در تلگرام منتظر شما هستیم
عضویت در کانال آسمونی
تازه های آسمونی
صفحه اصلی > مد و زیبایی > مد و لباس > شرایط مدلینگ شدن در ایران
کانال تلگرام کوروش

شرایط مدلینگ شدن در ایران

modeling2 شرایط مدلینگ شدن در ایرانخیلی از جوان‌ها آرزوی مدل شدن دارند، راه رفتن روی استیج، خیره بودن نگاه‌ها به سوی آن‌ها و فلاش‌هایی که به حضور آن‌ها جلوه‌ می‌دهند. پول، محبوبیت و زیبایی نهایت چیزی است که این دسته از مدلینگ می‌دانند. اما شرایط مدلینگ شدن در ایران چگونه است؟ آسمونی در این مقاله اطلاعات مفیدی در همین مورد برای شما عزیزان تهیه کرده است که از شما خوبان دعوت می کنیم تا انتهای این مقاله همراهیمان کنید

شرایط مانکن شدن خانم ها و آقایان در ایران از زبان یک متخصص:

شرایط مانکن شدن آقایان در ایران چیست؟

ایران از نظر فرهنگی و اجتماعی شرایط خاص خود را دارد و ما باید قوانین کشورمان را رعایت کنیم و به تبع، کسی که می‌خواهد در این عرصه کار کند، باید از نظر اخلاق، خانواده، تحصیل، ورزش،‌ فیزیک و سیما، ویژگی‌های خاص خود را داشته باشد و هرکسی هم فکر می‌کند می‌تواند مانکن شود. بعد از این شخص باید تست دهد چون با داشتن شرایط بالا، شخص ممکن است در بخش حرکات مشکل داشته باشد که در این صورت در تست رد خواهد شد و از این شخص طبق شرایطی می‌توان در بخش فتومانکن استفاده کرد.

حداقل قد را برای آقایان در نمایش زنده 185 سانتی‌متر گذاشتیم و وزن 73-77، حال شخصی دارای قد 180 است که نمی‌تواند به عنوان مانکن در نمایش زنده استفاده شود ولی چهره خوبی دارد، در بخش فتومانکن اگر بتواند ژست‌ها و حالاتی که از او خواسته می‌شود را به خوبی درآورد، از او استفاده می‌شود. علاوه بر این، شخص باید اعتماد به نفس بالایی داشته باشد چرا که در نمایش زنده شخص میزانس فیگور و برگشتدارد شبیه یک بازیگر باید بتواند از عهده آن برآید.

شرایط مانکن شدن خانم ها در ایران چیست؟

تمام شرایطی که برای آقایان برشمردم ولی از نظر قدی 175 سانتی‌متر مدنظر ما است و وزن در نهایت 63 کیلوگرم است و از نظر سایز طبق تعریف دنیا 36 و 38 است. ولی تولیدکنندگان و طراحان ایران در زمینه خانم‌ها بیشتر بر روی سایز 38 و 40 فعالیت می‌کنند چرا که سایز اکثر خانم‌های ایرانی است، حتی در نمایشگاه مدکس، خانم‌های طراح، بیشتر طرح‌ها را بر روی 40 و 42 طراحی کرده بودند چرا که می‌خواستند فروش داشته باشند و سرمایه‌گذاری کنیم.

modeling1 شرایط مدلینگ شدن در ایرانشرایط مانکن شدن در ایران از زبان نوید فرید مدلینگ ایرانی

شاید شما هم این روزها واژه هایی مثل مدل مانکن ومدلینگ را زیاد شنیده باشید.و مسلما اگر جوان هم باشید وسوسه ی دیده شدن .حضور روی جلد مجلات داخلی و خارجی یا بیلبوردهای تبلیغاتی جذابیت این موضوع را برایتان صد چندان میکند.همه ی اینها بعلاوه ی خبر افتتاح آموزشگاهها دفاتر و آتلیه های عکاسی که در این زمینه فعالیت میکنند مرا بر آن داشت تا برای بدست آوردن اطلاعاتی بیشتر درباره ی این پدیده ی نو به سراغ یکی از صاحب نظران این زمینه در ایران بروم _آقای نوید فرید_و در کنار ایشون ضمن خوردن یک فنجان قهوه گپی هم درباره ی مدلینگ بزنیم.اگر شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعاتی در این زمینه هستید ماحصل گفتگوی ما را بخوانید:

-در ابتدای این گفتگو از وقتی که در اختیار من قرار دادید تشکر میکنم. بهتراست صحبت را با تعریف کوتاهی از مدل و مانکن از زبان شما شروع کنیم.مدل یا مانکن کیست؟

ن ف : مدل یا مانکن به فرد با افرادی گفته می شود که بوسیله هنر و ویژگیهای فردی خود محصول کالا .خدمات و یا اطلاعاتی را به بهترین نحو به مخاطب ارائه میکنند و سبب ثبت بهترنام آن محصول در ذهن مخاطب می گردند.بسیاری از محصولات در سراسر جهان با چهره و نام یک مدل به توفیق رسیده و شناخته شده اند.

