کردم چندتا کارشناس سنگ گفتند شهاب سنگ
   میخوام ببینم قیمت چنده
   کجا ببرم واسه مطمئن بشم شهاب سنگه
   ممنون

  2. با سلام برای خرید هر نوع سنگ به ما سر بزنید

  3. یه مجمسه سنگی متعلق به دوره اشکانیان باشکل یه پادشاه روی میز نشسته به وزن هفت ونیم کیلو و نوع سنگ بکار رفته روی نمیدونم چیه ورنگ سنگ زرد وزردشیری میباشه به یه ایرانی فروخته میشه به شرطی که قصد خارج کردن آن رو ازایران نداشته باشه. وهمچنین چندین مکان که داری چوغان وکاسه سنگ هستن رو سراغ دارم ودنبال همکار میگردم که باهم کارکنیم واگه چیزی بدست اومد روش مطالعه کنیم .جهت همکاری بااین شماره تماس بگیرید ۰۹۱۸۹۹۲۳۸۸۹

  4. سلام مقداری سنگ عقیق دارم برا فروش.۰۹۰۱۳۱۱۴۲۲۰

  5. سلام بر همه گی.
   هرنوع سنگ قیمتی و زینتی خصوصا الماس و الکساندریت خریداریم.
   تماس بگیرید لطفا.
   ۰۹۱۹۹۸۱۴۲۶۲
   مرادی

  6. سنگ سبزسیر۹۱۰ قیراط شش ضلعی رگه های زر رنگ دا د

  7. سنگی دارم به رنگ سبزسیر شش ضلعی ۹۱۰قیراط لطفا راهنمایی فرمایید

  8. بیار بفروشیمش داش خدا رو هم خوش میاد دست منم خالیه

  9. سلام من یه سنگ قیمتی دارم به طول یه مترو ۳۰ سانت وعرض ۵۰ وخیلی از حجمش سنگین تره ۲۵۰ کیلو هست که این سنگ روش یه نقاشی داره خیلی برجسته وخوشکل از خودش نور چراغ و رد میکنه و وقتی چراع میندازی داخلش عین خون میشه میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم

  10. سلام خسه نباشید
   ی سنگ دارم تقریبا ۲۵۰ گرمه ب رنگ خردلی
   ک شیشه رو میبره نور ازش عبور میکنه
   باحرارت زیاد گرم نمیشه مثله اولشه
   بروی یخ ک بذاری سریع ابش میکنه
   وسط دو اهن ربا ب هم نمیچسبن
   نور هم ازش عبور میکنه
   تماس۰۹۳۳۵۶۸۱۵۱۱

  11. سلام یه فسیل ۲۵۰گرمی ازیه جانوردریایی تشکیل شده ازذرات طلادرکوهستان دیده ام فروش توافقی

  12. سلام
   یک سنگ شفاف با خال های ابی ملایم به وزن یک گرم در یک جای قدیمی دیده ام راهنامیم کنید ۰۹۱۷۰۴۸۲۵۹۱

  13. عرض سلام و خسته نمباشید خدمت همه بزرگواران.
   هرنوع سنگ قیمتی خریداریم خصوصا اگر دارای قدمت باشند.
   تماس بگیرید
   ۰۹۱۹۹۸۱۴۲۶۲

  14. سلام مهدی هستم از کرمانشاه .پدرم یه انگشتر ابی داره وقتی ناراحت میشه ترک ریز برمیداره و رنگش به سبزی میره ولی روزی که حالش خوب باشه دوباره رنگش برمیگرده.به یه استاد نشون دادم گفت این فیروزس ولی تغییراتش به فیروزه نمیخوره.خواستم راهنمایی بگیرم

  15. حتما به کانال تلگرام ما سر بزنید
   گوهر های سرکویر
   @gem_desert

  16. سلام من به همفکری با یک کارشناس حرفه ای در زمینه سنگهای قیمتی و بحث صادرات سنگ قیمتی احتیاج دارم لطفا در اسرع وقت با من با آی @Ejoodaki تماس بگیرید ممنونم جودکی

  17. سلام
   خریدار الماس

  18. سلام مقداری سنگ دارم ک از مادربزرگم ب من رسیده ولی استفاده هاشو نمیدونم واینکه میگن هرسنگی ک استفاده میشه باید به اسم خود شخص باشه درغیراین صورت اثری نداره .

  19. با سلام و درود
   عزیزانی که به سنگهای قیمتی و مطالب راجع به آن علاقه مند هستند همچنین نیازمند کارشناسی سنگ به صورت حرفه ای توسط یکی از اساتید این گرایش می باشند لطفا به کانال تلگرام @gem-land مراجعه کنند.با تشکر دپارتمان تخصصی گوهرسنگ جنوب قاره.

  20. سلام بزرگوار بنده مقدار زیادی سنگ ازنوع چشم ببر و…. داریم چطور میتونم موفق بشم که شما هم نظاره کنی

   • سلام من یک سنگ دارم که بسیار قدیم وتراش خورده با دست است می خواهم جنس ان را برایم مشخص کنید ای از روی عکس ان این کار امکان پذیراست .از چه طریق عکس سنگ را برایتان بفرستم ممنون میشم جوابم و بدین

  21. البته دو عدد مهره مار و دو عدد دندان ما را اصل هم دارم که وقتی توی سرکه میندازم ظرف چند دقیقه یعنی زیر پنج دقیقه به هم نزدیک می شوند میخواهم بفروشم ولی میترسم سرم کلاه بگذارند. ممنون میشم اگر راهنمایی کنین.

  22. سلام. من دو عدد سنگ کروی شکل دارم که وقتی در.ون آب میندازم حباب دور سنگ ها جمع می شود و سنگ ها هر کدام اندازه نصف یک تخم مرغ هست. و نسبت و حجمشان سنگین تر هستند. نمیدونم بعضیها میگن ممکن است درون آنها الماس یا طلا باشد میتوانید راهنماییم کنین. ممنون

  23. سلام من تعداد زیادی سنگ داخل وسایل منزل پدربزرگم پیدا کردم که بعضیاش از وسط سوراخه و نخ از داخلش رد شده و مثل گردنبند هستند.متاسفانه نوع و قیمتی بودن یا نبودنشون را نمیدونم.شما میتونین راهنماییم کنین؟

  24. سنگ فقط یاقوت کبود

  25. با عرض سلام و خسته نباشید. مطالب بسیار عالی. آیا سنگ چشم گریه جزو ۵۰ سنگ با ارزش از نظر مادی و معنوی قرار داردیا خیر؟

  26. توضیحات خوب است ولی بهتر بود همراه با تصویر بود

  27. بدنیس اماهمشون عکس نداره

  28. ممنون از مطالب خوبتون فقط اگه میشه بگین عکس ها برای مطلب بالایی ان یا پایینی

  29. واقعا مطالبتون عالیه:-)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.