-آیا مانکنها با توجه به حیطه ی فعالیتشان دسته بندی خاصی هم دارند؟

ن ف :بله. مدلها در اصل به دو دسته تقسیم میشوند. مدلهایی که در مقابل دوربین هنرمندان عکاس قرار می گیرند و تصاویر آنها بر روی بیلبوردها و مجلات با اهداف تبلیغاتی استفاده می شود که به آنها photo models (عکس- مدلها) می گوییم. و مدلهایی که برای catwalk (اجراهای زنده) مورد استفاده قرار میگیرند و بر روی صحنه هنر خود را به صورت زنده به نمایش می گزارند

-اگر فردی علاقه مند به ورود در این عرصه باشد در وهله ی اول باید از لحاظ ظاهری دارای چه مشخصاتی باشد؟

ن ف :‌ معیار گزینش و انتخاب مانکن ها بنا به فیلد کاری نوع برند و حتی اقلیم و منطقه جغرافیایی متفاوت است. البته استانداردهای بین المللی برای مدل های مرد در Catwalk (اجرای زنده) حداقل قد 185سانتیمتر و وزن 75 کیلوگرم و همچنین برای خانمها حداقل قد 175سانتیمتر و وزن 60-65 کیلوگرم است و سایزهم 36 نهایتا الی 40 می باشد. اما در مورد photo models (عکس- مدلها)به دلیل اینکه زیبایی چهره در اولویت قرار دارد این معیارها کمی متفاوت میشوند.

modeling3 شرایط مدلینگ شدن در ایران-به جز این ویژگیهای ظاهری اهمیت سن در انتخاب مانکنها تا چه حد است؟اصلا از نظر سنی هم استانداردی تعریف شده است؟

ن ف : به نکته مهمی اشاره کردید یکی از معیارهای مهم در انتخاب مدلها سن هر مانکن می باشد.به خصوص برای Catwalk (اجرای زنده) استاندارد سنی مدلها 15 الی 30 سال است البته فاکتورهای حداقل و حداکثر سن در میان خانمها و آقایان کمی متفاوت است در مورد Photo Models ( عکس- مدلها ) به دلیل حضور چهره ها و شخصیت های سر شناس در این فیلد محدودیت سنی اهمیت کمتری دارد. اما در نهایت وقتی یک مدل از سن پایینتر شروع میکند این موضوع نسبت مستقیمی با عمر مفید فعالیت او در زمینه مدلینگ دارد.

-تا الان در مورد استاندارهای بین المللی صحبت کردیم اما ما در ایران تا چه حد با این استانداردها فاصله داریم؟

ن ف : حقیقا تا رسیدن به استانداردها فاصله زیادی داریم . اجرای متوالی شوهای زنده هنوز بیشتر به خواب و خیال می مانند تا حقیقتی که بشود در مورد استاندارد بودن یا نبودن آن اظهار نظر کرد از طرفی جلد اکثر مجلات و بیلبوردهای تبلیغاتی نیز در انحصار چهره ها سینمایی و افراد محدودیست که مدتهاست این تیترها را در انحصار خود گرفته و فضا را برای ورود چهره های جدید محدود کرده اند.

_به عنوان بنیانگذار مدلینگ در ایران فکر می کنید برای شکستن این انحصارها چه کارهایی را میشود انجام داد؟

ن ف : بیش از 90% مدلهای شناخته شده ایرانی یا از مدلهای من هستند و یا در دوره ای از فعالیت خود در کنار مدلهای من قرار گرفته اند من انتخابهایم را هرگز با توجه به تیتر .نام .روابط ومعرف مدلهایم انجام نمیدهم.تنها معیار من لیاقت و شایستگی است.و مسلما این نوع انتخاب اولین گام برای شکستن انحصارها و ورود افراد لایق در این عرصه میباشد.

_چه فاکتورهایی برای شما معرف شایستگی است که نام بردید.یعنی وجود چه فاکتورهایی این لیاقت را ثابت میکند؟

ن ف :فراتر از مشخصات ظاهری و استانداردهایی که بیان شد. مسلما دیسپلین و اتیکت مهمترین فاکتوردر انتخاب و تداوم همکاری من با مدلهایم می باشد . دیسیپلین برای یک مدل به معنای اخلاق . رعایت نظم و هماهنگی در فعالیت فردی و گروهیست . اتیکت هم به معنای عمومی خود شامل توجه ویژه به فاکتورهای رفتاری و ظاهری می باشد .تکنیکهای ورزشی و رسیدگی به امور زیبایی برای یک مدل باید با افراد عادی متفاوت باشد که البته همه ی این رسیدگیها باید تحت نظر متخصصان برنامه ریزی و اجرا شود.

modeling4 شرایط مدلینگ شدن در ایران_مدلهای شما تا چه اندازه از این امکاناتی که توضیح دادید برخوردارند؟

ن ف : مدلهای من بسیار دقیق و سختگیرانه انتخاب می شوند و پس از انتخاب تحت نظر بهترین مربیان مورد آموزش قرار می گیرند و در تمام لحظات من با همراهی و همکاری بهترین مشاوران و متخصصان نظارت کاملی را بر امور ورزشی . تغذیه و زیبایی آنها انجام میدهیم تا همیشه مدلها را در بالاترین سطح آمادگی خود نگه داشته و شاهد پیشرفت تک تک آنها باشیم.

_اگر شخصی تمامی این مراحل را پشت سر بگذارد آیا در ایران بازار کار مناسبی در انتظارش هست؟

ن ف : باید در نظر داشت که هنوز این فعالیت در ایران صورت حرفه ای به خود نگرفته و به عنوان شغلی مستقل محسوب نمیشود و مسلما بازار کار و در آمد آن با استانداردهای جهانی فاصله زیادی دارد ولی با همه ی این تفاسیر در قیاس با بسیاری از مشاغل از بازار کاری خوب و در آمدی قابل توجه برخوردار است.

_بعنوان آخرین سوال پیش بینی شما از آینده ی مدلینگ در ایران چیست؟

ن ف : مدلینگ در دنیا پدیده ی شناخته شده ایست که در شکوفایی صنایع نقش بسیار مهمی را ایفا میکند و به عنوان هنر- صنعتی بزرگ از اعتبار و جایگاه ویژه ای برخوردار است البته در ایران هم با توجه به تلاشهای بی وقفه ی من و همکارانم در این زمینه و مسلما با افزایش شناخت مردم و همراهی بیش از پیش مسئولین در آینده ای نه چندان دور شاهد رسیدن این هنر-صنعت به جایگاه واقعی خود خواهیم بود.

+ کلیک نمایید و عضو تلگرام آسمونی شوید


امتیاز شما به این صفحه:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 2٫14 out of 5)
Loading...

< اشتراک این مطلب در شبکه های اجتماعی >

🔗 لینک کوتاه: http://www.asemooni.com/?p=216015
آموزش پیش بینی فوتبال
هدیه ظرف غذای گربه
تبلیغات اینترنتی
کانال تلگرام آسمونی

اینم جالبه !

مدل لباس خواستگاری دخترانه 2017

دختر خانم ها با وجود داشتن لباس های مختلف در رنگ ها و طرح های …

5 نظرات

 1. علیرضا...

  سلام،ممنون بابت راهنمایی شما در اینباره.من علیرضا هستم تیپ و قیافه مم بیست اینو خودم نمیگم همه و همه اطرافیان میگن،چند باری هم پیشنهاد شده که واسه لباس و شلوار و خمیر دندان برم مدل بشم.اما من ردش کردم.من از این بدم میاد که ازم سو استفاده بشه،همین حالاشم واسه یه تبلیغ لباس هرکی تو خیابون میبینتم میخواد عکس بگیره باهام،دروغ چرا ۹۰درصدشونم دخترن ،خوب به نظر شمااین واسه یه پسر مجرد خوبه؟معلومه که نه،وقتی انتخاب کردی مدل بشی دیگه مال خودت نیستی اینو مطمن باشید من الانه وقتایی که بیرون میرم استتار میکنم،از دست هجوم دخترا،وقتایی که میرم بیرون با خانواده فقط کافیه منو یکی بشناسه اون روز کار من میشه امضا دادن و عکس گرفتن،باور کنید خسته شدم از بس در اختیار خودم و خانواده م نیستم،باورتون نمیشه اگه بگم روزی سیصد تماس باهام میگیرن دوستان نکنید اگر انجام دادید بدونید دیگه مال خودتون نیستید

 2. من با آژانس مدلینگ فرشتگان تماس گرفتم و با آقای حسن زاه صحبت کردم ، بسیار مفید بود راهنمایی هاشون واقعا” دیدم به خیلی از مسائل توی این حرفه باز شد

 3. با سلام، راه ورود به این حرفه رو لطفا عنایت بفرمایید

 4. اطلاعات توی کانال عالیه و اگر فردی شرایطی که برشمردید رو داشته باشه چطوری باید ارتباط برقرار کنه؟!
  کسی هست که جواب گو باشه؟!

 5. با سلام و خسته نباشی از اطلاعات خوبی که در این سایت گذاشتین.
  اگه امکانش هست یه راه ارتباطی برای ارتباط با کارشناسان مدلینگ هم بهمون بدین.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات اینترنتی